Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cRoSSy


cRoSSy
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem,lehet hogy nagyon láma!Előre is bocsi akkor azért!:)Az lenne a kérdés hogy DUAL-os lapba 2X256MB DDR333-at teszek.De az 1-ik SAMSUNG a másik INFINEON!Na szal hallottam én már olyat ,(nem biztos hogy igaz)ha nem ugyanolyan a memória márkája,akkor csak felismeri a dualt a lap,de nem kezeli duálként.Na most az lenne a kérdés hogy ez így van-e????

ASUS A7V8X-X,AMD Athlon XP 2200+ with Zalman CNPS6000-Cu,256MB DDR400 RAM,Club3D ATi Radeon 9200 with Zalman ZM80A-HP

(#2) J.J. András


J.J. András
őstag

próbáld ki.....
ha megy, akkor megy, de szerintem nagy a valósíznűsége, hogy a SAMSUNG nem szereti a vetélytárs Infineont...:)

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#3) tutis válasza cRoSSy (#1) üzenetére


tutis
őstag

Én is most cseréltem ramot,és két egyformát vettem a dual miatt, mert mindenki azt tanácsolja hogy a két egyforma a jó.De természetesen mehet együtt két külömböző márkájú ram is,csak arra figyelj, hogy mindkettő egy vagy kétoldalas legyen.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#4) turho válasza cRoSSy (#1) üzenetére


turho
őstag

Nekem meg eredeti Twinmos és hamis Samsung ment együtt, ráadásul ic-7-ben és húztam is... :)
A méret és felépítés egyezzen me, és kész. És a rosszabbik időzítésűhöz kell belőni.

(#5) Docci válasza cRoSSy (#1) üzenetére


Docci
senior tag

A márka nem számít.
A lényeg az ,hogy 2*256 vagy 2*512 legyen.
egyébként azért clszerű azonos memot tenni,mert így az ídőzítések azonosak lesznek.
Pl.:
400mhz cas2.5 --ram 1
400mhz cas3.0 --ram2

Az egyik menne 2.5-n ,de amásik nem bírja,így csak a cas3-mat(mind kettő így) tudod használni.
Ezért kell azonosakat venni.

Erőt s erényt!

(#6) Borosz


Borosz
senior tag

Nekem két 333-as 256-os Infineon modulom van. Az egyiken egyel több ic van mint a másikon. Mennek dualban még kicsit gyorsabban is mint az alap.

(#7) anulu


anulu
félisten

Nekem két Samsung, az egyi DDR333, a másik DDR400. Mindkettő tudja a CAS2,5-t 400MHz-en, 2,7V-al, így így mennek kb 3 hónapja :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#8) Ruzso


Ruzso
tag

Kiprobáltunk egy twinmos és egy samsung ddr400-asat dualba és simán mentek.
Bár a samsung 215 ig birta a twinmos 235-ig ugyanolyan időzitésekkel.

Life could be so easy without PC.

(#9) balkoger


balkoger
tag

Anulunak igaza van ,nekem is ment egy 512-400 -as meg egy 256-333 egymas mellett szepen dualban ,viszont amikor megvettem a masodik 512-es400 ramomat
(ami egyebkent Hynix volt) az istennek sem akart dualban mukodni ,lecsereltem egy pontosan ugyanolyan tipusu Samsungra es akkor mar nem volt gond vele. Szal en is ugyanolyan tipusut ajanlok dualban.

(#10) StoneBridge válasza anulu (#7) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Hóó, nekem is ilyen lesz holnaptól.. van most egy 333mhz-es és jön mégegy 400-as.. adjak neki plusz feszt, ha 21O fsb szinkonban megy majd? Érdemes?

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#11) StoneBridge válasza balkoger (#9) üzenetére


StoneBridge
senior tag

512 és 256 mb egymás mellett nem mehetnek dualban.


- anulu, milyen időzítéseket használsz? és milyen lapod van [NF7, jól rémlik?]bocs :U

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#12) Tottu


Tottu
senior tag

Szerintem se számít a márka. Az egyik haverom is egy Infenont és egy Samsungot használ DUAL-ban.

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.