Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Doom Eternal

Hozzászólások

(#301) heavygrip válasza oriic (#295) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Fentebb egy polcal Doom baba :B
És még vannak "dolgok" amik láttán tátva maradt a szám. :DD
Tök jó az a főhadi szállás. :R

Más: hogy lehet a slayer klubbal össze hangolni?

[ Szerkesztve ]

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#302) Daelion válasza shotika (#300) üzenetére


Daelion
őstag

Ugyan nem fő szempont a sztorija de én pl elolvasok mindent a codexbe legalább első végigjátszáskor mert annyira azért érdekel a világa. :) '2016-ba is ezt tettem'

[ Szerkesztve ]

(#303) flyer12


flyer12
tag

A multit így elrontani :( számomra élvezhetetlen, nagy kár érte...

[ Szerkesztve ]

flyer

(#304) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Pár óra után tőlem is pár szó
-ami jó azt továbbvitték, tökéletesen futó szép grafika, jó részletek, kidolgozottság, finomodott sok minden. Szépek a pályák is, meg a pár plusz ami változatosabbá teszi a mapot.

-ami nem jó: iszonyat kevés lőszer, hihetetlen. 16 a sotiba, 2 tár a géppuskába? Plasma lőszer meg kb nincs :D eddig ennyi fegyó van ahol tartok.
-gyorsabb a harc, de már zavaróan gyors. Muszáj pörögni mert meghalsz. Ha közel engedsz egy pókot, onnantól game over, de 2 gargoyle és szétkap 3 sec alatt.
-folyomány: nehezebb. Megtaláltam az első Slayer Gate-t, pár próba után feladtam inkább, mikor bedob 2 kardos dögöt meg 1 revenantot, ott vége van. Nincs elég sebzés egyszerűen. Plasma power lövése 1et megöl, és ha éppen túlélem ezt, ott a másik.
HMP-n játszom, nem is UV-n.

[ Szerkesztve ]

(#305) shotika válasza whitezo88 (#304) üzenetére


shotika
őstag

Pont ez a szép ebben a cuccban! Van benne kihívás (pedig csak 2. nehézségen tolom), oda kell figyelni, és persze lehet mindenféle fegyo módosítást és kiegészítést is venni (meg találni) és fejleszteni. Én az első "test" upgradenél a lőszerre pakoltam így Heavy Cannonba (az első gépfegyver vhol a játék elején) 60 helyett már 90 fér, viszont a shoti az szopó, ott csak 2 plusz lőszert adott a 16-hoz.
De amúgy ja, nagyon erősek az enemyk, még a sima buta zombi is 3-4 csapással leszopja az életed. Nekem eddig jó taktika, hogy nem rohanok, folyamatosan nézem a térképet (a keményebb összecsapásokat mindig előre berajzolják), és ha lehetőség van, akkor már messziről leszedegetem a keményebbeket a Heavy Gun sniper lövésével. A sima és a közepes heavy enemyket egy fejlövéssel elintézi. Meg ugye nézni kell a a kis infokat amiket kirak az enemykről amikor először jelennek meg. A robotpók fejéről például le lehet lőni a távolsági fegyvert - utána is kemények, de legalább nem lövik rád az 50-60 hp-t leszívó rakétákat. A Cackodemonok ellen mondjuk a shoti stickyje a legjobb, ha eltalál vele, pár mp múlva mehet a Glory kill. Ha elfogy a lőszer, akkor meg mehet a láncfűrész. És így tovább. Az elején valóban macerásnak tűnhet, de rá kell érezni, és utána hatalmas élmény, főleg hogy közben ontja a játék a faszábbnál faszább zenéket és mindezt olyan páratlan grafikai megvalósítással és design-nal, hogy beleég a monitorba.
Minden fillért megért nekem ez a cucc, pedig még csak 2-3 órát raktam bele (mondjuk én minden szart megkeresek, secret, mindent)

[ Szerkesztve ]

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#306) cowk válasza whitezo88 (#304) üzenetére


cowk
tag

mi a nehezsegi fokozatod? nekem elsore siman ment az elso slayer gate. en rohadtul elvezem, hogy nagyobb a kihivas, mint a 2016-ban :D

(#307) Segal válasza whitezo88 (#304) üzenetére


Segal
veterán

Majd jönnek nemsokára a halál nélküli végigjátszások, utána meg a csak pisztolyt használt stb végigjátszások :DDD
Én a 2016ost végigtoltam de amikor megjelentek ezek a végigjátszások hozzá akkor rájöttem hogy legjobb esetben is középszint alatt vagyok :))

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#308) cowk válasza Segal (#307) üzenetére


cowk
tag

amikor a busz utan futsz, azt se az olimpiai 100 meterhez mered :D

(#309) Daelion válasza whitezo88 (#304) üzenetére


Daelion
őstag

Szerintem azért is lett így,hogy rá legyen 'erőltetve' az ember hogy igen is használja az arzenálját amennyire lehet.

