Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Doom Eternal

Hozzászólások

(#501) Daelion válasza whitezo88 (#500) üzenetére


Daelion
őstag

Én se vagyok híve a 'túl nehéz' játékoknak mert az már idegesít de HMP az pont megfelelt nekem miután megszoktam a játék sebességét/mechanikáját.

Se nem túl könnyű,hogy bealudjak de nem is túl nehéz hogy zavarjon.
Illetve ha ember szedegeti az extra életeket akkor egy jó pár halál belefér,nekem is maradt 20 darab a játék végére.

Ellenségek csonkítása az tényleg jó,ennek már kb alapnak kéne lennie ilyen játékokban szerintem. :) 'Mikor volt már a Soldier of Fortune pl csak ott emberekkel'

[ Szerkesztve ]

(#502) shotika válasza Ragnar_ (#486) üzenetére


shotika
őstag

"Kérdés, hogy mi lesz a következő részben ? Mint sztori, mint játékmenet szinten."

Majd kiderül. Szerintem még korai ezen filózni, egyelőre ezt kell kiismerni.
Olyan mint egy szenvedélyes, dögös csaj: lenyűgöz a vadsága, a kiismerhetetlensége, az újszerűsége, és meg kell döngetni ismerni, élvezni.
Ha egyből ugranánk a következőre, a jelenlegit se érdemeljük meg, és olyan hisztit okozhatna, mint amit a PCX-es fiúcska generál :D

[ Szerkesztve ]

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#503) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Persze bőven van mit csinálni még, jönnek Story DLC-k is, ENYHE SPOILERde azért elég kerek lett a sztori a végére, legalábbis nem egy tipikus folytköv. befejezése lett,
ezért vetődik fel a kérdés. Aztán majd kiderül kb. 3-4 év múlva..

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#504) heavygrip válasza Segal (#490) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Támogatom, én sem vagyok nagy angolos,. Azt se bánnám ha jönne ehhez is,na meg akkor már az elődhöz is egy magyarosítás,ott is sok volt az olvasni való, leírások,stb.

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#505) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Steam-es változatot vadászok, de nem találok sehol sem.. Marad a Bethesda-s verzió.. Pedig az Achi-k miatt jó lett volna. :(

Véleményem szubjektív...

(#506) frame>24


frame>24
addikt

Hello!

A Fortress-ben van ugye a játék-bábus polc, ahol szépen, közelről megtekinthetőek, forgathatóak a 3D-s démon modellek. Nincs ilyen opció a saját Slayerre is? - ugyanott a "polcnál" van, de az csak a default ruhában mutatja. :O Úgy megnézném a zombi, plusz egyéb későbbi skin-ekben is...

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#507) #48613632 válasza frame>24 (#506) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nekem van zombie slayer, de fogalmam sincs, mire kaptam. A többi skinből viszont csak az alapok. Badgekat kaptam még, meg bannert. De ezeknek inkább csak multiban van jelentősége. Igaz, a zombie skin működött campaignban is, de annyira degradáló, hogy a Slayer szét van hullva, és lógnak a belei, hogy visszatettem a defaultot. ;]

DooM-Slayer Never Die!

[ Szerkesztve ]

(#508) frame>24 válasza #48613632 (#507) üzenetére


frame>24
addikt

A zombit elvileg arra (is) kapod, ha belépsz a Slayers Club-ba. (én az alap Bethesda játék verziót vettem - lehet egyéb kiadásokban benne van eleve)

De tényleg out-of-style, csak még nem akartam más skinre "pazarolni" a sentinel battery-ket. :) Még kb. a kampány felénél járok.

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#509) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Ultra Nightmare, alig 6 óra alatt, biztos lesz gyorsabb majd: [link]

(#510) #48613632 válasza frame>24 (#508) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ó, én még ott sem. A 3. vagy 4. mapot kezdem. (Megnéztem: Exultia) Szépen adagolom magamnak, napi egy-két óra, ami 2 vagy 3 fight nekem. HMP-ben előrébb jártam valamivel, de elkezdtem újra előröl UV-ben, így legalább nem pörgetem le pár óra alatt.
Igen, a Slayer klubba beléptem, akkor az lehetett valóban.

