Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ...donor...

Hozzászólások

(#1) ESP


ESP
senior tag

Sziasztok!

Mivel eddig sem a mellébeszélésemről voltam híres belevágok a közepébe:

Egy kollégám kislányánál ''acut myeloid lukémiát'' diagnosztizáltak és ez az Édesanya levele alapján eléggé megindított és elgondolkodásra késztetett...

Nem...nem Neki kérek segítséget, csak csupán egy kis időt és megértést...e pár sor elolvasását és értelmezését, s bizonyos százalékban a befogadását...

Voltam egyszer egy keresztyén találkozón, ahol egy pécsi onkológus tartott előadást...
Elmondta, hogy pár (cirka 15) évvel ezelőtt az ún. leukémia túlélési esélye alig haladta meg a 10%-ot...de az orvostudomány fejlődésének és a csontvelőátültetésnek köszönhetően mára ez a szám eléri a 80-85%-ot!!!

Donornak jelentkezni semmi többet nem jelent, mint elmész vért adni (4 egység), majd ezt követően egy laza vérvétel és bekerülsz egy adatbázisba...ezután a világ bármely részén élő emberen segíthetsz, CSUPÁN KÉT NAP KÓRHÁZI TARTÓZKODÁS ÁLTAL!!!

Két nap és két tűszúrás egy életért...

Gondoljátok meg...

Én már jelentkeztem...

Üdv: Tomi :R

[Szerkesztve]

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#2) ESP


ESP
senior tag

Egy kis tájékoztató...
[link]

Két film...
[link]

Töltsétek le és nézzétek meg...

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#3) ESP


ESP
senior tag

Fel...s legalább elolvassátok...

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#4) ESP válasza ESP (#3) üzenetére


ESP
senior tag

Fel...és tessék gondolkodóba esni... :R

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#5) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ezen szoktam töprengeni, pont pár napja gondolkodtam el ismét, hogy mely részem lehet még élő állapotomban mások megsegítésére, és igen, a csontvelő az egyik, meg a máj a másik.
Egyik egészséges vesémet kizárólag családtagnak adnám!
Hogyan lehet bekerülni az adatbázisba? A helyi véradó állomásra menjek be? Házi doki beutaló nem kell hozzá?

[Szerkesztve]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#6) gozso


gozso
senior tag

felmerul bennem egy kerdes: ha donornak jelentkezem, semmisse valik az a papir miszerint nem kerem az ujjaelesztesemet?
:F

[Szerkesztve]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#7) ESP


ESP
senior tag

Fogalmam sincs...nem tudok az újraélesztésről semmit, de ez a konkrét vizsgálat kizárólag(!) csontvelődonor tekintetében áll...

Annyit tesz, hogy elmész vért adni, utána ha szólnak -és úgy gondolod, hogy van két napod egy emberéletért- akkor egy rutinbeavatkozás és már kész is...

Tévedés ne essék, nem a kollégám részére keresek jelentkezőket...nem is ismerem...nem is láttam és nem valószínű, hogy látni fogom Őt valaha...
Ő pécsi, én meg Tapolcán élek...
Csak a gesztus és az, hogy mi egészséges (nek mondott) emberek képesek vagyunk-e erre a kis ''áldozatra''...

Nem győzöm hangsúlyozni:
Egy véradás...és ha szerencsénk van...két nap egy emberéletért...

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#8) ESP válasza Algieba (#5) üzenetére


ESP
senior tag

Hogyan lehet bekerülni az adatbázisba? lsd. következő
A helyi véradó állomásra menjek be? igen...ott elmondanak mindent részletesen...
Házi doki beutaló nem kell hozzá? dehogy...

:R

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#9) Algieba válasza ESP (#8) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Pénteken amúgyis mennem kell a kórházba. Mellette van a véradó állomás is, akkor beugrom.
Nekem semmi, és ha segíthetek máson... Csak aztán becsülje is meg a második esélyt!

