Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Duronhoz alaplap költséghatékonyan? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Sziasztok!
800-as Duront terveztem venni, és hozzá megfelelő alaplapot, csak nem tudom eldönteni, milyet.
Szempontok:
-nem szeretnék sokat költeni, ellenben nagyon gagyi sem jöhet szóba
-Stabil legyen, kompatibilis, a tuning nem elsődleges, de azt sem baj, ha tudja

Minden információra, javaslatra, észrevételre vevő vagyok.

Előre is köszi.

Themistokles

prohardver vendég

(#2) Den


Den
veterán

Hát akkor a te lapod az ecs k7s5a. Megfelel az álltalad leírtaknak, nettó 17000 körül már kapható.

www.simson4t.hu

(#3) greg214 válasza guest (#1) üzenetére


greg214
tag

Csatlakozom Denhez. Jó az a lap! Azontúl, hogy olcsó, fogad DDR-t is (persze nem egyszerre az SD-vel), és ha nagyon megszaladna, tehetsz bele XP-t, vagy majd az új magú (thoroghbred vagy mi:D) AMD-t is. Csak Thunderbirdöt ne tégy bele, azt nem szereti:(

Greg O'Rich

(#4) guest válasza guest (#1) üzenetére


guest
veterán

Jól hangzik!
Kérdés, azt ajánlották az egyik kiskerben, hogy nem érdemes DDR-el vacakolni, mert ''csak'' 20% jelent, aztán meg 10 ezerrel drágább egy ilyen alaplap. Ehhez képest itt van!

Hány wattos tápot ajánlotok hozzá (max. 2 merevlemez, esetleg később DVD)

Köszi az eddigi hozzászólásokat

Themistokles

prohardver vendég

(#5) Den válasza guest (#4) üzenetére


Den
veterán

Hát jó minőségű tápból elég a 250w-is, de ajánlott a 300w. Azért sem árt a nagyobb, mert ez a lap nem túlzottan tolerálja az ingadozó tápfeszt. Tehát egy 300w-ossal ok vagy.

www.simson4t.hu

(#6) Petya válasza guest (#4) üzenetére


Petya
tag

Csak a jó táp ugye nem olcsó! Én azt javaslom neked hogy vedd ezt a lapot és vegyél egy nagytorony házat amibe 300W-os táp van. Lesz helyed bőven, nincs kábelgubanc, jó lesz a szellőzés. Főleg ha előregondolsz hogy egyszer majd bővitesz és a mai procik bizony szeretik ha jó a ventiláció. Persze ez az én véleményem, de nekem nagyon bejött a nagytorony! :)

(#7) greg214 válasza guest (#4) üzenetére


greg214
tag

Itt a szomszédban ketyeg két ilyen deszka, mindkettőben 1600+ os XP, tehát van fogyasztás bőven. MIndkét gép 300W-os Codegen miditoronyban utazik. Semmi instabilitás, semmi gyanús dolog. a Codegenek halkak(télleg), és 11 bruutóba kerültek
(camelcom).

Greg O'Rich

(#8) greg214 válasza guest (#4) üzenetére


greg214
tag

egy apró plusszköltséget azért betervezhetsz:
új elem az alalplapba:)

Greg O'Rich

(#9) guest


guest
veterán

Themistokles:
3d tesztekben a DDR 5-10% sebességnövekedést produkál az SD-hez képest. Ha már van SD ramod, akkor szerintem nem éri meg lecserélni (talán majd késöbb, amikor a DDR olcsóbb lesz az SDnél). Ha nincs ramod, akkor természetesen DDRt vegyél, hiszen gyakorlatilag ugyanannyiba kerül.
Nekem nem kellett elemet vennem a lapba és szuperjó lap. Annak is bátran ajánlom, aki jobban el van eresztve anyagilag.

gadka

prohardver vendég

(#10) guest válasza guest (#1) üzenetére


guest
veterán

Sziasztok!

Segítségetekkel már körvonalazódik a döntésem.
Gadka: új memóriákat kell vennem, tehát marad a DDR.

Már csak két kérdés maradt bennem nyitva.
1. Milyen procihűtőt ajánlatok, szeretném ha csendben menne, és jól hűtene, emberi áron, (gondolom mindenki!), vagy a csendes és kó hűtésre csak a víz képes?

2. Szeretnék egy TV kimenetes video kártyát, huszonezer magasságig, melyikkel van jó tapasztalatotok, és jó lenne ha gond hélkül menne a fent említett alaplappal.

