Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Dual proceszoros masina... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) peace&love


peace&love
aktív tag

Nem tud valaki mondani egy jó duál processzoros konfigot?

Péz van sz****ig, csak nem nagyon értek a duáloshoz, pedig most egy photoshop-os, illustrator-os, quark-os egyszóval DTP-s erőgépet akarok építeni a cégnél, és szabad kezet kaptam... (kb. 250-350 eFt, ha alaposan meg tudom indokolni, akkor talán még több is, monitor ilyesmi minden van)
Na mondom akkor csináljuk úgy mint a nagyok (az se baj ha jól futnak a 3D- alkalmazások is), de hamar megakadtam, milyen procik, milyen alaplapon, stb...

Jelenleg egy 1GHz PIII + Matrox G450 + Asus CUSL2-C + 512 SDRAM + 7200rpm/ATA100 HDD -on dolgozom, nagyon jó konf. én válogattam minden alkatrészt, segítsetek hogy most se szúrjam el, a duálhoz nem értek!

Előre is kösz!

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#2) emvy válasza peace&love (#1) üzenetére


emvy
nagyúr

Macintoshon nem gondolkoztál??
(Nemrég láttam egy dual G4-es cuccot...huh, lehidaltam tőle rendesen, 2 db 17''-os TFT-vel:) )

while (!sleep) sheep++;

(#3) emvy


emvy
nagyúr

Konfig:

MSI KD7Master Dual Socket A : 55000-
2x Athlon MP 2000+

while (!sleep) sheep++;

(#4) emvy válasza emvy (#3) üzenetére


emvy
nagyúr

...vazzeg, nem sikerült befejezni...akkor még1x


Konfig:

MSI KD7Master Dual Socket A : 55000-
2x Athlon MP 2000+ :80000
2 GB DDR/333 RAM :120000
Matrox Parhelia Triplehead: 100000
valami jó monitor, kinek mi teccik

azért ez elég ütős lenne...



while (!sleep) sheep++;

(#5) Turmoil válasza emvy (#4) üzenetére


Turmoil
senior tag

Ha már dual, akkor nem inkább TYAN??? Tudtommal ők az überkirályok ebben...

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#6) emvy válasza Turmoil (#5) üzenetére


emvy
nagyúr

Én is gondoltam rá, mondjuk az egy picit drágább.
Vszeg igazad van.

while (!sleep) sheep++;

(#7) peace&love


peace&love
aktív tag

Köszi mindenkinek!

Hogyne gondoltam volna a MAC-re, de sajna PC kell, ugyanis a cég barterr- szerződésben szerzi be a cuccokat (ezért van sok péz...) és csak PC van!
Azt a duál G4-et én is láttam nagggyon űber!

Mi az a TYAN?

Intel-es konfigot nem mond senki? Vagy azt nem is érdemes, pedig én abban gondolkodtam...

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#8) peace&love


peace&love
aktív tag

Jóvan, beírtam, hogy TYAN.COM és most már tudom mi az, lehet azt kapni?

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#9) Pala válasza peace&love (#8) üzenetére


Pala
veterán

Jaaa, tyan-t vegyél!! Nagyon értenek hozzá, ők a masterek a dual-témában. Persze meg is kérik az árát!

(#10) emvy válasza peace&love (#8) üzenetére


emvy
nagyúr

peace&love: tyannal kapcs. mail megy mindjárt.

while (!sleep) sheep++;

(#11) peace&love válasza emvy (#10) üzenetére


peace&love
aktív tag

köszönöm, levél megkapva, lap megnézve, tanulság még nem levonva.

azér érdekes dolgok derülnek itt ki......

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#12) peace&love


peace&love
aktív tag

szóval kiderült például az, hogy nem tudok semmit az AMD processzorokról, például most fogok utánanézni, hogy mi az az MP a processzor neve után...
sose dolgoztam AMD-n.

Na mindegy, azér végtelen péz nincs mégse, mivel a kereskedő még alkalmazza a saját árrését, ú.h. mindent meg lehet szorozni 1,12-vel minimum, és a főnököm is aszt monta hogy 320000 a max.