[ Szerkesztve ]

(#511) #48613632 válasza whitezo88 (#509) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nagyon szépen, nyugodtan játszik a srác, tényleg élmény nézni is. Pontosan tudja, hogy mi, hol merre van. Én sokszor azt sem tudom, hogy az merre van, akivel éppen harcolok :DDD

(#512) oriic válasza #48613632 (#511) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nyugodtan játszik mert előtt már vagy többször végigjátszotta a játékot és megtanult mindent belőle. :D

Live-Die-Respawn

(#513) #48613632 válasza oriic (#512) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ja, lehet ez is. De így is szép teljesítmény. Ennyi mindent megjegyezni, pár nap alatt.

(#514) hackeeeee válasza hackeeeee (#505) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Maradt a bethesda változat.. ~12k-t megért. :) Lassan nekikezdek. :R

Véleményem szubjektív...

(#515) Pala válasza #48613632 (#513) üzenetére


Pala
veterán

Ez a srac egy ismert speedrunner, igazabol nem is annyira meglepo tole. 😉

(#516) Segal válasza Pala (#515) üzenetére


Segal
veterán

Én azon sem lennék amúgy meglepődve ha ők eleve korábban kapnák meg a játékot hogy tudjanak gyakorolni.
Mármint az ugye tény hogy pár nappal eleve hamarabb kapták, de elnézve 1-2 streamer "első játékát" időnként úgy fordultak a megfelelő írányba a tovább haladáshoz mintha eleve tudták volna hogy merre kell menni.
Persze nálam is volt olyan ahol épp megláttam a jó irányt, de azért valljuk be hogy mindenkinél volt olyan hogy esetleg kicsit el kellett gondolkodni mi merre hogy dolgokon...
Értem én azt is hogy én egy hétköznapi játékos vagyok ők meg profik de nekem akkor is gyanús a dolog.
Ennyire azért nem volt egyértelmű minden a játékban szerintem.
Főleg a lassan 1 óra alatti végigjátszásoknál ahol már pontosan tudja (pár nap alatt) hogy hol lehet kilépni a pályáról, merre kell menni pályán kívűl és persze azt is hogy hol lehet visszatérni hogy sokkal előrébb járj...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#517) Pala válasza Segal (#516) üzenetére


Pala
veterán

Szerintem a speedrunnerek agya/szeme a rengeteg gyakorlástól rááll az ilyen dolgokra, tudják, mit kell keresni, mire kell figyelni egy adott szituációban.

Egyébként már van 50 perc alatti run is.

(#518) #48613632 válasza Pala (#517) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ez a srác vmi cheat kódot is használ? 1:45-nél hogy a francba ugrik fel oda? :Y (Előtte meg pont gépel valamit. Bár a konzolt nem látom, meg lehet, hogy csak twitch/yt chatra ír)

szerk:
Na jó. 3 percet néztem. Ez így nem fair, hogy a pali a worldmap tetején végiggaloppozik. Valami exploit lehet ez inkább, nem?

[ Szerkesztve ]

(#519) copass válasza #48613632 (#518) üzenetére


copass
veterán

a fegyverváltás lassítását használja ki.
speedrun any%-ban, glitcheket használni lehet.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#520) Pala válasza #48613632 (#518) üzenetére


Pala
veterán

Igen, de speedrun esetében elfogadott a játékban lévő glitchek (bugok, játékmechanikai hibák, fizikával kapcsolatos furcsaságok) kihasználása. A 2016-os Doomban az első mapot egy az egyben át lehet repülni egy hatalmas ugrással. :)

[ Szerkesztve ]

(#521) oriic válasza #48613632 (#518) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Tobb fajta speedrun letezik Az Any% lenyege hogy minden hibat,glitchet ki lehet es kell is hasznalni h te legyel a leggyorsabb. (Ha letezik is cheat az adott jatekhoz azt nem lehet hasznalni)

Viszont az ilyen hibak kitapasztalasa akar tobb 10 ora (vagy akar 100+ is) is lehet.

Live-Die-Respawn

(#522) #48613632 válasza oriic (#521) üzenetére


#48613632
törölt tag

copass, pala
Értem, köszi az infókat. Ezt eddig nem tudtam.
oriic, ezen filóztam én is, hogy eleve hogyan találta meg ezeket a glitcheket ennyi idő alatt? Plusz még az egészet betanulni. :C

(#523) KaitouP


KaitouP
veterán

Artist: /u/leguinstarr - https://www.reddit.com/r/Doom/comments/fp5h3w/bonk/

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#524) copass válasza #48613632 (#522) üzenetére


copass
veterán

próbáltam én is ezt a lassítós ugrást, de elengedtem 10 perc után! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#525) copass


copass
veterán

dómeternal radicspeti elszabadul! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#526) peterson79


peterson79
őstag

Sziasztok.

