Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KoSza


KoSza
csendes tag

Ha vki tud, segítsen!

KoSza

(#2) -Devil- válasza KoSza (#1) üzenetére


-Devil-
aktív tag

Helló! El kell keserítselek. :( Ha minden igaz, normál P4-eshez nincsen duál alaplap. :( Ha mindenképpen intel alapú duál procis gépet akarsz akkor kénytelen vagy Xeon-t venni, ami viszont nem olcsó mulatság. :( Javítsatok ki ha tévedek. :)

Vagy ott vannak a duál K7-es, esetleg a duál K8-as alaplapok, ha nem félsz az AMD-től. Néhány duál K7-es lap képes arra is, hogy a proci drótozgatása nélkül tudjon 2 AthlonXP használni, és ne csak 2 Athlon MP-t. Vagy ott van az Opteron, de az se olcsó mulatság.

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#3) KoSza válasza -Devil- (#2) üzenetére


KoSza
csendes tag

Hát szia.

Közben kezdek én is rájönni, hogy lehetetlent akarok. 3,06-os Xeon 770800+áfa...
Egy MSI-re kaptam közbe ajánlatot (K7D)Socet A 2500+-os AMD-vel 289+fa...
Miért megy ilyen nehezen mindig ez a PC dolog? A legnagyobb gáz, hogy a most tervezünk egy G5-ös Macintosht venni (2,5Dual, liquid cool), és Xeonra már nincs keret...:(

KoSza

(#4) Dilikutya válasza -Devil- (#2) üzenetére


Dilikutya
félisten

Jól tudod. P4 nem támogatja a duálprocesszoros rendszert. Erre van a Xeon, ami hát.... tényleg nem olcsó móka. Gondolom egy hozzá való alaplap sem 2Ft, és akkor még nem beszéltünk a RAM-okról, ami ha jól tévedek (javitson ki vki ha nem) ECC-s stb, ami emgintcsak nem olcsó. amúgy még ha nem is drótozgat, akkoris olcsóbb az Athlon MP-s megoldás. De gondolom a drótozás nemigen jöhet szóba, valószinű céges gépek lennének, a G5 vásárlási tervéből kiindulva grafikai studió.
Most nem tudom mibe kerül egy MP, nemrégen a Qwerty árlistáján láttam, mintha olyan nagyon nem lettek volna drágák

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5) hobizoli válasza KoSza (#3) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nemtom mijen arlistat neztel, de [L]http://www.depo.hu/[/L] ''csak'' netto 101k/db egy Xeon DP 3.06/533/512kb CPU, a 2.8/533/512kb pedig mar netto 61k/db-ert kaphato, dual konfigba ugyanis ez kell nem pedig a Xeon MP. Igaz, hogy az 1M es a 2M-s L3 cache-l verzioknak ''kisse'' elrugaszkodott ara van. de annyival ugysem jobbak...Intel:Y:U.
Egy alap alaplap ugy 100-120k korul kezdodik ehhez.
Az ECC-s RAM nem sokkal dragabb, mint a ''mezei'' RAM, de van hogy Registered vagy Registered ECC kell, az meg az ECC-s-nel akar 20-40%-l is tobbe kerulhet.
Szoval ket CPU meg egy alap deszka -amin csak integralt Ati Rage VGA van, es AGP nuku-, ugy netto 270-300k-bol meg is lenne, persze ehhez meg plusz a RAM ara. Ha vmi konkretabb deszka kell -pl amin akad AGP is-, az persze tobb zsetonba fajna.

Egy dual AMD K7-hez netto 43k az alaplap es mar van rajta AGP is, hozza a gyari MP2800+ (2133MHz, 133/266FSB, 512k L2) netto 44k/db, ha otthon hasznalod es hajlando vagy hekkelni magadnak Thoroughbred vagy Thorton magos XP2600+ -bol akkor mar netto 18k/db aron is meguszhatod ugyanezt....es, ha csak az elso 2 DIMM-t hasznalod akkor meg Registered-s RAM sem kell bele -de 3 vagy 4 eseten minden az kell legyen-, azaz elmegy a tok mezei DDR-SDRAM-l is, ECC pedig egyatalan nem is kovetelmeny, de ha olyan van lekezeli.

Nem mintha nekem a ket meghekkelt XP2400-l barmi bajom is lett volna, de vannak akik odzkodnak tole...merthogy: ''Jo-jo,...de megis csak szerver''.

:C



hobizoli

[Szerkesztve]

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.