Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.MR


Mr.MR
csendes tag

Hi,
Szeretnék tanácsot kérni duál processzoros alaplap vásárlásához.
A most meglévő gépem elég lassúnak bizonyult video feldolgozáshoz, ezért szeretném úgy módosítani, természetesen a lehető legkisebb ráfordítással, hogy egy sokkal gyorsabb gépet kapjak.
Most egy 500 MHz-es Celeron dolgozik az alaplapon, ami nem tud másik procit fogadni. Arra gondoltam, hogy ha vennék mellé egy másik processzort es egy olyan alaplapot ami be tudná fogadni mindkét processzort, akkor azzal egy elég gyors gépet kapnék. Nem tudom, egyáltalán, lehetséges ez ?
Vagy esetleg vegyek megint egy egypocesszoros alaplapot egy gyorsabb procival ?
Ez utóbbi biztosan olcsóbb, de nem vagyok biztos a sebesség növekedésben.

(#2) reefeer


reefeer
tag

Uj platform ez szerintem teljesen egyértelmű imho egy Ecs kt333 -745 deszka brutto17 minöségi preferencia esetén Gigabyte-Asus-Msi mobo(b25-b40). Egy 256os ramot megszámítanak ugy 17-18 környékén és bele egy 1700+xp
ami szintén megvan 20 alatt. Ez a konfig tutira állva hagya a celeron párost
nembeszélve arról hogy a két procit nem mindegyek oprendszer tudja meghajtani pl a win98as vonal ilyenesetben felejtendö + az xp home edition is
rövidenennyi.

(#3) Krix


Krix
őstag

Ezt már olvastad?

[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=5224[/L]

If it is not broken then don't fix it!

(#4) Krix


Krix
őstag

Egyébként dual alaplapba két egyforma steppingű proci kell. A Celeront szerintem felejtsd el. Amúgy biztos hogy kétprocesszoros gép kell? Mert azt csak olyan programmokal tudod kihasználni amiket direkt dual gépre írtak! És ez nem csak az oprendszerre vonatkozik. A ''hétköznapi'' programok semmivel sem fognak gyorsabban futni mint egy egyprocesszoros gépen mivel nem tudják szimmetrikusan terhelni a két processzort.

If it is not broken then don't fix it!

(#5) Krix válasza Mr.MR (#1) üzenetére


Krix
őstag

''Vagy esetleg vegyek megint egy egypocesszoros alaplapot egy gyorsabb procival ?
Ez utóbbi biztosan olcsóbb, de nem vagyok biztos a sebesség növekedésben.''

Miért is nem növekedne a sebesség, ha egy gyorsabb procit vennél?

If it is not broken then don't fix it!

(#6) Den válasza Mr.MR (#1) üzenetére


Den
veterán

Tegyük föl hogy előáll az az ideális, egyébbként soha meg nem valósuló eset hogy a kétprocis rendszered kétszer olyan gyors mint az egyprocis, és a program ki is tudja használni mindkét procit. Akkor olyan teljesítményt kapsz mint 1 darab 1ghz-es cerkával. Ez azonban sose valósul meg, és a program sem tuti hogy kezeli mondkét procit.

Szerintem legjobb, ha veszel az alaplapodba egy 1ghz-es cerkát (ha belemegy), tuti olcsóbb megoldás, mint a duál lap+mégegy proci, és teljesítményben is jobb lesz.

www.simson4t.hu

(#7) Mr.MR válasza Den (#6) üzenetére


Mr.MR
csendes tag

Köszönöm a válaszokat.
Végigolvasva őket letettem a duál processzoros rendszerről. Megvallom téves elképzeléseim voltak a duál rendszerről, de nem vagyok profi. Azt hittem, hogy a mostani 500-as mellé beteszek egy sokkal gyorsabb másikat akkor az működik.
Amúgy a program biztosan használná mindkét processzort (leírás alapján), de persze ezt tesztelni nem tudtam.
Marad az egyprocis bővítés, mert ezt a legköltséghatékonyabb.
A baj csak az, hogy a mostani alaplapba max 800 MHz-es Pentium 3-at tudok tenni. Tehát a Pentium4-re mindenképp új alaplap is kell. Nem is beszélve az AMD-kről.
Még egyszer, köszi a segítséget.

(#8) Adi válasza Mr.MR (#1) üzenetére


Adi
senior tag

Még azt is vegyük hozzá, hogy a videófeldolgozáshoz nem árt, ha a procinak elég nagy sávszélessége van a memóriához, I/O eszközökhöz. Na most a PC soha nem erről volt híres, a Celeron meg pláne nem. :D

Athlon vagy P4. Ez utóbbi végre kezd formába jönni, ahogy megy fölfele az órajele. Vagy altiveces G4, persze Macben, az is nagyon durva tud lenni.

ldm start-reconf primary

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.