Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) smirnoff


smirnoff
csendes tag

Hello! Bocs az új topicért, de sűrgősen segítésgre lenne szükségem.

Vettem egy DVD olvasót azt gondolván, hogy ha arról írok egyből (kihayva a winchestert), akkor gyorsabb lesz a dolog. Nos..nem az.
A Neró nem tud mit kezdeni vele. Állandóan azt írja, hogy tegyek be egy olyan lemezt, amin legalább 20GB szabad hely van! :(((
Megpróbáltam egy másik progival is....30 perc alatt sikerült is megírnom egy lemezt (4x-i próbálkozás után..előtte mindig kifagyott a progi). Az író is és az olvasó is tökéletesen működik (NEC író, Samsung ovasó....pár naposak), de kicsit gáz, hogy haelőbb képfáileként vinyóra ment, majd onnan vissza a lemezre, az gyorsabb (13 perc), mintha egyből lemezről lemezre másolnék.

Vélemény? Esetleg valami beállítási hiba van, vagy ez eleve egy halva született 5let volt?

(#2) Lord Zero válasza smirnoff (#1) üzenetére


Lord Zero
addikt

mit akartál írni (másolni)?

nem, mindegy

(#3) smirnoff válasza Lord Zero (#2) üzenetére


smirnoff
csendes tag

dvd formátumú filmet (házimozi természetesen...családi video). Bár szerintem ez mind1 (vagy nem?).

(#4) Lord Zero válasza smirnoff (#3) üzenetére


Lord Zero
addikt

nem egészen (ez egy dvd video lemez, ha jól értem - más, mint egy sima adatlemez)
hogy próbáltad? beadtad a másolandó fileokat, vagy copy entire disk, vagy hogy?

nem, mindegy

(#5) smirnoff válasza Lord Zero (#4) üzenetére


smirnoff
csendes tag

copy disc...igen, egy az egyben az egész tartalmat átmásoltam (mintha csak egy íróm lenne...a source volt az olvasó, a destination pedig az író)

(#6) pschio


pschio
őstag

lehet a samsungban riplock van igy alapbol nem tudja kiszolgalni a dvd irot mert tul lassu neki.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#7) Vangelis válasza pschio (#6) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Vegyen asus dvd romot:DDD

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#8) smirnoff válasza pschio (#6) üzenetére


smirnoff
csendes tag

riplock? még nem hallotam ilyen kifejezést ezelőt...mit is takar pontosan?
Ami felettéb érdekes, hogy sem az író sem az olvasó ''nem pörög max sebességen'' (legalábbis a ledek villanásaiból erre következtettem). És a néró miért kér 20GB szabd helyet, mikor csak 3-3.5 GB az, amit másolni akarok? :))

(#9) pschio válasza smirnoff (#8) üzenetére


pschio
őstag

riplock az azt jelentni hogy a DVD video tartalmu lemezek olvasasakor nem engedelyezett a maximalsi sebesseg. azaz tudna gyorsabban is de nincs engedelyezve.

pl az en dvd irom amig riplockos volt addig 3mega/sec-nel tobbel nem olvasta a DVD video lemezeket. mostmar 20 megaval olvas ;]

firmware cserevel megoldhatod.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#10) pschio


pschio
őstag

Bővebben: link

itt megtalalod a neked valot

azonban vigyazz, ha elrontod ugrik a gari is. szal csak ovatosan, korultekintoen jarj el!

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#11) Lord Zero válasza smirnoff (#8) üzenetére


Lord Zero
addikt

bepipáltad az on the fly-t? (nero expressnél quick copy, azt hiszem)
ezzel megkerüli a vinyó temp memóriáját, de könnyebben hibázik
a 20gigás jelenségre pedig az lehetne a magyarázat, h nem dvd formátumban akarta megírni (tehát tömörítetlen hang/képanyag)

szerk: írd meg dvd video lemezként, forrásként pedig az olvasóban lévő audio/video_ts-eket add meg, ha mindenképp így akarod, de mondom, az onthefly hibázósabb


[Szerkesztve]

nem, mindegy

(#12) pschio válasza smirnoff (#8) üzenetére


pschio
őstag

szerintem hanyagold ezt az on the fly masolasi modszert. veszelyes. sokkal jobban jarsz ha DVDdecrypter-el berippeled szepen es vinyorol irod ki. ha az olvasod dvd iras kozben elkezd szarakodni akkor meg a burnproof sem fogja megmenteni az irando lemezed.

[Szerkesztve]

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#13) smirnoff válasza Lord Zero (#11) üzenetére


smirnoff
csendes tag

igen, az on the fly be volt pipálva.

Nem akarom feltétlenül így írni. Csak bosszantó, hogy azért vettem egy olvasót, hogy kikerüljem a vinyót (kevés hely, kevés idő)...vagyis feleslegesen dobtam ki egy olvsó árát. :Y

''meg dvd video lemezként, forrásként pedig az olvasóban lévő audio/video_ts-eket add meg''

Próbáltam már egyszer így..csak az lett a probléma, hogy a számítógépen kívül semmi sem ismerte fel mint video lemezt.

(#14) smirnoff válasza pschio (#12) üzenetére


smirnoff
csendes tag

Úgy néz ki, hogy ez a riplock dolog lesz a probléma. Egy Samsung TS-H352-es olvasóhoz kellene egy firmware frissítés, ami kiszedi ezt a ''bug''-ot :) Tud valaki valamiylen oldalt, ahonnan letölthetem?

Illetve letöltöttem már vagy 5 félét: TS02-04, és a dangerous brothers féle TS02 és TS03 is megvan. Persze ez min bin formátumban. Miként tudom feltelepíteni?

(#15) mr_knight válasza smirnoff (#14) üzenetére


mr_knight
senior tag

Bővebben: link Nézd meg ezt hátha.....

(#16) pschio válasza smirnoff (#14) üzenetére


pschio
őstag

Bővebben: link

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#17) pschio


pschio
őstag

itt talalsz flashelo utility-t is

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#18) gabel válasza smirnoff (#14) üzenetére


gabel
csendes tag

Helló!

A legfrissebb (TS04) letölthető a magyar samsung oldalról. zip file-ban van tömörítve a .bin fájl és a flash-elő progi is.

Bővebben: link

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.