Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Tulajdonképpen arról lenne szó, hogy a cégtől tudnék húzni, duálos alapot procival.

Msot engem az érdekelne, hogy van e értelme otthonra, mert tudom vannak olyan progik amik kihasználják, de hogy mondjuk a játékok vagy a CD-írás és egyéb otthoni tevékenységek kihasználják e?

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#2) Keitaro válasza Papa-Georgo (#1) üzenetére


Keitaro
addikt

Játék nem sokat tud vele kezdeni és átlag felhasználásban sem fogsz igazán bármit észrevenni. Persze ingyé nagyon erős gép mindig jól jön, így akkor se hal be a gép ha divxet tömsz, mert csak az egyik csinálja majd :)
(Vagy az már támogat duál procit?)

(#3) Elbandi válasza Papa-Georgo (#1) üzenetére


Elbandi
aktív tag

Csa!

Szerintem akkor eri meg a dual proci ha egyszerre csinalsz 2 dolgot, pl videot tomoritesz jatek kozben. :)

<vicces>
De en szivesen elfogadom... :DDD
</vicces>

Ha olcson/ingyen adjak, akkor megeri, max neha hasznalod ki a 2 proci elonyet...

Bandi

(#4) Papa-Georgo válasza Keitaro (#2) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

Najó, mondjuk egy filmnézés meg cd irás elketyeg együtt vagy minden a támogatáson múlik?

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#5) HiperG


HiperG
addikt

Azok a cuccok amik támogatják a HTT-t támogatják a dualos működést is nem?

(#6) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Vedd meg..Rosszul nem jársz dualos géppel..

(#7) Papa-Georgo válasza _Volkovy_ (#6) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

Hé!

Kibeszélt itt arról hogy megveszem?! :(((

Selejtet márcsak bekell harácsolnom! Ezek már elavult gépek ott bant... ;]

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#8) emvy


emvy
nagyúr

Nem tudsz ilyet másnak is szerezni? :)

while (!sleep) sheep++;

(#9) Pupak válasza emvy (#8) üzenetére


Pupak
tag

kéne egy?

Lúzer vagyok mert lealáztam egy Barton xp2600+t egy Asus fx 5200 al de cseréltem radeon 9000 pro ra 3Dmark2001 fx el 4500pont Radeonnal 8000 pont XP alatt! (ez nem az én gépem (sajna))

(#10) MUŁĐER válasza Papa-Georgo (#7) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Nekem is jó lenne egy ilyen elavult cucc.Mond meg nekik hogy ingyen elszállítom!:))

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#11) Pupak


Pupak
tag

MSI E7501 Master-LS2

Dual P4 XEON 2,4Ghz 512k Cache (PGA 603 tokozású)
Intel 7500 chipset, 400/533MHz FSB, 6 DDR DIMM max 12 GB PC2100 REG DDRRAM
5PCI 64bit/66Mhz, 1 PCI 32bit/33Mhz, 4USB 2.0, Adaptec AIC-7899W U160 SCSI, E-ATX
Integrált Intel 82550EY LAN és 82544GC Gigabit Ethernet kontroller, integrált ATI Rage XL 8MB VGA
+ 2db xeon cpu 1 mb cache

Lúzer vagyok mert lealáztam egy Barton xp2600+t egy Asus fx 5200 al de cseréltem radeon 9000 pro ra 3Dmark2001 fx el 4500pont Radeonnal 8000 pont XP alatt! (ez nem az én gépem (sajna))

(#12) Papa-Georgo válasza emvy (#8) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

Hát nehéz eset....magamnak is csak 3tudok :))

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#13) Pupak válasza Pupak (#11) üzenetére


Pupak
tag

jav xeon 512 cache 2db
sorry

Lúzer vagyok mert lealáztam egy Barton xp2600+t egy Asus fx 5200 al de cseréltem radeon 9000 pro ra 3Dmark2001 fx el 4500pont Radeonnal 8000 pont XP alatt! (ez nem az én gépem (sajna))

(#14) Papa-Georgo válasza Pupak (#11) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

Ez is selejt ugye? :C

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#15) Pupak válasza Papa-Georgo (#14) üzenetére


Pupak
tag

hát nem vadi uj

Lúzer vagyok mert lealáztam egy Barton xp2600+t egy Asus fx 5200 al de cseréltem radeon 9000 pro ra 3Dmark2001 fx el 4500pont Radeonnal 8000 pont XP alatt! (ez nem az én gépem (sajna))

