Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) biker


biker
nagyúr

egyik emberem azt mondja, csak kakkro vesz dvd írót, ha lehet 1:1 másolni filmeket vele dvd-to-dvd

most a jogi része nem érdekel, csak hogy lehet-e?

mindent kiir hdd-re, és visza dvd-re, akkor jó lesz-e?

miközben írok már eszembe is jutott, gyárilag 2rétegűek és 9.6gigásak a diskek...
és nem lehet...

de hátha valaki tud jobbat a create svcd 3-4 gigásra, és ird ki dvdre kezdetű dolognál

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2) rogers válasza biker (#1) üzenetére


rogers
aktív tag

''jogi része nem érdekel'' - ez tetszik :(, na jó most nem fogok kötözködni, csak magamban elszomorodom megint kicsit.

Amúgy sajnos lehet másolni, bár azért nem olyan egyszerű. Amit tudok és hallottam az az, hogy általában úgy másolják a gyári DVDket, hogy leszedik a képet meg azt az egy hangsávot ami a legfontosabb, meg egy feliratot esetleg, ez általában kifér 4GBra... Ha kompletten extrákkal, mindennel együtt akarod másolni az gázos.

De inkább vedd meg :) A haverom is mindig tőlem kéri kölcsön, ha az extrák is érdeklik... Tudom, tudom, az egész magyarországi gazdasági és társadalmi helyzet szinte erőszakolja, hogy lopjunk DVD meg szoftvert, mert olyan szar minden, hogy vmitől jól kell érezzük magunkat, de akkor is. Kis lépésekkel lehetne fejlődni. ...mondjuk úgy, hogy minden 3.-ik filmet inkább megveszed a lemásolás helyett...

Jobb későn, mint még később...

(#3) biker válasza rogers (#2) üzenetére


biker
nagyúr

tényleg nem nekem kell az infó. nem én másolnám.
de én adnám el neki majd az írót, és az árrés a zsebemben lenne...

nem adok 4-500huf-ot egy dvd lemezért+ az író ára...

(jó nekem divx-ben 80ft-os lemezre :DD)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4) Bally válasza rogers (#2) üzenetére


Bally
senior tag

Maximum nem veszel a kenyér mellé semmi extrát, csak üresen eszed, és iszol hozzá vizet, de legalább elmondhatod, hogy minden 3.-ik DVD-t megvetted ;]

(Tudod te mennyibe kerül egy DVD?)

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#5) biker válasza rogers (#2) üzenetére


biker
nagyúr

ja, és elmegyek a legjobb filemkre moziba, segítem a filmipart :)

de kib........................ kur............... roh............. utálom a sok prosztó fa... köt.... zabáló csámcsogó szörcsögő, csörgő, zsürcsögő és sorolhatnám.....

mert filmnézés helyett zabálni mennek, tescos szatyrokkal, 15liter popcornnal, csipsszel, szívószálas kólával...

anno bementél csörgős cukorral, ugy pofán vertek, nem is érdeklet a film, ma meg, mást sem hallani az 500W hang mellett sem, csak a csamcsogást, szörcsöést, esti megbeszéléseket, stb...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6) rogers


rogers
aktív tag

Hát ja, a mozi néha nagyon gázos tud lenni. Elfelejtettétek hozzátenni a későn érkezőket akiknek persze mindig középre szól a jegye...

Amúgy tudom, hogy mennyibe kerül egy DVD, mert én vagyok olyan ''hülye'' és megveszem ami teccik, van vagy 80db otthon. Mániás házimozirajongó vagyok, szóval ezen nem lehet segíteni :) Mondjuk el kell ismerni, nem minimálbérből élek az biztos. Ettől függetlenül nagy volt a csábítás amikor a haveroméknál került a cégbe DVD író. De úgy gondoltam, nekem annyit megér az eredeti. Így aztán egyetlen másolt DVDm sincs, mind eredeti. Ez ez én vagyok. :D

Ti mások vagytok :) Nem lehet mindenki egyforma. Szörnyű is lenne a világ akkor.

