Hirdetés

2019. október 21., hétfő

Gyorskeresés

(#1) harley

harley
(senior tag)

hali. van egy dvd lejátszóm. asztali. namármost olyanokat csinál hogy pl eredeti dvd-nél fogja magát és esetleg nincs hang, vagy egyszercsak a kép behal és elkezd zöldűlni, néha meg fogja magát és lefagy a cucc!!!!!! semmilyen gombra nem reagál..sőt az AntennaM. távirányítójára is allergiás, mert ki-be lehet kapcsolni vele a dvd lejátszót.....
ha van vkinek vmi értelmes véleménye hogy mi a túró van vele, akkor segítsen..
most vettem és még 1db filmet se tudtam megnézni vele...állítólag 4 hónapos a gép és itt vettem a PH-n egy régi arctól....:U

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#2) deedee válasza harley (#1) üzenetére

deedee
(őstag)

valszeg nem én foglak megmenteni,de:próbálj ki egy tisztító lemezt.talán a lencse dzsuvás..... :(

Vagy még egy gondolat:hagyd végigmenni a lemezt párszór,hátha visszaállítódik az ,ami elállítódott.tudom,hogy ez hülyén hangzik,de néha beválik.például a haver gépe nem játszotta le a mínuszos lemezeket.aztán egyszercsak mégis.../most megint nem,de ez más kérdés.../Szal a technika csodái tényleg csodálatosak... :)

(#3) harley válasza deedee (#2) üzenetére

harley
(senior tag)

és mit csináljak amikor lefagy az egész?? semmire nem reagál....

(#4) biker válasza harley (#3) üzenetére

biker
(nagyúr)

tedd be a sütőbe :Y:Y:Y:DD:DD:DD

amugy ha 4hónapos, go to gariszervíz

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Csomagoló gép szerviz | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.csomagologepalkatresz.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5) deedee válasza harley (#3) üzenetére

deedee
(őstag)

most már mindíg lefagy?nem szaggat és akadozik a hang?

(#6) harley válasza biker (#4) üzenetére

harley
(senior tag)

állítólag 4 hónapos a gép és itt vettem a PH-n egy régi arctól....:U

(#7) harley válasza deedee (#5) üzenetére

harley
(senior tag)

van olyan lemez aminek nincs hangja vagy nagyon szar, esetleg elmegy és csend:)
van olyan amikor elkezd sípolni és bezöldűl pár helyen a kép:)
és van olyan amikor el se indúl a dvd és lefagy az egész lejátszó:)
na??

sőt azt se értem miért lehet a dekóder távirányítóval kapcsolgatni és ráadásúl most már a dekóder jelet sem tudom fogni rendesen....

áááá, ilyen nincs!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:(((:Y

(#8) Waterman válasza harley (#6) üzenetére

Waterman
(aktív tag)

Ha állítólag 4 hónapos akkor gondolom garipapírt nem kaptál hozzá.Én megkeresném a régi arcot a PH-ról és vele közösen kéne valami jó megoldást találni.

A reinkarnációban már az előző életemben sem hittem!

(#9) harley válasza Waterman (#8) üzenetére

harley
(senior tag)

ja már konzultáltam vele. azt mondja nála tökéletesen ment és visszaadja a lét ha tényleg rossz....de ez nekem is kellemetlen és hátha tudja vki mi lehet a gond..

(#10) deedee válasza harley (#9) üzenetére

deedee
(őstag)

egy próbát mindenképpen megér a tisztító lemez,mielőtt visszabótolod a cuccost....

(#11) Waterman válasza harley (#9) üzenetére

Waterman
(aktív tag)

Ha a dekóder remotja belepofázik a dvd lejátszó életébe akkor mindenképp szabadulj tőle.