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#10) elitgamer


elitgamer
tag

hany evesen lehet vert adni?mert en szivesen adnek,de meg csak 14 vok...asszem 16,nem?

konfig az adatoknal,,,,,ime az en kisci Crysis-es oldalam,csomo letoltes,csomo altalam forditott anyag stb http://crysis.uw.hu/

(#11) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Örülj neki, ha egészséges vagy és adj vért. Az életmentés legegyszerübb módja.
Higgyétel el jó érzés.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#12) ngabor2 válasza gozso (#6) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem, a kettőnek semmi köze egymáshoz. balesetben elhunytak szerveit csak akkor használják fel, ha a donor agyhalott, és esély sincs az újraélesztésre.

én sajnos nem tudok vért adni, egy egyszerű vérvételtől is rosszul vagyok, egyszer már sokk-közeli állapotba is kerültem. pedig az tényleg nem veszélyes, mármint a vérvétel. egyszerűen félek a tűtől. aki tehet, az viszont menjen.

(#13) ESP


ESP
senior tag

Köszi az építő jellegű gondolatokat...

Ha mást nem is, legalább érdeklődjetek a helyi vérellátóban...

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#14) ESP


ESP
senior tag

Segítsünk egymáson...

(akár egy upp-al)

:R

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#15) ESP


ESP
senior tag

Érdektelenség?
Lustaság?
Érzéketlenség?

Ki tudja?! :F

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#16) ESP


ESP
senior tag

Ma voltam a második vizsgálaton... ;)

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#17) #47053824


#47053824
törölt tag

Miért kell a két nap kórház? Csontból vesznek ki valamit vagy csak a vérből?

(#18) ESP válasza #47053824 (#17) üzenetére


ESP
senior tag

A csontvelő nyerése

Altatás (narkózis) vagy gerincvelői érzéstelenítés alkalmazásával a donor mindkét csípocsontjából fecskendő és vastagabb tű segítségével több szúrásból csontvelőt szívnak ki, és azt a beteg vérkeringésébe juttatják. A donor csontvelőállományának 2-5%-át adja, amely kb. 2-3 hét alatt pótlódik. Az egész beavatkozás 40-60 percig tart.

Az adó a csontvelőátadás napján megy be a kórházba, és 2-3 napot tölt ott az érzéstelenítés (narkózis) esetleges utóhatása, illetve a csípotáji érzékenység miatt, 6-8 nap múlva azonban teljesen visszanyeri aktivitását, ismét munkaképes lesz.

A csontvelőátadás kockázata?

Egyéni tulajdonságként valaki rosszul tűri az érzéstelenítést, amelynek következményei lehetnek: hányinger, hányás, vérnyomásesés, szabálytalan szívműködés. A korszerű narkózis kockázata minimális, de elméletileg, mint más téren is, a halállal végződő szerencsétlenség is elképzelhető. A gyakorlat az, hogy az Egyesült Államokban eddig közel 20.000 csontvelőátültetést végeztek, de egy donoron sem jött létre súlyosabb szövődmény.

A [link]-en bővebben olvashatsz a témával kapcsolatban...

Ritkán előfordul, hogy a csontvelőnyerés helyéről vérszivárgás indul el, és kockázat a fertőzés is, amely megfelelő technikával és gyógyszeres kezeléssel megelőzhető. A szúrások helyén átmeneti érzékenység, fájdalom lehetséges, de ez néhány nap alatt nyomtalanul elmúlik.

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#19) #47053824 válasza ESP (#18) üzenetére


#47053824
törölt tag

Köszi!
A véradás még elmenne, de a gerinc érzéstelenítés nálam kizárva, azt soha nem engedném.
Altatás meg nem valami egészséges.

(#20) ALI_G


ALI_G
veterán

up az életnek!

(#21) ESP válasza #47053824 (#19) üzenetére


ESP
senior tag

''Altatás meg nem valami egészséges.''

Erre azt mondom, hogy a leukémia és a halál sem egészséges...

De Ti tudjátok...mi meg érezzük...

Segíteni jó...jó tett és jó érzés... :R

[Szerkesztve]

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#22) tütüke válasza ESP (#21) üzenetére


tütüke
tag

Évente 2-szer szoktam vért adni. De arra még nem gondoltam, hogy donor legyek. Sajna most egy évig nem lehetséges a véradás sem (mert műtöttek), de amint lehet, ujra megyek majd. Ritka vércsoportom van, ezért tartom fontosnak a rendszeres véradást. Donornak lenni még jobb érzés lehet, mint véradónak :R Át fogom gondolni és amint lehet utánaérdeklődök, hogy mivel is jár ez pontosan.