Jobb későn, mint még később...

(#7) rogers válasza rogers (#6) üzenetére


rogers
aktív tag

Na és azért, hogy nehogy már én legyek a ''szent'', azt bevallom :D, hogy olyan DVD lejátszóm van, ami régiómentesített, azaz törvénytelen. Mert ezt a régiókódos világmegosztást nem vette be a gyomrom :DDD

Eddig egyetlen olyan DVDs filmtémát találtam, hogy minden termék régiómentes, csak sajnos az meg annyira nem érdekel... Lehet tippelni mi az :D

Jobb későn, mint még később...

(#8) biker válasza rogers (#7) üzenetére


biker
nagyúr

walt disney??? :DDD:DDD:DDD

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#9) rogers válasza biker (#8) üzenetére


rogers
aktív tag

Ettől a kiadótól még nem láttam olyan filmet... ...te igen? Na AZ azért érdekelne de nagyon :DD

Jobb későn, mint még később...

(#10) And válasza biker (#1) üzenetére


And
veterán

Hi!
Kukkants be ide:
http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=21095
meg ide:
http://www.doom9.org/index.html?/mpg/ifoedit-dvdauthor.htm
ez lehet hogy elveszi a kedvét annak, aki nem akar sokat szórakozni
a dologgal... semmiképp sem megy egy az egyben.
(talán ha egyrétegű a lemez ?)

(#11) Als válasza rogers (#9) üzenetére


Als
tag

Üdv!

A dvd olvasód gyárilag régiókód mentes, vagy késöbb lett azzá? ;]

Én szeretném a Sony dvd olvasómat régiókód mentessé tenni, ha valaki tud, segítsen!! :O

(#12) erdoke válasza biker (#1) üzenetére


erdoke
titán

A dolog kb. úgy müxik most, hogy
1. Leszeded a DVD-ről a komplett tartalmát a HDD-re -> ez a rippelés.
2. Kiválogatod azt, amir e szükséged van. Nyilván a film, eredeti + magyar hang, felirat, esetleg a menü. Extrákat, többi nyelvet kiszórod. Ez a szerkesztés.ű
3. A végleges írnivalót megszemléled méretileg, és ha ráfér egy írható DVD-re (4,7 GB, de decimális!), akkor kiírod, ha nem, akkor előbb áttömöríted, és utána írod ki. A manapság megjelenő filmek többségét át kell tömörítened ahhoz, hogy kiférjen egy írható DVD-re.

A legjobb aláírás a héten

(#13) Szali


Szali
tag

Hali!

Mostanában olyan déjá vu érzésem van: nemtom ki emléxik még azokra az időkre, mikor a CD még újdonság volt, és bárki ölni tudott volna egy 4x-es CD-ROM-ért?(!) Akkor is azzal cumiztuk be, hogy nem lehetett tudni, meddig képesek elmenni technikailag a CD-ROM-mal. Most valahogy ugyanez zajlik a DVD körül. Most még csak egy oldalas diskeknél járunk és 4x-es írási sebességnél, aztán nemsoká majd nem gyözünk pislogni. Azt gondolom, hogy mikor eldől (ha eldől?) a ''+R vagy -R'' kérdése és bejön a kétrétegű DVD lemez(már jön), onnantól már megéri írót is venni, és akkor lesz itt az ideje a DVD másolásnak. És az írási sebességek sem maradnak mindig így... Szóval, mint annak idején, a CD-knél, itt is a legkiforrottabb stratégia, hogy ráülünk a kezünkre, és bármennyire is szarul esik, nem invesztálunk egyelőre DVD-be (hacsak meg nem vesszük eredetibe'), hanem hagyjuk kifejlődni a technológiát, illetve megvárjuk, míg a kiforrott technológiának lemegy az ára a magyarországi megfizethető szinvonalra.
Szóval úgy látom, hogy azt kell tenni most is, mint a CD-nél annak idején: ha normális cuccot akarunk és minőségi nyersanyagot, amivel lehet is kezdeni valamit, akkor várni kell.
Uff, én beszéltem, remélem, nem túl nagy ökörséget.