(#12) harley válasza deedee (#10) üzenetére

harley
(senior tag)

és most vegyek egy ilyen cd-t? 1500 asszem? és ha nem segít akkor minek? bár 4 hónaposan ilyeneket csinál, nem hiszem hogy egy tisztító cd-től megjavúl:(
de azért thnx

(#13) harley válasza Waterman (#11) üzenetére

harley
(senior tag)

ahogy mondod. pont ezt csinálja:( azóta már a dekóder jelet se tudom fogni:O

(#14) Waterman válasza harley (#13) üzenetére

Waterman
(aktív tag)

DVD lejátszó forgalomból kivon,dekóder ujraindít.Próbáld ki hátha megjavul az a dekódoló.Szurkolok!!! :))

(#15) harley válasza Waterman (#14) üzenetére

harley
(senior tag)

ma kb 2 órát szarakodtam vele de semmi:( egy helyen találtam meg a jelet de iszonyú rossz:O
a dvd játékost már kivontam a forgalomból de semmi :U
pedig újra dugdostam mindent, ki-be kapcsoltam mindent, kb 100x keresgéltem a csatornát de no:(

(#16) Waterman válasza harley (#15) üzenetére

Waterman
(aktív tag)

Távirányítóban elem ki-be?

(#17) harley válasza Waterman (#16) üzenetére

harley
(senior tag)

dekóderében? az mire jó?

(#18) Waterman válasza harley (#17) üzenetére

Waterman
(aktív tag)

Semmire,de legalább minden ujra lett indítva.
Na jóéjt,ötletek elfogytak.

(#19) harley válasza Waterman (#18) üzenetére

harley
(senior tag)

köszi. azért thnx

(#20) Szega válasza harley (#15) üzenetére

Szega
(csendes tag)

''újra dugdostam mindent, ki-be kapcsoltam mindent, kb 100x keresgéltem a csatornát de no''
A dekódert a video csatlakozón keresztül kéne nyomatni a TV-re! A minősége is jobb, és a csatornát sem kéne keresgélni (Ami ráadásul keményen interferálhat valamelyik földi UHF csatorna jelével)! :U Próbáld ki, ezzel legalább a dekóder működőképességét tudod ellenőrizni!
A dekódernél találkoztam már olyan ''kisiklással'', hogy lefagyott, nem volt hajlandó beindulni, resetelni kellett, utána minden OK lett. Vigyázz, a teljes resethez kevés, ha OFF-ba kapcsolod, ki is kell húzni a konnektorból 1-2 percre! :))

(#21) harley válasza Szega (#20) üzenetére

harley
(senior tag)

ez mind megtörtént már:) a videjón keresztűl van kötve..
jó is volt, aztán hírtelen nem találtam a jelet sehol amikor szarakodni kezdett a dvd játékos..

de köszi a helpet:)

[Szerkesztve]

(#22) Szega válasza harley (#21) üzenetére

Szega
(csendes tag)

''aztán hírtelen nem találtam a jelet sehol amikor szarakodni kezdett a dvd játékos..''

Ezt nem egészen értem! :( Ha az alapsávi video jelet vezeted a TV-re, akkor nem kell semmit keresgélni, csak a TV-t átkapcsolni AV üzemmódba és kész! Oszt vagy megvan a jel, vagy nincs!
A DVD játékost hogyan kapcsoltad a TV-re? A TV 2. video csatiján keresztül? Egyáltalán, hogyan kavarhat be a dekóder, hiszen semmi köze nincs a DVD playerhez? :F

(#23) siskin

siskin
(tag)

Ez a jelenség nem semmi!(pedig már elindultam aludni,de ez érdekel)Bocsi ha ugyanarra gondoltál te is,de szega ha nem tévedek a videó csatlakozón az AV(scart) csatlakozót értette.Ha ezzel csatlakoztatod a dekódert a TV-dhez(TV-t az AV v. 0 csatornára) és nulla eredmény,akkor sajnos elég valószínű hogy nagy gáz van.Az hogy egyik készülék távírányítója viszi a másik készüléket, nem egyedi jelenség,a Loewe TV készülékeibe Pl.igen gyakran olyan r.receiver egységet raktak gyárilag bele,hogy más távvezérlő ''keresztbe vert'' néhány dolgot rajta.Az újabb Daewoo videók gyári szervíz menüjébe pedig egy fisifosi Kínai 3000Ft-os multi távval úgy bele lehet piszkálni,(elég egy véletlen gombnyomás)hogy többé az életben nem nyikkan meg.Remélem egyszerűbb problémáról van nálad szó.