De azér érdekel minden,
mert még meg tudom magyarázni azt is, hogy a hóembernek miért jó a kályha mellett... :)

na maj holnap, ha kilyózanodtam....

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#13) Krix


Krix
őstag

Tyan tényleg jó. Nekem van egy Tyan alaplapos duál gépem és teljesen stabil (Tiger 133). Igaz már egy kicsit régebbi darab, de jól megy. W2k fut rajta és a munkahelyemen ez vezeti a stabilitási rekordot. A linuxos gépeink is fagytak már le az idén (Abit alaplapos gépben), de a Tyan + w2k még nem. Van egy régi Gigabyte-os duál konfigom is, az is nagyon stabil, de a gigabyte mostanában nem gyárt duálos deszkát.

Szóval, ha megbízható stabil rendszert akarsz, akkor TYAN.

U.I.: A Supermicro is gyárt felsőkategóriás duál lapokat (sőt 8 processzorost is), de ez más árkategória: kb 200k-nál kezdődnek az olcsóbbak.

If it is not broken then don't fix it!

(#14) TitiRii


TitiRii
senior tag

Asus a7m-d
infineon registered ecc ram 4*512mb ddr 266 cl2 ram
2*2000mzh amd athlon mp
matrox perhipheria
3* 17 lcd monitor
2*160gb hdd
400w chiftec táp
asszem igy ennyi csak az ugy dupla anyi mint amit mondtál
de a lap asszem 60 körül van
a ramok ára (össz 2gb recc cl2 márkás) 100.000 ft körül beszerezhető
a 2 db athlon mp ugy 120 körül
tehát ez nem több 350. nél az tuti
+ a matrox kártya és máris 3 monitoron élvezheted a dolgokat
tervezéshez tuti ideális és árban is a keretek között maradna(vga nélkül)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#15) TitiRii


TitiRii
senior tag

Pontositok:
Asus a7m266-d 57799 ft + áfa
ez az alaplap kezeli az infineon féle recc cl2 es modulokat amiket 25.000/db áron tudok szerezni(és bárki más is ) 1 év csere garanciával max 2gb megy a lapba ien modolukbol
depon.hu n talász az alaplaprol infot is meg hogy hol beszerezhetö,vagy asus honlapján
1200mzhs mp processzor 20.000ft+áfa /db (nem tudom mennyi a 2000 res)
az mp nem más mint az xp csak xp böl nem tudsz duálos rendszert csinálni csak mp vagy duron procibol
tehát ez a konfig 2*1200mzh procival 2 gb ddr 266 mzhs cl2 es rammal alaplapal:222248,75 ft lenne brutoban azaz maradna cash egy matrox kártyára is :)
persze ugy kb a 3* osa a 2000 res az 1200 asnak de még igy is kereten belül maradsz
én ezt ajálanám ha stabil márkás gépet akarsz

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#16) Don Vittorio válasza peace&love (#12) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Én rajongok a dual gépekért, tehát érzelmi síkon megértem a dolgot, de azért felmerül a kérdés: kell Neked a dual? Mer' azé' ennyi pénzből nehéz az igazán kívánatos szintet elérni. Spec memória rendesen megnyomja. Nem jobb egy bika ám jól kiválasztott mono rendszer? Ha csak nem valami nagyon specifikus dual-alkalmazásod van, nem nagyon verné meg a 2.8 P4-et vagy a 2200XP+ procit az a dual 1200MP, ami kijön ebből a pénzből. Nem?

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#17) Adi válasza Don Vittorio (#16) üzenetére


Adi
senior tag

Az AMD MPX chipsetes lapokba nem kell regiszteres RAM, jó bele a sima is. Amúgy szerintem totál mindegy, hogy Tyan vagy MSI duál Athlon deszkát veszel, mindekettő nagyon gyors és stabilak is. Majd meglátod a tesztből. :)

A SuperMicrónál nekem akadtak problémák, de az P3-as lap volt és ServerWorks chipsetes: érzékeny a RAM-okra. Ugyanolyan típusú és ugyanolyan chipes modulokat szeret, mint a magyar disztribútortól megtudtam.

