Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) J.J. András


J.J. András
őstag

az lenne a kérdésem, ha veszek egy Dual DDR-es alaplapot, és abba pl.: egy 512 Mb-os, és egy 256-os RAM-modul kerül, akkor is menni fog a DUAL opció ??

köszi (még ha bárgyú is volt a kérdés)

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#2) pilóta válasza J.J. András (#1) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem fog menni. Két egyforma kell.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3) J.J. András válasza pilóta (#2) üzenetére


J.J. András
őstag

köszi Pilóta, akkor nem vezsek 512es RAMot, köszi, csövi

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#4) ISZOLE


ISZOLE
senior tag

Már nem emlékszem hol, de mintha annak idején azt olvastam volna, hogy csak annyi megy duál módban amennyi a két bankban közös, a többi nem.
Igaz lehet ez?

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#5) GBX válasza ISZOLE (#4) üzenetére


GBX
aktív tag

Tudtom szerint a nForce -s alaplapok : amig 2 db egyforma modul van, dualban kezeli ha pedig 2 db eltérő méretü vagy 1 vagy 3 modul van benne akkor ''simán'' kezeli.

HiTech 486 DX4 120Mhz AMD, 24MB 36bit RAM, 800 MB Conner HDD

(#6) ISZOLE válasza GBX (#5) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Három modulra biztos nem igaz, bankonként kell -ha kell- azonos méretünek lennie a memóriának. Pl. ha két 256-os modul van benne akkor úgy kell bővíteni, hogy át kell tenni azonos bankba a két modult és a másikba egy 512-est rakni.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#7) pilóta válasza ISZOLE (#6) üzenetére


pilóta
nagyúr

Én úgy tudom, hogy ha a harmadikba is teszel, akkor az összeset simán használja. De ennek az alaplap leírásában benne kell lennie.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#8) ISZOLE válasza pilóta (#7) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Nekem 8RDA+ van és ez van az alaplap leírásában. Ráadásul két modul esetén ott a megjegyzés miszerint az azonos méret ''preferred'', de háromnál minden kitétel nélkül a 128 bites mód szerepel.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#9) inkab


inkab
aktív tag

Tehát akkor mondjuk a két 256MB modulomat berekom, a két egmás melletti slotba, és a külön álló 1db slot-ba meg rakok egy 512-est, akkor is dualba fog menni???

(#10) inkab


inkab
aktív tag

ennek nagyon tudnék örűlni, ha igaz lenne...

(#11) pilóta válasza inkab (#9) üzenetére


pilóta
nagyúr

Szerintem nem, de olvasd el az alaplapod leírásában.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#12) ISZOLE válasza inkab (#9) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Mint említettem volt én ezt hámoztam ki az alaplap leírásából, de ez persze semmit nem jelent.
Idetévedhetne már egy memóriaguru!

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#13) robekri válasza ISZOLE (#12) üzenetére


robekri
addikt

Én is így olvastam a leíráson, de szerintem 3 x ...Mb azonos modulnak kell lennie!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#14) delta9


delta9
senior tag

az a7n8x-hez adott könyvben az szerepel, hogy ha utilize-olni akarom a dual-channel feature-t akkor a következő szekvencia szerint tehetem meg: sockets 1&3, sockets 2&3, illetőleg sockets 1,2&3. Ez szerintem azt jelenti, hogy mindhárom behelyezett modul esetén is működik a dual-channel mód. Ha jól értelmezem.

(#15) inkab válasza delta9 (#14) üzenetére


inkab
aktív tag

King! A modulok méretéről nem ír semmit??? Melyikbe mekkora, vagy 3 egyforma csak?

(#16) AngelH


AngelH
aktív tag

3 modul egyutt az a Trial channel? :)) ehez azer kemeny hardware designernek kellene lenni

(#17) ISZOLE válasza AngelH (#16) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Ha már mindenki olavassa azt az alaplapi leírást akkor észre kéne venni, hogy teljesen mindegy hány slot van a dual channelt a két bank segítségével csinálja. Tehát csak az számíthat, hogy a bankokban azonos-e a berakott memória mennyisége.
Egyébként a leírásból az is kitűnik melyik slotok vannak egy bankban, mert ha az ember ebbe a két slotba dugja a két egyforma modult akkor is singliben megy.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#18) ISZOLE válasza inkab (#15) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Semmit. Illetve csak annyit amennyit a #8-ban idéztem.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#19) AngelH válasza ISZOLE (#17) üzenetére


AngelH
aktív tag

kimasoltam az en alaplapom leirasabol nektek a dual channel cuccost, ez szerintem a legerthetobb:

[L]http://angelh.jediknight.hu/dualchannel.jpg[/L]

azt egyebkent senki sem vitatja, amit te mondasz, en csak annyit mondtam hogy 3 modul egyszerre nem fog dual channelbe menni neked soha.