Nem vagyok bolond, a hangok is megmondták!

(#24) siskin

siskin
(tag)

Ja!Amikor megérkezett a pakkba a gép,kicsomi után ugye vártál legalább 2 órát a beüzemeléssel?(esetleges páralecsapódás)Ha nem sajnos a vízpára lecsapódás okozta zárlat csúnya dolgokat tud műveln az ember rendszerével.Bár a DVD Vs.Dekóder ügy érdekes.Hogyan lehettek összekapcsolva?

(#25) Szega válasza siskin (#23) üzenetére

Szega
(csendes tag)

''Szega ha nem tévedek a videó csatlakozón az AV(scart) csatlakozót értette''

Természetesen! Ami persze nem biztos, hogy Scart, lehet RCA is! :) A lényeg, hogy ne a dekóder modulátorának gagyi RF jelével csatlakozzon! :Y

''a DVD Vs.Dekóder ügy érdekes.Hogyan lehettek összekapcsolva?''

Hát igen, én is ezt tudakoltam! :F

(#26) Mr...

Mr...
(csendes tag)

Uraim! Nekem is van egy ''csekélyke'' problémám egy LG DVC5930 tipusu asztaliDVD-VHS kombi-val, egy éves, külföldön vettem és alig fél éve lett használatba véve, garancia lejárt, jelenség az útóbbi időben nem lehet rajta DVD-ket lejátszani, mert mindig egy ''country kód''-ot kér.Bármit adok be méki, a táblázat alapján, nem megy az originált 2-es kódjelű DVD,de a másolt és a ''Frekód''jelű originállt DVD-k működnek. Kérdésem: Mit lehet vele csinálni?

(#27) harley válasza Szega (#22) üzenetére

harley
(senior tag)

jó kérdés. gőzőm sincs miért kavarnak be egymásnak.
a tv-dvd scartal van összekötve.
egyébként a tv-n meg kell keresni azt a csatornát ahol a dekóder jele bejön..

(#28) harley válasza siskin (#23) üzenetére

harley
(senior tag)

loewe tv-m van. a dekóder sima antenna kábelen csatizik a tv-vel.
amióta bekavart a két cucc, azóta nem találom a dekóder jelet csak nagyon szarúl.

(#29) harley válasza siskin (#24) üzenetére

harley
(senior tag)

többet is vártam mint 2 óra:)

(#30) harley válasza Szega (#25) üzenetére

harley
(senior tag)

neked is csak azt tudom mondani, hogy sima antenna kábellel csatlakozik a tv-hez a dekóder..
a dvd pedig sima scartal a tv-hez...
de hiába szedtem szét már mindent, sehol nincs a tiszta dekóder jel .
antenna mikrós dekóder ha vki nem tudná.

(#31) Szega válasza Mr... (#26) üzenetére

Szega
(csendes tag)

''az útóbbi időben nem lehet rajta DVD-ket lejátszani, mert mindig egy ''country kód''-ot kér.''

Európa régiókódja:2. Elvileg ezt kell neki megadni, ha kéri és ezzel működnie is kell!
Esetleg megpróbálhatod a 0-t, vagy a 9-est. Ezek a regionfree kódok, de nem biztos, hogy elfogadja.
Nem a kód megadásánál bénáztál el valamit? Nem kell esetleg vmi OK-szerű (Enter, Confirm stb.) billentyűvel lezárni a kód megadását, amit esetleg elmulasztottál, és ezért nem vette be a kódot?

(#32) Szega válasza harley (#27) üzenetére

Szega
(csendes tag)

Először ezt írtad (21):
''ez mind megtörtént már a videjón keresztűl van kötve..''
Aztán meg ezt (28):
''loewe tv-m van. a dekóder sima antenna kábelen csatizik a tv-vel.''

