Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Joss Whedon neve fémjelzi e remek produkciót, melynek a címe DollhouseBabaház. Amint azt Whedontól megszokhattuk, a sorozat inkább szórakoztató, mint elgondolkodtató, ám nem hiányzik az igényes háttér sem belőle.
Egy Echo (beszélő név, bár kissé fantáziátlan) nevű hölgyemény a „Dollhouse” (Babaház) egyik jól működő lakója. Gazdag emberek által bérbe vehető szolgáltatásokat nyújt a ház, de nem a megszokott módon: mindenkinek mást, akár bérgyilkost, akár túszmentőt, akár egyéjszakás kalandot – ám mindezt teljes személyiségbetöltéssel Echo adja. Persze ő nem tudja, mert kitörlik minden „bevetés” után, de ugye semmi sem tökéletes!
És természetesen van egy megszállott FBI nyomozó, akinek senki sem hisz….
forrás

Dollhouse FOX site
tv.com - epizód kalauz
watchingdollhouse

/Eddig kilenc rész ment le és még négy hátra van . sajnos nem tudni, hogy lesz-e második évad mert elég szerencsétlen időben adja le a FOX, és hiába egyre jobb és érdekesebb a sorozat a néző szám eddig nem nőtt./

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2) brownus válasza philoxenia (#1) üzenetére


brownus
veterán

köszi!:)

aki nézi még rajtam kívül, ladybug tudom, hogy nézi. szerintetek a raktárban, hogy tárolják az embereket?

ha leszünk páran akkor még lesz pár kérdésem...

(#3) philoxenia válasza brownus (#2) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Majd szedjetek már össze pár infót az első hsz.-be, így borzasztóan sivár..... :D
Nem láttam még egy részt sem, igazából még nem is olvastam a sorozatról. :)

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4) brownus válasza philoxenia (#3) üzenetére


brownus
veterán

a linkek nem elegendőek? :)

ez mehet az első posztba:

Joss Whedon neve fémjelzi e remek produkciót, melynek a címe DollhouseBabaház. Amint azt Whedontól megszokhattuk, a sorozat inkább szórakoztató, mint elgondolkodtató, ám nem hiányzik az igényes háttér sem belőle.
Egy Echo (beszélő név, bár kissé fantáziátlan) nevű hölgyemény a „Dollhouse” (Babaház) egyik jól működő lakója. Gazdag emberek által bérbe vehető szolgáltatásokat nyújt a ház, de nem a megszokott módon: mindenkinek mást, akár bérgyilkost, akár túszmentőt, akár egyéjszakás kalandot – ám mindezt teljes személyiségbetöltéssel Echo adja. Persze ő nem tudja, mert kitörlik minden „bevetés” után, de ugye semmi sem tökéletes!
És természetesen van egy megszállott FBI nyomozó, akinek senki sem hisz….
forrás

meg ez is:

eddig kilenc rész ment le és még négy hátra van . sajnos nem tudni, hogy lesz-e második évad mert elég szerencsétlen időben adja le a FOX, és hiába egyre jobb és érdekesebb a sorozat a néző szám eddig nem nőtt.

(#5) Wolverine válasza brownus (#4) üzenetére


Wolverine
félisten

Megjegyzés: a tv-ben csak 3 rész van hátra, lévén az eredeti pilotot nem vetítették, és a pluszban kért egy részt a Fox nem fogja vetíteni.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#6) brownus válasza Wolverine (#5) üzenetére


brownus
veterán

ki beszélt itt tv-ről?:D

Te nézed?

[ Szerkesztve ]

(#7) Wolverine válasza brownus (#6) üzenetére


Wolverine
félisten

Se időm, se energiám... :) Talán majd egyszer.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#8) The DJ


The DJ
addikt

Jelen! :)

Az eddigi részeket természetesen láttam, jelenleg a Fringe és ez viszi nálam a pálmát, no meg Dushku kisasszony :D

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#9) brownus válasza The DJ (#8) üzenetére


brownus
veterán

üdv;)

szerinted hogyan tárolják az embereket és meddig? gondolok itt az ex biztonsági főnökre

(#10) ladybug


ladybug
őstag

Nem mondanám a sorozatra, hogy jó, inkább, hogy érdekes. Nézem, nézem, de valahogy nem áll össze kerek egy egésszé.

