Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wilddog


wilddog
tag

Segítsetek.
DVD 16x52 LG OEM 2év gar. 5 750 Ft
Szerintetek ezzel le tudom játszani az újabb, illetve a mostani írt DVD lemezeket, filmeket, mert szükségem lenne rá, Dvd írót még nem akarok venni. Ebbe a legfrisebb FirnWare van? Vagy nagyon régi? Nem szeretnék úgy járni, hogy megveszem és akkor hozok át a havertől írt Dvd filmet és akkor cseszik lejátszani.
Szóval itt van még egy-két cucc az olvasókból, melyiket érdemes megreszkírozni:
DVD 16x48 ASUS dob. 2év gar. 8 000
DVD 16x52 LG OEM 5 000
DVD 16x52 LG OEM 2év gar. 5 750
DVD 16x52 LG OEM fekete 5 750
DVD 16x48 Pioneer 120S 2év g. 8 250
DVD 16x48 Plextor 2év gar. 10 000
DVD 16x48 Samsung 2év gar. 6 250
DVD 16x48 Samsung 2év gar. fekete 7 000
DVD 16x48 Samsung dob. 2év gar. 6900
Ja... jelenleg van egy LG 48*24*48 + 16*DVD rom-om és nem hajlandó semmilyen ÍRT DVD -t lejátszani, csak a bolti, gyári DVD lemezekre gerjed. Régi a FirmWare benne? Nem ismeri a mostani Dvd lemez formátumokat????????
Help!
Hogy kell FirMWare-t frissíteni?????


(#2) Old Death válasza wilddog (#1) üzenetére


Old Death
senior tag

Letöltöd, elindítod, újraindítás, íróprogi újra rakása és kész! :)
Firmware-t a gyártó honlapján találsz! :)

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#3) wilddog válasza wilddog (#1) üzenetére


wilddog
tag

OK,,,, de voltam az LG honlapján,de szóval kib..szr. az oldaljuk,, nézd meg!
Meg ha valamelyikőtök tudja, adja már meg azt az oldal címet pontosan ahol megvan, mert én nem találtam meg az oldalon. Most mintha már változtattak volna a honlapon vagy mi és nem az a régi cucc jön be, még típuskeresést se tudtam végrehajtani, tehát hogy a típusra rákeresni.
A másik gáz, hogy otthon nincs Net-em és a Suliból nyomom szimplán, persze attól még le lehet itt tölteni.

(#4) Old Death válasza wilddog (#3) üzenetére


Old Death
senior tag

Bővebben: link device driver/combo drive válogass...
a Google csodákra képes :)

[Szerkesztve]

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#5) sooony


sooony
csendes tag

ASUS-t semmiképp ne vegyél! Én a Pioneer-t ajánlom, az Lg vel az volt a gondom, hogy nagyon kattog, meg lassú (mint az lg-k általában). A legjobb vétel, igaz a legborsosabb is a Plextor lenne...

(#6) Old Death válasza sooony (#5) üzenetére


Old Death
senior tag

ASUS mé ne zum beispiel? Olyan Pioneer elektronika van benne, mint az állat... :)

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#7) Grunya válasza wilddog (#3) üzenetére


Grunya
aktív tag

Innen válaszd ki a meghajtódhoz való firmware-t:

Bővebben: link

Nekem még mindig bevált... :)

(#8) Calogero


Calogero
addikt

DVD rom megvalasztasa attol is fugg hogy milyen DVD lemet hasznalsz + vagy -. Mert pl a Pioneer nem olvassa a DVD+R/+RW -t

Az ASUS DVD-ROM-okban nem Pioneer belso van. Az irokban van Pio belso

(#9) emre33 válasza wilddog (#1) üzenetére


emre33
addikt

nekem egy LG 52x32x52x16 combo meghajtóm van, és nagyon utálja az írott lemezeketm, senki se vegyen ilyen meghajtót ! Felesleges

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#10) fokukac válasza Calogero (#8) üzenetére


fokukac
nagyúr

ki mondta ezt neked??

már a 2,5 évvel ezelőtti pio meghajtóm (106s) is olvasta a + lemezeket.
a mostaniak pedig már a dual layer írható lemezeket is és a DVD-RAM-ot is olvassák.

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#11) Calogero válasza fokukac (#10) üzenetére


Calogero
addikt

(#12) fokukac válasza Calogero (#11) üzenetére


fokukac
nagyúr

de azt azért elhiszed nekem, hogy az enyém a DVD+R lemezeket is olvasta/olvassa ? :U

szvsz ez az adatlap egyszerűen szar.