Láncfűrész regenerál legalább annyira,hogy le tudd vágni a gyengébb ellenségeket töltényért.
Gránátok amiket tudsz lőni a vállra szerelhető gránátvetővel meg egyéb dolgok amiket tud a feltuningolt Slayer. :) 'lángszóró ellenségre hogy dobjon armort pl'

Nekem is fura volt egy ideig mert úgy próbáltam játszani ahogy a 2016-al is játszottam '2x vittem azt végig és rakás Arcade lement'.
Itt ez nem nagyon működik mert gyorsabbnak kell lenni és nem csak levágok mindent 1-2 kedvenc fegyverrel azt csá.

Én is a Hurt me plenty fokozaton játszom,egyenlőre 3 Slayer gate-t találtam addig ahol most tartok,mindegyik lement első nekifutásra.

Illetve az extra life-ot is felveszem mindenhol ahol látom a mapon,most is van még 7 darabom.

(#310) shotika válasza Daelion (#309) üzenetére


shotika
őstag

Én kiegészíteném annyival, hogy ezt a játékot meg kell tanulni játszani. A 2016-os ilyen szempontból sokkal ardace-abb volt - na nem mintha ez a rész olyan hihetetlen agymunkát igényelne, de energiát kell belefektetni.

Szóval a többieknek: no para, nyomjátok és meghálálja a játék!

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#311) Apollyon válasza cowk (#306) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"HMP-n játszom, nem is UV-n"
Hurt me plenty...

Olvasva a tapasztalataitokat, egyelőre még nem bántam meg hogy nem vettem meg előre.
Szerintem én is majd behúzom valami akcióban egyszer a teljes, összes DLC-s verziót. :D

Az, hogy nehezebb, sosem baj, a mai game-eknek inkább az a bajuk, hogy nincs bennük kihívás.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#312) shotika


shotika
őstag

Na, szóval egy kis tesztelés és finoman hangolás után:

Gépem: I5 3550, Nvidia 1060GTX 6GB, 16GB DDR3 ram, és a legnagyobb zúzásban is tartja a 80 feletti FPS értéket. (illetve még egy apróság, az új Nvidia driver adott nekem 20 FPS többletet - remélem nem vágta haza a CoDMW-t :D)

[ Szerkesztve ]

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#313) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Akik steamen játszanak:

Overlayt lőjjétek ki, állítólag plusz FPS-t kapunk. Én nem igazán vettem észre különbséget. )100+ FPS-em van így is. :DDD

Live-Die-Respawn

(#314) Ragnar_ válasza shotika (#312) üzenetére


Ragnar_
addikt

Ó én ezen az ugrálós szakaszon csak kb. 15x estem le.. :DDD Mármint ha ez az ahol a süllyedős platformok vannak, meg a végén 2 monkeybar közötte forgó lánc.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#315) Daelion


Daelion
őstag

Azért ez a játék elég egy 'Nightmare' lehet azoknak akik érzékenyek a motion sickness-re.

Én nem vagyok hajlamos rá,talán 10+ év alatt 2x éreztem furán magam játék közben és akkor is csak pillanatnyira de itt van,hogy már majdnem megfájdul a fejem és szünetet kell tartanom.
Annyira gyorsan kell a kamerát mozgatni meg mindenre figyelni/szemmel követni. 'vagyis szerintem ettől van'

Lehet aztán egy idővel nem fog zavarni de első pár óra közben eléggé érezhető volt. 'tegnap este'

[ Szerkesztve ]

(#316) wjbhbdux válasza Daelion (#315) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Nagyobb FOV beállítás segíthet.

/s

(#317) McW1


McW1
tag

Na de az mekkora már, hogy egy Doom játékban kb 2 nyamvadt shoti tölténnyel kell szaladgálni beszartan mint egy mókus:DDD

Azért a Dúmoknak nem az ammo management volt a fő szempontja, ha jól tévedek:D

Azt hiszed, hogy mit gondolsz?

(#318) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!

