Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43884) twine válasza marciart11 (#43787) üzenetére


twine
addikt

Autós inkább csajokkal adja, drónos fotós "arcokra" nem nem áll fel :P :DDD

Nekem nem volt ilyen szerencsém a drótokkal! :(
Szombaton egy ezerszer megrepült de egyébként "rohadék" helyen és magasságban lévő villany kábelbe emelkedtem szép lendületes óvatossággal bele:DDD durva CRASH lett a vége :W
pedig esküszöm úgy láttam má'mehet fölfelé :U :(( :D ráadásul még komolyan is vettem a munkámat,mer'úgyszoktam :(((
(Ez a kbsztt. egyedül keresztezi az egyetlen értelmes perspektívát és normális érkezés-hátrahúzás ívet kis településünk rendezvényeinek-színpadához és rendezvény elhelyezéséhez !

Ezen a ("crashelős")tűzkeresztségen is átestem.... irgalmatlan szerencsékkel...

01,Legfontosabb;
Nem is értem, hogy esett szabad felületre, és nem az történt,aminek pedig nagyobb volt a valószínűsége, hogy irányíthatatlanul elkezdi az asztaloknál kajáló, utolsó frame-en még a Phantomnak vidáman integető Polgár úr Jenő tányérjából a pőrkő'ttet kiverni a maradék két rotorommal,aztán az utolsó mozdulataival még lerugja magát a porba az asztalról!
Nem baz'meg,,,, urasan közéjük a földre ahogy kell :D Persze két törött proppal eléggé oldalasan de csak a gép egyik szárát roppantva és azt is inkább "csak látványosan", mert mint utóbb kiderült belső szerv, de még az adott száron lévő motor sem sérült !
Azér'csoda, mert épp utoljára csak azért szálltam fel, hogy legyen "tömeges, sok emberes, fesztiválhangulatos kép is a kergetőző gyerekekkel együtt, (mer' a tömeg, gyerek meg a kutya majd "eladja" ;] :B :D )
Copertinói Szent József figyelt rám, és nem lettem Blikk címlapos drónos :DDD

02;
Jó kezű szervízesnek pont van egy dobozos gyári P4váza a polcon, nem rendelős, mer'fontos az idő,mer'amúgy nyaralni is megyünk és kell a drón, bevizsgálós, nekiugrós két nap múlva csörgős,nem lehúzós korrekt munka, kissé fáj az összeg de azért mégsem könnyentörős gimball csakanyagárban száznegyvenér' lett a vége,hanem csak egy váz.....

Szóval anyagi oldalról is mondhatni"megúsztam" !

Tesztrepülés,tökéletesen működős, 2.000m-nél megállva,mer'minektöbb,onnan hazahívva, aztán itthon pörgős forgós gimbaltesztelős,gps-es és szenzoros intelligens módok csekkolgatásával két aksit kirepülős ...."százas" lett ismét a drágaság,öröm bódottá' szélesmosoly! Újkasztni! :D

Azt hittem már akkora "terminátor" vagyok, mert tényleg sokat sokszor bizonyított a gép először tesztelgetve, majd aztán élesben is vihar erejű, erős szélben, lökésekben, magával húzós, fölfelé tolós meglepi ijesztő viharosban, szóval melós izzasztósok helyzetekben is!
De hoogy aztán egy ilyen lehetetlen "semmilyen" helyzetben "odafigyelve" verjem oda..az agyf@sz!

Ebből is tanultam,sokat, és még jobban megerősített abban a véleményemben ,hogy:
Vannak akik itt lazán többet költenek a hobbira és a "Racereikre" mint a Phantom ára, és simán "műszerebbek" is akár azok a gépek.....
De,,,,,,,egy kameraplatform,szinte biztos hogy előbb utóbb emberek,járművek, gépek közelében fog kikötni!

Hát ezek miatt a kamera platformok miatt kell inkább a jogi szabályozás, hogy egy fent elszenvedett esetben, ha esetleg kolbász szeletelőt játszok a drónnal,esetlegesen rajtam kívül álló hibából,okból, ne a tömeg általi lincselés legyen az egyetlen opcióm, "" 'mer a fsszopo hülye drónos!!!" , hanem legyen ennek egy kultúrált metódusa....Mint mondjuk egy egyszerűbb, a közúti járművekkel okozott káresemény után -normális esetben(!)-

Nekem jó lenne, (még ha rossz is mert valszeg 6 féle képen fog lehúzni az állam,)mert legalább jogilag lényegesen fedhetetlenebb leszek ,"saját egyértelmű legális jogokkal"...

Az értelmes Raceresnek kő szopás, mer' ő amúgy sem megy magától emberek közé,mert eleve más a "pályája"...de legalább általában nincs szem előtt annyira,ezzel nagyban csökkentve az esélyeit a más javaiban vagy egészségében való károkozásra!

Aki meg amúgy is retard,felelőtlen raceres, vagy f@szfejeskedő mások nyugalmát zavaró "illegális" kamerás, azt meg igenis b@sszák meg, mert bizonyos helyzetekben akár életeket kockáztatni, (öccázon jöna helikopter) az nagyon nem vicces... :( :(((

A drón, és kamera platform meg kell, mert egyszerűen kva jó....tiltani, betiltatni, az emberekkel megutáltatni,a normálisan reptetőket szopatni nem lenne szabad, és reméljük nem is lesz így!

De szabályozni a technika fejlődése,terjedése miatt biztos, hogy valahogy kell!

ja....és ha odáig eljutok, a következő Phantomomon biztos lesz "Care".... :U :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.