Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rowon


Rowon
veterán

Durva, hogy egy ilyen pici gép mire képes. Nem sok jövője lesz így az ATX házaknak.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#2) Synthwave válasza Rowon (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azért nem a közeljövőben fognak kihalni. ATX-es/E-ATX-es alaplapok, óriási VGA-k, batár hűtők, plusz bővítőkártyák, számos háttértároló, és mindez még jól szellőzik is.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3) Rowon válasza Synthwave (#2) üzenetére


Rowon
veterán

Na igen, a nagyobb gépek gondolom a hűtés miatt maradnak szervernek. De pont a napokban láttam valami érdekes hűtési technikát. Konkrétan ezt: [link] . Ez megint a méretek lecsökkentéséről szól.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#4) Taranti


Taranti
senior tag

Ilyen kis méretekben nem vagyok szakértő, csak kérdezem, milyen lenne ugyanez egy Ryzen 5 5600G-vel? (Avagy milyen AMD megfelelővel lenne érdemes ugyanezt megépíteni.)

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#5) Duree válasza Taranti (#4) üzenetére


Duree
veterán

Én is pont erre gondoltam, ráadásul avga is nagyságrendekkel jobb lenne.

duree54

(#6) Xpod válasza Rowon (#3) üzenetére


Xpod
addikt

A nagyobb gépek az olcsóságuk miatt maradnak elsősorban, illetve az esetleges bővíthetőség miatt. (pl komolyabb VGA)
Ezek a kis gépek is sokkal többet tudnak, mint amit az irodai használathoz kell, de sajnos még mindig drágábbak, mint a nagyobb méretű társaik.

#5 Duree
Mi értelme komolyabb VGA-nak egy ilyen gépbe? 2 mionitort elvisz, több úgy se kell. Ha komoly VAG kell, pl grafikus tervezéshez ott már a memória és a CPU (és a CPU hűtés is) is erősen korlátoz ebben a gépben.

#4 Taranti
Ugyanígy nézne ki a doboz, csak más lenne a felirat.

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#7) Synthwave válasza Duree (#5) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egen, 5600G/5700G-vel én is sokkal jobban élném, de így sem rossz.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#8) Squirrel


Squirrel
őstag

Mennyire hangosak ezek mondjuk filmnézéskor?

(#9) Synthwave válasza Squirrel (#8) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem kb. semennyire. Nem olyan terhelés az, amitől az efféle hardvernek izzadnia kéne.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#10) Aprósólyom válasza Rowon (#3) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Az se csoda. Anno végighallgattam azt a 16 perces beszélgetést, mert érdekelt a technológiai rész, de azért nem estem tőle hanyatt.
Egy modul 1 wattot fogyaszt, ami azért nem kevés, annak tükrében, hogy a komolyabb hűtőteljesítményhez nem csak a hőcső kell, de akár 2-4 ilyen modul is. Az már 2-4W csak a hűtésre. Az azért nem kevés, ha azt vesszük alapul, hogy egy modern lapos light loadon 8-16W között fogyaszt.
Az is nagyon fura, hogy egy meglévő laptopot nem lenne nagyon nagy truváj átalakítani, hogy demonstrálják, mégse tették, csak beszélnek róla. Valószínű nem véletlen.
De remélem inkább csak túl szkeptikus vagyok és valahol használható lesz. Kíváncsi leszek, mert egyébként érdekes megoldás.

Jevons paradox

(#11) Rowon válasza Aprósólyom (#10) üzenetére


Rowon
veterán

Tehát szerinted elképzelhető, hogy szélhámosok?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#12) Aprósólyom válasza Rowon (#11) üzenetére


Aprósólyom
addikt

:U Ezt olvastad ki? Nem, dehogy, csak más.
Mint minden különböző technológia ugyan arra a megoldásra megtalálja a maga termékkörét. Valószínű találnak neki piacot.
Nekem elsőre olyan procik hűtése jut eszembe, amik épp csak nem hűthetőek passzívan, mikor max körül jár. Pl. egy erősebb ARM procival szerelt tablet, ultrabook.
És nem kellene az ilyeneknek nagy passzív bordázatot tervezni, hanem csak ráültetnének egy ilyen solid state hűtőt és mehet a műanyag házba.
A PC World-ös csávó gamer laptop kérdésére is jött a válasz, hogy nem skálázódik annyira jól a rendszerük egyelőre.
Ami nem emlékszem, hogy szóba került volna a videóban, hogy mennyire költséghatékony és mennyire energiahatékony.
Meglátjuk majd a jövőben.

