Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Driver probléma, vagy mégse? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Zsééé


Zsééé
csendes tag

Hello, sziasztok!

Van egy HP dvd writer dc3000-es külső DVD íróm, amivel videóról lehet filmeket DVD-re írni (van rajta video/audio input). Először bedigitalizálja a filmeket a szoftvere a vinyóra, és onnan lehet felírni DVDre. Namármost a problémám akkor keletkezik, mikor a digitalizáló progi (Showbiz) megjelenítené a bedigitalizálandó video streamet. Egyszerűen nem jelenik meg kép, csak homokórázik, majd egy kis nyomogatás után úgy elszáll a progi, ahogy illik.
Ezen felül pl. a Messengeremnél, mikor bekapcsolnám a video képet, nem csinál mást, csak szintúgy homokórázik.
Ebből gondolom, hogy videókártya driver probléma.
ASUS Radeon 9200SE-m van, Omega 2.5.67 driverrel, amit előzőleg természetesen frissítettem.

Köszi előre is a segítséget

(#2) Flashy válasza Zsééé (#1) üzenetére


Flashy
veterán

bármi lehet: windows, driver, progi. reinstall talán. esetleg egyesével a drivert meg a progit, aztán ha az se akkor az egész windowst.

(#3) Zsééé


Zsééé
csendes tag

Köszi Flashy, de azért megpróbálnám megoldani reinstall nélkül :)))

Azóta a következő drivereket frissítettem:
Grafkártya
Alaplap
DVD író

Már nem tudom mire gondoljak.

(#4) pukk


pukk
csendes tag

remélem ide való :DDD

a Haloval és a Sims2 vel lenne problémám, ugyan is mind 2 DirectX-es problémát ír ki. pontosítva: Halo: elvileg az a baja hogy a DXdiagban ki van kapcsolva a Hardveres D3D gyorsítás. megnézem, de minden meleltt ''Enabled'' villog.
Sims2: indításnál picit töltöget, majd kapok egy olyan ablakot, hogy ''the game cannot find any dx9.0c compatible videocard''

és mindkét programmal foglakozó szájton ugyan azt írják a problémára: ''you must have to install the latest drivers''
itt hozzátenném:

Abit Radeon 9600 256MB DDR, 4.9-es Catalyst, DirectX 9.0c
mi lehet a gond? a kártya nincs húzva

(#5) Viktor77 válasza pukk (#4) üzenetére


Viktor77
titán

Én annó a 3.7-es Catalisttal toltam végig a Halot.

Sztem a DX9C lesz a gond. SP2 nincs fent ugye?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6) pukk válasza Viktor77 (#5) üzenetére


pukk
csendes tag

nincs de a Sims2-höz meg kell a 4.9-es catalyst és a directX 9.0c akkor most mi a f*szt csináljak?

(#7) I_Am válasza pukk (#6) üzenetére


I_Am
veterán

Nézd meg adott-e ki M$ patchet a halo-hoz, valamint a másik játékhoz is nézd meg a hivatalos oldalon készült-e valami javitás.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#8) pukk válasza I_Am (#7) üzenetére


pukk
csendes tag

megnéztem, 1.4 a Halo-ból a legújabb. felraktam, vmint rákerestem google-ben hogy háthva van vmi Ati patch hozzá és találtam egy olyan help oldalt ahol ezt írták: a régebbi halo verzióknak problémái vannak a 4.8-as catalysttal. megoldás:
www.microsoft.com, legújabb patch valamint található ott 1 DLL fájl amit szintén le kell tölteni és bemásolni a megfelelő helyre. és persze rakjuk fel a legújabb DX-et.
fölraktam mindent és külön még leszedtem a 3.8-as catalystot is, de ez a probléma még mindig fennáll

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Driver probléma, vagy mégse? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.