Visszatérve a kérdésedre brownus, szerintem vagy megölik vagy agymossák azokat az embereket, akik kikerülnek a Dollhouseból. Nem hinném, hogy a raktárban tartanák továbbra is azokat, akik valamilyen veszélyt jelentenek a Babaházra.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#11) Depression


Depression
veterán

Leginkább csak Dushku kisasszony miatt érdemes nézni. Az alapötlet jó, de sajnos a sorozat írója rengeteg ziccert kihagyott belőle, így sajnos maguk a történetek eléggé unalmasak. Ugyanaz lesz ezzel is, mint anno a Tru calling-gal.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#12) end09 válasza Depression (#11) üzenetére


end09
tag

Én azért nem hasonlítanám a Dollhouset egy Tru Callinghoz... Whedon mestere a filmgyártásnak, és egyedi stílusa van. Minden eddigi műve arról volt híres, hogy nincs keretek közé rakva a történések menete. Nincs kötelező dolog, és a részletek nagy szerepet játszanak. Meg a párbeszédek zseniálisak, csak gondoljatok a Firefly utolsó részére, vagy itt a Dollhouseban szinte mindegyik részben van egy kis csemege :D pl. amikor a Sierrat időnként kibérlő faszit amikor megtalálták miket mondott már :D Na ilyet máshol nem láttok, mert az erkölcs nem engedi meg... de eleve csak az elképzelés is h bármilyen személyiséget beleraknak valakibe, hááát nem kicsit kivan hegyezve a beteges hülyeségekre.

Egy jó filmnél, sorozatnál sosem a részek alaptörténetére kell figyelni (tény h az néha gáz)! Az igazi szórakozás mindig a részletekben jelenik meg. Bár, el kell ismerni h valszeg ez lesz a veszte is a sorozatnak... Ugyanis sokan csak bekapcsolják a tvt és nézik, és nem azért mert Whedon, hanem mert szórakozni akarnak, és bizony az alapsztorik gyengesége unalmassá teszi egy Cobra 11 meg hasonló debilséghez képest

[ Szerkesztve ]

(#13) end09 válasza end09 (#12) üzenetére


end09
tag

rosszul fogalmaztam.. Igazából "izgalmasság"ra értettem az utolsó mondatot :DDD

(#14) brownus válasza ladybug (#10) üzenetére


brownus
veterán

megnéztük mi is az utolsó két részt, hát kiderült, hogy a test megy a föld alá, a tudat, az emlékek meg egy tárolóba.

remélem lesz 2. évad is, és jó volt viszont látni a kapitánynét (washt) a firefly-ból:) volt egy kis utalás is a sorozatra.

(#15) Wolverine válasza brownus (#14) üzenetére


Wolverine
félisten

Lesz 2. évad.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#16) brownus válasza Wolverine (#15) üzenetére


brownus
veterán

verigut!!

dollhouse összefoglaló, egész jó cikk lett

Visszakanyarodva „Wash”-hoz, a legnagyobb gáz talán az, hogy az összes eddigi színészt lejátszotta a „színpadról”. - igaza van:)

(#17) Wolverine


Wolverine
félisten

Hmm, a pletyka szerint Whedon be akarja vinni Summer Glaut a Dollhouse-ba, nem babának...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#18) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Tegnap hallottam a sorozatról és rájöttem, hogy engem ez nagyon érdekel.

Asrock b760m pg riptide, Intel Core i3-12100F heavy overdrive :D

(#19) brownus válasza BITBOYS (#18) üzenetére


brownus
veterán

jó is, az 1-6 részekig nem az igazi, de utána fasza. amikor megjelenik kis SP: "wash" is akkor lesz igazán ütős:)

pár hq kép dushkuról:
1, 2, 3

(#17) Wolverine, jól teszi:)

[ Szerkesztve ]

(#21) brownus


brownus
veterán

na, megvan a whedon féle pilot, és a 13 rész is:)

(#22) janos666


janos666
nagyúr

Valahogy a FireFly után egyáltalán nem lepődök meg azon, hogy már megint kibasztak Joss Whedon sci-fi-sorozat-nagymerterrel, és csak most, a DVD kiadás után láthatom az igazi évadzáró epizódot, (és a 0. részt). Ez a 13. rész nagyon durva, sokkal ütősebb lezárás lett volna.

Ugyan akkor valahol megértem az agállyokat a csatorna részéről is. Mert bennem is rengeteg kérdés fogalmazódott meg már a rész közben, de főleg mire végelett. Gondolom féltek, hogy így sokan lemondanak a folytatásról. (bár én magam így hirtelenjében jobban várom, mint eddig, csak értem, hogy talán többen mondtak volna le róla így...)
Mi lesz így a folytatással? A 2. évad már a post-apokliptikus jövőben fog játszódni, és a köztes eseményeket esetleg egy-két apró flashbackből rakhatjuk majd össze? Vagy ez ilyen flash-forward akart lenni, és a 2. évad vezet majd addig a pontig, ahol az 1/13 flash-backje végetért, vagyis elhagyják a babaházat, és a befejező részben látjuk majd, hogy odaérnek az új helyre, kicsit elvannak (lepergetik pár képkockában azt a pár évet, vagy egyszerűen "10 év múlva"), majd megérkezik hozzájuk az 1/13 kis csapata?

