Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Dual chanel vagy mi? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Mamma


Mamma
csendes tag

Sziasztok!

Azt kérdezném, hogy lehetséges-e úgy beállítani egy Dual Chaneles AMD-s alaplapot, (ha a processzor 400Mhz-es fsb-vel megy) hogy a a memóriákat csak 200Mhz-en hajtom hozzá, mivel Dualban mennek.
Vagyis arra gondolok, hogy a P4 800Mhz fsb-s procinál a memóriák 400Mhz-en mennek Dualban, hogy kiszolgálják a processzor 800Mhz-es igényét!
Akkor ezt Amd-nél is meg lehet csinálni, hogy a 400Mhz-es fsb-t kihasználjam, 200Mhz-en járatom a ramokat dualban??

(#2) Woodslave


Woodslave
nagyúr

Lehetséges, mivel a memóriát beállíthatod az FSB felére, csak ki kellene próbálni, hogy van-e értelme. Bár a Tieddel megegyező eszmefuttatást kifejtettem már én is, de még nem próbáltam élesben.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#3) L3zl13 válasza Mamma (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Lehet, csak az a kérdés, hogy érdemes-e.
Gyorsulást csak akkor hozna, ha a késleltetést jelentősen tudnád csökkenteni, de szerintem ez nem fog menni.
Másik kérdés, hogy a dual chanel 2x200, 400-as FSB mellett szinkron vagy aszinkron hajtásnak felel meg.

Aki hülye, haljon meg!

(#4) erdoke válasza L3zl13 (#3) üzenetére


erdoke
titán

Aszinkron keményen (2:1), tehát többet veszít a szinkronizáláson az MCH, mint amit nyer az esetleges szorosabb időzítésekkel.
Az ötletet se igazán értem, AMD platformon 200-as FSB mellett nem sok értelme van az aszinkron memóriahasználatnak, de még általában a dual channel DDR-nek sem.
Ahelyett, hogy örülnének neki, hogy nincs rá szükség, azon törik a fejüket, hogyan tekerjenek rajta egy furcsát.:F

A legjobb aláírás a héten

(#5) lanyoo válasza Mamma (#1) üzenetére


lanyoo
tag

Kipróbáltam már, jelentősen lassul a rendszer.

(#6) karib válasza erdoke (#4) üzenetére


karib
addikt

Igen, sajnos lelassul :( Pedig elvileg mennie kellene, de gyakorlatilag nem jön jól össze.

Department of Redundancy Department

(#7) Esmein


Esmein
nagyúr

k7 + dual ddr = !.
Szegény amd nem nyer sokat a dual ddr miatt :( Maradok a via chipsetnél tehát.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#8) karib


karib
addikt

Ez a Dual Chanel nagyon tetszik - vajon mikor csap le az ötletre a francia divatház? :DDD

Jah, hogy dual channelről beszélünk - sorry :U

Department of Redundancy Department

(#9) Esmein válasza karib (#8) üzenetére


Esmein
nagyúr

Five Chanel ?:DD vagy chanel 5 ?:D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Dual chanel vagy mi? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.