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#13) Old Death válasza Calogero (#8) üzenetére


Old Death
senior tag

hupsz én meg bele zavarodtam :U mert dvd-romokat kérdezett és közben van egy combo-ja is :) én meg azt hittem a 20. olvasás után, h már írokról beszélünk.. :U bots...
egyébként nekem semmi gondom az ASUS-szal, most egy dvd-rom-om van előtte vid.karim, meg alaplapom volt és mindegyik tökéletesen műxik...

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#14) Calogero válasza fokukac (#12) üzenetére


Calogero
addikt

Semmi okom sincs hogy ketelkedjek a szavaidba, csak neten kerestem rola infot es sehol sem irjak a +R/RW-t tamogatast, ezert meg se mertem venni. Toshibat akartam de allitolag nem valami fenyesen sikerult az uj darab, amit mar samsunggal kozosen adtak ki.
Igy most keresek halk gyors megbizhato dvd olvasot.

(#15) wilddog válasza wilddog (#1) üzenetére


wilddog
tag

Köszönöm a hozzászólásokat , meg az információkat.
Még azt akarom megkérdezni, hogy szóval nekem mondtak valami olyasmit, hogy ha elcseszem a firmware telepítését, akkor meghibásodhat ,lehet, tönkre megy az Lg combo-m. Ez pedig elég nagy kockázat lenne. Már megvan az a progi, amit a net-en megadtál csak még nem indítottam el ezen ok miatt.
Mert ha ez igaz, és szétmegy, akkor gáz.
Esetleg még a biztonságos telepítési eljárást leírhatnátok.

(#16) sakál válasza Calogero (#14) üzenetére


sakál
tag

Az a baj, hogy a +os szabványnak is RW a jele, és magának az újraírható lemeznek is. Ráadásul ugyanazt a betűtipust használják mind a kettőnél !
Az általad belinkelt leírásban valószínűleg véletlenül került -RW a+RW helyére ! ( a -R maga a mínuszos szabvány jele )

A szépség az eszed rovására megy

(#17) Old Death válasza wilddog (#15) üzenetére


Old Death
senior tag

MIt lehet rajta elcseszni? van egy .exe fájl elindítod és kész... ha a gyártó hivatalos honlapjáról szedted le akkor, ha gond lenne a combo-val utána, akkor, ha érvényes a garancia visszaviheted, a garancia érvényes erre is, de ha nem a gyártó honlapjáról szedted le és úgy megy tönkre akko a gari is ugrott...

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#18) wilddog


wilddog
tag

Asszem megpróbálok összegyűjteni pénzt és venni inkább egy asztali DVD lejátszót, az sokkal jobban tetszik, csakhát jóval drágább is, de f.szán ki lehet kötni a TV-re és legalább nem folyik ki a szemem. (a gépet is csak az már nem annyira jó)
Vater-nak is olyan van és eddig minden DvD-t beolvasott. Meg még kényelmesebb is a kezelése, csakhát ide suska kell, meg súlyos dellák. De legalább nem kell vele gagyizni. Bekúrom a DvD lemezt vásárlás előtt, azt ha lejátsza OK, ha nem, hozzávágom az eladóhoz.
Le merném fogadni, hogyha számítógépbe vennék, ki se lehetne próbálni, hazavinném, szar lenne és utána mehetnék cigánykodni a boltba,,,, mert nekem gyanusan olcsónak tűnnek ezek a DvD-romok.
De mégis milyen márkájú asztali Dvd lejátszót érdemes venni??????;]

(#19) sakál válasza wilddog (#18) üzenetére


sakál
tag

Az asztali lejátszók nem azért drágábbak, mert jobbak vagy megbízhatóbbak a ROM-oknál - hanem a kivitelt, a sok csicsát, gombokat, távirányítót stb. kell megfizetni. A ROM-ok általában letisztultabbak, nem hoznak ki annyi variációt a gyártók mint az asztaliakból. Egyébként igazából egyik sem helyettesíti a másikat, más-más célnak kell megfelelniük.

A szépség az eszed rovására megy

(#20) wilddog


wilddog
tag

:F De akkor melyik olvas be jobban és többfélét? az asztali vagy a számítógépes?
Akkor igazából melyiket érdemes venni? Mer végül is gépbe olcsóbb lenne és annyiért kapok egy Pioneert.Csakhát jumper-olgatni, beszerelni, megha éppen behal a gép, akkor NO film, No happy. Szóval én úgy látom nem könnyű döntés ez., (pedig a Megasztár2 - be is azé 1 óra alatt eldöntik, hogy ki lesz ember a gáton, mint szr. a lapáton- persze ezt csak úgy hallottam valahol még régen, de pont ide illik. Tegnap is néztem. Hát az 1. hely nem kérdéses, eldőlt a játszma, de azért én a másodikat megkérdőjelezném....persze egy döntés is lehet olykor-olykor felelőtlen-persze ez csak vicc volt, elég rossz vicc...)

