Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zimmy


Zimmy
csendes tag

Sziasztok! A következő jelenséggel találkoztam egy új alaplapnál:

2 db DDR-333-as ram-ot szerettem volna dual módban hajtani. A leirás szerint az egyiket a különálló lukba kell dugni, a másikat pedig az egymás mellett levő foglalatok egyikébe. Na most igy meg se nyikkant. Viszont amikor az egymás mellett levő lukakba dugtam, akkor elindult (most is igy megy 400-as FSB-n, by SPD állásban), igaz nem dual módban. A fura az, hogy ez a konfiguráció nem is szerepel a leirásban.

Ki tud valami okosat mondani erre?

You're no fun any more!

(#2) Rover623 válasza Zimmy (#1) üzenetére


Rover623
félisten

Hát valami tényleg nem stimmel...
Talán ha először visszavennéd a tempót a RAM-oknak megfelelő 333MHz-re?;]

primus inter pares

(#3) Jim Tonic válasza Zimmy (#1) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Jó slotokat használsz?
Nem vágtak át? Nem A7N8X-X?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#4) Loretto válasza Rover623 (#2) üzenetére


Loretto
veterán

Nézegetem milyen teljeséggel irc a ramokról. Ilyen jól otthon vagy bennük?

Soirée...

(#5) maross


maross
veterán

dualban csak akkor remenykedj, ha tokegyformak, es 333mhz vagy nem sokkal folotte a cel.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#6) Rover623 válasza Loretto (#4) üzenetére


Rover623
félisten

Thx:B

P.S.:
Munkaköri kötelesség...:U

primus inter pares

(#7) Vangelis válasza maross (#5) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekem is két külömböző samsung megyen a lapomban dualan.

ÉA a két kék foglalatba kell rakni ha még valaki nem írta volna:)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#8) Loretto válasza Rover623 (#6) üzenetére


Loretto
veterán

Így tovább. ;) :C

Soirée...

(#9) maross válasza Vangelis (#7) üzenetére


maross
veterán

igen, de ez a ritkabbik eset..es igy hogy nem indul dualban a gepe, akkor ne nezzuk a kiveteleket :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#10) MrCsiT


MrCsiT
addikt

mindenképpen a kék foglalatok a ''nyerő''k, és ha a ramod bírja a 400-at, akkor kellene, hogy menjen:F (Igaz, most 2*512 Kingmax van a gépemben, de 2*512 Infineon 266-os is ment mind 333, mind 400 Mhz-en..

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#11) Jim Tonic válasza maross (#5) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Jaja. A két 333-as infineonom, amik 433-at mennek dualban. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#12) Rover623


Rover623
félisten

Urak! Nagy tisztelettel...!
Örülök hogy vannak olyanok akiknek a gépe a nem rendeltetésszerű használatot is bírja...
Az is érthető gyarló emberi tulajdonság, hogy mindenki szeret eldicsekedni az eredményeivel...
De...!

Amikor valakinek a rendszere nem működik korrektül még az előírásoknak, manual-oknak, szabványoknak megfelelő körülmények között sem, akkor semmiféle segítséget nem nyújtanak az ilyen ''benyögések''...
Sőt!
Mivel a segítségkérő éppen azért fordul a fórumhoz, mert a saját ismereteivel már nem tudja megoldani a problémát, az ilyen tartalmú közbevetések csak arra alkalmasak, hogy még jobban összezavarják a problémával küszködőt!
Nem elég hogy meg kell emésztenie olyan információkat, amikkel eddig esetleg nem is kellett foglalkoznia, még szét is kell választania az ''ocsút'' a ''búzától''...:(

primus inter pares

(#13) L3zl13 válasza Rover623 (#12) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Megbocsáss, de nem kért segítséget, vagy tanácsot, hanem azt mondta mondjunk valami okosat... :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#14) L3zl13 válasza Zimmy (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ha az egymás melletti slotokba teszed a memóriákat, akkor a két memória azonos csatornán lesz, tehát tudod használni az egészet, de nem lesz dual chanel.

