Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd fejállítás?

Hozzászólások

(#1) simbazz


simbazz
aktív tag

A probléma a következő:
Adott egy viszonylag régebbi Creative 16x/48x DVD-ROM. CD lemezeket olvassa csont nélkül, a régebbieket is, agyonkarcolt példányokat is, mindent. Írt DVD-R lemezzel viszont marha nehezen boldogul, berakás után fél percig csapkodja csak a fejet, mire rájön, hogy bent van a diszk. Utána már rendesen, hiba nélkül olvassa, full speedel, semmi akadás.
TisztítóCD-t megpróbáltam már, de úgy rémlik, a DVD meghajtókban külön fej van CD-re meg DVD-re, szóval semmit se ér a tisztítóCD. Vagy rosszul gondolom?
Nos, segítene a dolgon egy fejállítás? Mint a szoni pléjsztésön2-n szokásos...

Elektromos abakusz

(#2) Male válasza simbazz (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Külön fej van, de nem ezért nem jó semmire a tisztítóCD (az egyszerűen nem működik).

Ha csak a DVD-R-el csinálja, akkor lehet valami firmware gond is, és ezért nem kezeli jól a DVD-R-t. Rosszabb esetben kezd meghalni a DVD-d, a CD meghajtók is így szokták kezdeni, először a kevésbé tükröződő írt CD-kel szenvednek, aztán végül azokat már egyáltalán nem olvassák, majd jönnek a gyári CD-k, és végül már semmit sem csinálnak...

Ha nem garanciális, akkor szedd szét (nem bonyolult), és alkoholos vattával törölgesd le az olvasófejet (egy kicsi üveglencse, kb 4 mm átmérőjú)

(#3) Dokibá válasza simbazz (#1) üzenetére


Dokibá
aktív tag

Könnyen lehet, hogy meg tudják csinálni, nekem az asztali DVD lejátszómmal voltak gondok, amin egy mechanika beállítás segített.

Dokibá

(#4) simbazz válasza Male (#2) üzenetére


simbazz
aktív tag

Szétszedéssel nem lesz gond, full halott 40x szoni cdroncsot már keltettem életre, pár hónapot kihúzott még a műtét után :)
Asszem akkor nekiesek ennek is. Mocsok tuti lesz benne, a tálca is koszos eléggé. Érdekesmód CD-kkel nincs semmi baja.
Kiderül.

Nem tudom számít-e, de eddig sose járt benne DVD lemez, csak a napokban próbáltam először. A drive talán 2 éve van meg. Vagy több, nem emlékszem, akkor vettem, amikor látványosan elkezdtek esni a DVD meghajtó árak 50e HUF-ról :) Ez 25e-be fájt, CD meghajtónak bevált...

Elektromos abakusz

(#5) simbazz válasza simbazz (#4) üzenetére


simbazz
aktív tag

Nos.
Gond megoldva.

Mivel mégsem bírtam szétborítani rendesen, kevésbé brutális megoldás kellett. Új firmware... Hivatalosan semmiféle firmware nem elérhető a drive-hoz, kerestem hacked változatot. Kiderült (Google roolz), hogy a Creative DVD1610E 16/48 DVD cuccom tulajdonképp a LiteOn LTD163 16/48 DVD drive OEM változata :) Ehhez megkerestem a megfelelő firmware-t. Persze frissítés előtt lefontam a szemöldököm meg összeborzoltam a séróm, hogy ne az esetlegesen elb*szódott drive miatt kelljen megtennem az említett lépéseket :DDD
Sikerült. A műtét ráadásul kiütötte a régiókódot is ;]

Most azonnal felismeri a DVD-R lemezt, semmi fejcsapkodás. Ráadásul frissítés előtt csináltam egy sebességtesztet, a 4.2 giga adatot átlag 4.1 mega/másodperccel szittyózta le a lemezről. Most ugyanarról a lemezről 7.9 mega/másodperc.
Szóval nó komment deluxe. Aki meg kitalálta a régiókódolást, annak a b*dös n*nikéjét, azt. Elnézést a vulgaritásért, de gondolom másban is felmerült már ez.

Havernál egy Toshiba DVD drive is azonnal megeszi a DVD-R lemezt, feltételezem, az gyárilag régiófüggetlen. Viszont a másik gépében az LG DVD drive meg az LG DVDRAM+-RW tököl egy keveset ugyanazzal a diszkkel, szóval...

Így hirtelen ennyi.
Most a vinyómhoz keresek újabb firmware-t :))

Elektromos abakusz

(#6) twollah válasza simbazz (#5) üzenetére


twollah
nagyúr

Ügyes vagy.

(#7) Male válasza simbazz (#5) üzenetére


Male
nagyúr

Akkor a jobbik eset volt. Amúgy nem értem, hogy az átcimkézős gyártók miért nem adnak ki új firmware-t. (persze lehet, hogy a hamisítás miatt -> ne csináljanak a boltban Creative-ot a LiteOn-ból, vagy esetleg Sony-t, mert azok közül is némelyik LiteOn)

(#8) ED210


ED210
csendes tag

Hi!
A haverom a Pioneer 120 DVD olvasója hasonló tüneteket produkált, mint a téma kezdő hozzászólójáé. Fél óráig prellegett a dvd-kkel, néha be sem olvasta a lemezeket. Próbáltam leszedni neki firmware frissítést, de a gyártónál semmit nem találtam ehez az elnevezéshez. (honnan lehet megtudni, hogy milyen más márka használja ezt a belet?)
Aztán amíg magára hagytam a havert annyira ideges lett, hogy szétkapta az olvasót és bőszen eltekergette a fejen levő 2 poti szerű tekertyűt meg az alsó (valószínűleg szögállító) csavart is (más esetekben ügyes szerelő egyébként a srác...:) )
Azóta semmilyen DVD-t nem olvas be, viszont meglepő, de a CD-kkel még boldogul.
Tudtok valami alapelvet, hogy hogyan kell állnia a fejnek? Merőleges a laser vagy nem, stb...?
Szervíz nem jöhet szóba, mert erre az olvasóra nem kéne már költeni, viszont jelenleg anyagi mélyponton van a srác, így újat sem tud venni.
Akinek tipptye van, az mondgya!

Rossz válasz?! Dupla sebzés!

(#9) mr_ricsi válasza ED210 (#8) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''bőszen eltekergette a fejen levő 2 poti szerű tekertyűt meg az alsó (valószínűleg szögállító) csavart is''

Kuka.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#10) ED210


ED210
csendes tag

Dehogy kuka! CD-t még olvas. Kis pénz, kis DVD :)

Rossz válasz?! Dupla sebzés!

(#11) mr_ricsi válasza ED210 (#10) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Lehet, hogy már nem sokáig! Ugyanis az egyik poti valószínűleg a lézer munkaponti áramát állítja be, és ha sikerült ''jól'' beállítani, akkor pár üzemóra alatt kiég.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12) L3zl13 válasza ED210 (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

forum.rpc1.org-on vannak PIO 120-hoz firmware-ek. Eredeti és hackelt is.
Mondjuk most már mindegy szerintem... :DDD

Aki hülye, haljon meg!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd fejállítás?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.