Utóbbinak jobban örülnék. Biztos jó kis osztás lenne a másik is, de mostanában kezdem unni ezt a zombikkal teli összeomlott világ tűlélői sablont. Van már egy csomó ilyen film, és játék is dögivel, jobb lenne végignézni, hogy bontakozik ki a vég kezdete, és hogy dől romba a világ, mint hogy miként rambózik végig az üres héjakkal teli városokon egy kis csapat...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#23) Wolverine válasza janos666 (#22) üzenetére


Wolverine
félisten

Az 1×13 flash forward volt; és a 2. évadban állítólag Whedon szabadabb kezet kapott.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#24) barnam_


barnam_
nagyúr

Megnéztem a második évad első részét, jó volt, de valahogy nem passzolt a előző évad befejezéséhez. Vagyis egy csomó dologról nem volt benne szó. Most jön a 2-ik rész, kíváncsi vagyok...

(#25) janos666


janos666
nagyúr

Az imént letudtam az első 3 részt a 2. évadból.
Az első nagyon tetszett. Igaz, egyetértek az előttem szólóval, valahogy nálam sem akarta elkapni a régi láncot az új fogaskerék, de azért nagyon jó rész volt. A másik kettő már kevésbé hasonlított az elsőre, de érezhető a fejlődés az első évad TV-s részeihez képest.
Kimondott örömömre szolgált az első részben, hogy szerepeltették a doktornőt. A szerepe is érdekes volt: hosszabb leélt idő után ő már új egyén, vagy még baba, és melyik tudat jogosult ezután a test használatára...?, (de nem tagadom, hogy esztétikai örömöt is okoz, jobban csípem, mint Echo-t), bár utána rögtön le is lépett, és már tudjuk milyen szomorú sorsra jut majd, úgyhogy... na mindegy, azért jó volt...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#26) brownus


brownus
veterán

(#27) janos666


janos666
nagyúr

Jujj! Ha valaki nézte egy darabig, de elhagyta, szerintem gondolja át újra, a 2.11-es részben legalább 3x felkaptam a fejem, hogy "Na bazmeg." :Y

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#28) doc válasza janos666 (#27) üzenetére


doc
nagyúr

ez nekem szol :D

(#29) janos666 válasza doc (#28) üzenetére


janos666
nagyúr

Ez a 12-es rész már nem tetszett. :( Ahhoz képest, hogy múltkor mennyire odavoltam a 11-es után, most nem is annyira várom már az utolsó részt.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#30) janos666


janos666
nagyúr

Nem mondhatnám, hogy el vagyok ragadtatva a záróepizódtól. :(
És ha valaki nem látta a DVD-n lévő extra részt, akkor nem is ért majd belőle sokat (bár míg azzal együtt is nehéz, nagyot ugrottak).

Többet vártam a végétől, de legalább befejezték, és nem csak abból állt az egész, hogy megbízatásokra járkált egy-két nő és férfi. Sőt, érdekes részek is voltak a vége előtt...

SPOILER

Toopher mi a fasznak nyírja ki magát? (az csak kamu, hogy nem lehetne se késleltetni, se távirányítani, vagy kihúzni egy huzalt a kapcsolóból, így se durrant olyan nagyot, hogy hú de messzire kellett volna futni, miután megnyomta, csak beugrott volna a liftbe, és talán megússza...) Ennyire nem bízott abban, hogy felépül? Ha beismeri, hogy megzakkant, az már az első lépés a gyógyulás útján. Vagy parázott, hogy meglincselik, ha kiderül? Netán ennyire a szívére vette a dolgot?

Csodás happy end, hogy Echo most már a fejében hordozza szerelmét. :P

A többiek meg, pl. Alpha is mi lett... Á, hagyjuk...

És most akkor minden aktív chipes ember resetelve lett, de aki odalent volt a föld alatt, az nem? Akkor Alpha miért futott ki, ha attól félt, hogy a resettől megzakkan? (akkor épp hogy lent kellett volna maradnia, de nem is volt az szerintem normális most se)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31) brownus válasza janos666 (#27) üzenetére


brownus
veterán

az első két rész után pihentettük, azért remélem lesz izgalom az előző részekben is:)

jöhetne a ff s02 :) mocskos féreg fox, hogy elkaszálták

(#32) janos666 válasza brownus (#31) üzenetére


janos666
nagyúr

Ja, még mindig fel-fel bukkan a Firefly téma, Chuck Lorre is betolt róla nemrég egy poént a The Big Bang Theory-ban (SPOILER: A FOX elnöke és Dart Wader döntetlen a "gonoszok" listán), ekkor ugyan erre gondoltam, hogy ennyi mosolyszünet és a Dollhouse kifutása után most megint elő kéne rukkolni a Firefly S2 ötletével. :))

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#33) brownus válasza janos666 (#32) üzenetére


brownus
veterán

jaja, azon jót nevettem:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.