Szali

''Ha vízen akarsz járni, tudnod kell, hol vannak a kövek''

(#14) erdoke válasza Szali (#13) üzenetére


erdoke
titán

:F

Szerintem ez most nem ugyanaz a szitu, csak a példa kedvéért:
- Nem látszik eldőlni a ''+ -'' probléma, az új írók kivétel nélkül mindkettőt támogatják.
- Nem akarnak kijönni kétrétegű lemezzel, pont a filmkiadók miatt.
- 8x írási sebességnél járunk, ami egy írható DVD-nél kebesebb mint 15 percet jelent.

stb.

A legjobb aláírás a héten

(#15) iguana válasza erdoke (#14) üzenetére


iguana
őstag

...pedig szentem ki fognak jönni a kétrétegű nyers lemezek is.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#16) rogers válasza Als (#11) üzenetére


rogers
aktív tag

Hali,

Nem gyárilag, hanem átalakított, de én már eleve átalakítva vettem egy forgalmazótól. Nem vmi szuper márka, nem akartam rá sokat költeni. :) Nekem fontos volt az is, hogy rendesen konvertáljon PAL-NTSC között és tudja mindkettőt videójel kimeneten is produkálni... Ez ugye egy asztali lejátszó.

Sony DVDket lehet régiómentesíteni, u.n. chipset cserével, ezt elég sokan csinálják, vhol olvastam egy magyarországi emberkéről is aki foglalkozik ilyesmivel asszem a www.xpress.hu oldal fórumán. Ha gondolod nézz utána.

Jobb későn, mint még később...

(#17) Male válasza erdoke (#14) üzenetére


Male
nagyúr

Szerintem a 8x sebesség nem 15 perc, hanem inkább 8 (legalábbis kétszeres sebességgel írva 33 perc nekem 1 DVD).

Kétrétegű írható DVD nem biztos, hogy lesz (mármint +/- változatban, a DVD-RAM-ban elképzelhető), mert az kevésbé tükröződik, mint a gyári DVD-k -> a gyári DVD második rétege kb annyira tükröződik, mint az írott DVD első rétege, szóval elég nehéz megoldani, hogy egy annál is rosszabbul tükröződő felületet használjanak (az írható második rétege lényegesen rosszabbul tükröződne, mint az első -> erősebb lézer kéne, több hiba, stb.).

(#18) Szali


Szali
tag

Mivel ''vérszagra gyűl az éji vad'', úgyis kijönnek a kétrétegű lemezzel, csak nem most. A mostanában látott ''húzzunk-le-minden-bőrt-a-júzerekről'' marketingtechnikát prognosztizálva, előbb hagyják, hogy elterjedjen az egyoldalas lemez, amire majd kiadunk 1 halom pénzt, aztán kijön a kétoldalas lemez, arra is kiadunk még 1 halom pénzt, mert nekünk ugye kell az a 2szerakkora adattároló. Aztán jön a blue-ray, ami harmincakárhány gigabájt, akkor persze kidobhatjuk az egész DVD miskulanciát íróstul, kétoldalas-lemezestől, mert nekünk vajon kell az a 36 GB? Hát persze! ;]Ez megy ma az az informatikai piac egész vonalán.:(
Egyébként emlékezzünk, honnan indult a DVD ára:200.000ft. Most hol van? 40-60.000 ft (ami még mindig nem teljesen emészthető ár). Ha így halad lesz ez még jobb is...:C


Szali

''Ha vízen akarsz járni, tudnod kell, hol vannak a kövek''

(#19) medicineman


medicineman
csendes tag

Hello !

