Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cs_gaborka


cs_gaborka
tag

Szeretném megkérdezni, létezik-e az Asus A7N8X alaplapon kívül olyan amely szintén (NForce chip segítségével) képes a címben is szereplő Dolby Digital kódolásra.
A segítséget előre is köszönöm.

(#2) Brumi válasza cs_gaborka (#1) üzenetére


Brumi
senior tag

Minden olyan alaplap képes rá, amiben Soundstorm hangchip van, pl Abit NF7-S. Ezt másképpen MCP-T chipnek is hívják. Nézz utána, bár már nincs túl sok ilyen lap.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#3) cs_gaborka


cs_gaborka
tag

Köszönöm válaszod. A gondom csak annyi, hogy az Asus A7N8X Deluxe kistestvérei a honlapon talált infok alapján ''csak'' MCP chipet tartalmaznak, tehát akkor azok nem alkalmasak a feladatra, vagy csak egy féle NForce2 chip létezik?
Köszönettel

(#4) Creator válasza cs_gaborka (#3) üzenetére


Creator
csendes tag

Azok nem, mindenképp csak a MCP-T tehát ''T'' nilküliekben nincs.

Gigabyte GA870A-USB3 - Phenom II X4 955 Deneb - GF GTS-450 - 4x2 Gb DDR3 - 2x160Gb Seagate SATA RAID0 - Cieftec 300W

(#5) cs_gaborka


cs_gaborka
tag

Nos ez elég baj, mivel az optikai kábel a távolság miatt (10m) nem jöhet szóba, koax kimenetes alaplapot kell keresnem, a legtöbb típuson viszon nem ez a jellemző.

(#6) Creator válasza cs_gaborka (#5) üzenetére


Creator
csendes tag

Ez kezd nekem sötét lenni, ha digitális kimenetet használsz /akár optikai, akár koax/ akkor tök mindegy hogy van-e Dolby dekoder az alaplapon, a dekódolást ugyis a digitális erősitőd végzi.
Amugy meg az ASUS -on is koaxos kimenet van, nem optikai.

Gigabyte GA870A-USB3 - Phenom II X4 955 Deneb - GF GTS-450 - 4x2 Gb DDR3 - 2x160Gb Seagate SATA RAID0 - Cieftec 300W

(#7) Szalma válasza cs_gaborka (#5) üzenetére


Szalma
őstag

(Optikai-koax átalakító? Talán beszerezhető... (Falfúrással nem rövidíthető a táv? Nagyon soknak tűnik így. Videójel hogy utazik normális minőségben ennyit? Lehet ennyiért megérné már beszerezni egy legolcsóbb asztali lejátszót...)

Szeretettel:
Szalma

(#8) And válasza cs_gaborka (#5) üzenetére


And
veterán

Azokon az alaplapokon, amelyeken optikai spdif-kimenet van, szinte 100%, hogy megtalálható a ''koax'' verzió is, csak azt nem hozzák ki a hátlapra. Az Abit NF7S-en is megtalálható az egyik tüskesoron az spdif-out (meg az spdif-in is), a dekóderes erősítők tudják is fogadni azt a jelet.

(#9) cs_gaborka


cs_gaborka
tag

Először is nagyon köszönöm a tanácsokat.

Creator: Ez nekem sem teljesen világos, ugyanis az alaplapon Dolby Encoder (!) van. Ha a lejátszó program az 5.1-es digitális hanganyagot kiveszi a fájlból, és egyenesen az optikai/koax kimenetre teszi én sem értem mi értelme. Az alaplapi hangkártyához tundám elképzelni a dekodert, de itt nem ez található...

Szalma: Sajnos fúrással nem rövidíthető, mivel egy kb 5*5-ös szoba két átellenes sarkában van a TV+házimozi és lesz a számítógép. Egyébként hasonló hosszon már vezettem el video jelet, ráadásul az kompozit volt. Nem mondom, hogy a kép tűéles volt, jó közepesnek azért elment. Itt s-video megoldásban gondolkodom, talán valamit javít a minőségen, pontosabban kevesebbet ront.

And: Igen ezt valahol mintha hallottam volna már, hogy az optika előtt megfogható lehet a jel, csak nem tudom igényel-e egyébb alkatrészt, vagy az ugyanaz mint a koaxos csatlakozásnál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.