(#21) sakál válasza wilddog (#20) üzenetére


sakál
tag

Mit szeretnél olvastatni ?

A szépség az eszed rovására megy

(#22) wilddog


wilddog
tag

A típust nem tudom, mindenféle ÍRT DvD lemezt Dvd RW+ - Dvd R + -, Cd-R, Cd-RW, MP3,
JPEG, MPEG4, az összes fajta vagy legalábbis majdnem mindenféle Dvd lemezt ismerjen fel, hogy ne kelljen fél év múlva új lejátszót venni.
Nekem bajom van az LG-vel, mert az LG maga a gond!
Van egy LG combo drive(GCC-4480B...nem csúcsmodel az biztos) 48x24x48 +16x dvd rom és egyetlen írt dvd lemezt sem hajlandó beolvasni, mintha csak poénból írták volna rá, hogy 16x-es dvd olvasó, szóval le lehet húzni a wc-n. Csak 2 dolog miatt nem teszem meg:
1. Eldugulna a WC.
2. Cd-t(igaz max 4x - esen ) tudok vele írni. Ha viszont gyorsabbra állítom az írást, akkor olyan 53%, hogy nem írja meg rendesen. :O

(#23) sakál válasza wilddog (#22) üzenetére


sakál
tag

A mai DVD-ROM-ok ezeket mind olvassák.

A szépség az eszed rovására megy

(#24) sakál válasza wilddog (#22) üzenetére


sakál
tag

Vegyél Toshibát (1912 -es 5600 Ft)












A szépség az eszed rovására megy

(#25) wilddog


wilddog
tag

Hát lehet, hogy az lesz, az 1912es Toshiba lehet, hogy jó lesz.
Azt nem igazán tudom, hogy kell installálni a gépbe, mert még belerakni bele tudom, de kell -e jumper-olni????? Mert jumper-olni nem tudok, raktam össze gépet, de a jumper-olástól írtózom. Csak reménykedhetek, hogy felismeri az NF7-es lapom. Viszont az ár nagyon korrektül hangzik egy Toshibáért....
és akkor nem kell kiadnom 12000 Ft-t egy HOTAI (ilyen NONAME kategória....)
asztali lejátszóért.

(#26) sakál válasza wilddog (#25) üzenetére


sakál
tag

Nem kell installálni. Mivel rakod közös kábelre? A jumper attól függ, a kábel melyik részére kötöd. (vége-master, alá-slave) A jumper beállítás rajta van a meghajtó vázon.

A szépség az eszed rovására megy

(#27) wilddog válasza sakál (#26) üzenetére


wilddog
tag

A szalagkábel vége az Lg-be van bedugva, most nem tudom megnézni, mert nem otthon net-ezek, nincs otthon net. De azt hiszem maszter-be van.
Ha slave-be rakom vele a Dvd-t, akkor az úgy jó? Az a gáz, hogy ezekhez nem értek.

(#28) sakál válasza wilddog (#27) üzenetére


sakál
tag

Igen.

A szépség az eszed rovására megy

(#29) sakál válasza wilddog (#25) üzenetére


sakál
tag

A Digitalmind adja ennyiért.

A szépség az eszed rovására megy

(#30) wilddog válasza sakál (#29) üzenetére


wilddog
tag

:(( Mennyiért???
Milyen Digitalmind??
Mi Mennyi?

(#31) sakál válasza wilddog (#30) üzenetére


sakál
tag

6-al feljebb...

A szépség az eszed rovására megy

(#32) wilddog


wilddog
tag

Akkor mostmár 7-el feljebb...? :)

(#33) wilddog válasza wilddog (#32) üzenetére


wilddog
tag

Kössz a javaslatokat és a tanácsokat, még gondolkodom rajta, aztán meglátom mi lesz.
Minden egyes nappal öregebb leszek és bölcsebb a számítástechnika terén és a végén.... hát nem tudom mi lesz a végén. Majd lesz valahogy.
(''Miért van valami és miért nincs (inkább) semmi?)- ha erre a filozófiai kérdésre valaki tudja a választ az nálam jóval bölcsebb. :o

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.