Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd-ram es dvd+-r kozotti kulonbseg? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) NetGod


NetGod
tag

Udv mindenki!
Kerdesem a kovetkezo: Mi a kulonbseg a DVD-RAM es a tobbi DVD formatum kozott? Mire hasznaljak altalaban a DVD-RAM -ot? Elore is koszonom: NetGod

''Az a feltételezés, hogy a teljes rendszer működését javítani lehet a tudatos, részelemei ellen intézett támadással, veszedelmes tudatlanságról árulkodik. Akik tudósoknak és technológusoknak nevezik magukat, gyakran tesznek ilyen tudatlanságról tanúbizonyságot.'' Frank Herbert

(#2) mokas


mokas
csendes tag

Ez marha jó topic... Pont olyan okos vagyok a témában, mint Te, 'szal én is szeretnék kiokosulni, hogy melyik az okos formátum...
Na cső :))

mokas

(#3) Cathfaern válasza NetGod (#1) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Csak annyi, hogy semmi köze egymáshoz a DVD-Ram-nak, meg a DVD+/-RW-nek. Nem akarok hülyeséget mondani, de úgy emlékszem, hogy a DVD-RAM nem is optikai elven működik, hanem mágnesesen, mint a HDD, meg az FDD. Ebből következik az előnye is: ugyanolyan könnyen írható/törölhető, mint egy HDD. Ebből következik a felhasználási terület: olyan archiválás, főleg ott, ahol gyakran változik az archiválandó cucc, de nem annyira, hogy érdemes legyen egy DVD elpazarolni rá. Előnye még, hogy ez az egyetlen írható DVD formátum, ami képes 9GB-nyi adatot tárolni.

(#4) Warlock_42


Warlock_42
senior tag


Egy kis szakirodalom:

[L]http://www.dvdcenter.hu/dvdfaq.html [/L]

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#5) gattó


gattó
csendes tag

''ami képes 9GB-nyi adatot tárolni.''

Ja, a kétoldalas lemezen! :)

(#6) Cathfaern válasza gattó (#5) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Igazad van, ezt eddig nem tudtam (érdekes mód csak azt hangoztatták, hogy DVD-RAM-ból van 9GB-os is, de hogy az kétoldalas, azt már nem :U

(#7) Egon válasza NetGod (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

A DVD-RAM nagy előnye a többi formátummal szemben egyrészt az egyszerűbb kezelhetőség (nem kell CD-író progi: sima fájlkezelővel írhatsz-olvashatsz, mintha egy vinyót használnál); másrészt a jobb szervezés miatt megbízhatóbban tárolhatsz rajta adatokat. Ebből következik, hogy elsősorban archiválásra használják. Hátránya a kompatibilitás (igen kevés meghajtó olvassa ezeket a lemezeket); illetve drágák a lemezek.
Szvsz nem érdemes vele foglalkozni (úgy értem: most venni újonnan ilyet).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8) Cathfaern válasza Egon (#7) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szvsz meg pont, hogy egyre több olvasó kezeli ezeket. Bár abban egyetértek, hogy külön DVD-RAM írót nem éri meg venni, de olyat, ami sima DVD+-RW és DVD-RAM író is...nos az már elgondolkoztató.

(#9) Egon válasza Cathfaern (#8) üzenetére


Egon
nagyúr

Az szvsz kevés, hogy egyre több: a többit (-R, +R) jó eséllyel (szinte) az _összes_ olvasó olvassa... Számomra legalábbis triviális, hogy az adott anyagot az összes havernál meg tudom nézni...:U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd-ram es dvd+-r kozotti kulonbseg? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.