Egyébként nem biztos, hogy DTP-nél a duállal sokat nyersz, az programtól függ. Servernek általában jól jön a több proci, mert ott párhuzamosan csomó minden fut, így el lehet osztani a terhelést a CPU-k között. Egy asztali gépen viszont löketekben jön a terhelés a maximumra (amikor pl. számol valamit a DTP program), aztán utána meg jó ideig alig kell piszmognia. Lehet, hogy egy nagyon bika szimpla procis konfiggal tényleg jobban járnál. Esetleg duál deszka, de egyelőre egy procival csak.

És persze az I/O sem lényegtelen: 64 bites SCSI, meg ilyenek. :) Bár a PC-k az idők kezdete óta híresen sz*rok a sávszélesség kérdésében. :(

ldm start-reconf primary

(#18) McJames


McJames
senior tag

Nem kell dual szvsz. Sarokpontok: alaplap-CPU-mem és a VGA kártya-monitor lesz.
Amúgy csodálkozom is, hogy a love&peace a monitort nem említette, ha már DTP. Ha az megvan és megfelel az igényeknek, akkor még elég, elegendő a 320 bruttó.
Ha teheti, talán érdemes lenne megvárnia a HT P4-est.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#19) localhost válasza McJames (#18) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem említette? ''monitor ilyesmi minden van'' - DE! :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#20) KERO_SAN


KERO_SAN
aktív tag

szia:)

Velemenyem szerint is gondolkozz macben, de ha megsem, ne vegyel mp procit mwert 99%ban ugyanaz mint az xp

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#21) McJames válasza localhost (#19) üzenetére


McJames
senior tag

Jóvanna, kimaradt a hirtelen (újra)olvasásban. (Mert még reggel 8 körül kezdtem el a hozzászólást, csak közben el kellett mennem). Bocs. :O

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#22) Den válasza KERO_SAN (#20) üzenetére


Den
veterán

Ja csak dual mac valahol millió környékén van.
A sima xp pedig nem megy duálban. Még ha meghekkeled akkor sem biztos.

www.simson4t.hu

(#23) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Egy darab 2.53 GHz-es P4-es vegyél egy olyan lappal, amibe később rakhatsz HyperThreadinges P4-est is (magyarán az újak közül). Például ASUS P4PE, MSI 845PE Max2, stb. Vegyél bele sok RAM-ot (DDR333, az ECC imho nem lényeg, a regiszteresség sem).

Inkább a winyó alrendszeren rágódj, egy Adaptec ATA-RAID szerintem a minimum...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24) marcee válasza Adi (#17) üzenetére


marcee
addikt

A Photoshop - plug-in optimalizáció szerint - 1.6-1.8x-os sebességen pörög az egy pronyóhoz képest.

\m/

(#25) marcee válasza marcee (#24) üzenetére


marcee
addikt

Ja, ami a lényeg: nem elfelejteni a házat és a tápot.

Ilyen gépet én nem építenék 10rugós acorp toronyba, és szerintem a 20e pénzes 400Wattos márkás tápok sem feltétlenül elegek - mármint 1 db (mintha dual tápos házról is hallottam már volna...)

\m/

(#26) McJames válasza marcee (#25) üzenetére


McJames
senior tag

nem kell szerverház és redundáns táp, elég egy mezei szünetmentes :) (Az is 30e HUF plusz :( )

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#27) Den válasza McJames (#21) üzenetére


Den
veterán

OFF

Röhögni fogsz McJames, vettem egy vezeték nélküli billentyűzetet :DDD. Mentségemre legyen mondva settop boxhoz lesz.

www.simson4t.hu

(#28) localhost válasza McJames (#26) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A duál táp IGAZI előnye akkor hasznos, ha a tápellátást két független forrásból tudnád biztosítani, _MINIMUM_ két külön konnektorról, külön biztosítékról, külön áramkörről. Jól van, a táphiba ellen jó a duál táp, de tényleg INKÁBB szünetmentest javasolnék! (vagy azt sem...)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#29) peace&love


peace&love
aktív tag

HT P4? Mi az, hogy HT?

