Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd-ram?

Hozzászólások

(#1) easy rayder


easy rayder
csendes tag

Hali mindenkinek.

Most vettünk egy LG DVD írót és kaptam hozzá egy DVD-RAM-ot és azt kérdezném:
Hogy kel megírni? Kell e formázni vagy mehet simán? XP alatt is simán lehet írni vagy kell neki külön progi? :F

Szóval aki tud ezzel kapcsolatban valamit az kérem írjo. :)

(((ez => 8| csak próba, nem lényeg)))

Don't worry, be happy

(#2) easy rayder


easy rayder
csendes tag

valaki segíthetne mert nem szeretném elk..ni a lemezt inikább a tutira mennék. :U
meg egy kicsit sürgős is lenne. :P

Don't worry, be happy

(#3) odani


odani
tag

Gondolom, simán DVD-író programmal. Adtak hozzá valami CD-t? LG-hez biztosan adtak Nero-t, jó az!

(#4) easy rayder


easy rayder
csendes tag

ok köszi gondoltam rá én is csak a tutit akartam csinálni mert egy ilyen DVD-RAM kicdit húzós árilag

Don't worry, be happy

(#5) Savatage


Savatage
csendes tag

Mivel RAM ezért nemkell hozzá író szoftver.
Símán rámész xp-ben jobgomb és format.
1ébként kapsz hozzá 1 formázó utiliti-t is de ha vennéd a fáratságot és elolvasnád a hozzá adott cd-n a pdf-et akkor tudnád most mindezt.

(#6) tibibi válasza easy rayder (#1) üzenetére


tibibi
őstag

csak egy kis segély bár nem igazán a válasz http://www.dvd.hu/dvdram.htm

(#7) easy rayder


easy rayder
csendes tag

kösz szépen még1x már időközben én is rájöttem.

csak mégazt kérdezném hogy melyik formátumba formázzam meg?

UDF1.5 vagy UDF2.0 vagy FAT32-ben?

Don't worry, be happy

(#8) Savatage


Savatage
csendes tag

Olvasd el a pdf-et -ottvan a gyári cd-n.
Persze 1s zerűbb fófumozni mint lehejolni a cdrom -ig.

olvasás:
format UDF 1.5 :minden oprendszer olvassa
format UDF 2.0 :stúdiók és video recorder ek formátuma
format fat32 w95 sr1 től felfelé.
én a fat32 használom.

(#9) The_Tom válasza Savatage (#8) üzenetére


The_Tom
senior tag

off:

miert nem irod at az alairasodat rtfm-re?? :)

Üdv.

Szerintem.

(#10) Auslander válasza Savatage (#8) üzenetére


Auslander
tag

én a fat32 használom.
Részvétem :)
Csináltál tesztet vele? FAT32 iszonyúan lassú az UDF-hez képest... Legalábbis nálam.

A kígyó és a zsiráf közt nem csak az a különbség, hogy az egyik vízszintesen, a másik függőlegesen hosszú....

(#11) Auslander válasza easy rayder (#7) üzenetére


Auslander
tag

UDF 1.5

A kígyó és a zsiráf közt nem csak az a különbség, hogy az egyik vízszintesen, a másik függőlegesen hosszú....

(#12) Auslander válasza easy rayder (#4) üzenetére


Auslander
tag

mert egy ilyen DVD-RAM kicdit húzós árilag
Viszont nagyon kényelmes a használata, és sokkal biztonságosabb, mint akar a DVD +-, vagy CD. Viszon ne várj tőle egyelőre gyors írást. Ha leméred a gyári 3x-os Maxell DVD-RAM-al az írási sebességet, majd látod, hogy az csak 1.5x-es, mivel minden írás után ellenőrzi a kiírt anyagot (szektoronként). Adat archiválásra igen kitűnő. Audio es video kivételével én mindent RAM-ra írok :))

A kígyó és a zsiráf közt nem csak az a különbség, hogy az egyik vízszintesen, a másik függőlegesen hosszú....

(#13) gattó válasza Auslander (#10) üzenetére


gattó
csendes tag

ezt megerősítem! ezt olvasván próbaképp csináltam 1 rövidke tesztet.
Kiírtam 1 könytárat amiben 164 mb mp3 volt.
minden tesztet 2X végeztem el.

FAT32 először 4,37 alatt vézett másodszor 5,12 alatt.
( a végzés itt a másolás ablak eltünéséig értendő, de ez után még kb 20 mp-ig tökölt valamit és homokóra volt.)

UDF 1.5 mindkétszer 2,11! másodpercre pontosan és utána semmi tökölés.
UDF 2.0 szintén ua.

szóval a FAT32 legalább a duplája.


(#14) gattó


gattó
csendes tag

viszont ugyanez az írás egy sima DVD+RW lemezre nero6-al csak 1,05 perc!