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#23) Andie válasza tütüke (#22) üzenetére


Andie
őstag

Üdv a topicnak és a kezdeményezésnek.
Ez elég különleges téma, igencsak megosztja az embereket tapasztalataim szerint. Elég ha példaként jómagam és kedvesem emlitem. Én még soha nem adtam vért, még ha lehetöség volt rá, akár itt cégen belül, akkorsem. Lehet kövezni. Párom, de főleg a huga meg hakell, hanem mennek. Ha lehetne, minden nap adnának. Nem érdekli öket se az, hogy utánna órákig szédelegnek, se a véraláfutásos kar, se a fertözésveszély (tudom, áá, nincs), se semmi. Párom egyértelmüen kinyilatkoztatta, hogy ha ö feldobja a talpát, nyugodtan szedjék szét, adják a szemét ennek, a fülét annak, stb.
Én már a gondolattól is borzongok. Nem, nem félelem ez, mint ahogy T. moderátorunk itt irta alant, jóltüröm a tüt, vettek már tölem vizsgálathoz vért nem egyszer, meg kaptam injekciót is párszor. Egyszeren attól berzenkedek, hogy halálom után feltrancsirozzanak, és egy halom húsként feküjdek a kukacok közé. Tudom, akkormár nemmindegy? Hát, igy élőként nem. Nekem.
Még mielött máglyán megégettek, az érem másik oldala : viszont a családomért, netán barátaimért mindent. Ha öcsémnek, páromnak, szüleimnek szüksége volna pl fél vesémre, stb, akkor gondolkodás nélkül feküdnék a kés alá. Vérröl nemis szólva.
De csak úgy, önszántamból bemenjek, alávessem magam egy ilyen veszélyes procedúrának, hogy kiszippantsák a csontvelömet, jókora fertözésveszélyt - és még nemtudjuk miket - elöidézve... hát elnézést, nem.
Már a vérrel kapcs is az az álláspontom, hogy nem véletlen van az bennünk, és nincs felkészülve a szervezet erre a folyamatos veszteségre. Oké, az ösember is meg-meg sérült, de sztem nem 3-4 decit havonta (vagy milyen rendszeresen csapolják manapság). De ez még oké. A vér újratermelödik relative gyorsan, bár higul ugye. Hogy aztán ez jóe nekünk, nemtudni, neme késöbb magas vérnyomás (a szervezet felkészül az újabb csapolásra) lesz a vége, stb. De hogy a csontvelö??? Természetes módon ugye az ember soha nem veszit csontvelöt - szóljatok, ha tévedek. Oké, hogy úgy terveztek meg minket, hogy szinte mindenünk reprodukálódik, hála a tervezőnknek, bárki is volt, de félek, a csontvelőveszteség - és pótlás még nem teljesen feltérképezett dolog...
Hangsúlyozom : ez az én véleményem, semmiféle tudományos vagy nemtudományos munka nemáll a háttérben, és abszolute nem rombolni akarom a topic morálját - sőt, emberileg kizárólag támogatni tudom! És elismerésem a bátraknak! :R

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#24) tütüke válasza Andie (#23) üzenetére


tütüke
tag

Vért adni félévente egyszer lehet csak. Nincs szó arról, hogy havonta 3-4 deci. (Ha csak nem a nőkre gondolsz, akik egyébként is adóznak havonta a vérükből, de az nem annyi...) Nem egy nagy procedúra ez az egész: bemész, megvizsgálnak, leveszik, eszel hazamész. Én nem szoktam szédelegni, nem véraláfutásos a kezem, hiszen akik a vért veszik, már gyakorlott nővérek, s nagyon rutinosan csinálták nekem eddig mindig, még akkor is, ha a vénám nagyon mélyen van, és vastag a bőröm. Szóval nekem nehéz megtalálni a vénámat, de még nem okozott gondot soha. Előtte inni kell, utána enni, akkor nincs szédelgés, meg rosszullét, vagy ilyesmi.
Nyilván csontvelőt nem veszit el az ember nap mint nap. De ez nem olyan, mintha a szivedet kérnék átültetésre. Újratermelődik, és életet mentesz vele! Biztos vagyok benne, hogy nem egy egyszerű, fájdalommentes beavatkozás, de a cél ez esetben szvsz szentesíti az eszközt.
Senki nem fog megkövezni, ha nem mész el donornak. MIndenkinek magának kell eldöntenie, hogy vállalja-e vagy sem.
Egyébként a fertőzésekről annyit, hogy a 21. században élünk. Nem kötelező egy vidéki kórházba bemenned. Mehetsz egy olyanba is, ami számodra szimpatikus, és ugy gondolod, hogy ott a higiéniás feltételek jobban teljesülnek. :)

