Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) svédcsepp


svédcsepp
tag

Mivel dual chaneles az alaplapom és most vennék bele RAM-ot, de honnan fogom tudni hogy duálban vannak. A két egyforma Ramon kivül mi kell még hozzá?

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#2) Calogero válasza svédcsepp (#1) üzenetére


Calogero
addikt

csak a megfelelo slotokba kell tenni a modulokat
slot1 slot 3 vagy slot2 slot3
cpu-z program kirija neked hogy dualba mennek
meg a memtesztnel is Dual Channel Enabled (boot-nal)

[L]http://www.cpuid.com/cpuz.php[/L]

[Szerkesztve]

(#3) svédcsepp válasza Calogero (#2) üzenetére


svédcsepp
tag

kösz.
A CPU-Z nem ismerem.... DE majd beszerzem és megismerem!
A tipusuknak nem kell 1formának lenni?
Tehat a Corsair XMS 256Mb 333Mhz(de asszem 400Mhz-en megy) tehetek akármilyen 400Mhz RAM-ot ? ?

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#4) maszat válasza svédcsepp (#3) üzenetére


maszat
senior tag

Tehat a Corsair XMS 256Mb 333Mhz(de asszem 400Mhz-en megy) tehetek akármilyen 400Mhz RAM-ot ?
Ha a Corsair valóban megy 400-on elég lesz egy másik 400-as ramot venned, de csak akkor ha nem akarod dualban járatni és szerintem nincs is értelme (Athlon XP-nél)

(#5) Beck18 válasza svédcsepp (#3) üzenetére


Beck18
tag

Nem árt, ha azonos típusuak a ramok, sőt sok példa volt hogy mással nem is ment dualban. Felettem már írták, hogy figyelni kell hogy milyek foglalatba rakod őket, nálam alaplapi kézikönyvben le is irták.
CPU-Z pedig télleg jó kis probi.

For Whom The Bell Tolls

(#6) Dilikutya


Dilikutya
félisten

mindenképpen 256-os corsairt vegyél (lehetőleg ugyanolyat). fontos hogy ugyanolyan legyen. még igy sem 100% hogy megy dualban, de a Corsair azér gondolom mégiscsak gond nélkül mehet. gagyibb ramoknál szerencse is kell hozzá ha csak ugy vakon veszed és nem párba válogatva. de amugy AMD-nél nem dob a dual annyit a teljesitményen, állitólag talán 7-8%-kal lesz a memória gyorsabb, nemtöbb. egy Corsair RAM meg azér nem olcsó pénz sztem, szóval nem biztos hogy megéri

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#7) taltos válasza Dilikutya (#6) üzenetére


taltos
senior tag

OFF
Jó a nick-ed és öröm látni egy ilyen gépet, mint ami Neked van!!!! :) Szeretnék grat...
ON

[Szerkesztve]

(#8) Dilikutya válasza taltos (#7) üzenetére


Dilikutya
félisten

köszi:) jó kis masina:) sztem másnak is van ilyesmi csak inkább odaírja hogy Radeon9800XT-je van, meg ilyenek....:)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#9) Arhel válasza svédcsepp (#3) üzenetére


Arhel
senior tag

Inkább két egyforma RAMod legyen az a tuti :)
Amúgy Slot2 - Slot3-ba kell rakni öket

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.