Tehát MÉGSEM videjócsatlakozón keresztül nyomatod a dekóder jelét a TV-re, hanem a dekóder modulátorán keresztül, antennakábelen! :Y Olvasd már el légyszi figyelmesen, amit írtam, pont ezt reklamáltam! Lehet, hogy vmelyik földi UHF adó jelével interferál a dekóder modulátorának a jele (mivel az is vmelyik UHF csatornára van hangolva), és ezért nem jön be rendesen! :(
Továbbra is azt javaslom, hogy a dekódert az alapsávi VIDEO OUT csatlakozóján keresztül kösd rá a TV video bemenetére. A TV-t kapcsold AV állásba. Ekkor meg kell jelennie a dekóder képének a TV-n! (Ilyenkor semmit nem kell hangolgatni, keresgélni, hiszen a TV ilyenkor csak szolgaian megjeleníti a video bemenetére érkező alapsávi video jelet. Az RF fokozat - antenna, tuner stb. - mintha ott se lenne!!!) Ezzel legalább a dekóder működőképességét tudod ellenőrizni! Ha így nem megy a dekóder (és a Reset sem segít), akkor besz@rt, ki kell cseréltetni az AH-nál (Ingyen megteszik, volt már rá példa.)

Általánosságban: Ha jót akarsz, video jelforrásokat CSAK VIDEO CSATLAKOZÓN KERESZTÜL köss össze egymással, vagy a TV-vel! Ha a TV-n van 2 v. 3 video bemenet, akkor nincs gond. Ha csak 1 bemenete van, akkor célszerű venni egy 2 v. 3 bemenetű video átkapcsoló dobozt (pl. Media Markt-ban) és azzal kiválasztani a forrásokat. Persze nem szabad megfeledkezni az AUDIO jelek bekötéséről sem (stereo esetén mindkét csatorna), hiszen a videojel csak a képtartalmat viszi!
Ja, és a rend kedvéért: Igazán úgy korrekt a dolog, ha a video jelet koax kábelen, az audio jeleket pedig árnyékolt kábelen viszed! :U
''That's All Folks...'' :C

[Szerkesztve]

(#33) harley válasza Szega (#32) üzenetére

harley
(senior tag)

így van összekötve:
antenna kintről -dekóderbe -dekóderből -videóba -videóból -tvbe...2 éve így van kötve és semmi probléma nem volt, csak amióta összeakadt a dvd lejátszóval, azóta nem találom sehol a jelet...

(#34) deedee

deedee
(őstag)

most már én is azt mondom,hogy vidd vissza a cumót az eladónak..... :(

(#35) WhiteRabbit

WhiteRabbit
(csendes tag)

Hi

Lehet, hogy csak én maradtam le, de a Mercury Divx-es DVD lejátszóval kapcsolatban volt valakinek bármilyen tapasztalata?

Nagyon érdekelne, mert most készülök egy ilyen szerkezetet venni, és eddig csak annyit tudok róla, hogy kezeli a sub-ot, meg az srt-t, meg a magyar ékezeteket a feliratokban, de semmi egyebet. Ha valaki tud valamit írjon!

Előre is THX

Az élet egy állapot, amit túl kell élni.

(#36) harley válasza deedee (#34) üzenetére

harley
(senior tag)

az lesz tuti. a dvd lejátszó már sehogy nem akar menni rendesen, pedig már csak a tv-t és a dvd-t kötöttem össze, semmi mást!!! De így is uaz a helyzet:(
viszont ami már jobban zavar az a dekóder....:O

(#37) Zordkaszás

Zordkaszás
(senior tag)

Eredeti problémához lövésem sincs :)

Van viszont kérdésem: ha a TV-hez csatlakoztatom a DVD-t scart-tal (máshogy nem lehet) akkor nincs teletext egyik adón sem, ez milyen feature? Illetve még az is van, hogy a 2-4-6csatornákon is a DVD képét lehet látni. Más eszközökkel nincs semmi probléma ha scart-on csatlakoznak a TV-hez.
DVD: orion 2602
TV: GoldStar (most LG néven futnak ezek a cuccok).