Runáknál ki mit használ? Tudom, hogy stílusfüggő is, de azért na..
Nekem most az, hogy ha sebez a gránát vagy fagyasztó, akkor gyorsabban visszatölt, a tovább marad villogóban az ellenfél - bocs, nemtom a nevét - és a az idölassitó van aktíválva.

(#527) KaitouP válasza peterson79 (#526) üzenetére


KaitouP
veterán

Én mozgást elősegítő rúnákat elsősorban, tehát ezt a hármat: Air Control + Chrono Strike + Saving Throw.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#528) copass válasza peterson79 (#526) üzenetére


copass
veterán

asszem én a Savagery, Blood Fueled, Punch and Reave

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#529) peterson79 válasza copass (#528) üzenetére


peterson79
őstag

Rögtön két teljesen más, mint az enyém..fasza:)

Az Air control elgondolkoztatott. Sokat vagyunk levegőben, az tényleg hasznosabbnak tünik, mint pl a gránátos.

A Dazed and confused azért tűnt hasznosnak, mert van, hogy nem jutok oda időben az ellenséghez és nem tudom kiütni, vagy ha nem is érek oda, addig se csinál semmit, ergo van időm a többire figyelni.
Tegnap elég komolyan rápörögtem, már egész jól megy az ugrabugra-lövés-ütés-ugrabugra-láncfűrész kombó :DDD :DDD :DDD

(#530) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Spoiler veszély.
Most tényleg ezért küzdöm végig a gémet? :DDD
[link]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#531) #48613632 válasza peterson79 (#529) üzenetére


#48613632
törölt tag

Én is az Air Controlt fogom választani, de előtte, másik mentésben, az volt, ami a glory kill után felgyorsít egy időre. Hasznos volt az is, és tényleg jóval gyorsabb leszel, nem csak alig érezhetően, egy picit.

(#532) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

Urdak-on van egy ugrabugra, amit nem tudok kivinni. Nem kicsit befrusztrálnak ezek a platformrészek. A nagyját már abszolváltam, de ez kiakaszt.

Ez a játék mazochistáknak való. Eszembe jutott róla egy vicc

Megy a nyúl az erdöben, benéz az egyik bokorba, meglátja a medvét aki egy üllön kalapálja a farkát. Kérdezintöle a nyúl:"hé, medve, mit csinálsz?" "Verem a f@szomat." - válaszolja. "és élvezed?" - újra a nyúl.

"Ja. Amikor melléütök."

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#533) Segal válasza olbaidhun (#530) üzenetére


Segal
veterán

:K

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#534) chatran


chatran
őstag

Nem értem ezt a visszautazást a pályákon, hogy összeszedjem a fel nem vett cuccokat. Eddig kétszer is jelezte, hogy visszamehetek. Asszem a 3-ik pályán, gondoltam végigtolom az egészet és majd a vége előtt szépen visszaugrálok és szenvedek a szívatósabb titkos helyekkel. A végén felültem a vonatra és se szó se beszéd vége lett a pályának. :( Esélyem nem volt visszautazni.

(#535) Segal válasza chatran (#534) üzenetére


Segal
veterán

Bármikor visszamehetsz egy régebbi pályára csak be kell tölteni. Viszont azt nem árt tudnod hogy akkor újra lesznek enemyk :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#536) Eversmann válasza Segal (#535) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Beletettem pár órát, de még mindig nagyon élvezem. Csak most elakadtam az Infltitrate the cult base küldetésnél. Nehéz, sokan jönnek. Tudom, gyenge pontukra menjek :DDD

