Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  DPS Dual 7

Hozzászólások

(#1) rengi95


rengi95
csendes tag

Üdv! Most vásároltam egy DPS Dual 7 névre hallgató készüléket. Nagyon gyors kis gép az elődjéhez a Dream 7-hez képest, viszont az akksija nem bírja túl sokáig. Nagy gondot okoz, hogy ez a készülék nem rootolt alapból, mint a kis tesója és, hogy nincs egy hivatalos oldala a DPS-nek ahol lehetne találni lényeges információkat. Ha valaki tudna segíteni a rootolásában azt megköszönném. Végig próbáltam már egy csomó rootolási módot, de egyik sem működött.

(#2) coyote66 válasza rengi95 (#1) üzenetére


coyote66
aktív tag

No akkor én vagyok a második? Jogos a kérdésed még én sem találtam semmi kézzel foghatót. Tapasztalatot majd írok én is. Bár ahogy néztem 1,2 Ghz maxon ketyeg csak a gép. Akut most töltöttem fullra és fél óra alatt 8%-ot esett (kicsit sok de majd be fog állni.) Frissíteni hogy lehet, ha lehet egyáltalán?

Én vagyok

(#3) coyote66 válasza coyote66 (#2) üzenetére


coyote66
aktív tag

Ezzel sikerült. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2146226

Én vagyok

(#4) Agean


Agean
csendes tag

Sziasztok!
Érdekelne a tulajok véleménye, tapasztalata (negatívumok, pozitívumok egyaránt) a DPS Dual 7-ről!
Ha jó a gép, ennyiért ajándék!
Köszi előre is!

Xperia P & Dell

(#5) coyote66 válasza Agean (#4) üzenetére


coyote66
aktív tag

Üdv. Létszámból ítélve, még nem vagyunk sokan. Vagy nem látogatják a fórumot. Hardveresen egész jó. Szoftveresen már nem annyira szép. Kijelző szerintem szép, wifi egyből kapcsolódik, kamera is egész jónak mondható, bár nem tudom mennyi pixel. Én elég sűrűn piszkálgatom, rootolt 1,5GHz-n, gyári rom van rajta. Párszor már lefagyott (reset gomb) Csak netre használom. Kicsit gyenge a hangszórója, meg lehetne benne sim, még egy usb, vagy hdmi. Árához képest szerintem jó vétel. 4.1.1-el jött ki. Nem láttam még, hogy fejlesztenének-e rá romot. Akku gyorsan merül.
Röviden ennyi.

Én vagyok

(#6) Agean válasza coyote66 (#5) üzenetére


Agean
csendes tag

Köszi a választ! :R Kérdésem még, ha nem fárasztalak vele: -Mi az amitől fagyogat? -Az akku aktív képernyő használat mellett kb. mennyit megy?

Xperia P & Dell

(#7) coyote66 válasza Agean (#6) üzenetére


coyote66
aktív tag

Hát nálam attól megfagyott, hogy elkezdtem valami 1,5G autós játékot telepíteni wifi-n és elkezdett melegedni nagyon. Általában valamilyen programtól fagyott le. Most legyalultam egy két launchert, fölösleges programot és egész jól bírja. Volt olyan, hogy becsíkozódott a képernyő, utána folyamatosan kifehéredett - szintén az autós játéktól. Pontos adatom nincs de szerintem 3 órát bír folyamatosa. Kijelző nálam 0-ra van állítva, de még így is világos. Lehet kalibrálni kellene.

Én vagyok

(#8) Agean válasza coyote66 (#7) üzenetére


Agean
csendes tag

:R
Ilyen autós játékba már én is belefutottam az Xperia P-n, a gyermekem nyúzta és egy idő után mindig "beállt" . Már nem emlékszem melyik volt, de kukáztuk. A P-ből kiindulva nem hiszem, hogy ez a készülék hibája lenne!

Xperia P & Dell

(#9) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Gondolom a gyári JB ezen se jobb minr a sima DPS-en. A sima topikjàba már össze van gyűjtve pár okosság, nézzetek szét.

Alister from Hell

(#10) coyote66 válasza Alastair' (#9) üzenetére


coyote66
aktív tag

Köszi. Néhol bosszant engem is JB. de akkor átnézek oda is.

Én vagyok

(#11) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Ezt a ramot ajánlom mindenkinek, nálam eddig ez teljesít a legjobbam.
Kérdezzétek meg a topikba, hogy jó-e a dualra is, ha igen, akkor rakjátok rá.