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#25) amargo


amargo
addikt

Nekem is elég ritka vércsoportom van, de önszántamból még nem adtam vért, kedvesem már többször is, és volt úgy, hogy megyünk.. de aztán mindig valamilyen rendezvényen voltunk.. én meg nem végig szédelegni akarom..
Andie értek egyet, bár a Nők folyamatosan vesztenek vért ugye, szall azért ez a dolog kivan találva, hogy meglehet ''csapolni''.
Hogy tű fóbiám, vagy kés fóbiám.. vagy mim van azt nem tudom, de férfias sikítást hallok a fejembe, amikor arra gondolok, hogy valakinek csak úgy a testemből odadjak valmait.. Közeli hozzá tartozó stb, nekik adnám.. de csak úgy? Nincs meg bennem, mi sok másban meg van.. talán a Dalai Lámában leginkább.
Persze tudom az önzetlen segítésg nyújtás miatt csinálják, hogy jól esik valamit adni, ami úgy is újra termelődik stb.. (én is sokat segítek embereknek.. de nem magamból.. ha csak az ''eszemet'' nem vesszük bele)

Pl Kedvesem tök élvezte a véradást.. aztán 3napig ráse mert nézni a karjára (harcibibi!!) és minden baja volt.. de újra elmenne. Lehet a nőkben jobban megvannak az ehhez szükséges tolerancia? vagy szintű gondolkodás mód? Sok férfi ismerősöm szintén gondolni sem mert ilyenekre, lehet mi önvőbbek vagyunk a testünkkel kapcsolatos kérdésekben?

Pártomom az önzetlen segítség nyujtást, de a testemből? Nem, ez még nem megy..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#26) tütüke válasza amargo (#25) üzenetére


tütüke
tag

Nem tudom, hogy összekapcsolódik-e a két dolog, de az a gondolatom támadt, hogy nők talán azért adják könnyebben a vérüket, vagy hoznak áldozatokat, mert ez genetikusan programozva van együtt az anyasággal. MIndent a gyermekekért, és sokmindent a bajba jutott emberekért. Ha valaki összeesik az utcán, egy férfi elmegy mellette, gondolván, hogy részeg, a nő megáll, hogy megkérdezze: segithet-e?- persze vannak kivételek, és egyátalán nem biztos, hogy ez igy működik.

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#27) Loopus


Loopus
tag

Felevente egyszer? En ugy tudtam harom havonta, es noknek max evente haromszor... Amugy semmi baj sincs a veradassal, nem tudok olyanrol, akinel manapsag valamilyen problema jelentkezett volna. En magam a 15+ veradasommal a hatam mogott sem emlekszem, hogy lett volna vmi gondom. Csontvelodonornak is jelentkeztem egy par eve, de meg egyszer sem hivtak...
A ketkedoknek meg a huzodozknak pedig: mielott nagyapam meghalt, a korhazban egy heten keresztul napi harom-negy egyseg vert kapott. Egy nap alatt annyit, mint amennyit egy ev alatt adhatok!!! Es nem is mutottek... Ezen azert erdemes elgondolkodni.

(#28) amargo válasza tütüke (#26) üzenetére


amargo
addikt

Igen az anyaságra gondoskodásra, akartam utalni én is.. a pasikat is ez jellemzi, hogy inkább tovább mennek azokkal a reakciókkal, amit írtál.. Bár több esetett és akár magamból kiindulva is éltem már meg, ahol mi férfiak ugrottunk elsőnek (pl tavaly én vettem észre elsőnek, hogy egy lány fuldoklik a tengerben-> majd mentettem ki és segíteni is nagyobb fáziskéséssel férfiak jöttek.. amikor már látták, hogy kezdek én is bajban lenni életmentői hiányosságaim révén)
De tény, hogy a nőket jóval fogékonyabbaknak érzem segítség nyújtásra.