Hát nem is tudom mit mondjak. Nekem nagyon bejön a játék! :Y Imádtam a 2016 ost, megvan PC re és nintendo switch re is, de az eternal minden szinten felülmúlja! Amit nem kedveltem a 2016 ban az a kevés ellen, valamint általánosan amint felvetem a pacinget azonnal vége lett a játéknak :( De nem itt! Pokoli nagy arénák, rengeteg ellen! Imádom! Valahogy a sebessége is jobb, nem az fps re gondolok hanem a játékmenetre. Valamint odaragaszt a gép elé. 15:00 kor ültem le, és most pause oltam le a játékot hogy felnézzek ph ra :DDD. Szerintem mindent elmondtam ezzel. Annyira bejön, hogy első nap megveszem switchre is. Fullproce vettem dobozosan, de abszolút nem bántam meg! A steelbook meg olyan szép hogy leteszem a hajamat! :))

Eszembe jutott miért szeretem annyira! A sebessége a játéknak engem a quake 3 arénára emlékeztet, egyik kedvenc mp játékom. :B

[ Szerkesztve ]

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

(#319) #48613632 válasza Daelion (#315) üzenetére


#48613632
törölt tag

Szerintem ezt kapcsold ki.
settings >> game >> accessibility >> environmental screen shake (OFF)

(#320) shotika


shotika
őstag

Könnyezem, annyira gyönyörű ez a fegyver :'(

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#321) #48613632 válasza McW1 (#317) üzenetére


#48613632
törölt tag

és még az IDKFA sem működik :D

(#322) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok,

steames verzió, úgy gondolta h ma updatel kb 200megát..na 99%-nál mindíg kihal :D
Másnál ilyen gond esetleg?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#323) bagyulajuve válasza McW1 (#317) üzenetére


bagyulajuve
addikt

én is kifogyok mindig és csak nézek h wtf csináljak most :DDD

valahogy okosabban kellene csinálni, de hát az a skorpiószerű gonosz is annyi lőszert igényel...és rohadt nehéz eltalálni a farkát

Resistencia eterna

(#324) bagyulajuve válasza Apollo_21 (#322) üzenetére


bagyulajuve
addikt

nekem elindult, bár nem tudom megcsinálta e a frissítést

Resistencia eterna

(#325) Apollo_21 válasza bagyulajuve (#324) üzenetére


Apollo_21
addikt

Újra installálom mert a szünet gomb megnyomása után kiírta h figyumár..akkor a
Doom nincs is telepítve jó?.... én meg néztem h wtf hisz tegnap gameltem ez csak egy tetves 1-200mega frissítésről vakarózás volt még az elöbb :D
Remélem megjavul ez a 2.0ás verzió...eddig 37,3volt most rámakarja tukmálni a 37,5öt

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#326) #48613632


#48613632
törölt tag

Hát, így 4 óra játék után, azt kell mondjam, nagyon addiktív. Nekem jobban bejön, mint a 2016-os. A hangulat nagyon adja, a zenétől borsódzik a hátam, főleg mikor klasszikus dallamokat vélek felismerni, valemelyik korai verzióból. A grafika meg vadállat. Az utóbbi idők egyik legszebb játéka szerintem. Nem bántam meg, hogy megvettem. (A Denuvo bulit leszámítva persze, mivel éjjel már kikerült a virágboltba is .... Ez gyorsabb volt, mint a Fallen Order)

(#327) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Nah, végre csak életre lehetett ismét kellteni.
Így pár óra után azt mondom, szerintem piszok nehéz a 2016oshoz képest.
Lövök 3at, rámtámad 4szörny és kiírja h low health..nem azt mondom hogy ez így rossz, de ha emlékeim nem csaltak ott azért lehetett kaszabolni, itt meg úgykell küzdeni pár koszos töltényért...2es nehézségen is mintha nightmare-ra tenném...lol. Azt már megsem merem kérdezni hogy miért nincs benne 4k felbontás lehetőség.. :D Közben meg sorra van 4k gameplay.. ytn????

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#328) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Azért az mi már, hogy a két-három pályarésszel korábbi boss később normál ellenfélként jelenik már meg? :D Á, imádom a játékot, de 1-2 óra és a végén vagyok már sajnos.

Live-Die-Respawn

(#329) Segal


Segal
veterán

Na én is kipróbáltam. Fura ez az úgy ölj hogy épp mire van szükséged (heal vagy lőszer) dolog de összeségében tetszik. Viszont már az elején is sikerült 2x lefeküdnöm szóval lesznek itt még bajok a késöbbiekben :B

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#330) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Van valahol Steam-es változat, vagy azt csak steam-en lehet venni? Néztem mindenhol, GMG-n, stb, de mindenhol csak Bethesda-s változat van. Viszont achi-k miatt inkább a steam-es változatot szeretném bezsákolni.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#331) KaitouP válasza Segal (#329) üzenetére


KaitouP
veterán

Ez az előző Doom játékban is így volt, csak most hangsúlyosabban jelenik meg.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#332) kabalababa


kabalababa
tag

Sziasztok!
Valakinek van ötlete arra, hogy ezen hogyan tudnék továbbjutni?
Semmire se reagál. (Bethesda Launcheres verzió)