Alister from Hell

(#12) coyote66 válasza Alastair' (#11) üzenetére


coyote66
aktív tag

Sajna nem nyert. Más a hardver. :(

Én vagyok

(#13) uhles91


uhles91
csendes tag

Sziasztok! Nekem az lenne a kérdésem hogy milyen chipset van benne mert ezt nem találtam sehol. Én Rockchip RK3066-ra tippelek, de ha egy tulajdonos pontosítana azt megköszönném.

(#14) coyote66 válasza uhles91 (#13) üzenetére


coyote66
aktív tag

Üdv. Nézd meg itt. http://www.vdiscovery.cn/Product_showEN71.html
valami AMLOGIC AML-8726-MX

Én vagyok

(#15) gghrtz válasza coyote66 (#14) üzenetére


gghrtz
őstag

Helló! Szerintetek csinálnak rá valami ROM-ot? Mert a Dream 7-re láttam, hogy van. Meg nincs valami ötlete valakinek, hogy lehetne megoldani, hogy a menü gombok olyanok legyenek mint a Google Nexus 7-en?

Nexus 7

(#16) gghrtz válasza gghrtz (#15) üzenetére


gghrtz
őstag

Ma sikerült megoldanom, hogy a gombok, meg a statusbar olyan legyen mint a nexus 7-en, sőt a tab DPI-jét is sikeresen át tudtam állítani 120DPI-ről 200-ra, úgy hogy ne omoljon össze a rendszer, így minden sokkal nagyobb lett a tabon(betűk, ikonok, az appok), és már nem annyira zavaró, hogy 800x480-as felbontás miatt "okádék" képe van. Igy lényegében olyan lett a tablet, mint egy telefon, csak sokkal nagyobb.
Egyébként a DPS Dual 7-nek szörnyen tükröződik a felülete, ezért majd fogok rá venni matt fóliát, ami elméletileg nem engedi csillogni, és tükröződni, ha megvettem és felhelyeztem majd írok róla mennyit dobott rajta.

KÉPEK:

1.
2.
3.

[ Szerkesztve ]

(#17) coyote66 válasza gghrtz (#16) üzenetére


coyote66
aktív tag

Egész jól néz ki. Build.prop-ot írtad át? Szerintem rom még nincs rá, neten nem találtam semmit. A shenxin D5H-86V-ra sem találtam olvasható (nem kínai) cuccot.

Én vagyok

(#18) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Antutu hány pontot ad a dualra?

Alister from Hell

(#19) kisguly


kisguly
tag

Sziasztok !
Erre a gépre valami jobb magyarítás nincs ? Rengeteg benne az angol.

(#20) Olsen Banda


Olsen Banda
csendes tag

Üdv mindenki!
7 napja vettük a DPS Dual 7-et. Szerintünk 10 pont! :DD Bár az aksi tényleg csak 2.5 - 3 órát bír. :O Viszont veszett gyors, és mi most bent ragadtunk a hóban, szerencsére egy faluban és nem kint az úton. :)) Volt net, és a géppel kaptuk a legtöbb infót, mi is történik körülöttünk! Nem hittük, hogy ilyen gyorsan beválik! :C De! Nem találok hozzá AUTÓS TÖLTŐT! :Y Akinek van tippje, hol kapunk, annak nagyon megköszönnénk! És! Olvastam az összes hozzászólást és nem tudom, tudjátok-e, hogy mi egérrel kezeljük a gépet. Ezt még az eladók sem tudták. Mi egy mini egeret tettünk hozzá, és kiválóan üzemel! Továbbá tényleg jó lenne hozzá magyar nyelvű billentyűzetet is valahonnan letölteni. A segítségeket előre is nagyon köszönjük Nektek! :R

Olsen Banda

(#21) gghrtz válasza Olsen Banda (#20) üzenetére


gghrtz
őstag

Én is próbáltam már egérrel :) Sőt billentyűzettel is :D Próbáld meg levenni a fényerejét akkor talán tovább bírja. Meg én build.prop-ban beállítottam, hogy ne performance-on legyen a processzorhasználat, hanem powesave-en. + Beállitottam ilyen energiatakarékos okosságot ugyanebben a file-ban, hogy ha kikapcsolom a képernyőt, akkor ilyen hibernáció féleség történik, amikor alig fogyaszt a cucc, ezt onnan is észre lehet venni, hogy 3-4 másodpercig tart amíg feléled a tab ha visszanyomom.

(#22) coyote66 válasza gghrtz (#21) üzenetére


coyote66
aktív tag

OTG-s elosztót (amire egeret, billentyűt, pendrive-t egyszerre rá lehet dugni) használtok. Nálam egyszerre a billentyűt és az egeret nem vitte. (lehet az elosztó hibája). A build.prop átírásáról írhatnál bővebben ez érdekel engem is. A Dream 7 topik alapján már megpiszkáltam, hogy felismerhető legyen a készülék az otthoni szg. számára is.

