Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Doom Eternal

Hozzászólások

(#351) pulffy


pulffy
őstag

Keressétek a kakukktojást. :D

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#352) KaitouP válasza shotika (#350) üzenetére


KaitouP
veterán

Vagy három képet lőttem különböző helyeken a kishaverról, rendesen röhögtem. :DDD

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#353) oriic válasza shotika (#350) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szétlőtted? :)

Live-Die-Respawn

(#354) heavygrip válasza pulffy (#351) üzenetére


heavygrip
aktív tag

A nyúl a pók mellett? :D

Más,aki játszott vele:

SPOILER¡!!!!!!!!!!!!!

A kommenteket olvasva illetve más fórumot olvasva, csak nekem hiányos az eleje?? Mégis mit keresünk azon a főhadiszálláson?
Illetve a lényeg ami csalódást okozott az elején,hogy miért nem onnan folytatódik ahol abba hagyódott a 2016os? Mégis hogy szabadultunk ki onnan ahová bezárt Hayden,hogy jutottunk ki a Vegáról, na meg a Marsról?
Azt mondták onnan folytatódik ahol az előd véget ért...
Vannak utalások, régi praetor suit,na de az is, miért olyan?

A játék amúgy 10/10, igaz még a 7. Pályán vagyok,de az előző monológomat leszámítva profi munka,remekmű. :)

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#355) pulffy válasza heavygrip (#354) üzenetére


pulffy
őstag

Az! :C

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#356) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

másoknak van esetleg hangproblémája?
nekem a mostani menetben jött elő egy háttérzúgás, ami hol hangosabban van jelen, hol pedig kevésbé, de kicsit ront az élményen
ki is léptem emiatt a játékból

Resistencia eterna

(#357) shotika


shotika
őstag

Haver írt, hogy van egy méretes bug, az utolsó Final Sin nevű fejezet a betöltésnél becrashel (bethesda változat).
Konzolparancsba: logFile 2

ez elvileg megoldja.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#358) PeTeR_33 válasza shotika (#357) üzenetére


PeTeR_33
tag

Úgy érted a játékon belüli konzol parancsba kell ezt beírni? :B

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#359) shotika válasza PeTeR_33 (#358) üzenetére


shotika
őstag

Szerintem igen, de majd utána kérdezek.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#360) hszilard666 válasza shotika (#357) üzenetére


hszilard666
veterán

Nekem is kifagyott egyszer az utolsó arénában, de újraindítás után nem jött elő többször.

Én is befejeztem, nagyon szerettem a játékot! Pát dolgot hiányoltam belőle:
Mi történt a 2016 os DOOM után?! Hogy lett meg a bázisunk? Mi történt a régi ruhánkkal? Váááá, nagyon kíváncsi vagyok. :O

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

(#361) cyberkind válasza hszilard666 (#360) üzenetére


cyberkind
félisten

Gyünnek a DLC-k, vagy a folytatás(ok), amikből így vagy úgy, de talán kiderülnek a dolgok, én nem vettem meg, mert szerintem nem ér ennyit a Steam-es változat, nekem meg az kell, de nagyon nehéz megállnom, minimum ott folytatja ez a rész, ahol abbahagyta a 16-os, ami nagy szó. :))

Paranormal Cocktivity

(#362) Csigavair


Csigavair
tag

Hello!

Frissen telepítve, fx505DU (Ryzen 5 3550h, 1660ti)

Failed to allocate video memory....-val kivág nonstop.
minden driverben a dgpu van beállítva, de valamiért az eternal a prociba integrált vega 512mb ramján lovagol.

Valami ötlet esetleg?

(#363) hszilard666 válasza cyberkind (#361) üzenetére


hszilard666
veterán

Huuu remélem, addig csak kombinálni tudok fejben! :D

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

(#364) mg1992mg válasza heavygrip (#354) üzenetére


mg1992mg
senior tag

Amúgy igen, ezt a lyukat a sztoriban én se értem, remélem azért meg lesz magyarázva... :((( De amúgy 10/10 a játék, csak azért ez nem egy kisméretű valamit kihagytunk a sztoriból lyuk, amit simán el is néznék, még egy Doom-tól is meglepően nagy lyuk.

