Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd hang nélkül

Hozzászólások

(#1) Mekki


Mekki
csendes tag

Tud nekem valaki segíteni?
Most vettünk egy DVD-írós számítógépet, tény, hogy nem vagyunk szakértők, de az azért nem normális, hogy a CD-ket gond nélkül lejátssza, a DVD-k hangját viszont nem. A kép rendben van. Windows Media Playerrel próbálkoztunk, és nem találtunk semmilyen rossz beállítást, némítást. Telepítettük a PowerDVD-t is, az el sem indítja a filmeket, belső hibára hivatkozik. Van valakinek ötlete, hogy mit csináljunk? Windows XP van a gépen, már újratelepítettük, de semmi.
Előre is köszi a tippeket.

Mekki

(#2) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Szerintem ott lehetséges, hogy valami hardeveres ütközés van a hangkártyánál és a dvd nél.Össze van dugva a dvd a hangkártyával?

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#3) Balinov válasza Jégkokó (#2) üzenetére


Balinov
félisten

''Össze van dugva a dvd a hangkártyával'' :Y sztem a DVD-Video-knak nincs hangja.

Segítene,ha megírnád a géped főbb paramétereit (pl. alaplap típusa,dx9 van-e,mplayerből alaplapi és/vagy hangkártya driver felvan-e téve, melyik,stb. esetleg powerdvd hibaüzi.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4) WillChi válasza Balinov (#3) üzenetére


WillChi
senior tag

Nálam sincs összedugva a hangkártya a DVD hangkimenetével, mégis van hang. Ergo, a hangot is egy codec nyomja a hangkártya felé, mint ahogy a képet is egy codec alakítja át emészthető formára.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#5) Balinov válasza WillChi (#4) üzenetére


Balinov
félisten

szinténzenész. csak meglepődtem a kérdésen.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6) Mekki válasza Balinov (#3) üzenetére


Mekki
csendes tag

A powerdvd hibaüzenete: ''Belső hiba'' 8901000F
Informatikus telepítette a Windows-t, és amikor a hiba jelentkezett, ellenőriztük, hogy minden engedélyezve van-e. A többit otthon megnézem, fejből csak annyira emlékszem, hogy Fujitsu Siemens Scaleo P...

Mekki

(#7) Balinov válasza Mekki (#6) üzenetére


Balinov
félisten

Hali,powerdvd hibaüzenetet passzolom.
az meg,hgoy informatikus telepítette,nem jelent semmit.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8) Jégkokó válasza Balinov (#3) üzenetére


Jégkokó
veterán

A régi gépemen ugy volt megcsinálva hogy egy kis kábel ment a hangkártyára.De a mosatnin már nincsen ilyen illetve volt, de kivágtam belőle a fenébe mert nem kell.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#9) Mekki válasza Balinov (#7) üzenetére


Mekki
csendes tag

Igazad volt, az informatikus nem jelent semmit...
Még egyszer újratelepítettük a drivereket és azóta működik a windvd és a mplayer is.
Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Mekki

(#10) st'eve


st'eve
csendes tag

Gyermekeimnek vásároltam egy Fujitsu siemens scaleo p-t az olcsóbbik fajtából linuxxal.
Nem tudtunk rájönni hogy a windowst hogyan kell rátenni.
Nem engedi bootolni csak a linuxot.
Másnak is van ilyen karácsonyi gondja?
Köszönök minden segítő szándékot.
Steve

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd hang nélkül
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.