Én vagyok

(#23) Olsen Banda


Olsen Banda
csendes tag

Felhívtam pár forgalmazót és mindenütt azt az információt kaptam, hogy a készülék annyira új, hogy még nem kapható hozzá autós töltő. :W Kb 1 hónap múlva újra kell próbálkozni.
Továbbá megpróbálkozunk még ma ezzel a fényerő visszavétellel amit írtatok. Csak előbb próbálom értelmezni, mert nem vagyunk szakértők e téren. :U

Olsen Banda

(#24) Olsen Banda


Olsen Banda
csendes tag

Sziasztok! Magyar billentyűzetet töltenénk le a géphez. Ki mit ajánl? Lehetőleg olyat, ami nem akarja megjegyezni és kiadni a neten a jelszavainkat! :( Köszi!

Olsen Banda

(#25) Atek1213 válasza Olsen Banda (#24) üzenetére


Atek1213
tag

Jelenleg Anysoft keboardot használok bill-tokkal. nekem remekűl bevált.

(#26) korneIius


korneIius
csendes tag

Sziasztok!

Gyorskérdés: mikrofon van a kütyün?
Esetleg valakinek valami javaslata hasonló árkategóriában olyan amelyikkel lehet 3g-zni és mikrofonja is van?

Köszi!

(#27) coyote66 válasza korneIius (#26) üzenetére


coyote66
aktív tag

Üdv. Mikrofon elvileg van benne, mert van egy olyan app is gyárilag telepítve, hogy mp3-ba veszi fel a hangot, - ha jól láttam. 3g itt csak usb stick sim-es modemmel megy.

Én vagyok

(#28) csjoe72


csjoe72
csendes tag

Antutu :9300

Egész gyors kis masina. :)

(#29) csjoe72


csjoe72
csendes tag

Autós töltő:
Ránézésre tök olyan a csatlakozó, mint a régi Huawei tableté, szóval szabványos. Szóval szerintem valaki gyárt hozzávaló, jó töltőt....

(#30) Nesti


Nesti
tag

Helló, több infót dobna nekem valaki a vasról! :D

Kinézetre ugyanaz mint a kis tesója, de idáig még nem tudtam tesztelni belsőleg igazából nekem játékra kellene meg egy kis film nézésre, netezésre. :DDD Meg köszönném ha valaki írna a játékokról....Pl: Modern Combat 4, GTA 3, Real Racing 3, vagy valami komolyabb játék ezeken kívül amitek van..ezek lennének a döntő szempontok! Na meg persze a filmeket hogyan játssza le? Üzemidő....lehet kipréselni belőle többet...? :)

Köszönöm előre is! :R

Üdv.Nesti

[ Szerkesztve ]

Ha az Élet citrommal kínál, kérj hozzá Tequilát!!! Next-Gen konzol?...Meg kell venni!!! Samsung Galaxy A5. :) :P

(#31) Olsen Banda


Olsen Banda
csendes tag

Kössz a tippet autós töltőre! Közben nézegettem egyéb forrásokat, és vannak olyan konverter félék, amiben 8-10 féle csatlakozó van. De ezek nagyon lezárt műanyag dobozosok, és nem lehet kibontani őket. Áruk 12-16 ezer ft. Na ez azért kicsit sok egy töltőért, még akkor is, ha lap-top-ot is tud tölteni meg ilyesmi.

Olsen Banda

(#32) kisguly


kisguly
tag

Nekem szerencsém van. ZTE Bt-m van, és azt csak USB-vel lehet tölteni. És ugyanaz a dugó. Az autóban USB-s szivargyujtó elosztó van.

(#33) Emwyox


Emwyox
csendes tag

Üdv!

Én is nem rég vettem egy ilyen tabit, tetszik, viszont, valamiért folyamat újra indult, kivettem belőle az SD kártyát, és nyomtam gyári beállítást, most jó, de mindjárt megformázom a kártyát hátha az volt vele baja hogy előtte meg fényképező gépben volt, de nem hiszem...

Tettem fel most igy utólag AVG-t, ja meg, angry birds alatt is ujra indult, és törölte az össze eddig megcsinált eredményt...

Valaki ötlet miért van ez a jelenség?

Ui.:

Láttam kerestek valami más egyéb töltési módot a tabihoz, lehet az Euronicsban kapni ilyen "solar flash light radio" névre hallgató napelemes külső töltőt, de usbről is lehet tölteni, de egy rakat fejet adnak hozzá, a tabihoz is van hozzá, és 5 ezer forint, tegnap vettem csak, ma letesztelem és írok ha valakit érdekel...

