Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd-írót, de mégis melyiket? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) tr00p3r


tr00p3r
őstag

sztok,

tudom, hogy sok ilyen téma van, de igazából nem találtam meg a ''számításom'' egyikben sem. DVD-író vásárlás elött állok és nem tudom eldönteni melyiket vegyem. a dolog annyiban ''egyszerű'', hogy hybrid írót akarok.

de olvastam itt sokat az LG 4040B-ről, a NEC 1300A-ról, és a PIO A06 és 106-osról is. de nem tudok dönteni. mindegyikről olvastam pozítivat és negatívat egyaránt. nekem kb. 40000 pénzem van rá és nagykerben vásárolnék.

melyik jobb a ''bulk'' vagy a dobozos kiadások. úgyértem megéri a plussz 4-5 Ft különbséget a dobozos? mit adnak hozzá?

szóval olyanok válaszát várnám akiknek konkrét tapasztaltuk van. ja és ha kérhetem mindeki írja le milyen írója van és milyen médiát szeret a szóbanforgó ''véső''!

előre is köszi,
tr00p3r

(#2) Protoss válasza tr00p3r (#1) üzenetére


Protoss
senior tag

Hali!

Az LG 4040B-hez dobozosnál adnak 1 ram lemezt.
A pioneer-nek 36 hónapos gari jár a dobozhoz, ha jól tudom.

Eddigi tapasztalatok szerint a pioneer kiforrottabb.
De az LG se rossz, csak lghez ne használj TDK és Fuji DVD-RW lemezt, ha régebbi dvd olvasókban is akarod használni. Én már megtaláltam a márkát Giga master multispeed :D érdekes módon ezt a noname rw lemezt a régi dvd olvasók is tudják olvasni.

Tehát én egy LG4040B nyúzok: médiára nem érzékeny, legrosszabb esetben csak az író tudja majd kezelni.
Tapasztalatom volt egy pioneer 2x íróval bár csak minuszos szabványt támogat, de eszméletlenül könnyedén ír.
Olvasókról csak annyit, hogy a pioneer olvasóm azt az dvd-rw lemezt is tudja olvasni amire fájl kezelővel másolok.

Mire kell az író?

pl.:számítógépes adat archiválás vagy dvd videók készítése... stb

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#3) Vami


Vami
csendes tag

Hali.
Én egy NEC 1300A írót kaptam , más nem volt ahol szoktam vásárolni. Kicsit féltem tőle, mert azt mondták, hogy a lemezekre finynás. Eddig megírtam vele 15db Princo szitázatlan 4*-es lemezt 4*es sebességgel. Fujit 9db ot , és ebbe volt pluszos és mínuszos is vegyessen , és mindegyiket tökéletessen megírta.
Én csak jót tudok rá mondani, kellemeset csalódtam benne.

(#4) tr00p3r válasza Protoss (#2) üzenetére


tr00p3r
őstag

köszi a gyors választ.

igazából DVD filmek ''archiválására'' kéne! de persze van egy rakat DivX-em és mp3-am is amit szeretnék ténylegesen archiválni, mert sok helyet foglal (kb. 50-60 GB között)

erre melyik a jobb?

(#5) Flashcash válasza tr00p3r (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Pioneer A06-ot vegyél. (olvasd el róla pl. a www.cdrinfo.com tesztjét)

Érdekelne hogy milyen negatívumot hallottál erről a drive-ról.

(#6) tr00p3r


tr00p3r
őstag

aki szeretne DVD írót és nem tudja még melyiket (mint én, de már hajlok az LG felé) annak ajánlom a következő linket!
[L]http://www20.tomshardware.com/storage/20031027/index.html[/L]

(#7) tralala


tralala
tag

Hola!

En Pio 106-ost hasznalok nagy megelegedessel. :)
Olcso is, es szerintem a legjobb multi formatumu iro a 4x-esek kozott.

(#8) Flashcash válasza tr00p3r (#6) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A tomshardware dvd író témában nem igazán mérvadó.

Pioneer A06 teszt:
[L]http://www.cdrinfo.com/Sections/Articles/Specific.asp?ArticleHeadline=Pioneer+DVR%2DA06+DVD%B1RW+recorder&Series=0[/L]

LG GSA-4040B teszt:
[L]http://www.cdrlabs.com/reviews/index.php?reviewid=204[/L]

(#9) Calogero


Calogero
addikt

Teac dv-w50d (belseje Pioneer)

(#10) lakcsi válasza Flashcash (#8) üzenetére


lakcsi
csendes tag

Láthatunk ezen az oldalon jó és rossz eredményeket is, valaki összefoglalná mit is láttunk valójában.Mi az a diagramm amin csak az lg4040-nél volt az error-nál baz nagy szám a többi semmi?stb... :O :U

(#11) Protoss válasza tr00p3r (#6) üzenetére


Protoss
senior tag

Én inkább pioneert 106-t vennék most már, csak azért is mert a régi pio olvasóm földbe döngölte az lg olvasókat. :)
Azért vettem lg-t mert garanciális levásárlás keretén belül kellett inzéznem és sok jót hallottam róla a neten, (és nem volt más raktáron)
DE igazából amit az első hetekben művelt velem (tdk/fuji-rw szindróma és csak egy legény volt talpon a gáton aki felvállalta, hogy ő is szivott vele) nem lett a favorit íróm!!! Ha most tehetném inkább pio-val ''égetném'' magam, bár azóta semmi gondom vele.

Üdv

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#12) Auslander válasza Protoss (#11) üzenetére


Auslander
tag

Szia,

Ha most tehetném inkább pio-val ''égetném'' magam, bár azóta semmi gondom vele.
Jol van koma no:) Valoszinu a pio nem rossz darab, valoszinuleg jobb is mint az lg, de nekem akkor is lg van es nem is cserelnem masra :) Az hogy pont kifogtad a TDK es Fuji mediakat, az pech. Nincs olyan iro, ami nem volna kenyes valamilyen mediara.
Na es a DVD-RAM. Überkirály :DD Csak javasolni tudom.

cdrlabs.com -on van egy jo kis teszt, amibol nem az derul ki, hogy rossz darab volna az lg. Az arahoz kepest pedig plane. Errefele 140€ alatt (brutto) mar kaphato. Ennyi penzert mi mast kapsz?

A kígyó és a zsiráf közt nem csak az a különbség, hogy az egyik vízszintesen, a másik függőlegesen hosszú....

(#13) VigyorEX válasza tr00p3r (#1) üzenetére


VigyorEX
tag

A Pioneer A06-106 között csak annyi a különbség, hogy az A06-hoz adnak szoftvert is !
Szerintem tök felesleges kiadni érte 4-5 ruppóval többet.
Az ára pedig bőven kijön 40e Ft-ból!

Üdv :P

(#14) lakcsi válasza VigyorEX (#13) üzenetére


lakcsi
csendes tag

Hol jön ki 40 alatt?Most akarok valamilyet venni,de csak két hét milva hozná a szállító(igaz akkor még lg-t akartam):DD

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd-írót, de mégis melyiket? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.