Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Nem tudja valaki a manapsag mejelent dvd felvevok kepesek fogadni a digitalis kamerak anyagjait. Vagy csak analog jele atalakitva lehet atjatszani?

(#2) aesir válasza Poiro7 (#1) üzenetére


aesir
veterán

A dvd egy mpeg2 szabvány. A digitális kamerák DV-AVIba rögzítenek, ami egy konténerformátum, tehát codecfüggő. Ha a lejátszó képes fogadni az adott kamera DV-AVI jelét akkor temporális tömörítéssel képes lejátszani is.. A DV-AVIt először is tömöríteni kell mpeg2 formátumra, aztán képes az átlag lejátszók többsége fogadni a jelet. Szerencsés esetben ezt elvégzi a lejátszóban egy célprocesszor realtime, de tudomásom szerint megfelelő minőségben erre nem kapsz asztali lejátszót.

Van saját életem...

(#3) And válasza Poiro7 (#1) üzenetére


And
veterán

Hi! Arra vagy kíváncsi, hogy a mostani újabb asztali dvd-rekordereken van-e dv-input? Mert az egyszerűbb, kevésbé neves (olcsóbb) gyártmányokon is előfordul ilyen bemenet, a márkásabb fajtákon pedig ez már lassan alap.

(#4) neduddki válasza Poiro7 (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Van egy komplett osszehasonlitasom panamx500-rol panae60-ra, dv, s-video, rca viszonyalt mind a 4 felveteli modban ...
de a meretei miatt nem pakolom sehova:- )))
megtekintenei lehet nalam:- ))): mail

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5) Poiro7 válasza And (#3) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Valoban erre gondoltam, hisz nem mindenkinek van PC-je, s hardveresen szamolva biztosan nem marad ki egyetlen reszlet sem, nem ugy mint ezekkel a butitott programokkal.:))

(#6) morvo


morvo
csendes tag

HI all...

Lenne egy kérdésem. Nem tudja valaki hogy a mostanság forgalomban lévő DVD felvevők, milyen minőségben vesznek fel i-Link portról?Tehát mondjuk egy 4,7-es DVD-re mennyi anyag fér rá normális minőségben?

Ez a terék érdekelne inkább : Sony RDR-GX710

Mindenki amatőr ként kezdi. ''Szerintem'' Ezért kérlek SEGÍTS

(#7) Sundesz


Sundesz
őstag

Valaki tudna ajánlani olyan programot, amivel a videómagnóról legalább DVD(elsösorban felbontás tekintetében, mert gondolom, hogy nem fog egy videó sose DVD minöséget elérni) minöségben tudnék a gépre felvenni családi filmeket. Magyaran mpeg2-be vagy magas felbontású avi-ba ''captureolna''.


[Szerkesztve]

Hörcsög Powa'

(#8) erdoke válasza Sundesz (#7) üzenetére


erdoke
titán

Nem a program lesz a szűk keresztmetszet, hanem a hardver, amin keresztül capture-ölsz.

A legjobb aláírás a héten

(#9) ISZOLE válasza Sundesz (#7) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Ahhoz nem igazán program, inkább hardware kell. Pontosabban legalább egy jó minőségű A/D konverter. Amennyiben az adott vas még hardweresen kódolni is tud valami használható formátumba (pl. MJpeg) akkor még jobb. Ha csak az A/D konverziót csinálja a vas akkor egy kis számításigényű kodeket ajánlanék (pl. HUFFYUV).

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#10) Sundesz


Sundesz
őstag

Leadtek XP 2000-es TV karim van, az elvileg tud mpeg2-be is felvenni (meg még csomó más formátumba), vagy attól függetlenül az nem jó? Csak eddig a Movie Maker-el csináltam, amiben a legszebb minöségü WMV is hagy böven kívánnivalót maga után, tehát ezért szeretnék vmi szebbet, mert bár TV-n nézve nem olyan vészes de azért mégsem az igazi.

És köszi az eddigi tippeket.

[Szerkesztve]

Hörcsög Powa'

(#11) ISZOLE válasza Sundesz (#10) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Ha jól sejtem a kártyád nem kódol, próbáld meg a Virtualdubot vagy a mediaplayer classicot HUFFYUV kodekkel. Szép nagy fájlok lesznek de a minőséget meg fogod tudni itélni, ha megfelel akkor csinálhatsz belőle akár DVD-t is.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.