(#20) delta9 válasza AngelH (#19) üzenetére


delta9
senior tag

ok akkor én is, lehet, hogy rosszul értelmeztem:

To enhance system performance, utilize dual-channel feature, when installing additional DIMMs. Install the DIMMs in any of the following sequence:
Sockets 1&3
Sockets 2&3
Sockets1,2&3.

Ezt te hogyan értelmezed?

(#21) ISZOLE válasza AngelH (#19) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Ez igen érdekes dokumentum két szempontból is. Egyrészt részletesebben leírja a feltételeket mint az enyém másrészt az is kiderül, hogy két malomban őrlünk. Az én lapomon ugyanis összesen csak három slot van a tieden meg négy. Szóval valószínűleg mindenkinek igaza van. Egyébként szívesen kipróbálnám a gyeakorlatban is és akkor minden kiderülne.
Bocsi késői reagálásért de a melóhelyemről netezek és tegnap meg nem voltam.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#22) karib


karib
addikt

Alaplapja válogatja, leginkább a chipseten múlik. Össze-vissza varázsolnak, van, ahol 3-mal is megoldják, de mindig a legjobb két teljesen egyforma modullal dualozni...

Department of Redundancy Department

(#23) Edem


Edem
senior tag

Egy Asus P4P800-ba belebarkácsoltam 2 Samsung 333Mhz 256MB-os memóriát, de külön-különvettem őket, így nem egyformák (Értsd: Nem egy sorozatból valóak). Ezzel is kellene ennie a dual-ddr-nek, mert nekem nem megy. :((

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#24) AngelH válasza Edem (#23) üzenetére


AngelH
aktív tag

lehet hogy a ket mem idozitesei elternek, es azert nem megy, sasold meg a feljebb bevagott leirast. vagy az sem mindegy melyik slotba dugot oket, nezd meg az alaplapod leirasat, hogy mit ir rola.

(#25) Sanya


Sanya
nagyúr

Szerintem 256-osnak kell lennie mindnek.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#26) Edem válasza AngelH (#24) üzenetére


Edem
senior tag

A leírást megnéztem, tök egyértelműen le van írva minden, jó slot-ban vannak.

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#27) AngelH válasza Edem (#26) üzenetére


AngelH
aktív tag

igen, ez lehetseges, erre nem tudok mit mondani, csak azt, hogy ket total egyforma, egyszerias modullal kene probalkozni... meg a nevesebb gyartok is (Corsair, Geil, stb) kulon csomagban adjak a biztosan dual channelen mukodo ramokat.

(#28) Edem válasza AngelH (#27) üzenetére


Edem
senior tag

Ettől féltem. :U

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#29) Mista Boller


Mista Boller
tag

Megneztem, elvileg az en lapomnal is muxik a ketcsatornas vezerlo 3 modullal. Csodalkoztam is. Valaki tudna nekem ajanlani egy progit, amivel megbizhatoan ellenorizni lehet, hogy mukodik-e a dual-channel? Nagy ervagas volt per pillanat megvenni a 2 512-es modult, tudni szeretnem megerte-e:) a Sandra a memtest-nel csak egy modult hasznal, Aida-val semmi kulonbseg nem volt egy, ill. ket modul hasznalata kozt. Nem megyek vilagga, ha nem mukodik, de szeretem, ha minden smakkol.... thx

Tout le monde est une nonne

(#30) J.J. András válasza Mista Boller (#29) üzenetére


J.J. András
őstag

ezzel szerintem nem vagy egyedül (''Nem megyek vilagga, ha nem mukodik, de szeretem, ha minden smakkol....'') -na, szóval, ha valaki erre a problémára valamilyen progit tud, az írjba, mert engem is érdekelne.......

csőváz

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.