Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd-re felirat kiirasa!help! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Geli


Geli
senior tag

Hy!
dvd-re hogy irjam ki a feliratot,hogy asztali lejatszon is müködjön?!?:F
neronal mit kell beállitani?kell külön mappat létrehozni a feliratnak?:F
pls help:)

(#2) Geli


Geli
senior tag

senkise tudja?segisetek lécci!!!fontos!

(#3) Geli


Geli
senior tag

:(:(:(:O:O

(#4) Geli


Geli
senior tag

:O:O

(#5) Jégbor válasza Geli (#1) üzenetére


Jégbor
tag

Néró-nál semmit nem lehet beállítani. Ez nem így működik. A feliratot a képpel és a hanggal együtt a .vob fájlok tartalmazzák. Ezek szerkesztésével lehet feliratot belerakni a filmbe.
Itt nézz körül: Bővebben: link
Itt mindent megtalálsz DVD-vel kapcsolatban.

(#6) PPeter


PPeter
addikt

1. Mit írsz? Egy kész DVD-Video állományrendszert (IFO, VOB stb. fájlok)? Mert akkor ahhoz NEM LEHET külső feliratfájlt csatolni, ugyanis a DVD-Video rendszerben a feliratok a video- és hangsávokhoz hasonlatos, az adatfolyamba párhuzamosan integrált bittérképek,a melyek a fájlokon belül helyezkednek el a töbni lejátszandó adattal együttesen.
2. DivX/Xvid AVI állományod van és lejátszik ilyet az asztali készüléked DVD-ROM adatlemezről? Ebben az esetben meg kell nézned, milyen feliratformátumokat támogat a lejátszód és milyen módon kell elnevezni hogy a léjátszó értelmezni tudja.
3. Az AVI fájlodból és a feliratodból akarsz DVD-Videot készíteni? Ebben az esetben a videót MPEG-2-be, a hangot AC3-ba vagy PCM-be kell konvertálnod (mindezt a DVD-Video formátum által megkövetelt paraméterek szerint), és egy DVD-Video szerkesztő, úgynevezett authoring programmal el kell készíteneda a DVD-Videodat, a feliratot olyan formátumba konvertálva, amit támogat a kérdéses authoring program.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#7) attilam


attilam
őstag

Nem írtad le, de gondolom a NeroVision Express-el akarsz feliratot rakni a filmek alá, tehát DIVX/XVID-es fimeket akarsz átkódolni DVD-Video formátummá. Sajnos ezzel nem lehet feliratot rakni alá. Viszont két megoldás is van:

1. Beleégetni a feliratot a filmbe pl.: VirtualDub, vagy NanDub + SubFilter plugin.
2. Más program használata. Erre nagyon jó pl. a The Filmmachine, vagy az IFOEdit

[Szerkesztve]

(#8) Shodan válasza PPeter (#6) üzenetére


Shodan
addikt

És van olyan authoring program ami kezeli a feliratokat?

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#9) PPeter válasza Shodan (#8) üzenetére


PPeter
addikt

Hogyne lenne, csak épp nem ezeket a mondvacsinált netes feliratformátumokat amik a warez mellett terjednek.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#10) Shodan válasza PPeter (#9) üzenetére


Shodan
addikt

SUB vagy SRT re gondoltam

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#11) PPeter válasza Shodan (#10) üzenetére


PPeter
addikt

Ezek nem szabványos, hivatalos feliratformátumok. Ahhoz hogy egy normális authoring rendszerben használni tudd, konvertálnod kell.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#12) Shodan válasza PPeter (#11) üzenetére


Shodan
addikt

És akkor mivel tudok konvertálni?

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#13) Shodan válasza attilam (#7) üzenetére


Shodan
addikt

Na leszedtem ezt a filmmachinet de valami cinemacraft encoder kell hozzá, ezt honnan lehet megszerezni?

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#14) Shodan válasza Shodan (#13) üzenetére


Shodan
addikt

Már megvan! :D

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#15) Somejko


Somejko
aktív tag

Hali!
Feliratos aviból DvD(saját módszer) :
Magát a filmet TMPGEnc 3.0 XPress -el konvertálom(ha 5.1-es,akkor csak video módban),ha sztereó :dvd output-nál ''ES video+audio'' kell választani.Tömörítés után a felirat fájlt átkell konvertálni ''SubAdjust''-nevü progival ''microDvDplayer'' formátumra .txt végződéssel.Ha ez is megvan,akkor ezt a felirat.txt-t megint át kell tömöríteni ''.sup'' kiterjesztésüvé ''DVDSupEncode.exe''-vel,mivel ezt a formátumot ismerik az author progik.Ez a DVDSupEncode.exe így müködik: Bemásolod a felirat.txt fájlt a DVDSupEncode.exe -hez.Total Commander-ral ''Ctrl Enter DVDSupEncode.exe'' és ''Ctrl Enter felirat.txt''Ami így néz ki:
DVDSupEncode.exe felirat.txt
és üss Enter-t.Ez dos-módban dolgozik,1perc alatt végez vele.Ha megvan a felirat.sup fájl,mehet az authorizálás ''ifoedit''-el.Miután ez is megvan,az ifoedit-ben a ''VTS_01_0''-ra kattintva -''Vts_pgciti'' - ''vts_pgc_1'' -en belül keresd meg a ''Pg playback mode''-t és az alatt található első 4''color''-t kell javítani:Az 1=: 10 80 80 ;
2=: 20 80 80 ;3=: 80 80 80 ;4=: EB 80 80 ;Ezután mentsd el (alul ''save'').Ezt azért kell végigcsinálni,hogy ne legyen zöld a felirat a dvd-n.
Röviden ennyi,nekem így bevált,remélem nektek is befog.
Üdv!

[Szerkesztve]

Chuck Norris NEM él rosszabbul mint 4 éve!

(#16) boceeboy


boceeboy
tag

SZiasztok!

Elolvastam mindenféle forumot ezzel a témával kapcs de nem értem:(

Van egy két dvd filmem néhány képfile-ban, néhány video ts könxvtárban!
Csak annyit szeretnék hogy tudjak hozzájuk feliratot rakni!
Valaki tudna nekem progikat ajánlani és nagyon konyhanyelven elmagyarázni mi a teendőm??? :U

(#17) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kérek mindenkit, hogy az információk elaprózásának elkerülése érdekében ezt a témát nézze át, és ha nem talál választ a kérédésedre, akkor itt kérdezzen: [link]. Ezt a topikot zártam.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd-re felirat kiirasa!help! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.