[ Szerkesztve ]

(#34) Nesti


Nesti
tag

Senkinek nincs fenti kérdéseimre saját tapasztalata? :DDD

Ha az Élet citrommal kínál, kérj hozzá Tequilát!!! Next-Gen konzol?...Meg kell venni!!! Samsung Galaxy A5. :) :P

(#35) Emwyox válasza Nesti (#34) üzenetére


Emwyox
csendes tag

A Quake az tuti megy rajta, de mindjárt megpróbálom feldobni a GTA-t

(#36) Nesti válasza Emwyox (#35) üzenetére


Nesti
tag

Rendben, "Modern Combat 4" teljesítményben többet igényel, majd valahol csak találok tesztet róla... :W

Ha az Élet citrommal kínál, kérj hozzá Tequilát!!! Next-Gen konzol?...Meg kell venni!!! Samsung Galaxy A5. :) :P

(#37) Emwyox válasza Nesti (#36) üzenetére


Emwyox
csendes tag

Megy rajta, néha picit akad, de tűrhető csak az irányítást kell megszokni...
Viszont valamiért nincs hang

[ Szerkesztve ]

(#38) Emwyox


Emwyox
csendes tag

Mostmár van, az is ok, játszható

(#39) Nesti válasza Emwyox (#38) üzenetére


Nesti
tag

Modern Combat 4? Vagy GTA?

Ha az Élet citrommal kínál, kérj hozzá Tequilát!!! Next-Gen konzol?...Meg kell venni!!! Samsung Galaxy A5. :) :P

(#40) Emwyox válasza Nesti (#39) üzenetére


Emwyox
csendes tag

GTA

(#41) Emwyox


Emwyox
csendes tag

Kérdésem lenne, vettem hozzá egy Atab billentyűzetet [link]
viszi alapvetően jól, ékezetes karakterek stb... Viszont!
Nem tudok @ jelet írni a Ctrl + v el, ami eléggé zavaró...

Valaki tudja hogy bírnám rá hogy működjön?

[ Szerkesztve ]

(#42) ritkaság


ritkaság
tag

Sziasztok!

Most vettem egy ilyen vasat. Az természetes, hogy a telepített videó lejátszó picit akadozik. A 4gb-os gép alapból csak 2gb szabad hely van? Milyen progival érdemes tesztelni a procit és a vidkarit? Hogy lehet megnézni milyen sebességen fut a proci és a ram? Bocs, hogy ennyit kérdezek, de tabletban kezdő vok. :R :W

(#43) tamas0721 válasza Emwyox (#41) üzenetére


tamas0721
tag

Szia !

Amit linkeltél ott a válasz !
Üdv

(#44) coyote66 válasza ritkaság (#42) üzenetére


coyote66
aktív tag

root, utána elixir, antutu, vagy set cpu, de marketen van egy csomó cucc. Nekem alapból 1,2 GHz-n megy, akadás mentesen minden. Sőt mostanában nem is fagy, de meg kell várni mire feláll minden rendszer bekapcs után.

Én vagyok

(#45) ritkaság válasza coyote66 (#44) üzenetére


ritkaság
tag

Hali!

Dobnál roothoz linket? Google nem igazán segít. Az 1.6-os proci miért csak 1.2 megy? Tehát akkor nem normális a videó ugrálása és a flash sem 2gb kéne hogy legyen? Market = google play? :W

(#46) Emwyox válasza tamas0721 (#43) üzenetére


Emwyox
csendes tag

Igen, ez megvolt, de, a kukac jelet akkor sem akarja írni

(#47) Emwyox válasza ritkaság (#45) üzenetére


Emwyox
csendes tag

Itt egy elixir meg egy antutu screenshot:

(#48) Depista


Depista
csendes tag

Sziasztok!
Kezdő tabletes vagyok. Két hete vettem ezt a készüléket. Az akkumulátor menüben látom, hogy mire megy el az energia. Kérdésem az,hogy a cella készenlét mi a túró? Sejtem, hogy a mobil kommunikáció körül kellene kapisgálnom. Nem használom csak wifi-vel vagy offline. Ki lehet kapcsolni ezt a funkciót (én nem tudtam)?

(#49) Emwyox


Emwyox
csendes tag

Nekem olyan kérdésem van, hogy ki tudna nekem mondani egy külső modemet amit fixen visz a tablet?
Mert a vodás modemmel nem volt net amikor rádugtam a tabira

(#50) coyote66 válasza Emwyox (#49) üzenetére


coyote66
aktív tag

Állítólag a huewei-t vinnie kéne.

Én vagyok

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  DPS Dual 7
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.