Nos? :))

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#38) WhiteRabbit

WhiteRabbit
(csendes tag)

Ez érdekes. Nagyon sok ismerősömnél scart-tal van összekötve a cucc, és semmi ilyen jellegű probléma nem jött elő.

Ez tipikusan a Hiba az ön készülékében van.

Próbáltad másik scart kábellel?

Az élet egy állapot, amit túl kell élni.

(#39) Zordkaszás válasza WhiteRabbit (#38) üzenetére

Zordkaszás
(senior tag)

Másik scart kábellel csak úgy, hogy másik eszközzel.
Mert scart kábelem csak ez az egy van aminek mindkét vége scart.
Pl a video-scart-tv kombóval nincs gond.

Lehet megeresztek egy mailt az FBI-nak, hogy küldéjk ide a Múldert :DDD

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#40) siskin válasza harley (#36) üzenetére

siskin
(tag)

Az RF kábeled dugójának nyakát vizsgáltad már?A sok ki-be dugdosástól,hajlítgatástól igen jó esélye van a belső fő ér eltörésének.Gondolom nem saját gyártmányú RF kábelod van.(Pedig hidd el az-az igazi)Cseréld ki,hátha bejön.A manapság kapható csudálatos Kínai RF kábelek szinte csak 1X-i i hozzányúlásra vannak tervezve,összedugod a masinákat asz kész.Ha párszor hozzányúlsz,már megette a fene.:((

(#41) Szega válasza harley (#33) üzenetére

Szega
(csendes tag)

''antenna kintről -dekóderbe -dekóderből -videóba -videóból -tvbe...2 éve így van kötve és semmi probléma nem volt''

Elvileg persze így is lehet (sőt, ha minden stimmel, úgy-ahogy működnie is kell), de nem érdemes, mert problémákat okozhat! Pont erről próbállak lebeszélni, de úgy látszik hiába! :(
Ha a TV-den csak 1 db video csati van, vegyél egy 3 bemenetű video kapcsolót, és azon keresztül kösd a cuccokat (VTR, Dekóder, DVD) a TV-re!
Persze ha gondokat akarsz magadnak, és megelégszel a gyengébb minőséggel, akkor hagyj mindent a régiben! Nem erőszak a disznótor... :O

''csak amióta összeakadt a dvd lejátszóval''

Nem akadhatott össze. A kettőnek semmi köze egymáshoz! Sztem mind a kettő - egymástól függetlenül - besz@rt! :((

''azóta nem találom sehol a jelet...''
''viszont ami már jobban zavar az a dekóder....''

Ha megtennéd amit javasoltam, nem kéne keresgélni a jelet, és tuti biztosan el tudnád dönteni, hogy a dekóder jó-e! :D

''a dvd lejátszó már sehogy nem akar menni rendesen, pedig már csak a tv-t és a dvd-t kötöttem össze, semmi mást!!! De így is uaz a helyzet''

Akkor valószínű, hogy a DVD tényleg kaki! Return To Sender...! :(((

(#42) Szega válasza siskin (#40) üzenetére

Szega
(csendes tag)

''Az RF kábeled dugójának nyakát vizsgáltad már?A sok ki-be dugdosástól,hajlítgatástól igen jó esélye van a belső fő ér eltörésének.''

Ez így van! De előbb (videocsatin keresztüli összekötéssel) nem árt tisztázni, hogy a dekóder maga, jól működik-e? :U

''Gondolom nem saját gyártmányú RF kábelod van.(Pedig hidd el az-az igazi)''

Bizony-bizony! Osztom a nézetedet! Én is csak ilyet használok! (Csak hát sajna nem mindenkinek áll jól a kezében a forrasztópáka, és némi alapismeret sem árt az efféle barkácsoláshoz!) :D
Egyébként gyári video(!) kábelből sem érdemes a legolcsóbbat (leggagyibbat) venni! :(
(Különösen a Scart kábelek igen vegyesek. Mi van bekötve, mi nem... Azt már nem is említem, ha véletlenül RGB-n keresztül akarod rákötni a cuccost a TV-re...)

