Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd-író / nero 7 probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) PhoenixK


PhoenixK
őstag

Sziasztok!

Egy elég speciális dologgal találtam szembe magam az elmúlt napok folyamán: nálam 2, egy barátomnál pedig 1 DVD író problémázik.

A hibajelenség: bizonyos írt cd-ket ill DVD-ket nem hajlandó olvasni, írásnál sáv követési hibával megáll. Ezen lemezek némelyikénél a nero CD/DVD speed a következő hibaüzenetet adja: Hiba - LOGICAL UNIT COMMUNICATION CRC ERROR (ULTRA-DMA/32) (040803)
A probléma eddig három különböző típusú írónál áll fenn:
LG H20L
Pioneer A108D
Plextor PX-716A


Gyakorlatilag a legnagyobb probléma, hogy másolt XP CD-ről (biztonsági másolat) nem hajlandó boot-olni. Az eredeti CD-ről simán bebootol. Az olvasó viszont olvassa a másolt lemezt is. A másolt lemezeket nem hajlandó beolvasni sem, se Windows, se DOS alatt.

És itt jön a második érdekesség: nem találtam más rendszert abban, hogy mit olvas, és mit nem! Néhány órája próbaként kiírtam 2 DVD-t, az egyiket olvassa, a másikat nem. Az olvasó mindkettőt látja...

A rendszer:
Windows XP SP2 a legutolsó frissítésekkel (mindkettőnknél)
Kaspersky Antivírus (nálam)
Nod32 (barátom gépén)
SpyBot futtatva mindkét gépen (nincs találat)
Nálam az Asus driverek vannak fent, a másik gépen az alap Windows driverek.

Nero 7 mindkettőnknél... ezt tesztelem még le holnap, de inkább HW hibára gyanakodom. Megpróbálom visszatenni a Nero 6-ot.

Ami számomra felettéb furcsa, hogy 3 írónál közel egy időben jött elő a dolog! (4 napon belül) De mi nyúlhatott bele a dolgokba ilyen mélyen??? A pioneer-en már frissítettem a firmware-t, aztán visszatettem egy régit, de nem segített.

Várom a javaslatokat!!!! :O

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#2) erdoke válasza PhoenixK (#1) üzenetére


erdoke
titán

Számomra rejtély, hogy a legfontosabb információkat miért hagyja ki minden segítséget kérő:
- Író típusa
- Firmware verziója
- Íróprogram verziója, más író- és emulátor programok a gépen (Alcohol, CloneCD, stb)
- Író kábelezése, jumperelése
- Alaplap típusa
- Oprendszer + frissítései
- Driver verziója
- Lemez márkája + médiakódja
- Írási sebesség
Ezekkel talán már lehet valamit kezdeni.

Röviden fogalmazva: A hardveres és szoftveres környezet minél alaposabb leírása hiányzik.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#3) Jarod1 válasza PhoenixK (#1) üzenetére


Jarod1
addikt

milyen DVD-t hassználsz? Arita és Fuji kat az én íróm nem nagyon xeretim, ezentúl csak Verbatimot használok. :))

(#4) PhoenixK válasza erdoke (#2) üzenetére


PhoenixK
őstag

Író típusa:
''A probléma eddig három különböző típusú írónál áll fenn:
LG H20L
Pioneer A108D
Plextor PX-716A''

Firmware verziója:
''A pioneer-en már frissítettem a firmware-t, aztán visszatettem egy régit, de nem segített.''
Az eddigiek: 114, 118, 119, 120. A H20L-hez pedig még nem jött ki újabb. A plex-ről nincs pontos fw verzió infóm...

Íróprogram verziója, más író- és emulátor programok a gépen (Alcohol, CloneCD, stb):
Nálam jelenleg Nero 6.6.0.16. Mindkettőnknek Nero 7.0.8.2 volt fent, amikor előjött a probléma. Van még Daemon Tools 3.47 is. Ennyi.

Író kábelezése, jumperelése:
Mindhárom mester-ként van, az LG jelenleg a Pioneer helyett van a gépemben. Ugyanazon a kábelen van még egy LG GDR-8163B, ami tökéletesen megy.

