Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Duron xp ??? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) dzsoni


dzsoni
senior tag

Adott egy ECS Elitegroup K7S0M+ alaplap, integrált vga, hang, lan és processzor!!! Az alaplapleírás szerint egy 700-as Duron van a lapon, bios szerint vmi PRO1800+, honlap szerint Socket A supports AMD Athlon XP/ Athlon processor up to 266MHz FSB, winxp szerint 1200-es Duron, Aida szerint Morgan magos Duron XP 1200MHz-en.

Akkor most milyen ez a proci? Engem leginkább az a PRO1800+ zavar.

(#2) anulu válasza dzsoni (#1) üzenetére


anulu
félisten

Szerintem a legjobban egy AIDA32 teszttel jársz... :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#3) dzsoni válasza anulu (#2) üzenetére


dzsoni
senior tag

Idézek magamtól :) :

Aida szerint Morgan magos Duron XP 1200MHz-en.

Tesztet nem futtattam, nem tudom, h mennyivel lennék elöbbre vele.

(#4) rog válasza dzsoni (#3) üzenetére


rog
addikt

a review-k is 1200mz-s duront irnak a neten.
az mondjuk elofurdulhat hogy ez 1600+ az amd szamozasaban :)
de szerintem vedd le a hutobordat, es nezd meg mit irtak ra. :)

(#5) rog válasza rog (#4) üzenetére


rog
addikt

ah, megvan!

''The ECS K7SOM+ claims to have a ''PRO 1800+'' processor, at least according to the BIOS, and the sticker on the CPU fan. However, according to the printing on the die itself, it is a 1200mhz morgan core AMD Duron CPU.''

rossz string van a bios-ban. az aida tudja jol!

(#6) dzsoni válasza rog (#5) üzenetére


dzsoni
senior tag

Ok köszi, de AIDA azt írja hogy DURON XP. Nem tudtam hogy van Duron XP is :).

(#7) rog válasza dzsoni (#6) üzenetére


rog
addikt

azt hivjak morgan-nak.

valahogy ugy van, hogy volt az athlon-bol a thunderbird, neki volt a parja a spitfire. aztan lett a tbird-bol palomino (xp) , a spitfire-bol meg morgan (duron xp?).

(#8) dzsoni válasza rog (#7) üzenetére


dzsoni
senior tag

Aha, kösz. Akkor remélem azért nem egy rossz proci (mihez képest? :) ), és a hasonló órajelen futi cerkával azért felveszi a versenyt.

(#9) Polesz válasza dzsoni (#8) üzenetére


Polesz
addikt

Csak nem SPAR gazdaságos gép? ;]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#10) rog válasza dzsoni (#8) üzenetére


rog
addikt

siman.

(#11) dzsoni válasza Polesz (#9) üzenetére


dzsoni
senior tag

Nem, de közel jársz hozzá. Fater beidegesedett hogy sohasem engedem netezni egyik gépem elé sem, és kitalálta hogy vesz egy gépet részletre 0 ft lefizetésével. A cerkáról lebeszéltem + ez a gép jóval olcsóbb is volt. Végülis nem egy rossz vas ECS alaplap 128MB ram + 30GB hdd + 52x LG cd-rom. Kap még 128MB ramot, egy tv-outos pci ATI vidkarit + egy cd-írót + egy dvd-t.

(#12) dzsoni válasza rog (#10) üzenetére


dzsoni
senior tag

:DD

Akkor jó!

(#13) Vaze


Vaze
őstag

udv mindenkinek...
nekemis volt egy hasonlo lapom de nekem egy 1 ghz-s volt es ugyan ugy ossze vissza volt irva minden hogy milyen proci is lehet es a vegen kiderult hogy holmi ossze visszasag eloszor mikor (uj) a lap akor meg jo kondicioba van de kb 1-2 honap mulva sajna nekem nemvalt be cserelnem kellet...
de azert remelem hogy te tobb szerencsevel jarsz az ilyen lapokba mint en.... :)

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#14) Vaze


Vaze
őstag

ja amugy en a lapot 120 dolcsiert vettem...

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Duron xp ??? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.