Jevons paradox

(#13) ballazol


ballazol
senior tag

én azt szeretném megkérdezni, hogy mit tud az integrált videóvezérlője...
egy wqhd 144Hz-es gép hol kezdődik?

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#14) Synthwave válasza ballazol (#13) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egy WQHD-s, 144 Hz-es monitornál.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#15) Rowon válasza Synthwave (#14) üzenetére


Rowon
veterán

:DDD

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#16) ballazol válasza Synthwave (#14) üzenetére


ballazol
senior tag

:O

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#17) Synthwave válasza Rowon (#15) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

I mean, literally.

Mert nem mindegy, ugye, hogy irodázok, filmezek és böngészek vagy a legeslegújabb játékokat akarom ultrán tolni így, három számjegyű fps-sel.

Előbbihez elég kb. bármi, az utóbbihoz meg a vatikáni valuta is kevés.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18) Reggie0 válasza Aprósólyom (#10) üzenetére


Reggie0
félisten

Linusek leteszteltek neked: [link]

(#19) Rowon válasza Reggie0 (#18) üzenetére


Rowon
veterán

Azok is megérik a pénzüket. A Seasonic és a Noctua fizetett csatornája. :DDD vicc.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#20) Reggie0 válasza Rowon (#19) üzenetére


Reggie0
félisten

Johat igy is hozza elehet allni, vegen kiderul, hogy a szamitogep se letezik, hanem csak megprobalnak atverni vele...

(#21) Rowon válasza Reggie0 (#20) üzenetére


Rowon
veterán

Nem erről van szó, nem is ezt akartam ezzel elmondani, csak nem sikerült. Nem egy olyan netes bejegyzést látok hol Redditen, hol egyéb más fórumokon, ahol pl. valaki kérdez egy termékkel kapcsolatban, hogy milyet vegyen. Hát tápból 10-ből 8-szor biztos Seasonicot ajánlanak, mert azt látták a Linus csatornáján. Eleve rá hivatkoznak, holott lenne más márkákban is olyan, amik jók lennének. Beírja az amcsi gyerek a fórumra, hogy "FSP unknown garbage" meg ilyenek? Kelet-Európában a gépek fele FSP meg Chieftec tápokkal megy? Hol élnek ezek.

Tehát a problémám az, hogy ezzel a masszív reklámozással csak egy adott, amúgy kődrága és nem feltétlenül indokolt termék megvásárlására ösztönzik a laikus nézőket. Vegyed a Noctuát, mert azon kívül nincs élet. Lófszt...

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#22) Reggie0 válasza Rowon (#21) üzenetére


Reggie0
félisten

Okes, de kit erdekel. Azert linkeltem ezt a videot, mert ott mutatjak a cucc mukodeset, amire kivancsi.

(#23) Synthwave válasza Rowon (#21) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem kell ehhez fizetettnek lenni. Ha tápról vagy hűtésről van szó, én is Seasonicot/Noctuát mondok elsőre, 10-ből 10-szer. Akkor lehet, hogy ennek más oka van.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#24) Rowon válasza Synthwave (#23) üzenetére


Rowon
veterán

Ha gyártáskapacitást és tapasztalatot nézünk vannak a Seasonicnál komolyabb gyártók is minden bizonnyal. Nem azt mondtam, hogy nem jó (nekem is az van), csak a hypeot nem értem.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#25) Synthwave válasza Rowon (#24) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A boltban kapható végterméket nézzük.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.