(#15) Auslander válasza gattó (#14) üzenetére


Auslander
tag

viszont ugyanez az írás egy sima DVD+RW lemezre nero6-al csak 1,05 perc!
Igen, így van mert:
- DVD-RAM írásnál minden írást ellenőriz. Tehát a 3x-os sebesség máris csak 1.5x-es, mig gondolom 2.4x-es +RW-re irtál.
- A nero az UDF-et egy menetben vesi ki, nem irkal egyfolytaban a 'FAT' táblába...

Ennek ellenére én sima UDF 1.5 -el használom. Gyorsabb, mint a Fat32, és hát az, hogy úgy használhatom, mint egy lassabb vinyot, az nagyon király. Nero sem kell hozza :)

A kígyó és a zsiráf közt nem csak az a különbség, hogy az egyik vízszintesen, a másik függőlegesen hosszú....

(#16) gattó


gattó
csendes tag

főleg, hogy OEM írót vettem amihez nem járt a jó kis MAXELL lemez amit 3X-osan lehet írni.
Sajna csak panasonicot kaptam amit kétszeresen ír.

Én is a 1.5-öst használom.

(#17) zizou


zizou
tag

Helló!

Nekem LG 4040-esem van és nekem is kéne néha a temp dolgoknak ilyen újraírható csoda. Hol (és mennyiért) lehet olcsón kapni DVD-RAM lemezeket?

Zizou

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

(#18) Auslander válasza zizou (#17) üzenetére


Auslander
tag

Tudom, hogy ezzel nem leszel kisegitve, de itt a fricceknel egy Panasonic DVD-RAM mar 6€ alatt van.

A kígyó és a zsiráf közt nem csak az a különbség, hogy az egyik vízszintesen, a másik függőlegesen hosszú....

(#19) walaky


walaky
csendes tag

Sziasztok!

Hiába olvastam végig az összes hozzászólást, nem jutottam előbbre.

DVD-RAM, LG4081.
Ha asztali lejátszóban szeretném megnézni a rajta levő filmet (Maxell DVD-RAM) akkor milyen formátumra formázzam? UDF 1.5, Fat?

Számítógépben DVD-ROM-ok miért nem látják, kell hozzá valami program, vagy ott más formátumot kell alkalmazni?

E-mailt íjr, köszi: fiuboy@freemail.hu

Igen, ez van - a számítógépek rejtelmei, de azért ha nem lennének hiányoznának a kis aranyosak.

(#20) Jano válasza walaky (#19) üzenetére


Jano
senior tag

Nagyon kevés olvasó olvassa a DVD-RAM-ot, azt hiszem hogy valamelyik Toshiba talán, az asztaliak közül csak a Panasonic olvassa szerintem.

A tudás érték!!!

(#21) Ekváádor válasza walaky (#19) üzenetére


Ekváádor
őstag

Ez így igaz, sajnos nagyon kevés olvasó tudja a ramot.

Vámonos al viaje para buscar los sonidos mágicos De Ecuador!

(#22) mr_ricsi válasza Jano (#20) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A Toshibáknál ez általános lehet, mert a 1712-es ROM-juk tudja, a 1202-es combójuk szintén, és a 2512, 5112, 6112-es DVDírójuk is olvassa a DVD-RAMot.

(Most ezek a doksik vannak a kezem ügyében.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#23) spyki válasza Jano (#20) üzenetére


spyki
tag

Hi!

A Panasonic valóban lejátsza a dvd-ram lemezt, én direkt azért vettem ezt a márkát! ( Panasonic dvd/cd player S35 )

(#24) Zsotie


Zsotie
tag

Az újabb LG DVD olvasók a DVD+R kivételével olvassák az összes formátumot.
Köztük a Ram-ot is.
Az asztali közül én is még csak Pana-val próbáltam, gond nélkül ment.
Habár nem fér rá egy komplett DVD-R.
Szerintem UDF 1.5, egyértelműen.

486DX2 - 66, S3 Trio 1MB, 20MB WD, Win 3.11

(#25) svédcsepp


svédcsepp
tag

Az hogy a legtuttib arhiválásra , csak annyit hogy akkor a lemezt is arhiváldel jól (min védőtok, külső tok, és ne háborgasd csak kb évente.) Ha igy teszel biztos megőrzi adaaid.
HA nem akkor a RAM lemez sajátosság (tulérzékenység) tutti elvész minden ahogy nekem is.
Maxwel lemez sima tokban sima polcon 2hét után.......
IJ

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#26) Sanya


Sanya
nagyúr

mibe kerül itthon egy dvd ram(3x), én is vettem egy lg 4081-est, de sajna csak oem:(

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#27) mixyboy válasza Zsotie (#24) üzenetére


mixyboy
tag

Üdv!
Az Lg olvasók is tudják a DVD+R-t! Megnéztük, és beolvassa, de néha tököl vele! Van, hogy kiirja nincs bennt lemez, kivesz, betesz, már jó is!

(#28) Zsotie válasza mixyboy (#27) üzenetére


Zsotie
tag

Nem próbáltam, csak azt írtam ami a dobozán van az enyémnek.

486DX2 - 66, S3 Trio 1MB, 20MB WD, Win 3.11

(#29) Zsotie válasza svédcsepp (#25) üzenetére


Zsotie
tag

Sajnos már nekem is volt adatvesztésem, azon a részén amit pár hétig nem használtam.