Alaplap típusa:
adataimnál ''Intel Pentium 4 3GHz Prescott | ASUS P4C800 E Deluxe | SuperTalent DDR PC3700 2*512 MByte | Club3D GeForce 6600 | LG GDR-8163B | ENERMAX EG425AX-VE Noisetaker 420W | GABA 17'' CRT''

Oprendszer + frissítései:
''A rendszer:
Windows XP SP2 a legutolsó frissítésekkel (mindkettőnknél)
Kaspersky Antivírus (nálam)
Nod32 (barátom gépén)
SpyBot futtatva mindkét gépen (nincs találat)
Nálam az Asus driverek vannak fent, a másik gépen az alap Windows driverek.''

Driver verziója:
Az enyém részletesen: [link]

Lemez márkája + médiakódja: Változó, többféle lemezzel is próbáltam (írható, újraírható, CD, DVD) ''És itt jön a második érdekesség: nem találtam más rendszert abban, hogy mit olvas, és mit nem! Néhány órája próbaként kiírtam 2 DVD-t, az egyiket olvassa, a másikat nem. Az olvasó mindkettőt látja...''

Írási sebesség: Változó, már kb 20 elrontott lemez hever itt szerteszét...


De mint látod, ezek nagy része idézőjeles, szóval eddig is ott volt!!!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#5) erdoke válasza PhoenixK (#4) üzenetére


erdoke
titán

Nem minden pontot rád értettem, csak általános mostanában a jelenség.
A DVD lemezekről továbbra se ártana valami info.

A következőket javasolnám kipróbálásra:
- LG olvasó lehúz a tesztek idejére. Talán ez már önmagában megoldja a problémát.
- Új 40 eres kábel az író bekötéséhez.
- Legújabb 6-os Nero
- Legújabb Intel chipset driver (IAA nélkül!)
- Legújabb D-Tools (4.03), emuláció szigorúan kikapcsolva az optikai meghajtók műveletei idejére.
- Esetleg legújabb ImgBurn használata írásra (értelemszerűen képfájllal), alapbeállításokon.

Ha fontos, hogy tudd, mi volt a probléma oka, akkor valamilyen sorrendben csináld meg ezeket, és mindig ellenőrizd a működést.

A legjobb aláírás a héten

(#6) PhoenixK válasza erdoke (#5) üzenetére


PhoenixK
őstag

Tudom, h nem csak nekem szántad, csak már kicsit idegesít az ügy.

amit próbáltam:
- LG olvasó lehúz a tesztek idejére -> semmi változás Sőt! már a pioneer-t áttettem egy másik gépbe, és ott is ugyanezt produkálta (csak 1 vinyó volt ezen kívül, másik kábelen)
- Új kábel: próbáltam vadiúj, tegnap bontottam ki...
- Legújabb 6-os Nero: most semmilyen sincs fent, mégis b@**akodik
- Legújabb Intel chipset driver (IAA nélkül!) -> ma dobtam fel egy tiszta Windows-t...
- Legújabb D-Tools (4.03), emuláció szigorúan kikapcsolva az optikai meghajtók műveletei idejére -> új Win-nel, nélküle is próbáltam, de semmi...

Ami holnapra marad:
- Esetleg legújabb ImgBurn használata írásra (értelemszerűen képfájllal), alapbeállításokon.

Jelenleg itt tartok, és ráadásként még az író garipapírját sem találom!!! Minden papírt egy helyre szoktam tenni, de ez nincs ott... Mi jöhet még??? :O

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#7) PhoenixK


PhoenixK
őstag

Sziasztok!

Megoldódott a probléma... 3 IDE kábelem volt megtörve, mindegyiken ugyanaz a szál! Az egyiket éppen előtte bontottam ki, teljesen új volt. Az íróknak semmi bajuk, ez csak egy piszok nagy pech... :O

A 4. IDE kábellel gyönyörűen megy minden! :DDD

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#8) macilaci78 válasza PhoenixK (#7) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ehhh. Én nyomtatókábellel szívtam hasonlót. :DDD :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#9) PhoenixK


PhoenixK
őstag

A topic zárható... kell valakinek 3 rossz IDE kábel? 2 db 80 eres, 1 db 40 eres....

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd-író / nero 7 probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.