(#365) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

én nem merek felfedezni, mert mindig attól fosok, hogy ugrást elvétek és akkor beszoptam :D
mocskos nehéz a játék, iszonyat könnyen lemegy az élet, kifogyok a lőszerből és a skorpió is marha idegesítő :DDD
de nagyon adja a hangulata azért :K

Resistencia eterna

(#366) heavygrip válasza mg1992mg (#364) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Pontosan,most,ha belegondolunk ez nem egy elhanyagolható dolog, még ha egy dara játékról is van szó. Most olvasva az előző kommenteket már tuti hogy nem fog kiderülni :((( :(
Nem értem komolyan,nem így lenne kerek az egész??
Vagy van egy rendezői változat,mint az Alien 2,3 filmeknél???
Őszintén abban bízok,hogy a DLC kel ki töltik, ezt az űrt a fejünkben,mert ugyan mindenkinek van képzelő ereje,de az lenne az igazi,ha kb az első 2 pálya erről szólna.......

[ Szerkesztve ]

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#367) #48613632 válasza bagyulajuve (#365) üzenetére


#48613632
törölt tag

Az "Arachnotron" inkább, pók, mint skorpió, de nem kötözködni akarok, inkább adok pár tippet, ami nálam bevált.
Én az első fegyót, a "combat shotgunt", a "sticky bombs"-val szereltem fel. Jobb klikk és tűz. Kevésbé pontos célzás esetén is garantált a találat, mert a bomba a célszemélyhez ragad, és úgy robban fel. Viheti magával a közelben tartózkodó másikat is.
Az utána jövő "heavy cannont" meg a "precision bolt"-tal távcsövessé alakítom. Kicsit lassabban tölt, és nem egy lövedéket használ egy lövésre, mint normál esetben, de simán le lehet kapkodni vele a arachnotron távfegyverét. Utána már messziről béna, csak közelről veszélyes. Ha leszedted, jöhet a shoti a sticky bombbal.
Sok sikert :)

(#368) mg1992mg válasza heavygrip (#366) üzenetére


mg1992mg
senior tag

Amúgy igen, hiába nincs egy nagy sztori a Doom mögött, bazi nagy cliffhangerrel ért véget az előző rész, és ezt jó lett volna tisztázni :(((

(#369) bagyulajuve válasza #48613632 (#367) üzenetére


bagyulajuve
addikt

csak hogy vissza kötekedjek, a felkunkorodó fark alapján meg inkább skorpió és különben is a skorpiók a pókszabásúak közé tartoznak (Arachnida osztály) - biológus vagyok :P

de köszi a tippeket :R , eddig mindig a távcsöves moddal leszedtem a lövegét, de utána is annyit kell belelőni, hogy hihetetlen és egy csomószor el sem találom, ami az én bénaságom :DDD

Resistencia eterna

(#370) oriic válasza bagyulajuve (#369) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mert össze vissza lövöd. Pillanatok alatt ki lehet szedni. Löveg kilövése után az agyfélteke bal-jobb oldalát kell lőni és már halott is.

Live-Die-Respawn

(#371) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Doom2k16-ban is hasonló elmosott volt a grafika míg nvidia dsr 4k-t be nem állítottam a játékra. Viszont ebbe a mostaniba a 4k sok a gépnek úgy tűnik :( Tudja valaki esetleg hogy van e valami grafikai beállítás amivel élesebb lesz a játék? Így elég elmosott és nincs mélység érzete a játéknak pedig 1440p-be fut... Olyan mintha fixen lenne fxaa-taa a játékon ez mostanában nagy divat és oké nem pixeles de annyira nem adja ki magát pl a fegyver modell csak bele van mosódva az egész tájba...

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#372) oriic válasza AsakuraDave (#371) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Motion blur ki van kapcsolva?

Live-Die-Respawn

(#373) heavygrip válasza mg1992mg (#368) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Igen, így van. A 2016 os hirtelen, befejezetlenűl ért véget. Mindig reménykedtem egy DLC ben, de nem jött.
Direkt úgy csináltam a megjelenés estéjén,hogy az utolsó négy pályát fél 1 re végig vittem,na akkor mán csak egy fél óra és kiderül mi történik a bebörtönzésünk után, erre fel... :(((
Írták más fórumokon,hogy lesz előzmény sztori DLC. Jó lenne :)

[ Szerkesztve ]