Más.
Don Vittorio írta: ''Ha csak nem valami nagyon specifikus dual-alkalmazásod van, nem nagyon verné meg a 2.8 P4-et vagy a 2200XP+ procit az a dual 1200MP, ami kijön ebből a pénzből. Nem?''

Nem tudom, miért nem?
Elbizonytalanítottatok, én csak azért gondoltam, hogy duál, mert megnéztem egy csomó profi cég honlapját, ahol foglalkoznak grafikus munkaállomások építésével, pl. Intergraph, HP, stb...
Mindenhol duál gépeket alkalmaznak ilyen célra.
Arról nem is beszélve amit én biztosan tudok, hogy a Photoshop mint szoftver alapból beépített kétprocesszoros támogatással rendelkezik, de szerintem a többi Adobe szftvr is támogatja, bár ezt nem tudom biztosra, mindenesetre tehát ott van az a ''specifikus duál-alkalmazás'' amiről beszéltél.

Csak az a baj, hogy semmi se jön ki annyiból mint amit írtatok,
pl. Matrox Parhelia 123 000 Ft és nem száz, és minden kb. 20%-kal drágább, mert én ugye Miskolcon élek, és a kereskedő alkalmazza az árrését amiért elhoz valamit székes fővárosunkból...és mint említettem csak tőle tudom megvenni, mert vele vagyok barterr-szerződésbe. Na.

Más.
Nem mondod, hogy nem megy az IKSZPÉ duálon?
Akkor lefújva az egész vázze... asszem én úgy hallottam hogy megy, de biztos tudod

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#30) Den


Den
veterán

Tudtommal a dual athlonos laphoz speckó táb kell ugyanis a mindegyik procinak saját tápcsatija van.

www.simson4t.hu

(#31) localhost válasza peace&love (#29) üzenetére


localhost
Közösségépítő

[L]http://prohardver.hu/rios2_hir.php?id=1644[/L]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#32) peace&love


peace&love
aktív tag

Jó, HT=HyperThreading, olvastam, de nemtom miaz, maj bisztos elmondja valaki.
Mikor jön az majd ki.

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#33) emvy válasza peace&love (#29) üzenetére


emvy
nagyúr

te P&L, nem a WinXP nem megy dualon hanem az Athlon XP...

while (!sleep) sheep++;

(#34) emvy válasza peace&love (#32) üzenetére


emvy
nagyúr

Nemsokára kiderül :)

while (!sleep) sheep++;

(#35) peace&love


peace&love
aktív tag

jóvan bocs a hülyeségemér'

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#36) peace&love


peace&love
aktív tag

''A prohardver! úgy érzi/gondolja/javasolja, hogy aki HyperThreadinges procira spekulál, jobban teszi, ha azt egy két csatornás DDR memóriavezérlővel ellátott P4-es lapra várja, akkor ugyanis kiegyenlítettebb rendszert kap, ráadásul nem vesz meg egy teljesen átmeneti megoldást. Ha tehát 3.06 GHz, akkor Granite Bay, vagy Springdale. Addig ''kibírhatjuk egy elavult'' 2.8 GHz-es P4-essel is...''

Melyik alaplap a jó akkor erre? Van ilyen MSI-be, vagy Asus-ba?

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#37) Egon válasza peace&love (#36) üzenetére


Egon
nagyúr

Még nincs, csak jövőre jelennek meg ezek a chipkészletek...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#38) peace&love


peace&love
aktív tag

Vissza! Van olyan alaplap:
Parci írta:

''Egy darab 2.53 GHz-es P4-es vegyél egy olyan lappal, amibe később rakhatsz HyperThreadinges P4-est is (magyarán az újak közül). Például ASUS P4PE, MSI 845PE Max2, stb.Vegyél bele sok RAM-ot (DDR333, az ECC imho nem lényeg, a regiszteresség sem).''


Szerinted jobban járok egy ilyennel mint egy duál-os géppel???
A főnökömet sem eccerű meggyőzni az AMD platformot illetően.


És mit is mondtál a vinyóról?