486DX2 - 66, S3 Trio 1MB, 20MB WD, Win 3.11

(#30) szaft


szaft
csendes tag

HI!

Lehet, hogy hülye kérdés, de a toshiba tehát - -os írók is irják a dvd ram lemezeket, vagy csak a +- írók?

(#31) HSNet válasza szaft (#30) üzenetére


HSNet
aktív tag

Hülye kérdés, nem írják, hanem olvassák, és nem csak az írók, hanem az olvasók is (vagy legalábbis némelyik).

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#32) szaft válasza HSNet (#31) üzenetére


szaft
csendes tag

Ezt is köszi.:)

(#33) odani


odani
tag

Nem értem, miért tűnik befuccsolni a DVD-RAM, amikor ez az ide-oda másolgatás csak ezzel működik.

(#34) burgatshow


burgatshow
veterán

Miért veszti el az adatot? :F

(#35) Christoph válasza HSNet (#31) üzenetére


Christoph
aktív tag

A jól tudom a piacon lévő írók közül csak az LG írja/olvassa a dvd-ram-ot, amúgy ez egy külön formátum, teljesen más mint a +/-.
A legtöbb PC DVD olvasó nem támogatja a dvd-ram-ot és az asztali lejátszok nagyon kis százaléka olvassa.
Az adatvesztésről csak annyit, hogy 1000x biztonságosabb mint mondjuk egy +/-RW.

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#36) mr_ricsi válasza szaft (#30) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A Toshiba -os írók nem írják a DVD-RAMokat, és a +/- osok közül is csak néhány író tudja.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#37) Jano válasza Christoph (#35) üzenetére


Jano
senior tag

Az igaz hogy a legjobb a hibajavítása, de eléggé sérülékeny a többi formátumhoz képest. Mit gondolsz miért van belőle tokos verzió?

A tudás érték!!!

(#38) purci válasza Christoph (#35) üzenetére


purci
tag

A Panasonic irok default tamogatjak, mivel a DVD-RAM mogott a Matsushita (Panasonic/Technics) all.

Sok jó ember kis helyen is sok jó ember.

(#39) svédcsepp


svédcsepp
tag

Mivel nem használom ELADNAM DVD RAM lemezem MAXTOR 3X !

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#40) tiboo


tiboo
csendes tag

ide is írok hátha tud valaki segiteni .plusz cucot szertttem volna írni a ramomra mivel volt meg hely rajta csak hogy én ezt neroval tettemm és most eltuntek a régi rajta lévőcuccok

(#41) HSNet válasza tiboo (#40) üzenetére


HSNet
aktív tag

A NERO-val sikeresen ráírtál egy ISO vagy UDF session-t a FAT-re formázott lemezre? Mert ha igen, akkor jó eséllyel ugrottak a korábbi adataid. Ha még látja, hogy van rajta valami (kevesebb az üres hely, mint a lemez kapacitása - amit felírtál, akkor van esély, csinálj róla egy image-et, és próbáld meg onnan kibogarásztatni valamilyen progival (asszem Alcohol megteszi, de nem vagyok benne 100%-osan biztos).

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#42) zonko


zonko
csendes tag

hi!
en semmit se tudok a dvd-ramokrol de erdekel ugyhogy valaki legyszi arulja el mi ez es a tobbi...:F

(#43) vicces válasza zonko (#42) üzenetére


vicces
addikt

ugy néz ki mint egy dvd rw, de olyan mint egy winyo, csak lassabb :))

:)

(#44) zonko


zonko
csendes tag

az jo.
es akarhanyszor lehet formazni?

(#45) neduddki válasza zonko (#44) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

MIntha vhol 100e irasi muveletet olvastam volna vhol!!!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#46) zsolt501 válasza zonko (#44) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Hozzávetőleg olyan 100000x lehet

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#47) zsolt501 válasza neduddki (#45) üzenetére


zsolt501
nagyúr

lemaradtam

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#48) neduddki válasza zsolt501 (#47) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Szeritnem egal!!!!:- )))))

udv

neduddki

p.s. en elosszor kicsit keveseltem a cd-rw ujrairhatosagat, de miutan elott karcolodott agyon mint meg lett volna meg a 300 azota jol elvagyok:- ))))) hay meg ezzel a 100e+-val:- )))))))))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#49) zsolt501 válasza neduddki (#48) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én mondjuk az adat biztonság miatt használom arhiválásra mivel a wincsivel már megjártam illetve a CD-böl meg sokkell a síma DVD meg hát nem igazán jó még arhiválásra.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#50) neduddki válasza zsolt501 (#49) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Hasonloan, ezert is kedvelem a tokosat, na meg a asztali pana is kitunoen el van vele:- ))))) azota fel is veszek mindent ha van ra esejj hogy jo lehet, nem vagyok szivbajos a tartossag kerdesevel:- )))))

udv

neduddki

p.s. na jo cartridge a tok hejjet hogy ne keverjuk:- )))))))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd-ram?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.