(#16) MUŁĐER válasza Pupak (#11) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Ettől is szívesen megszabadítom őket,ne foglalja a helyet!:))

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#17) Pupak


Pupak
tag

Most néztem a nagykerben ha kell lehet kapni

Lúzer vagyok mert lealáztam egy Barton xp2600+t egy Asus fx 5200 al de cseréltem radeon 9000 pro ra 3Dmark2001 fx el 4500pont Radeonnal 8000 pont XP alatt! (ez nem az én gépem (sajna))

(#18) Pupak válasza MUŁĐER (#16) üzenetére


Pupak
tag

pár db ezres és viheted szerintem

Lúzer vagyok mert lealáztam egy Barton xp2600+t egy Asus fx 5200 al de cseréltem radeon 9000 pro ra 3Dmark2001 fx el 4500pont Radeonnal 8000 pont XP alatt! (ez nem az én gépem (sajna))

(#19) MUŁĐER válasza Pupak (#18) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Mennyi az a pár ezres?(Pár 10 DB ezres?)

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#20) Pupak


Pupak
tag

109 900 + ami rájön 156000.-
csak neketek cpuk nélkül természetesen

Lúzer vagyok mert lealáztam egy Barton xp2600+t egy Asus fx 5200 al de cseréltem radeon 9000 pro ra 3Dmark2001 fx el 4500pont Radeonnal 8000 pont XP alatt! (ez nem az én gépem (sajna))

(#21) karib


karib
addikt

Otthoni felhasználásra nem sok értelme van a dual gépnek, de ha ingyé van, ne hagyd ott :)

Amúgy nálunk is kallódik még a PH! első szervere valahol, ha valakinek kell, teljesen funkcionális dual P2-400 stb. Persze az eszmei érték miatt sem ingyé. Aztán még lehet, hogy inkább bezúzzuk, nehogy valaki véletlen konkurens hw oldalt indítson vele :DDD

Department of Redundancy Department

(#22) Pupak válasza Pupak (#20) üzenetére


Pupak
tag

Még annyi hogy mindet elkapkodták a nagykerből mert egyetlen egy sincs már amióta adtam a tipet mindenki ezt veszi

Lúzer vagyok mert lealáztam egy Barton xp2600+t egy Asus fx 5200 al de cseréltem radeon 9000 pro ra 3Dmark2001 fx el 4500pont Radeonnal 8000 pont XP alatt! (ez nem az én gépem (sajna))

(#23) MUŁĐER válasza Pupak (#20) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Hát ez elég sok pár ezres!Túl sok...

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#24) Pupak válasza karib (#21) üzenetére


Pupak
tag

szerintem a ph nak nincs konkurenciája
add oda valakinek csk valamit forrasz el benne

Lúzer vagyok mert lealáztam egy Barton xp2600+t egy Asus fx 5200 al de cseréltem radeon 9000 pro ra 3Dmark2001 fx el 4500pont Radeonnal 8000 pont XP alatt! (ez nem az én gépem (sajna))

(#25) Pupak válasza MUŁĐER (#23) üzenetére


Pupak
tag

ha nem hát nem

Lúzer vagyok mert lealáztam egy Barton xp2600+t egy Asus fx 5200 al de cseréltem radeon 9000 pro ra 3Dmark2001 fx el 4500pont Radeonnal 8000 pont XP alatt! (ez nem az én gépem (sajna))

(#26) MUŁĐER válasza karib (#21) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Szerintem bocsássátok árverésre itt az első servert!Micsoda értéke van az elvakult fanatikusok szemében!A szent PH! első szervere!KELLLLLLLL!!!!!!:DDD

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#27) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Persze, hogy viszem őket, mert nagy gépcsere lesz úgyhogy vagy 3 gépet meg 17-es monitort behúzok csak kérdem hogy élvezhetem e majd őket... :DD

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#28) Pupak válasza MUŁĐER (#26) üzenetére


Pupak
tag

500 ft

Lúzer vagyok mert lealáztam egy Barton xp2600+t egy Asus fx 5200 al de cseréltem radeon 9000 pro ra 3Dmark2001 fx el 4500pont Radeonnal 8000 pont XP alatt! (ez nem az én gépem (sajna))

(#29) Pupak válasza Pupak (#28) üzenetére


Pupak
tag

1-2-3 senki többet én vittem

Lúzer vagyok mert lealáztam egy Barton xp2600+t egy Asus fx 5200 al de cseréltem radeon 9000 pro ra 3Dmark2001 fx el 4500pont Radeonnal 8000 pont XP alatt! (ez nem az én gépem (sajna))

(#30) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

3000ret is adok érte! :C

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#31) PrinczA


PrinczA
őstag

Ha lenne 1 akcios, nekem sem jonne rosszul, lecserelnem a P II 266Mhz, 224Mb RAM-os gepemet.