A jogi oldalát nem elemzem, elméletileg a saját DVD lemzedről saját használatra készíthetsz másolatot. 1 az 1-ben sajna még nem, de pl csak elméleti síkon vizsgálva a kérdést mondjuk lenne egy DVDshrink nevű program, amely alkalmas a kétrétegű kb 9GB filmet, kiválasztható módon lerippelni, pl. pont írható DVD méretre, kb 40-50 perc alatt, hogy közben a teljes lemezt is meghagyhatod, de akár mellőzhetnéd a nem érdekes részeket pl. menü, urdu nyelvű hangsáv, tök felesleges extrák, akkor lehet, hogy tudnád másolni. De ez csak pusztán elméleti fejtegetés, mint az ugye köztudott DVD-t és CD-t másolni csúnya dolog ;]. Neten keress rá!

(#20) kymco válasza rogers (#2) üzenetére


kymco
veterán

Igazad van, de azt is látni kell, hogy a filmiparban akkora az extraprofit, akkorák a szinészgázsik (persze nem a cseh és a magyar filmgyártásra gondolok.... :) ), hogy ez már pofátlan. Travoltának magán Jumbo Jet stb...
Ettől drága a DVD és a mozijegy is.

www.refujvaros.hu

(#21) erdoke válasza Male (#17) üzenetére


erdoke
titán

Azt írtam én is, hogy kevesebb mint 15 perc.

A legjobb aláírás a héten

(#22) g@bo válasza rogers (#2) üzenetére


g@bo
nagyúr

''az egész magyarországi gazdasági és társadalmi helyzet szinte erőszakolja, hogy lopjunk DVD meg szoftvert....''



mert nálunk 53000 bruttó a minimálbér ( bejelentve ezért dolgozik a fél ország...). miközben a gáz/villany/bkv/etc... áremelkedése nem a ksh által közölt inflációval emelkedik. :(

és a dvd filmeket ( is, a gammákat is ) annyiért kapod meg, mint pl. az osztrák. sőt, néha ő olcsóbban mint mi tróger m.....ok.




(#23) nilrem válasza g@bo (#22) üzenetére


nilrem
tag

Itt nyomom UK-ben mostansag a temat. Gyerekek beszaras. Gyuruk Ura Ket Torony 6.99£. Itt na na, hogy csesznek irassal foglalkozni, mikor egy pizza is 13£, kb fel pizza araert kapnank otthon egy jo dvd, akkor mi se foglalkoznank ilyenekkel R+ R-, meg hasonlo baromsagok! Na itt van a lenyeges kulombseg! Mi a szarert olyan draga nalunk?

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#24) Mazlee válasza g@bo (#22) üzenetére


Mazlee
aktív tag

azért ugye előjön a másik oldal is hogy aki minimálbéren él az ne akarjon Mercedessel járni.

Nem védem a rendszert mert engem is szivat, csak a túlzott höbörgés sem elfogadható.

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#25) kymco válasza nilrem (#23) üzenetére


kymco
veterán

Csak nehogy az legyen ennek a következménye, hogy MO-on a pizza ára az égbeszökik. :(

www.refujvaros.hu

(#26) kymco válasza Mazlee (#24) üzenetére


kymco
veterán

Bocs, de egy minimálbéren bejelentett, és zsebből fizetett ismerősön sem jár mercin, sőt.... És a fizujukból max 10 DVD-t tudnának venni havonta. Kaja stb. konyec ...
Tényleg, érdekelne egy összehasonlítás, hogy az országok átlagkeresete hány DVD filmre elég...

www.refujvaros.hu

(#27) g@bo válasza nilrem (#23) üzenetére


g@bo
nagyúr

1 éve voltam Londonban.

amikor akciózott a virgin megastore, pl. 6. napon dvd pl 7 font ( most az 2600 ft ) volt. de volt ott még vagy 100.

nálunk az akció 5999 ft. akkor is ha beledöglenek. a nem akciós meg 8 pénz.


a minimálbérről meg annyit, hogy ugye 2004 május 1-től EU. tagok leszünk. szerintem ez egy szégyen.