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#374) bagyulajuve válasza oriic (#370) üzenetére


bagyulajuve
addikt

ez könnyen így lehet az adrenalin miatt, igyekszem koncentrálni az agyra :DDD

Resistencia eterna

(#375) Eversmann


Eversmann
aktív tag

Hát, gyerekek. Ez valami eszméletlen szívatós. :DDD Hurt me plenty nehezségen nyomom. Ennyit még életemben nem mozogtam játékban. Sőt, megkockáztatom Titanfall 1-2-ben se... Ha megállsz egy pillanatra is. Kész, vége. Meghalsz. Ráadásul szemét is a játék. Megölsz egy keményebb ellenfelet. Nagy nehezen leszenveded. Erre küld rád még 2-3-at ilyet. Na, menjenek a ... :O :D

Life is better with a Titan

(#376) KaitouP válasza bagyulajuve (#374) üzenetére


KaitouP
veterán

Fogod a Heavy Cannon-t Precision Bolt class mod-al, kilövöd a farkát, onnan már sima liba, én általában megsorozom Plasma Rifle-el vagy Shotgun Full Auto mod-al.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#377) hszilard666 válasza heavygrip (#373) üzenetére


hszilard666
veterán

Pont ezen filóztam hogy ha jönnek a DLC-k és dobozosan akarom megvenni akkor rábasztam? Mert digitálisan nem akarok venni semmit. Kell a polcomra a doboz. :D

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

(#378) oriic válasza bagyulajuve (#374) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

:DDD

Másik megoldás amit Petya mond, hogy plazma fegyverrel megküldöd, azt sem nagyon bírja. :D

Live-Die-Respawn

(#379) KaitouP válasza hszilard666 (#377) üzenetére


KaitouP
veterán

DLC-t amúgy se szerzel dobozosan, a PC-s game meg Steam-es, onnan be tudod majd húzni őket.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#380) Segal válasza Eversmann (#375) üzenetére


Segal
veterán

Azt kell leginkább kitanulni benne hogy mi ellen mi a leghatásosabb, meg hogy épp mire van szükséged, tehát hogy ölj. Ha ez nagyjából megvan akkor picit könnyebb lesz. Az elején én is szívtam de mióta szereztem fejlesztéseket meg azt szedem ki az enemyből amire épp szükségem van azóta kicsit könnyebb. Persze nem azt mondom hogy könnyű csak azt hogy könnyebb.
Én ettől az ugra-bugrától tudok időnként a falra mászni. Eleinte sem tetszett hogy falról falra ugráljak de mióta ezek a kiálló rudak is vannak meg előre is kell haladni a levegőbe és kombinációkat ugrani... Na az a része nekem nemigazán doom, de a többi bejövős.

GhostPetya: Csak akkor steames ha ott veszed. Akár dobozosan, akár szürkéből kóddal vagy eleve a saját launcherükben megvéve nem fogod tudni steamre beaktiválni :(

[ Szerkesztve ]

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#381) hszilard666 válasza KaitouP (#379) üzenetére


hszilard666
veterán

Szomorú vagyok. :(

Ha bethesda launchered a doomom akkor is steamen kell vennem?

Oriic:
Remélem a nintendo switches kiadásban minden benne lesz! :B

[ Szerkesztve ]

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

(#382) oriic válasza hszilard666 (#381) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nyilván nem. Ha jön DLC, azt ott kell venned, ahol az alapjáték is megvan.

Live-Die-Respawn

(#383) KaitouP válasza Segal (#380) üzenetére


KaitouP
veterán

Ja hogy megcsavarták a dolgot. My bad. :B

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#384) AsakuraDave válasza oriic (#372) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Persze, de az amúgy is mozgás közben "maszatol". Statikus kép nem adja át a mélységeket és nincs élesség nagyon, tele van fxaa+taa effektel az egész amit nem tudsz kikapcsolni(hasonló a BF V ahol TAA vagy low vagy high de off nincs mert az engine nélküle glitchel). Most probálkozom mindenféle DSR beállítással hogy nem 4k-ról downscalezze vissza 2k-ra hanem kisebb szorzóval mert 4k-val be esik 60alá maxon az fps. Bár most jött egy új nvidia driver van akinek +20fps-t adott , meglássuk :R (jelenleg downscalezés az egyetlen metódus amit találtam,hogy éles nem maszatolt képe legyen egy játéknak amire rávan erőszakolva az ilyen fxaa,taa élsimítás)
Persze a játék baxó és adja illetve a 2k16-os verzió is ilyen maszatos képű csak ott 4k downscale-el is 100+fps volt :B

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#385) Eversmann válasza Segal (#380) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Nekem még nem volt sok. Szerencsére. Valószínűleg gondolkoztak, lehet a legtöbb játékos hamar beleunna a sima öldöklésbe, legyen benne több "réteg". Ne egysíkú legyen. Öldöklés van, fegyver módosítás van, ugrálás van már? Nincs, akkor tegyük bele.