(#32) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Nos, azért még érdemben nem sikerült levonni a konklúziót, mert most nem tudom, hogy a kihasználtáságát illetően támogatás kell neki akkor szoftverektől vagy ezt azért bizonyos mértékben ''automatikusan'' a windfos kezeli?

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#33) PrinczA válasza Papa-Georgo (#32) üzenetére


PrinczA
őstag

A Win-nel csak az NT-k, de akkor meg csak az OS fut egy kicsit gyorsabban, az alatta futo progik nem, csak ha ugy vannak megirva, hogy tamogassak a 2 procit, hogy mik ezek a progik, majd masok.

(#34) HSNet válasza Papa-Georgo (#32) üzenetére


HSNet
aktív tag

Windows 2k meg XP már automatikusan kezeli, ha több programot futtatsz egyszerre, akkor azokat szépen leosztja a procikra, de ha egy adott progi nem párhuzamosítható, akkor gyorsulni nem fog attól, hogy dual gépen megy.

Példa 1 DivX kódolás: párhuzamos végrehajtást még mindig nem támogatja, tehát semmivel nem lesz gyorsabb attól, hogy két proci van alatta. Ellenben egyszerre csak 1 processzert tud leterhelni, tehát a másikon nyugodtan elindíthatod pl egy másik file kódolását, és mind a kettő elég jól fog menni egymástól függetlenül (persze nem muszály szintén kódolásra használni a másik procit, hanem lehet pl mp3-at hallgatni, cd-t írni, netezni, etc úgy, hogy közben a kódolás nem lassul).

Példa 2 SQL szerver: jól párhuzamosítható feladat, gyakorlatilag minden DB szerver támogatjais a párhuzamos végrehajtást, ha két procit raksz alá, durván 70-80%-kal lesz az egész gyorsabb.

Konklúzió:
Windows NT-2K-XP, Linux, BSD, mittoménmégmi támogatja alapból, és akkor is van értelme, ha egy-egy progi külön nem, mivel az esetek többségében egyszerre minimum két programot (op-rendszer + akármi) futtatsz, ami(ke)t már szét lehet dobálni a processzorok között.
Megj.:Dos, Win9x határozottan nem támogatja, ezek alatt nincs értelme használni.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#35) HSNet válasza HSNet (#34) üzenetére


HSNet
aktív tag

Bocs, ha nem volt érthető, kérdezz nyugodtan, csak kicsit már fáradt vagyok, és ilyenkor lehet, hogy nem kellene ilyen hosszú postokat írnom mint az előbb:D

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#36) rATdrAgOn válasza Papa-Georgo (#1) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Az attol fugg :)
Szerintem van ertelme - ha nem vagy gamer :)
Ja, ha mar itt tartunk :)
Itt rohad az asztal alatt egy CPQ AP-400 es meg mindig kene bele ket egyforma Slot1-es (100 Mhz-es) P3... ha valakinek van, szoljon _GYORSAN_ :D

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#37) Gregorius válasza HSNet (#34) üzenetére


Gregorius
őstag

ha több programot futtatsz egyszerre, akkor azokat szépen leosztja a procikra
Hülye kérdés: az ütemező csak processzeket ütemez, szálakat nem? Mert ha szálakat is ütemez, akkor egy program is gyorsabban futhat több processzoron.

(#38) HSNet válasza Gregorius (#37) üzenetére


HSNet
aktív tag

Thread-eket oszt, tehát futhat gyorsabban, de tipikusan egy progi nem szokott 1-nél több számításigényes szálat indítani (ha meg igen akkor azt lehet rá mondani, hogy párhuzamosítható). Azt a gyorsulást meg nem hiszem, hogy bárki észlené, amikor mondjuk a VirtualDub gui szálját átdobja az ütemező a nem használt procra, és így a kódoást végző szálnak 0,01%-kal több processzoridő jut.
Bár az igaz, hogy egyben az oprendszer / egyébb futó programok is át lesznek dobálva, és így kis szerencsével akár további 1-2% pluszt is nyerhet a progi, és közben nyugodtan tudsz tovább dolgozni.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.