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#39) Spiegel


Spiegel
csendes tag

Üdv!
Ha inteles rendszerben gondolkodsz akkor Duál Xeon-os szerver alaplapot,
2db 2GhzP4 Xeon procit ajanlok. Van hozzá megfelelő ház hotswapos táppal,stb.
133000+áfa,2*68000+áfa,+kingston ramok....
Magyarán a pénzed kevés az intelhez, ajánlom inkább én is az AMD MP procis
duál alaplapokat.

(#40) Egon válasza peace&love (#38) üzenetére


Egon
nagyúr

HT-s P4 belemegy, de nem kétcsatornás memóriavezérlővel van ellátva... Márpedig ez kell, idézem:

''...egy két csatornás DDR memóriavezérlővel ellátott P4-es lapra várja, akkor ugyanis kiegyenlítettebb rendszert kap, ráadásul nem vesz meg egy teljesen átmeneti megoldást. Ha tehát 3.06 GHz, akkor Granite Bay, vagy Springdale...''

A Granite Bay, Springdale kódnevű chipkészletek még nincsenek készen... Egy kicsit ellentmondott Parci önmagának...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#41) Egon válasza Egon (#40) üzenetére


Egon
nagyúr

A hírben szereplő kommentet nyilván nagy általánosságban értette (mármint Parci), a topicban szereplő tanácsa meg a Te speciális esetedre szólt (gondolom nem akarsz egy jó fél évet várni a gépvétellel...). Emiatt jelen esetben a két esetre tulajdonképpen egymásnak ellentmondó válasz születhetett. Van ilyen...:)
Ez a legszebb a(z) (sz)ámítástechnikában (is): egyénre szabottan sokszor egymásnak ellentmondó következtetésre jutunk (amik természetesen külön-külön, az adott helyzetre vonatkozóan tökéletesen logikusak...:D)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#42) Egon válasza peace&love (#38) üzenetére


Egon
nagyúr

''És mit is mondtál a vinyóról?''

:o Milyen vinyóról?!? :O

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#43) peace&love válasza Egon (#40) üzenetére


peace&love
aktív tag

Értettem.

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#44) peace&love válasza Egon (#42) üzenetére


peace&love
aktív tag

Már megkaptam a magamét a localhost-tól mert nem rendesen válaszolgatok, most meg is lett az eredménye, a vinyós dolog Parci-nak szólt, elnézést kérek.

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#45) McJames válasza Den (#27) üzenetére


McJames
senior tag

OFF
Látodlátod... mentség meg nem kell, csak ne a háztartási szemétbe dobd az elemeket/akkukat. :D

PS.: [L]http://www.biokom.hu[/L] - na ezt nézd meg! :t

ON

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#46) McJames válasza Egon (#40) üzenetére


McJames
senior tag

Egon ne mondj már ilyet. Még hogy nincs készen a Granite Bay meg a Springdale?! Már a referencia lapokat is bemutatták (MSI, ECS - azt hiszem).
Az Intel szokás szerint sorrendbe teszi a fejlesztéseit - ha úgy tetszik - ''piacilag'' is, nehogy már egy centről is lemaradjon (tegyük hozzá, ez érthető, még, ha nem szimpatikus is). Erről a sorrendről csak akkor mond le, ha muszáj - mit lép, ill. mit sikerül lépnie az AMD-nek, stb.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#47) Egon válasza McJames (#46) üzenetére


Egon
nagyúr

Ne kötöcköggy...:) Gyártottak már a nagy gyártók (Asus, MSI) ezzekel a chipkészletekkel alaplapot? Nem. Akkormeg?!? :)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#48) Egon válasza Egon (#47) üzenetére


Egon
nagyúr

Már megint rosszul fogalmaztam...:O ''Gyártottak már a nagy gyártók (Asus, MSI) ezzekel a chipkészletekkel alaplapot?'' helyett: Kapható már a nagy gyártók (Asus, MSI) ezekkel a chipkészletekkel szerelt alaplapjai?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#49) Egon válasza Egon (#48) üzenetére


Egon
nagyúr

:( :( :(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#50) McJames válasza Egon (#48) üzenetére


McJames
senior tag

OFF
Mondjon bárki bármit, de a PH mint szájt és a fóruma mindenképpen nevelő/fejlesztő hatású. Sőt ön~... :)
ON

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Dual proceszoros masina... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.