Egyébként haljak meg, de szerintem ez a játék a Doom 2 reinkarnációja egyben. Possessed Soldiers is itt jelennek meg. Meg azon a logika alapján mentek itt is szerintem, ami működött az előzőben, azt tartsuk meg, csak még jobban pörögjön az egész.

Life is better with a Titan

(#386) oriic válasza AsakuraDave (#384) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Resolution scaling mode ki van kapcsolva? Ugye az állítja a háttérben a felbontást attől függően milyen FPS értéket állítottál be.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#387) gainwardgs válasza AsakuraDave (#384) üzenetére


gainwardgs
addikt

Én simán bekapcsoltam dsr driverből játékban 2560x1440 és szerintem frankón éles minden.
Persze motion blur off.
Dsr smoothness-t próbált állítani, azzal állítod élességet ha jól tudom.
Én 20%-on használom

[ Szerkesztve ]

(#388) suits


suits
tag

Üdv!

Laptopon szerintetek elfut a Doom Eternal 5th gen i5, gtx950m 2gb,8gb ram nem nativ felbontásban(full hd-nál kisebb) illetve minden low-on vagy fel se engedi telepíteni?

(#389) oriic válasza suits (#388) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Van videó is róla (Mármint a VGA-ról), fog ez menni. :)

https://www.youtube.com/watch?v=c7ZbesOqcrY

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#390) hszilard666 válasza oriic (#389) üzenetére


hszilard666
veterán

Vaó. Nagyon jól optimalizálták! :Y Lehet feldobom a razet blade re (870M) és tudok hentelni útközben is míg nincs kint switchen. :D

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

(#391) Vanir


Vanir
veterán

Iszonyat nagyot megy a játék, Mick Gordon még mindig egy őrült zseni, magam alá csinálok a zenéktől.
Mellesleg i5-8500 + 1070 Ti kombóval nagyon szépen fut FullHD-ban, bár az effekteket levettem mediumra. Szerintem simán megvan a fix 144 FPS, de majd rámérek.

Folytatom is... :DD

(#392) Findzs


Findzs
addikt

Az én kis konfigomon is fut szépen de az árnyékot és a felette lévőt (nem jut eszembe a neve) nem engedi feljebb venni a vram mérete miatt ezért azok csak low beállításokon vannak.
Szerintem bírná a kis 1gb os kártyám a médiumot is de nem engedi.
A többi beállítás ultrán van.

Én is végigvittem az összes részt volt amelyiket többször is meg a dlc -ket is és azt kell mondjam ez az új a leggyengébb az összes közül. Nekem sem tetszik a lila rózsaszín sárga stb. színben kipotyogó cucc a hullákból, meg tényleg nagyon kevés a lőszer, és persze az ugrabugrálás is egy baromság. Mi ez Tomb Raider?
Egy fps hez képest túl sok gombra kell figyelni meg ilyen olyan fejlesztésekre.
Ezektől függetlenül persze végig fogom játszani de csak egyszer.
És ha felidegesít az ugrálással lehet abbahagyom és megnézem a boss fightokat a youtobon.
20 ezret egyébként nem ér szerintem. :U

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#393) hszilard666 válasza Findzs (#392) üzenetére


hszilard666
veterán

"nagyon kevés a lőszer"

Rákényszerít a játék hogy taktikusan használd a lőszert, valamint hogy használd a beépített mechanikát, a láncfűrészt. (ha nem használod olyan mintha egy autós játékban nem fékeznél a kanyar előtt, és neki mész a falnak. Biztos hogy a játékkal van a baj?) Ha megfigyeled az összes arénában respawnolnak a zombik, valamint a láncfűrész újratöltődik. Avagy nem mondanám hogy nincs lehetőséged megoldani a problémát.

Én nagyon élveztem, minden fillért megért! :K

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

(#394) heavygrip


heavygrip
aktív tag

Egy kis segítség kellene.