Life is better with a Titan

(#537) heavygrip


heavygrip
aktív tag

Na, én is végig toltam, tegnap este,steam szerint 17,5 óra volt,ultra violencén.
Mit ne mondjak, az utolsó 2 pályán be dúrvúlt a hejzet. Aki nem jutott el még idáig és kb. "csak" egy " mezei gémer apuka" (mint én) aaaz kösse fel a gatyát. :DDD
Én még az elején azt hittem,hogy( mivel a 2016-ost végig vittem UV szinten pontosan 29. alkalommal) bátran kezdhetek neki itt is ennek a szintnek,de nem, teljesen más a játék stílus, míg ott csak is kizárólag a reflexeire szamíthatott az ember,itt azonban ügyesen kell variálni a lánc fűrész, lángszóró, másodlagos tüzelés,glory kill, gránát vető/fagyasztó, egy kis lövöldözés, aztán megint láncfűrész kombóját és így tovább.
Nem eszetlen hent ez teljesen,ott kell lenni fejben.
A lényeg,hogy végig küzdöttem, másodjára már könnyebb lesz,bele kell rázódni. :D

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#538) peterson79 válasza heavygrip (#537) üzenetére


peterson79
őstag

Nekem is ez a véleményem, nem csak agyatlan hent az egész, legalábbis UV szinten egyáltalán nem az. Nagyon kell tudni kinek mi a gyengéje és ha gáz van, akkor keresni a gyenge enemyt, hogy legyen láncfűrésszel újratöltés.
Elég komolyan összerakták a srácok.

(#539) copass válasza peterson79 (#538) üzenetére


copass
veterán

"túlfiatalvagyokahalálhoz" is kapaszkodós tud lenni később! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#540) peterson79 válasza copass (#539) üzenetére


peterson79
őstag

Majd meglátjuk, eddig egy nagyobb csatánál hajtottam fejet, azóta sikerül UV-n teljesíteni a feladatokat, de majd meglátjuk. Végülis beletanul az ember, de a régi reflexek már nincsenek meg:)

(#541) KaitouP


KaitouP
veterán

Lett volna pisztoly is: [link]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#542) oriic válasza KaitouP (#541) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jól néz ki, de semmi értelme nincs, mivel az első rubrika láncfűrész automatikusan visszatölt, így bármikor tudunk kis dögökből ammot szerezni shotihoz pl.

Live-Die-Respawn

(#543) KaitouP válasza oriic (#542) üzenetére


KaitouP
veterán

De olyan szééép. Én akarom. :D

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#544) Pala


Pala
veterán

(#545) ClunkyChip


ClunkyChip
csendes tag

Sziasztok!

Most csináltam meg a 6. pályát, az Arc Complex-et, a kérdésem a következő, az első 3 pályán nem szedtem össze mindent, ha megcsinálom az első 3 pályát, akkor a 6.at újra kell csinálnom, vagy tudom folytatni utána?

(#546) genndy válasza ClunkyChip (#545) üzenetére


genndy
addikt

Megcsinált pályákra utólag is visszamehetsz, akár cheatekkel is, összeszedni ami kimaradt. Nem veszik el a progression, 6. pálya marad készen, folytathatod.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#547) AsakuraDave válasza genndy (#546) üzenetére


AsakuraDave
őstag

De úgy látom, végig kell nyomni a mapot nem? A második mapon azt hiszem mikor elösszőr látni ezeket a zöld kutyákat volt egy rózsaszin encounter amit kihagytam nem tudtam hogy kell még oda átugrani de újra töltöttem és meglett de utána "back to campaign"-re nyomtam nem toltam végig a pályát. Most is a 2. pap első pályán egy preator upgrade kimaradt az elejéről, elég csak azért vissza töltenem megszerezni és vissza a campaignra vagy újra véggi kéne tólni? :/

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#548) genndy válasza AsakuraDave (#547) üzenetére


genndy
addikt

Nem kell végigvinni a mapot. Ha az elejéről kimaradt valami azt fölveszed és ki is léphetsz.
Egyébként minden pálya végén megjelenik a gyorsutazás lehetősége, vissza lehet menni elég sok pontra, ellenségek nélkül. Ha viszont csak később mész vissza akkor respawnolnak az enemyk is.

Minden pályán két titkos harc van. Nézz körül jobban.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#549) AsakuraDave válasza genndy (#548) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Hmm érdekes, mert 9/10-re irja a harcokat pedig visszamentem megcsinálni a rózsaszint amit kihagytam és ha megint kiválasztom 9/10et ír :F

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#550) cowk válasza AsakuraDave (#549) üzenetére


cowk
tag

cheatek tuti le voltak kapcsolva?

szerk: bar, elmeletileg csak a slayer keyeket nem adja ki, ha be vannak kapcsolva 🤔

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Doom Eternal
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.