Köszi a segítséget

Themistokles

prohardver vendég

(#11) guest válasza guest (#10) üzenetére


guest
veterán

#define kó jó
#define video kártya = videokártya

prohardver vendég

(#12) guest válasza guest (#11) üzenetére


guest
veterán

Ha még sokat javítok az üzenetemen, még rosszabb lesz, utolsó próbálkozás (bugfix bugfixe)
#undefine video kártya=videokártya
#define video kárty videokárya

Themistokles

prohardver vendég

(#13) guest válasza guest (#12) üzenetére


guest
veterán

Ez nem az én napom!
Majdcsak egyszer megtanulok helyesen írni vagy programozni
bugfix bugfixe 2

#undef video kárty videokárya
#define video kártya videokártya

Themistokles

prohardver vendég

(#14) guest


guest
veterán

Titan D5TB (mármint a hűtő) jó halk, jól hűt, és kb. 3000 HUF

prohardver vendég

(#15) Den


Den
veterán

Igy van,csak és kizáróla titan d5tb. halkmert 3000-et forog csak a venti, jól hűt mert az a venti 8 centis, és ennyi pénzért még ezüst(!)pasztát is kapsz hozzá. Én is ilyet veszek. Tényleg nem kell valakinek egy wbk68?

www.simson4t.hu

(#16) Egon válasza Den (#15) üzenetére


Egon
nagyúr

Den: ha megvetted, írd már meg légyszíves a tapasztalataidat, érdekelne! Pl. az OldMan eléggé lehúzza a Titan hűtőket, állítólag sokkal rosszabbul hűtenek, mint a GW hűtői... Érdekelnének a tapasztalataid (persze az érdeklődés csak látens, sajna a P4-re nem jó sem a D5TB, sem pedig a wbk68...:D).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#17) greg214 válasza guest (#14) üzenetére


greg214
tag

Guest, vedd meg Sen Wbk68-át:D Csendes és elég erős is (azon a két XP1600+-on is az figyel).

Greg O'Rich

(#18) greg214 válasza greg214 (#17) üzenetére


greg214
tag

Bocs, Den:))

Greg O'Rich

(#19) Den válasza greg214 (#18) üzenetére


Den
veterán

Igazad van! Én hülye ajánlgatom itt a titant, mikor van egy eladó globalwin-em. Nem vagyok normális. :)

www.simson4t.hu

(#20) Den válasza Egon (#16) üzenetére


Den
veterán

Egon gyanús vagy te nekem. Nem vagy Te zug amd-s?

www.simson4t.hu

(#21) Egon válasza Den (#20) üzenetére


Egon
nagyúr

Den: Nem... Szerinted van olyan marha, aki - AMD-s létére - az Intelt védi egy alapjában véve AMD-fanok által látogatott honlapon, és ezzel sok-sok igen negatív tartalmú válaszüzenetet kap??? Ugye nincs? Szerintem inkább a hozzászólók egy része zug-Inteles, ha szabad ezt az érdekes szóképet használnom...:D Nem rád gondoltam...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#22) Egon válasza Den (#20) üzenetére


Egon
nagyúr

Egyébiránt ma jött meg a megrendelt 1.6A-m, délután megyek érte...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#23) Den


Den
veterán

Nincs itt semmi ellentmondás.A drogosoknál is így van, először csak titokbaqn, még maguknak sem merik bevallani. Lehet hogy most van kialakulóban, a szenvedélyed, már a tagadást felváltotta az érdeklődés. Így kezdődik. Először csak ddr-es intel rendszert építesz, még mindenkinek azt mondod, hogy azért mert olcsóbb mint az rd , pedig belül már érzed hogy azért mert az majd jó lesz az xp mellé is, csak egyenlőre még magad előtt is tagadod. Aztán hip-hop elkap a gépszíj és már rakod is össze az amd-s konfigot. Aztán mikor már a fórumon hidegen hagy az intel fikázás, rádöbbensz hogy kész, vége függő vagy.
Na viszlát a Névtelen Amd-sek klubjában. :)

www.simson4t.hu

(#24) Egon válasza Den (#23) üzenetére


Egon
nagyúr

Persze, aztán meg a ''megtérésem'' után én fogom a legjobban fikázni az Intelt, nemde?!? (Mint a zsidó gyerek a viccben: ''Még csak egy órája vagyok keresztény, de máris úúúúúúútálom a zsidókat...'' :D :D :D)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#25) Den válasza Egon (#24) üzenetére


Den
veterán

Pedzed már :) .

www.simson4t.hu

(#26) Petya


Petya
tag

Egon: jó az a hűtő. Nálam november óta ilyen megy egy tuningolt 1.4-es Tbirden. De nem tudok viszonyitani a másikhoz ugyanis nem ismerem. Lehet az jobb .?.

Den: ezüst vagy nem ezüst tökmindegy, már több tesztből is kederült. De adnak hozzá ez a lényeg ! :)

(#27) Petya


Petya
tag

A P3-as korban sokan voltunk intelesek, de ki emlékszik arra ? Talán igaz sem volt... :D

(#28) Den válasza Petya (#26) üzenetére


Den
veterán

Tudom hogy nem számít hűtésben, de drágább mint a sima paszta, épp ezért igen jó pont a titannak ,hogy egy 3000 forintos jóminőségű hűtőhöz, még ilyet is adnak. És sokat elmond pl. a globalwinről aki az 5000+ forintos hűtőihez csak egy darab celluxot ad :( .

www.simson4t.hu

(#29) Petya válasza Den (#28) üzenetére


Petya
tag

Minek a cellux? Felrögziteni a bordát? :D Vagy ez lene az uj szuperhővezető? :D

(#30) Den válasza Petya (#29) üzenetére


Den
veterán

Alighanem az utóbbinak szánják.

www.simson4t.hu

(#31) guest válasza Den (#20) üzenetére


guest
veterán

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást!

Themistokles

prohardver vendég

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Duronhoz alaplap költséghatékonyan? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.