(#28) nilrem válasza kymco (#26) üzenetére


nilrem
tag

Uk minimalbert nem tudom, de azt pontoson igen, hogy egy total kezdo buszsofor itt kap havi 636400 HUF-nak megfelelo £-ot ami kb 1720£. Azert itt is elofordul 20£-ert dvd. akkor legyen az atlag mondjuk durvan 10£ (ennyiert lattam a T2 fem dobozban) Mivel a buszsofor az nem minimalber. Legyen ennek 75%-a 1290£. Teheat a brutto jovedelmebol, mert nemtom hogy megy itt az ado tema 129 db dvd-t vesz. Eleg jo kis gyujtemeny! Szerintem ennyi jo film nincs is dvd-n. Jo film az amit legalabb 5-szor megneztel es meg mindig tetszik, es nem unod!

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#29) kymco válasza nilrem (#28) üzenetére


kymco
veterán

Én is hasonlókra tippeltem...

www.refujvaros.hu

(#30) g@bo válasza nilrem (#28) üzenetére


g@bo
nagyúr

és elhiheted hogy a britt buszsofőr nem jár ki a pecsába írt dvd-t venni..... akkor sem venné meg, ha lenne.

és Én is szivesebben látom a polcon az eredeti kiadást, ezért van 2 év alatt 15 dvd filmem. :)

(#31) TheVeryGuest válasza nilrem (#23) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Szerintem azért ha igazságosabb lenne az elosztás, akkor a gazdag országokban is picit drágábbak lennének a dolgok, mert akkor ugye nem tudnák a szegényebb országokat kizsákmányolni. Mert ha teszem azt nem Malaysia-ban gyártanák a NIKE cuccokat tál rizsért, akkor nem harvestálhatnának annyi pízt.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#32) biker


biker
nagyúr

multkor volt nálunk 3 napig a cégcsoport angol szerelője, és azóta pedzegetem, hogy a cégcsoporton belül miért nem egységesek a pénzek? :DD

havi 400font csak a credit kártyán levő összeg, amiből ha este 18h00-ig nem ér haza a kiküldetésekről, akkro free ehet ihat alhat...

nekem meg itt most átszámítva 4.5 font...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#33) kymco válasza TheVeryGuest (#31) üzenetére


kymco
veterán

Erre nem is gondoltam. Náluk megvan a fizetőképes kereslet, mégis hajtanak a kisebb előállítási költségekért.... és így nő náluk is a munkanélküliség....Bolond ez a világ!

www.refujvaros.hu

(#34) anulu válasza biker (#1) üzenetére


anulu
félisten

Csak ennyit mondok: Clone DVD 1.21. Ha érdekel, @-t dobjál :) Nekem megy :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#35) nilrem válasza TheVeryGuest (#31) üzenetére


nilrem
tag

Ez a masik tema ami nagyon megdobbento. Olyan olcso a ruha, hogy akar azt is lehetne csinalni, hogy amibe eljovok ide azt kivagom a szemetbe es telivasarlom a borondot. Tegnap vettem polot umbro galleros gombos tudjatok az a vastagabb tipus kemeny 6£ volt. Beszaras mi? Adidas rovidgatya 8£. Londsdale asszem igy irjak folso 12£. Aztan lehet szamolni, hogy a rohadt plazaba otthon mennyit akasztanak a butikosok! Itt meg tuti, hogy az erdetit kapod! Martens 45£ otthon kb 25000 HUF. Tudjak am kit huzzanak le!

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#36) nilrem válasza biker (#32) üzenetére


nilrem
tag

Ezt a temat en is pedzintettem, ha egy csapat vagyunk legalabb a fizuk miert nem hasonloak. Itt egy szaros egyetemrol jott Trainee tobbet kap, mint en aki otthon mar tobb, mint 4 eve a cegnel nyomom!