(#333) Segal válasza KaitouP (#331) üzenetére


Segal
veterán

A halálom? :DDD :P
Az tutira :))
Tetszik csak sokkal több mindenre kell figyelni. Persze ha kitanulja az ember akkor oké de egyelőre még elég összetett.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#334) gainwardgs válasza kabalababa (#332) üzenetére


gainwardgs
addikt

Vidd az egeret a bal felső sarkokba ahol a mutató van, kattints és feléled a kurzor :D

(#335) kabalababa válasza gainwardgs (#334) üzenetére


kabalababa
tag

Sajna nem megy, csak ezt a hangot hallom, mikor odaviszem az egeret és kattintok. :F

(#336) wjbhbdux válasza kabalababa (#332) üzenetére


wjbhbdux
veterán

ctrl+alt+del majd válts vissza a játékra.

/s

(#337) cowk


cowk
tag

belement kb 7 ora jatek eddig, es nem sietek - nagyon-nagyon csuszik :C guilty pleasure-bol massziv kihivas lett, hihetetlen, hogy 2 elhibazott shotgun loves utan elore kell mennem a kovetkezo mobhoz skuloert :D valoban eros lett a platform resze is, de szerintem meg boven elvezheto :K

[ Szerkesztve ]

(#338) kabalababa válasza wjbhbdux (#336) üzenetére


kabalababa
tag

Úgy se jó. :(
Legelőször Alt+Tabbal próbáltam, de gondolom lényegében a kettő ugyanaz lenne.
Soha nem volt még ilyen problémám, nem tudom mitől lehet ez...
Próbaképp felraktam a Quake Champions-t szintén a launcherből, de ott van egér, csak hibát ír ki (services not available 1501), de ennek semmi köze a Doom-os hibához.

[ Szerkesztve ]

(#339) Apollo_21 válasza kabalababa (#338) üzenetére


Apollo_21
addikt

Bocs a noob kérdésért, de úgye hosszan megpróbáltad nyomni a bal egér gombot ?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#340) KaitouP válasza Segal (#333) üzenetére


KaitouP
veterán

Az ammo, health, armor szerzés. :D

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#341) kabalababa válasza Apollo_21 (#339) üzenetére


kabalababa
tag

Úgy még nem próbáltam, de sajna úgy se megy.

(#342) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Your Fight is ETERNAL

Na le is futott a stáblista, ez bizony kérem szépen jó volt, még ha néha "falra másztam" én is egy-egy platform rész miatt. Imádtam, jöhet a folytatás pár év múlva.

Live-Die-Respawn

(#343) bagyulajuve válasza oriic (#342) üzenetére


bagyulajuve
addikt

nem szaroztál, ez igen gyors volt :DDD

Resistencia eterna

(#344) oriic válasza bagyulajuve (#343) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Steam szerint 15 óra és a secretek után nagyon nem is kutakodtam, meg kódexeket sem olvasgattam végig.

Live-Die-Respawn

(#345) Segal válasza oriic (#344) üzenetére


Segal
veterán

Akkor jöhet az (ultra) nightmare fokozat :DDD
Én még csak a második Revenantal futottam össze :K

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#346) kabalababa válasza kabalababa (#341) üzenetére


kabalababa
tag

Csak úgy sikerült működésre bírnom, hogy magát a "DOOMEternalx64vk.exe"-t indítom el rendszergazdaként.
Érdekes...

(#347) KaitouP válasza oriic (#344) üzenetére


KaitouP
veterán

Hm, érdekes taktika, én addig tovább sem megyek egy pályán, amíg nincs meg minden collectible cucc. Hajtok a platina trófeára, előző Doom-hoz is megvan. :D A játék végéhez: egészségedre és grat! :R

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#348) Segal válasza KaitouP (#347) üzenetére


Segal
veterán

Túljutottál már az első pályán? ;] :P
Elsőre nekem is az a cél hogy végigtolni, aztán úgyis újra ki lesz ez még játszva :))

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#349) KaitouP válasza Segal (#348) üzenetére


KaitouP
veterán

Ötödik küldi jön. :)

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#350) shotika válasza oriic (#344) üzenetére


shotika
őstag

Én nagyjából 10-12 óránál tartok, és még csak 2x jártam a főhadiszálláson. Azért haladok ilyen lassan, mert minden szart meg akarok találni, még azokat is amiket nem jelöl a térkép - plusz közben ezerrel megy a dumálás is messengeren a játékról :D

[ Szerkesztve ]

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Doom Eternal
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.