Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) clayman


clayman
aktív tag

Sziasztok!

Nos a kérdés adott. Egy msi kt4v volt a régi konfigom abba ram=egy ddrsd lehetőleg pc3200...
most vexek ujat és RAM témát nem vágom.Valaki plz dobjon meg egy linkkel, vagy ha oly szíves irja le mi a különbség az általam leírt ram típusok között mer nagyon össze vagyok zavarodva.

(#2) Gambit válasza clayman (#1) üzenetére


Gambit
őstag

Már ne is haragudj, de te átlag hány topicot nyitsz naponta? Már legalább a 4. topicodat látom, ami simán belefért volna az általános winyós, ramos satöbbis témákba. Legalábbis szerintem.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#3) Agyzuzo válasza Gambit (#2) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Eddig akárhány hozzászólásodat láttam, mindegyikben épp leoltottál valakit. :D

[Szerkesztve]

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#4) Gambit válasza Agyzuzo (#3) üzenetére


Gambit
őstag

Akkor még nézelődj! :P

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#5) _cirmos_


_cirmos_
őstag

ami neked ebből fontos lehet az a dual / single channel dolog, amire amd-s platformon nvidia nforce2 ultrás vagy via kt880 chipsetes alaplapok képesek. ez abból áll hogy a két sima 64bites memóriamodult egy 128bitesnek olvassa, ami által a vizből veszi ki a zoxigént, teccikérteni? szóval ez egy jó dolog, kellemes kis sebességnövekedést lehet vele elérni, de a részleteket nem tudnám elmagyarázni, mert azt én se nagyon értem, hülyeséget meg nem akarok írni. P4 platformra is van vmi ilyesmi, de abban nagyon nem vagyok otthon.

ha jól emlékszem a ''sima'' ddr-ramok unbuffered jelzővel rendelkeznek, az ecc meg vmiféle hibajavitó eljárás, ami szintén nincs a hétköznapi ramokon. ez utóbbi kettő egy mezei felhasználónak tök érdektelen, mert pl szerverek használnak ilyet, méreg drága és nem is lehet minden alaplapba belerakni. illetve belelehet csak nem ismeri fel asszem. remélem segítettem, de ha mégsem biztos jön valaki mingyár és kijavít hog nem is így hanem úgy van ez meg az :)

bájdövéj, ez talán segít:
[L]http://tomshardware.hu/mainboard/04q1/040119/index.html[/L]

[Szerkesztve]

(#6) clayman válasza _cirmos_ (#5) üzenetére


clayman
aktív tag

köszi szépen a segítséget... a linket is

(#7) clayman válasza Gambit (#4) üzenetére


clayman
aktív tag

már megbocsáss de miért baj ha naponta 4 topicot nyitok? :))
mért baj az ha érdekel a témában jártasabb emberek véleménye?

(#8) Gambit válasza clayman (#7) üzenetére


Gambit
őstag

Megbocsájtok, és azért baj, ha minden egyes kérdésének új topicot nyit mindenki, mert így lesz 1000000000 topic, de csak 100 témában. Ez pedig lehetetlenné teszi a keresést, mert mások azt is használnak. Ezt a topicot pl. máris lehet zárni, tehát teljesen felesleges volt megnyitni, kérdezhetted volna bármelyik ramos témában.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#9) clayman válasza Gambit (#8) üzenetére


clayman
aktív tag

aha ok. tőlem zárhatjuk is ...
egyébként ha jobban odafigyelnél feltűnne hogy csomó kérdést meglévő topicban teszek fel
honnan veszed hogy nem használom a keresőt? használtam de nem teccett egyik topic sem.

(#10) clayman


clayman
aktív tag

na hogy ne legyen túl rövid a topic felteszem a II. kérdést ;)

abban a tom's-ban amit egy kedves juzer linkelt nekem ide az áll hogy egy Athlon 64 FX Socket940 be míg egy Athlon64 Socket754-be megy bele. Ez ugyebár hülyeség, minthogy mindkettő Socket939-be megy. ugye igazam van?

nos hogy kiterjesszem hiányos tudásom a Dual Channel az olyan mint vinyóknál a RAID 0? szal fogok két hasonló ramot, bedugom két megfelelő helyre, s mint vinyóknál a blokkokat, ide meg az egyikre irja az egyik 64 bitet, a másikra a másikat!?

kérdés III.
akkor egyelőre az A64FX és az A64 közötti különbésg még mindig: két ill. egy csatis memóriakezelés?

(#11) clayman válasza Gambit (#8) üzenetére


clayman
aktív tag

mellesleg ha belegondolok igazad van, mivel kezdem a saját topicjaimat sem találni :DDDDDDDDDDD

megfogadom h ezentúl az összes kérdésemet használt topicban teszem fel :)

(#12) Gambit válasza clayman (#10) üzenetére


Gambit
őstag

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=35&swhat=dual%20channel&show=AND&ssep=%20&sid=[/L]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#13) clayman válasza Gambit (#12) üzenetére


clayman
aktív tag

lol. ugyanerre kerestem rá. nem volt semmi. biztos elirtam :(

(#14) HSNet válasza clayman (#10) üzenetére


HSNet
aktív tag

Na röviden: Neked kell Unbuffered non-ECC Ram, kivéve, ha Athlon FX-et vagy Opteront hasunálsz.
Athlon 64 jelenleg S754-be megy, és egy csatornás a memkontrollerje, AFX jelenleg S940-be megy és két csatornás a mem kontrollerje. Később mindkét prociból lesz S939-es, de sima 64-ből megmarad mellette az S754 is. S939-ben minden proci dual channel mem kontrolleres lesz, a cache mérete lesz a különbség csak. S940-be Registered ram kell.

Dual Channel eredménye olyan mint a raid 0, bár a megvalósítás kicsit más. Egyébbként, ha két egyforma modult jól raksz be, a megfelelő helyekre, és az alaplapod támogatja, akkor minden megy magától, bootoláskor kiírja, hogy Dual ch, oszt készen van.

Unbuffered/Registered: Unbuffered a sima, reg a spéci, itt a memória modul tartalmaz némi plusz vezérlő elektronikát, a lényege, hogy a mem vezérlő egy modult egy chipnek lát --> több memóriát lehet szinkronban tartani.

non-ECC/ECC: ECC a spéci, annyit jelent, hogy a ram saját paritás bit ellenőrzéssel rendelkezik (mint a Raid 5), általában csak szerver/workstation deszkák támogatják.

A fentiekből mindenféle kombináció létezik, de tipikusan unbuff/non-ECC amit a boltban kapsz, illetve reg/ECC amit prémium árban adnak.

[Szerkesztve]

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#15) clayman


clayman
aktív tag

aha én Socket939 -es alaplapot szándékszok venni.

jól értem hogy az nforce3ba ECCs míg a via8xxx chipsetesabe nem-ECC -s kell?

(#16) HSNet válasza clayman (#15) üzenetére


HSNet
aktív tag

Socket 940-be Registered kell, Socket 939-be és Socket 754-be unbuffered. Az ECC-ssége ilyen szempontból nem számít. Ha jól tudom támogatja a proci, úgyhogy te dönthetsz (otthoni haszálatra halál fölösleges pénzkidobásnak tartom, és ráadásul egy kicsit lassabb is). A Chipset megintcsak nem számít, mivel a a memória vezérlő a processzorban van, nem a chipsetben.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.