Bár ez összetettebb gondolat menet: vannak a feminin férfiak, aki férfiasak stb, viszont vanank vonásaik, amelyek érzékenyebbé/gondoskodóbbá.. akármivé, teszik bizonyos szituációra.
És ott vannak a férfias nők is. Szintén tulajdonságokra gondolok akár.

Nem tudom kikből kerülki az a bizonyos szűk réteg, akik a testükből adnak, de becsülöm Őket! Amiért kicsit másabb a szemlélet módjuk, mint az enyém/mienk akik nem teszik ezt meg (ezzel nem érzem magam kevesebbnek, büntüdatből meg nem lehet csinálni..).

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#29) tütüke válasza amargo (#28) üzenetére


tütüke
tag

egy egész topik kevés lenne ahhoz, hogy elkezdjük jellemezni a férfiak és nők csoportjait, ezért nem is érdemes belemenni. De teljesen igazad van. Ha az ember valamit nem szivvel lélekkel csinál, akkor inkább ne is csinálja sehogy. És ez az ilyen esetekben még jobban igaz. A vérben pl minden megtalálható: különbőző kémiai anyagok vannak benne, ha ideges az ember, ha lelkes, és még sorolhatnám....Ha már a vérünket adjuk, akkor az legyen olyan, amilyennek lennie kell.
Erről jut eszembe, hogy a véradás azért is jó, mert igy évente kétszer (de lehet, hogy háromszor :F ) átvizsgálják a vért, amit adunk, így egy-egy betegség még a korai szakaszban kiszűrhető. Fő az egészség!

Sokan vannak, akik nem adhatnak vért (sajnos most én is ezek közé tartozom), ezért lenne fontos, hogy akik megtehetik, adjanak. De kényszeriteni senkit nem lehet. Max ösztönözni.

szerk: offba raktam, ez már véradás, nem donor...

[Szerkesztve]

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#30) amargo válasza tütüke (#29) üzenetére


amargo
addikt

A szűrés miatt, akartam már adni én is vért, sőt vért még adnék is, ha a helyzetem adott.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#31) CriticalHit válasza Andie (#23) üzenetére


CriticalHit
őstag

Sem a véradáshoz sem a csontvelő donórkodáshoz nem kell, hogy feltrancsirozzanak.
A véradás 15 perc, mindennel együtt meg maximum egy óra szokott lenni.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#32) Andie válasza CriticalHit (#31) üzenetére


Andie
őstag

A feltrancsirozást azt a halálom utáni szerv-felajánlásra irtam. Tehát ha pl autóbaleset ér, akkor a vesémet odaadhatják-e egy arra várónak.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#33) ESP


ESP
senior tag

Srácok...

Az emberekkel az a baj, hogy a nemeket keresik és az akadályokat...s nem pedig a leküzdésükre koncentrálnak...

Nem jó, mert...nem lehet, mert...nem biztonságos, mert...

Vajon ezeket a kibúvókat el mernénk mondani egy 4 éves gyermek szemébe nézve???

[Szerkesztve]

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#34) _seth_ válasza Loopus (#27) üzenetére


_seth_
veterán

1 egység levett vérből 3-at állítanak elő. (Adj vért és ment meg 3 életet!)

És igen 3 havonta lehet vért adni ha minden kritériumnak megfelel a véradó.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#35) ESP válasza _seth_ (#34) üzenetére


ESP
senior tag

Köszi a figyelmet és a pozitív reakciót... :R

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#36) Palkó válasza ESP (#35) üzenetére


Palkó
tag

Magam is aktív véradó vagyok, de donornak még nem hívtak.
Mindenesetre aki egészséges ember, van egy fél óra szabad ideje és semmilyen fóbiája nincs, az nyugodtan kocogjon be a véradó állomásra, örvendezvén, hogy nem ő az, akinek szüksége van a vérre....
Ennyinek illik beleférnie az életébe!

