Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Dual channel ddr (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Aram


Aram
tag

Sziasztok!

ASUS A7V133 tulajdonos vagyok. Igazából nem terveztem alaplapom cseréjét, de a most kapható Athlon XP procik fagynak ebben a régebbi típusú alaplapban, ráadásul a DDR memória árak is barátiak lettek, szóval rászántam magam a cserére.

A kérdésem a következő. A Dual Channel DDR, hogyan működik. Addig világos, hogy megduplázza az elméleti memória sávszélességet, de mindezt hogy teszi? Ha 2 db 512-es modult rakok bele, a felhasználható rendszermemória 512 MB, vagy 1024 MB lesz. Az elv úgy tudom, hogy hasonló a RAID 0 megoldáshoz, ezért érdekelne.

Köszönettel:

Aram

Ez a felirat 20byte!

(#2) phoenixke válasza Aram (#1) üzenetére


phoenixke
tag

Hali, en nem tudom a reszleteket (PH cikkekben megtalalod), de annyit mondhatok egy nforce2 lappal 1024kent ismeri fel de pl. 2 db 512es ddr333 2x166mhz- 333Mhz-en fog menni, mert 1kent fogja cimezni ami sokat szamit. Ugyanigy 2x200 DDR400as 400mhzen.

(#3) Turmoil válasza Aram (#1) üzenetére


Turmoil
senior tag

[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=10420[/L]

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#4) sárdna válasza Aram (#1) üzenetére


sárdna
csendes tag

1024

Emberek vessetek a mókusok elé!

(#5) Aram


Aram
tag

Köszike!

Aram

Ez a felirat 20byte!

(#6) robekri válasza phoenixke (#2) üzenetére


robekri
addikt

És a 266-os DDR-rel is gyorsul valamit a címzés ilyen dual módban?

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#7) danzi


danzi
tag

Nekem A7N8X Deluxe van, de nem vettem észre különbséget 1 ill 2 memóriamodul használata esetén... valamit elbaszok?

:D

DanZi

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#8) róland válasza danzi (#7) üzenetére


róland
veterán

Alacsony frekinél nem jelentős a változás, próbáld magasabb órajelen járatni. (133->266 vs. 200->400 MHz.) Talán akkor észrevehetőbb. :DD

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#9) róland válasza róland (#8) üzenetére


róland
veterán

Bár azért, ha valami kétszeres sebességgel megy az biztosan észrevehető. :DD

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#10) Turmoil válasza róland (#9) üzenetére


Turmoil
senior tag

Attól, hogy a memória kétszeres sávszélességgel mehet, attól még a processzor busza nem változik, marad ugyanannyi. A dual-channelnek nem itt van jelentősége.
pl.:
- Rakhatsz bele olcsóbb, fele sebességű ramokat.
- Integrált grafikus chip esetén az AGP texturázás kihasználhatja a nagyobb sávszélességet.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Dual channel ddr (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.