Valaki használ hwinfo-riva turner kombót?
Nekem valamiért nem megy normálisan,csak a töltő képernyőknél látom. Menüben,illetve amikor betöltött a pálya eltűnik...
Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#395) Istyu74 válasza heavygrip (#394) üzenetére


Istyu74
aktív tag

Ugyanez a helyzet nálam is,
Mikor felbontást állítottam akkor ott maradt, de kilépés után már nekem is ez van, játék közben nem mutat semmit.

Üdv, István.

(#396) oriic válasza Istyu74 (#395) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én ki is kapcsoltam. Amúgy is a beépített sokkal jobb csak a méretet nem lehet állítani sajnos.

Live-Die-Respawn

(#397) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Brutál jó ez a játék. Kicsit féltem a gépigénytől de meg sem röccen, bár bele sem néztem a beállításokba úgy indítottam ahogy volt. Így is csodaszép. :)
Nekem néha előjött a régi doom hangulat, ott is volt pár hatalmas dara, mint itt.

Tény, hogy ez a platform ugrálós hülyeség néha kicsit sok, volt amikor 5 percig tanakodtam mit kell csinálni mire észrevettem az ajtó mögött egy falrészt amit valami csoda folytán épp el lehetett érni dupla ugrással + shift kombóval...

Szerintem még az elején járok, de nem is tudok sokat játszani vele annyira tömény hentelés max 1-2 óra egyhuzamban.

(#398) Daelion


Daelion
őstag

Na én is most fejeztem be,hát ez nem kicsit volt durva. :C 'szerencsére már a fejem se fáj tőle'

Vége fele azért nem kicsit durvul be a játék amikor már megvannak kb a full fejlesztések meg minden.
Játékmenetet is meg lehet szokni és már nem zavart ez töltény/élet stb dolog és lehet tartani a játék tempóját.
Platform rész nem volt olyan ami nagyon kiakasztott volna.'Darksidersek megedzettek :DDD'
Max 1-2 volt a vége fele amire már azt mondtam,hogy na ez már kicsit sok de az is meglett pár perc után.

Marauderek tudtak talán a legjobban bicskanyitogatóak lenni de még így is maradt 20 extra life a játék végére tehát annyira nem volt vészes a Hurt me plenty amint bele jön az ember.

Próbáltam azért lehető legtöbb dolgot felfedezni meg össze szedni + Codexet is végig túrtam/olvastam,azért egy 'eszetlen lövölde' játékhoz képest egész sok háttér sztori meg egyéb infó van benne.

Ja meg a játék beton stabilan ment végig,1 crash-se vagy akármilyen error vagy akár csak egy komolyabb bug.
Példát vehetnének sokan.

Teljes mértékbe megérte a pénzem. :K

[ Szerkesztve ]

(#399) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Na páran letolták már biztosan, dumálgassunk a lore-ról is. Ki lehetett vajon a csontváz kezű alak a Slayer visszaemlékezésénel a gépnél? Halál?

Live-Die-Respawn

(#400) hszilard666 válasza oriic (#399) üzenetére


hszilard666
veterán

SPOILER!!! NE OLVASD EL HA MÉG NEM JÁTSZOTTAD VÉGIG!

Szerintem Hayder. A codex entry-k ben hivatkoznak az alakra aki az outsiderből DOOM slayert csinált, a khan makyr tudta nélkül. Több opcióval alá tudom támasztani:

1. Amikor megtaláljuk a testét haydennek említi a tudós hogy alien tech.

2. Urdak ról származik szerintem Hayder robotikus teste, nagyon hasonlít az ottani designra. Ezen kívül a fortress of doom is makyr technológia, amivel hayden gyönyörűen együtt tudott működni, VEGA mondja is hogy megegyezik a mainframe a fortressnek hayden testével.

3. Hayden tisztában volt azzal hogy a makyr a pokolban mit csinál a sentinelek tudta nélkül, ezt el is meséli akkor amikor urdakra utazunk, valamint az összes makyr tradicióval tisztában volt. (Ezen kívül rengeteg információval rendelkezik a slayer multjából, ezt ugye el is ecseteli amikor sentinel prime on kirándulunk.)

4. A legjobbat hagytam a végére:
A látomásban amikor feltápolja a slayert, egzakt ugyanazt a sort mondja mint a 2016 os DOOM ban amikor odaadja az első argent energy upgrade-et.

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Doom Eternal
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.