Ja és persze up a kissrácoknak, és minden rászorulónak !!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#37) ESP válasza Palkó (#36) üzenetére


ESP
senior tag

Köszi...

Ezek a hozzászólások tartják bennem a lelket, s tántorítanak el attól, hogy töröltessem a topikot...

Nők...nőügyek...Hello Kitty...Búvárok és gyúródeszkák...
Robogó...Suzuki...kicsi/nagy/kombi/japán és ki tudja milyen autó-tulajok...
Pecások és fegyverek...politika és időjárás...

Mind-mind olyan ''erőtöl és értelemtől duzzadó'' téma...

Segítsetek....segítsetek, hogy segíthessünk... :R

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#38) Palkó válasza ESP (#37) üzenetére


Palkó
tag

Kinek mi a fontos.
Tapasztalatom szerint, ha szarba kerül az ember gyereke, igen hamar átértékelődnek a dolgok...
Idén két műtétem volt, tudnék mesélni a sebészetről, meg a nyári vérellátottságról !

Nyomás gyerekek, nem fáj, és nagyon jó érzés...( már ott belül ) !!

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#39) concret_hp


concret_hp
addikt

én személy szerint gyakorlatilag rosszul vagyok ha vért vesznek tőlem még egy ici picitől is, meg nagyon nehezen találják mega vénámat :( úgyhogy vért adni sem nagyon tudok, de egyet UP-olok. És minden tisztelet azoknak akik időt és energiát fordítanak arra, hogy másokon segítsenek :R:R:R

vagy fullba vagy sehogy :D

(#40) Palkó


Palkó
tag

UP, hogy szem előtt legyen a téma....

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#41) kymco


kymco
veterán

Kb. 98 óta vagyok csontvelődonor. Akkor az érintett meg, hogy bizonyos számú magyar donornak kellett regisztrálni ahhoz, hogy a nemzetközi donorhálózatba bekapcsolódhassunk.... No meg kb 50* véradó vagyok... Egészséges vagyok, bár a karom már kezd egy kábszereséhez hasonlítani (nem igaz)... :)

[Szerkesztve]

www.refujvaros.hu

(#42) kymco válasza _seth_ (#34) üzenetére


kymco
veterán

És igen 3 havonta lehet vért adni ha minden kritériumnak megfelel a véradó. és férfi.... a nők kevesebbszer adhatnak vért.. a férfiak is max négyszer évente... Egyszer megpróbáltam az ötödiket is, de elhajtottak.. (Az év elején két véradásom között nem telt el két hónap (6 hét a minimum), így az év végén a három hónappal is még belefért volna az ötödik.... én magam megyek sokszor, nem várom a hívást, da akkor hiába mentem)

www.refujvaros.hu

(#43) chokeee válasza kymco (#42) üzenetére


chokeee
aktív tag

rendes csákó vagy kymco :)

gumiczuczli

(#44) Palkó válasza kymco (#42) üzenetére


Palkó
tag

Kymco, szereztél nálam egy nagy piros pontot !
( Vagy töröljek el öt feketét....?) :C ;)

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#45) ESP válasza kymco (#42) üzenetére


ESP
senior tag

Te megtetted... :R

Gatalulálok és minden elismerésem érte...

Ez egy ajándékba rejtett lehetőség Istentől...éljetek vele!!!

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#46) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Én szeretnék egy olyan kikötést tenni, hogy baleseti halálom esetén megfelelő szerveimet csak és kizárólag 40 évnél fiatalabb családos, egy vagy több gyermekes férfi vagy nő kaphatja meg! Semmi kedvem halálom után olyannak adni valamely szervemet, aki csak önmagának él. Ha ilyen nincs, akkor a kemencébe a többivel együtt a szerves hulladékot, ami amíg éltem a testemként funkcionált.

Még nem volt érkezésem bemenni a véradóba, elbizonytalanított, hogy én véralvadásgátlót szedek, nem tudom, hogy így is donor lehet az ember, vagy egyáltalán adhatok-e vért?
Számomra vérvétel adás lelkileg nem gond, mindig nézem, ahogy kifolyik a tűn át a fiolába az a szép bordó vénás vér. :) Pompás testszövet a vér, de úgy egyébként minden porcika a testben lenyűgöző.
Tessék vigyázzni magatokra!

