Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Döglött vinyóval lehet valamit csinálni? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) bobsurf


bobsurf
senior tag

A történet:

Ma hazajöttem, gép bekapcs, ki a szobábó,, és vissza 5perc múlva, és...

...füst szag. Gép kikapcs, füstszag helyének lokalizálása, ami nem más, mint a kedvenc 5400es maxtor vinyóm.

Azóta fel sem pörög. Ilyenkor lehet valamit tenni, vagy kuka?

(#2) Alvin_ti4200 válasza bobsurf (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Megkeresed Xcbiker kollégát.

(#3) I_Am válasza bobsurf (#1) üzenetére


I_Am
veterán

Elektronika csere. Ha fontos adatok is voltak a vinyon, akkor xcbiker.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#4) Horbal válasza bobsurf (#1) üzenetére


Horbal
őstag

Lehet, nagyobb modellhajóra tőkesúlynak kiválló lehet, esetleg haragos szomszédot is fejbe lehet vele cseszni:) :))

Esetleg maximum elektronika csere...

[Szerkesztve]

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#5) viharhozo válasza bobsurf (#1) üzenetére


viharhozo
addikt

Bocs, ez az en bosszum volt, amiert a toled vasarolt 160as Samsung tele adattal feldobta a talpat. :P

Egyebkent reszvetem, az enyemet legalabb legariztak.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#6) vtechun válasza bobsurf (#1) üzenetére


vtechun
veterán

úgy tudom, nagyon erős a mágnese, lehet vele játszani, kis daru ilyesmi:))

(#7) BOOSTER


BOOSTER
aktív tag

Ennek KAMPEC!!!!

Mindenki hülye aki nem normális?

(#8) bobsurf


bobsurf
senior tag

És az elektronika cserétől feléled, vagy csak az adatok menthetők róla? És ez kb mibe fáj általában?

(#9) Dilikutya válasza bobsurf (#8) üzenetére


Dilikutya
félisten

elvileg menni fog, mintha mise történt volna. elektronikacsere annyiba kerül, amennyiért tudsz valakitől elektronikát szerezni, nem szoktak túl sokat elkérni, végülis az illető úgysem tud mitkezdeni vele, neki a mechanikája lehet rossz.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10) hangfalcsapd


hangfalcsapd
csendes tag

Kürt KFT.Csak nagyon drágák.

(#11) Dilikutya válasza hangfalcsapd (#10) üzenetére


Dilikutya
félisten

olyan fontos adatai csak nem lehettek :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12) gesuz válasza bobsurf (#1) üzenetére


gesuz
senior tag

Muszáj ide irnom, ne haragudj: Harddiszk vetés

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#13) Dilikutya válasza gesuz (#12) üzenetére


Dilikutya
félisten

ha neked is meghal a vinyód majd mi is viccelünk vele, jó?:D nem értem minek kell ezeket ide irni. gondolom ő használható, épkézláb ötletekre gondolt :((( nekem is halt már meg vinyóm teli adattal, szal annyira nem vicces

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14) sziszegő válasza Dilikutya (#13) üzenetére


sziszegő
senior tag

A kolegának igaza van sz@r dolog ha megpukkan a vinyó főleg ha tele van cuccal.
Egy próba másik elektronikával aztán ok müxenie kell bár ha a fej túláramot kapott akkor valszeg kukua.

(#15) end09


end09
tag

Cső, nekem most gyulladt ki a 60gb-os Maxtorom. Egész egyszerűen bekapcsoltam, az a szar meg elkezdett szikrázni, majd égni, szóval ha új vinyót akarsz, semmiképpen ne vagyél Maxtort.
2 ismerősömnek pedig a smart egység szallt el szintén maxtorból.
Egyébként keresek panelt az elégett helyett, tehát ha valakinek van egy pár leszakadt fejő vagy egyéb mechanikai hibával rendelkező maxtorja azt megvenném. (60 és 80 GB).

(#16) tr00p3r válasza end09 (#15) üzenetére


tr00p3r
őstag

ehhez azért írjál több adatot a vinyódról. serial no., P/N:, típus szám, stb. sokat segít

(#17) mave13


mave13
őstag

Én a 10 gigás vinyómat szétszedtem, és mutogatom, milyen szép belülről!!!

Nyákot nem biztos, hogy érdemes cserélni, mert minden vinyón vannak ''gyári'' bootsectorok, de ezeket a helyeket letiltják. Ez olyan egyedi, mint az ujjlenyomat, és ha új nyákot kap a vinyó, lehet, hogy fontos helyek lesznek letiltva, vagy bootsectorok felszabadítva!

Icewolf || kósza ||

(#18) Dilikutya válasza sziszegő (#14) üzenetére


Dilikutya
félisten

najah ezt mondom én is :D meg aztán heteket lehet várni, hogy kicseréljék, vagy valami legyen vele már végre, közben meg vegetálhatsz azzal amid van... szal nem poén

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#19) zLegolas


zLegolas
őstag

Nyákot nem biztos, hogy érdemes cserélni, mert minden vinyón vannak ''gyári'' bootsectorok, de ezeket a helyeket letiltják. Ez olyan egyedi, mint az ujjlenyomat, és ha új nyákot kap a vinyó, lehet, hogy fontos helyek lesznek letiltva, vagy bootsectorok felszabadítva!

Természetesen nem BOOT hanem BAD sectorokra gondolt a kolléga, egyébként stimmel!

[Szerkesztve]

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#20) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Hát nekem is van maxtorom 4db!
És eddig is maxtorom volt mióta beolvadt a Quantum,de egyse ment tönkre!:)
KOPP KOPP...

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#21) Dilikutya válasza zLegolas (#19) üzenetére


Dilikutya
félisten

de azért néha beválik:)
amugy miazhogy nem érdemes? adva van egy halott vinyó.... az a vinyó ennél jobban már ugysem lehet meghalva, ergo egy próbát megér.

[Szerkesztve]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22) TeeJay


TeeJay
félisten

pl nekem lehet adni az elektronikát róla persze csak ha Seagate 120GB 2Mb cache:D

amúgy meg szépen néz ki
meg én szétszedném és megnézném milyen fedél nélkül működés közben:D

kiváncsi vagyok erre:D

eccer látta megy videót mikro egy vinyón plexi lap volt:D

tök jó látvány ahogy a fej mászkál a tányéron végig:D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Döglött vinyóval lehet valamit csinálni? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.