Ez nem jelent túl nagy teljesítménybeli különbséget Athlonoknál, szóval hagyhatod így is nyugodtan.

Az ASUS A7N8X-E Deluxe elég kényes a memóriákra. Mint azt már a húsz másik ASUS A7N8X-es topicban is leírtam, 5 tipusból 2 működött csak dual 400-ban nekem. A többivel hibázott a lap.
Ez nem garanciális hiba azonban, mert csak a honlapon feltüntetett tipusokra garantálja a gyártó, hogy jól müxik.

Aki hülye, haljon meg!

(#15) Rover623 válasza L3zl13 (#13) üzenetére


Rover623
félisten

Hát tudod...ha nekem az öreganyám beteg lenne és a dokiktól azt a segítséget kapnám, hogy nem igazán tudják mi a baja...de az a 67 éves román spinkó most szült gyereket...akkor lehet hogy csúnyákat gondolnék...:P

[Szerkesztve]

primus inter pares

(#16) Zimmy


Zimmy
csendes tag

Sziasztok! Na itt vagyok esmét, azért ne menjetek ölre itt egymással.

Szóval: E deluxe az biztos, minden más müködik rajta. Most nem tudom megnézni a RAM tipusát, de biztos nem ajánlott tipus, ráadásul nem is egyszerre vettem (bár ugyanolyan egyébként teljesen).

Amikor legelőször bedugtam (tehát alapállapotban volt a gép), akkor se indult el a helyes állásban (egyik a kékben, a másik hol a másik kékben, hol a harmadik lukban.) Rosszul irtam, most nem SPD állásban, hanem Auto-ban van, azaz 333-on.

Ezen a gépen mennyit jelent százalékban a dual RAM? Van erre valahol teszt?

Lehet, hogy ha nem tudja dualban hajtani, akkor egyáltalán nem is megy?

Köszönöm a hozzászólásokat! :C

You're no fun any more!

(#17) L3zl13 válasza Zimmy (#16) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Dual vs nem dual Athlon XP-nél pár százalákot jelent teljesítményben. Ne törd magad miatta.

Aki hülye, haljon meg!

(#18) antikomcsi válasza Zimmy (#16) üzenetére


antikomcsi
veterán

Szia!

Általában nem szokott ártani, egy bios törlés, úgyhogy nyugodtan nyomj egy bios reset-et. Aztán tedd a modulokat az 1-es és a 3-as slotba. Indításnál, állítsd be a biost, ami most auto-n van, azt hagyd is úgy, a memoria időzítéseket pedig állítsd optimálisra.

Egy próbát megér, hátha jó lesz.

(#19) antikomcsi válasza L3zl13 (#17) üzenetére


antikomcsi
veterán

Szia!

Nekem ddr333-ról dual ddr400-ra modosítás után 2450-2500-ról 3050-3100Mb/mp-re emelkedett a memoriaolvasási sebesség. 24~25%. Játékoknál nem jön ez rosszúl.

[Szerkesztve]

(#20) Rover623 válasza antikomcsi (#19) üzenetére


Rover623
félisten

És Athlonod van...?;]
Szerintem 333-ról Single 400-ra átállásnál már megvolt a 3000...

[Szerkesztve]

primus inter pares

(#21) L3zl13 válasza antikomcsi (#19) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szerintem is, ez a 333 vs 400-nak köszönhető inkább...

Aki hülye, haljon meg!

(#22) antikomcsi válasza L3zl13 (#21) üzenetére


antikomcsi
veterán

Igen, valószínű, hogy ezért volt főleg, ezt nem is vitatom, csak azért írtam be ide, hogy látni lehessen azt is, hogyha elérné valahogy a ddr400-at dualban akkor azért az sokat számítana az egy csatornás 333-hoz képest.
A lényeg hogy 10,5x200-on jobban megy minden, mint 12.5x166-on.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.