(#43) siskin válasza Szega (#42) üzenetére

siskin
(tag)

A video kábellel való ellenőrzés fontosságára már elég soxor lett utalva,(#22,#23,#25)gondolom a srác már szerét ejthette.(?)Itt tényleg valszeg még más prüszök is adódhat.De ezt én már csak holnap.....Üdv mindenkinek:))

(#44) Szega válasza siskin (#43) üzenetére

Szega
(csendes tag)

''A video kábellel való ellenőrzés fontosságára már elég soxor lett utalva,(#22,#23,#25)gondolom a srác már szerét ejthette.''

Nem jelezte vissza...! Nekem inkább úgy tűnt, mintha nem igazán értené, miről van szó... :( Ezért próbáltam többször is leírni, szájbarágósan... :U

(#45) Varga Csaba válasza Waterman (#11) üzenetére

Varga Csaba
(aktív tag)

Ugyannmééééé?

Nekem is volt am-mikro dekoderem és az orion dvd-m távirányítójával simán vezéreltem és viszont.

Én inkább a gagyi dekodertől szabadultam meg, a mikro nemcsak drága de igen szar képmínőségű is volt az oda vissza kódolástól, a kényelmetlenségéről meg nem is beszéltem. (ahány vételi hely annyi dekoder X havi 450 Ft).

Bye

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#46) Varga Csaba válasza Szega (#20) üzenetére

Varga Csaba
(aktív tag)

Figyi az am mikros dalvi dekoderen te nem találsz video kimenetet ill azt SZVSZ koax csatlakoztatásra tervezték főleg!

(1) A srácnak annyit kell tennie, hogy kihúzza vár 2 percet, bedugja. Ha mind a 3 lámpa ég a dekoderen és nincs kép a tv-n akkor megynomja a ''mod'' gombot és addig hangol a tv-n míg meg nem látja a tesztjelet. ''mod'' mégeccer és lehet tv-t nézni.

(2)Ha csak az első led ég akkor elhangolódott a dekoder akkor az 1 és a csillag (*) egyszerrel lenyom és a dekoder újrahangolja magát. A hangolás végén a 3 lednek égnie kell. Ha ég és nincs kép akkor az 1-es újra.

Üdv

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#47) siskin válasza Szega (#44) üzenetére

siskin
(tag)

Hát igen,a türelmed tényleg kivételes,ehhez csak gratula.:DKiváncsi lennék,hogy áll a helyzet?

(#48) harley válasza Varga Csaba (#46) üzenetére

harley
(senior tag)

mind a három lámpa ég, de a jel nincs meg..ha meg is van nagyon szarúl jön csak be vhol..

(#49) harley

harley
(senior tag)

egyébként tényleg homályos sokszor hogy miről beszéltek.. nem igazán vágom ezt az antennás dolgokat:( van 1scart csatlakozó a tv-n és abban van egy scart elosztó amiben a videó, a számítógép tv-out és a dvd volt bedugva...a dekóder a tv és a videó sima antenna kábelen van összekötve....

szóval az igazat megvallva, sokszor nem értem miről van szó:) főleg a rövidítések és szakkifejezések terén:))

hülye vagyok ehez egy kicsit:)))

de eddig így is ment a dekóder, most meg nem megy pedig semmihez nem nyúltam....ezt nem értem...

(#50) Szega válasza Varga Csaba (#46) üzenetére

Szega
(csendes tag)

''Figyi az am mikros dalvi dekoderen te nem találsz video kimenetet''

Na nehogy máá! Vagy 3 éve azzal használom! Mindkét típusnak (DHR200-PA és DHR200-PAN) a hátulján van RCA aljzatos video out és audio out csatlakozó! :D
A DHR200-PAN a Nicam stereo verzió, azon + még két audio kimenet (L, R) is van.

''ill azt SZVSZ koax csatlakoztatásra tervezték főleg!''

A video kábel is koax! :DD - Jó esetben...

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.