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#37) biker válasza nilrem (#35) üzenetére


biker
nagyúr

ja, nekem a munkás pólóm 100% cotton síma fehér, szitázott emblémával együtt talán 800huf, cégcsoport angol faszija jön fruit-of-the-loom póló hímzett bazinagylogo rajta, kb itthon lenne egy 10k körül :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#38) kymco válasza biker (#37) üzenetére


kymco
veterán

Az én ''munkaruházatom'' több, mint 100.000 Ft, de utálom hordani.

www.refujvaros.hu

(#39) Mazlee válasza kymco (#26) üzenetére


Mazlee
aktív tag

ezt nem értem. na mind1

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#40) kymco válasza Mazlee (#39) üzenetére


kymco
veterán

Bocs, nem értettelek meg, talán nem olvastam túl figyelmesen...sorry

www.refujvaros.hu

(#41) Mazlee


Mazlee
aktív tag

amugy hozzánk is jött egy angol cégtől egy faszi aki egy megvett progit telepitett, mert ugye azt senki más csak az a support csinálhat.

a fickó napi, ismétlem NAPI 1000 USD-t kapott!!!

DE!

mivel a telepités 5 napra szólt és nem végeztek nem ingyen vagy olcsóbban folytatták hanem napi 1500 USD-ért!!!

fúúúúj!

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#42) kymco


kymco
veterán

Akkor most etikus, vagy nem a DVD írás....?

www.refujvaros.hu

(#43) kymco


kymco
veterán

Egyébként most ideiilik, a cégünknek vennék egy DVD írót. Plextor 708A-n akadt meg a szemem. Mindent tud, kivéve a DVD RAM-ot. Számít valamit ma a DVD RAM?

www.refujvaros.hu

(#44) Mazlee


Mazlee
aktív tag

volt az Index-en a törzsasztalban a MAHASZ-os igazgató aki azt mondta (irta)
hogy letölteni magán célra a zenét nem törvénybeütköző csak továbbadni terjeszteni az.

lehetséges hogy más médiára is érvényes ez?

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#45) kymco válasza Mazlee (#44) üzenetére


kymco
veterán

Ennyire engedékenyek lennének?

www.refujvaros.hu

(#46) Mazlee válasza kymco (#45) üzenetére


Mazlee
aktív tag

http://index.hu/forum/online/musinger

''a szerzői jogvédelem alá eső művek lemásolása MAGÁNCÉLRA NEM TILOS. Az üres CD árába épített díj 40 forint, melynek a felét a szerzők, 30 százalékát az előadóművészek, 20 százalékát pedig a kiadók kapják.

27-es válasz

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#47) kymco válasza Mazlee (#46) üzenetére


kymco
veterán

Hiszek neked, csak furcsa.

www.refujvaros.hu

(#48) And válasza kymco (#43) üzenetére


And
veterán

Nálunk sajnos nem túl ismert formátum a DVD-RAM, de a tengerentúlon
állítólag nagyon népszerű. Biztonságosabb adattárolást tesz lehetővé, mint
a konkurens formátumok, és ha az ára is emberibb lenne - törekszenek rá -,
akkor még van jövője.

(#49) g@bo válasza Mazlee (#46) üzenetére


g@bo
nagyúr

magáncélra lekopizod 10 példányban és minden családtagnak ( és havernak és rokonoknak) adsz 1 példányt megőrzés céljábúl...

ha mevásárolsz egy dvd/cd lemezt, akkor egy életre megvásároltad a jogot hogy azt a médiát/filmet te birtokold, és ízekre nézhesd. ha a cd/dvd használhatatlanra megsérül... akkor a jogot ujabb x*ezer pénzegységekért vásárolhatod meg...

(#50) Mazlee válasza g@bo (#49) üzenetére


Mazlee
aktív tag

és ezt minek irtad nekem?

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.