Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Optimus_AMD


Optimus_AMD
csendes tag

Sziasztok!

A problémám a következö:
Van egy Sony HC-40-es DV kamerám, van Firewire kártyám, van jó Adobe Premiere progim, de amikor leszedem az anyagot vinyóra (DV formátumú AVI: 1 óra kb.13 giga) a minösége igen csak kifogásolható. Kipróbáltam más programokkal is (Movie Maker, Pinnacle Studio 9, Ulead Video Studio), de a minőség ugyanolyan sz**. Pixeles, csúnya recés szélek, olyan mintha 320x200-ban lenne. Ha én ebből csinálok DVD-t az még rosszab lesz.
Tudom, hogy van egy csomó topic DV-ről DVD-re , át is olvastam őket, de sehol ilyen hibára nem leltem. Arra gondoltam, hátha valami codec hiba, le is töltöttem a Canopus-tól codec-et, de nem tudom pl. a Pinnacle Studio 9-ben, hogy lehet azt kiválasztani.
Ha tudtok, pls segítsetek, mert az esküvöi videóinkat se tudom kiírni jó minőségben és még nem szeretnék elválni (a nejem igen, ha nem oldom meg :P).

Mindenki jó valamire, ha másnak nem, hát elrettentő példának! :)

(#2) pitman válasza Optimus_AMD (#1) üzenetére


pitman
őstag

Szerintem hiába töltesz le codec-eket, azok nem fognak változtatni a minőségen (ugyanez igaz a használt programra is), mivel a dv anyag csak simán áttöltődik a kameráról a gépre.
Monitoron nézve mindenképpen csúnyábbnak néz ki, mivel valószínűleg nagyobb felbontásban nézed, mint amilyen a dv anyag felbontása. Tv-n nézve valószínűleg sokkal szebbnek kell lennie.

(#3) oceanearth válasza Optimus_AMD (#1) üzenetére


oceanearth
őstag

használ nerot!! nem nagyon lesz szebb a kép mivel TVnek a felbontása az igen igen csekély.ne számítógépen nézd

(#4) khalox válasza Optimus_AMD (#1) üzenetére


khalox
őstag

Nézd meg a kapott video-nak a felbontását, ha valóban csak 320x200 (ami előfordulhat), akkor állítsd át a teljes DV-AVI méretre.
A recésséget okozhatja az interlaced forrás szokásos monitoron való megjelenése, azonban TV-n nézve eltűnik a ''probléma''.

(#5) Optimus_AMD


Optimus_AMD
csendes tag

Köszi a hozzászólásokat!

A DV Avi minöséget már értem miért ilyen, de az létezik, hogy a DVD-re írt anyag olyan sokkal rosszabb, mint az eredeti szalagról játszott? Érdemesebb beruházni egy asztali DVD íróba?

Mindenki jó valamire, ha másnak nem, hát elrettentő példának! :)

(#6) pitman válasza Optimus_AMD (#5) üzenetére


pitman
őstag

Ha a dvd-re írt rosszabb, mintha a kamerából játszod le a tv-n, akkor a feldolgozás (mpeg-be tömörítés során történik valami), meg kell nézni a beállításokat.

(#7) Optimus_AMD


Optimus_AMD
csendes tag

Értem. Akkor a TMPGEnc-et állítgatom be máshogy. Köszönöm a segítségeteket. :R:R

Mindenki jó valamire, ha másnak nem, hát elrettentő példának! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.