Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1800) kezo0


kezo0
addikt

Sziasztok,

van egy Dune HD Smart D1-em, ami vezetékkel kapcsolódik az otthoni hálózatra.

A Windows-os asztali gépemről simán el tudom érni a Dune-be beépített belső HDD-t, tudok oda másolni, fájlokat törölni onnan stb.

Ellenben a Dune az istennek sem látja a Windows-os gépemen megosztott mappákat.
A hálózati böngésző alatt a SMB résznél két ikon látható, az egyik "DUNE", a másik "WORKGROUP" névre hallgat. A "DUNE" alatt a saját beépített HDD-je látható. A "WORKGROUP" alatt el tudom érni az okostévémre kötött HDD-t (bár a rajta levő, tv-ből rögzített tartalmakat nem, hiszen azokat a tévé "levédi magának" - de ez most itt mindegy is), a routeremre dugott HDD-t (és azokat a tartalmakat le is tudom játszani onnan), viszont hiába látható itt az asztali PC-m is, arra kattintva azt mutatja, hogy "üres". Pedig a PC-n meg van osztva minden mappa, ahol médiatartalmakat (filmet, zenét, képeket) tárolok.
Mit kell még beállítanom, hogy ezeket a megosztott mappákat lássam a Dune-n, az SMB alól?

Megköszönném, ha valaki fogná a kezem, mert magamtól sehogy sem sikerült még rájönnöm erre. A gépen egyébként most már Windows 10 Pro van, de korábban ugyanez volt a probléma Win 7 és 8.1 alatt is...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.