Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41) Vistaboy válasza olymind1 (#39) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ordít róla, hogy konzolokra készítették. :(( PC-n betettek egy szimpla gyorsgomb-sort és némi "taktikai-nézet utánzatot", és azt hiszik, hogy ez elég lesz a szerepjáték-fanoknak. Tévednek. Én továbbra is azon a véleményen vagyok, hogy - okulva a DA2 puritánságából (itt most nem csak az UI-ra gondolok, hanem a tárgymenedzsment teljes hiányára is) - látatlanban nem szabad megvenni az Inquisitiont. Nem véletlen ám, hogy nincs belőle demó. Minek? Akkor a fele előrendelő vissza is mondaná, higyjétek el nekem. :D

De majd meglátom, mindenesetre én továbbra is azt mondom, hogy a szaksajtó értékeléseiből nem szabad kiindulni. Ők az esetek 90%-ban konzolon tolják, ott meg naná, hogy jó, mert arra készült. A lényeg a látványon és akción van. De mi, PC-sek a látvány és az akció mellett jó történetet, jó kezelőfelületet (ezt a képek alapján máris buktuk), jó irányítást (éljen, lehet egérrel is játszani, hurrá, manapság már ennek is örülni kell), valamint valóban a világot és a sorsunkat befolyásoló döntéseket várunk egy szerepjátéktól. :K

A látvánnyal és az akcióval nem lesz gond, de az a DA2-ben ugyanúgy megvolt, hiszen az sem volt a maga nemében rossz játék, sőt. Ha nem DA2 lenne a címe, akkor egy tisztességes akciójáték lenne, szép grafikával. Ez meglesz az Inquisition esetében is, mert a konzolosok emiatt veszik meg. A PC-sek pedig le vannak ***censored***, mert ők úgyis lewarezolják (Az persze nem jut eszükbe, hogy ha tényleg visszatérnének az Origins-hez (ugyanaz a rendszer feljavított grafikával), akkor tutira megvennék PC-n is. Igaz, akkor meg konzolon nem fogyna, így nem lenne belőle profit. Márpedig az EA-ról beszélünk, ahol más nem számít :U ).

Summa summárum, előbb mindenképp kipróbálom, részemről végeztem a látatlan előrendelésekkel. Egyedül a CD Projekt RED játékaiban bízok meg ennyire, mert ők minőségi cuccokat készítenek, nincs benne DRM, nincs fizetős DLC, és mellette minden tartalmat ingyen adnak hozzá. A Witcher 3 tuti vétel lesz, ahogy a Cyberpunk 2077 is. A többi játék esetén előbb próba. :)

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.