Egyszer éltek.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#47) kymco válasza Algieba (#46) üzenetére


kymco
veterán

Engem nem érdekel, ki kapja... élet, az élet. Nekem mindegy.... inkább legyen egy önző élet, mint por és hamu...

www.refujvaros.hu

(#48) Chevotarevic válasza ESP (#1) üzenetére


Chevotarevic
újonc

Sziasztok!

Sajnos elég mélyen benne vagyok a témában, a lehető legmélyebben. Csak egy kis korrigálást fontosnak tartok ESP úr szavaiban. Az őssejtkutatás napról-napra fejlődik. sajnos még ma is elég sokan azt hallják, hogy csípőcsontból nyerik a csontvelőt, ami természetesen nem zárható ki. de ez csak az esetek 10- max. 20%-át képezi. vagy, ha valaki nagyon ragaszkodik hozzá. manapság a a procedúra a következőképp zajlik: 3-4 napig az csontvelő gyűjtése előtt sejtnövelő injekciókat(reggel és este naggyon picike tűvel bőr alá) kap a donor. ez lehetővé teszi, hogy ne csontból kelljen kinyerni a szükséges őssejtmennyiséget, hanem az kikerül perifériára(vagyis a véráramba), és így egy remek kis gépezet ''kicentrifugálja'' a kellő őssejtmennyiséget. szerintem ez sokkal kevésbé tűnik brutális módszernek. persze a fertőzésveszélyel itt is számolni kell, mint minden egyes tűszúrásnál. de vegyetek csak elő egy gyógyszeresdobozt és nézzétek meg hány oldalban foglalják össze annak mellékhatásait. ja és ha már a gyógyszereknél tartunk, Andienek üzenem, hogy többszáz fehérvérsejted látja kárát a véred minden milliliterében ha beveszel mondjuk egy algopyrint. mégis egyből hozzányúlunk, ha fáj a fejünk. ezt csak a ''nem természetes'' kijelentés kapcsán írom.
Eszem ágában sincs kampányolni, csak mégis elgondolkodtató, hogy 4000 ember van mindössze a magyar donorlistán, pedig egyáltalán nem kerül az életükbe a dolog. a csontvelő -tapasztalatból tudom- újratermelődik. ehhez nem fér kétség. a véradást pedig sokszor ajánlják, mivel így valóban kizárhatók esetleges vírusfertőzések, és szó szerint frissül a vér.

(#49) ESP válasza Chevotarevic (#48) üzenetére


ESP
senior tag

Köszi Lacikám! :R

Sajnos én sem tudok elég eredményesen kampányolni a ''mellékhatás/fájdalom/kockázat'' ellen...
Bár ezeket elnézve szerintem ez mind-mind üres(!) kifogás csak, hogy:
Legyen egy tetves indok az emberi passzivitásunkra és érzéketlenségünkre!!!

Lusták vagyunk...félünk és önző módon nem érdekel minket semmi más, csupán a sz*ros kis ''életünk''...minden mást és mindenkit képesek vagyunk eltiporni, csak hogy nekünk jobb legyen...

Nem a levegőbe beszélek...
Velem is történtek és történnek szörnyű dolgok...olyan pillanatok ezek, melyek megtanítottak/megtanítanak az önzetlen segítségnyújtás örömteli érzésére...

A vérből történő ''levételről'' már én is hallottam, de a megyei vérellátóban nem tudtak semmit mondani ( :DDD )...

Szóval...

Az érintetteknek KITARTÁS, a donorlistán lévőknek KÖSZÖNET, a bizonytalanoknak BÁTORSÁG, a félelmekkel telt önző és öncélú embereknek meg SOK SIKERT A LELKIISMERETTEL FOLYTATOTT ÖRÖK ÉS REMÉNYTELEN HARCBAN...

És még a fertőzésről annyit...
Aki fél...ne egyen, ne igyon semmit...ne vegyen levegőt és ne éljen... :(((

Minden fertőzött...legalább a lelkünk ne legyen az!!! :R






[Szerkesztve]

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#50) Palkó válasza ESP (#49) üzenetére


Palkó
tag

Így igaz.......

És UPP !

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ...donor...
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.