Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsiga667


zsiga667
addikt

Vettem kb. 2 hete egy 256-os DDR modult, és azóta nem sikerült működésre bírni egy gagyi fullintegrált Mercury DDR/SDR lapban (Via P4M266 chipsetes). Memtest ''természetesen'' hibázik, csinál vagy 5k hibát. Ma tudtam kipróbálni egy normális lapban (NF7-S), és itt meg simán lefut a Memtest, hiba nélkül...
Mi lehet a probléma? (Még egy fontos info: amikor először beletettem a ramot a Mercury lapba, ment vagy fél órát, aztán kékhalál, és azóta no Windows...)
Meghalt a memvezérlő?

Szerk.: Próbáltam mindkét DDR-slotban...

[Szerkesztve]

(#2) zsiga667 válasza zsiga667 (#1) üzenetére


zsiga667
addikt

Sehol senki? :O
UP

(#3) Gorneck válasza zsiga667 (#1) üzenetére


Gorneck
titán

Vagyok...
A hiba szerintem egyértelmű...főleg úgy hogy másik lapban meg működik a memó! Azért egy másik memót is kipróbálhatnál a gépben...

Gorneck#1239

(#4) Zoltán válasza zsiga667 (#1) üzenetére


Zoltán
őstag

Ha a normális lapban megy a ramod, akkor az alaplap a rossz. Vagy túl agresszívek voltak a rambeállítások a gagyi lapban. Esetleg tisztítsd meg a ram-foglalatot a Mwercury lapban. Meg nézd meg a kondik állapotát. (Púposak-e)

(#5) zsiga667


zsiga667
addikt

Beállítások nem hiszem, hogy túl agresszívek lennének, 266-os cl2,5-ös a ram, és 200-on cl3-ra van állítva a Mercury lapban. Majd mindjárt beledobok egy másik ramot. A kondik nem púposak. (A lap ezelőtt 1 évig ment SD-rammal...)
Akkor szar a lap? (Egyébként az Aida16 szerint valami ECS, csak át van matricázva.) Mennyi egy óccsó microATX-es p4-es lap?

(#6) Gorneck válasza zsiga667 (#5) üzenetére


Gorneck
titán

br 10-12!

Gorneck#1239

(#7) zsiga667 válasza Gorneck (#6) üzenetére


zsiga667
addikt

És egy AMD-s? Procival? (1,7 creka van ebben a sz@rban, de lehet hogy az egészet cserélni kéne egy normális AMD-s konfigra...)

(#8) Gorneck válasza zsiga667 (#7) üzenetére


Gorneck
titán

Sajna nem tudom én inkább intel árakkal vagyok tisztában...

Gorneck#1239

(#9) c.zsolti válasza zsiga667 (#5) üzenetére


c.zsolti
őstag

BIOS frissítést próbáltad már? Ha SD-vel ment hibátlanul, akkor nem biztos, hogy rossz a lap.

...

(#10) zsiga667 válasza c.zsolti (#9) üzenetére


zsiga667
addikt

Ehhez új BIOS? :D
Egyébként még nem próbáltam, mivel nem találtam hozzá BIOS-t.

(#11) c.zsolti válasza zsiga667 (#10) üzenetére


c.zsolti
őstag

Az sz@r ügy... :) Pedig az lehet, hogy segített volna.

...

(#12) biga válasza zsiga667 (#1) üzenetére


biga
senior tag

Lehet, hogy rosszul emlékszem, de szerintem a Mercury SD/DDR-ekben van egy rakás jumper, amivel lehet váltani a két memóriatipus között. A lap szélén (a RAM foglalat mellett) mintha lett volna egy sor jumper, amit át kellett tenni, meg a két tipusú foglalat között egy fesz. választó jumper. Ezek át lettek rakva? (Ha esetleg mégsincs, akkor én keverem és akkor sorry.....)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#13) Zoltán válasza biga (#12) üzenetére


Zoltán
őstag

Gratulálok, végre egy nem sablon hozzászólás! Tényleg ez segíthet.

(#14) zsiga667 válasza biga (#12) üzenetére


zsiga667
addikt

Jól emléxel. Van az a kb. 100 jumper a slotok mellett, egy feszválasztó, meg egy frekvenciaválasztó. Természetesen mind be van állítva, viszont amikor először tettem bele, akkor a slotok melletti ezernyi jumpert elfelejtettem... :B Ment egy fél órát, AIDA felismerte hogy DDR van benne meg minden, épp kezdenék játszani egyet, hogy vajon mennyivel lett gyorsabb, erre bejön a kékhalál. :(

Mindenkinek thx, holnap még visszanézek, hátha lesz valakinek még ötlete...

(#15) eziskamu


eziskamu
addikt

Lehet hogy ez sem fog segííteni, de meg kéne próbálni a cmos resetet, mert úgy emlékszem hogy egy sdr/ddr-es ecs alaplapnál is ez segített memóriaváltáskor.

P.S.: Kellemes Húsvétot az összes PH tagnak, és moderátornak is :)

[Szerkesztve]

(#16) hehehehe


hehehehe
tag

hali
bennem is ez a kérdés merült fel...csak nekem abit nf7em és 512 ddr 333as ramom van.tegnap szereltem be és azota kicsit furcsán viselkedik a gép.windows feltelepült rendesen de van egy csomo program ami elindul aztán rögtön kifagy:( nemtom miért... floppy meghajto meg nemis müxik egyáltalán...ide a prohardvere se tudok belépni arrol a gépröl mert beirom a nevem meg a jelszot és ugyanugy bejön az az ablak hogy irja be a nevét és jelszavát.és ez van mindig.akárhányszor irom is be.memtestet nemtok futtatni mer nem jo a floppy...:( mi lehet a baj?alaplaphiba?

(#17) hehehehe


hehehehe
tag

ja és mégvalami.nem ilyen fontos de szerintem mrhára nem jo.ezelött egy 1600as athlon xp 256mb sd ram meg ASUS a7v133-c és radeon 9600 volt benne és igy ment 3dmark03ban 2200 pontot.most az uj alaplappal meg a rammal (abit nf7 és 512 ddr 333) megy 2400at.sztem ennél sokkal többet kéne mennie nem?

(#18) zsiga667 válasza hehehehe (#16) üzenetére


zsiga667
addikt

Nyomass egy Memtestet mindenképp.
[L]http://www.ultimatebootcd.com[/L]
Itt van ''cd-s verzió''.

(#19) hehehehe válasza zsiga667 (#18) üzenetére


hehehehe
tag

ehh..melyik az?látom van lent egypár memtest de melyik az amelyik cdröl megy?ja ás hogy kell használni?

[Szerkesztve]

(#20) hehehehe


hehehehe
tag

ha lefuttatom win alol a windowsos diagot az nem jo?

(#21) pojakcs válasza zsiga667 (#14) üzenetére


pojakcs
senior tag

Ha nem tetted át azt hosszú jumper csíkot, akkor a ddr ramod némi kínlódás után meghótta magát. Irány a kuka ,avagy ártatlan arccal a boltba, hogy kérem szépen ez itteng nem gyó. :)
Egy barátom dettó így járt valami hasonló lappal.

Üdv: Csaba

(#22) zsiga667 válasza pojakcs (#21) üzenetére


zsiga667
addikt

A DDR ram tökéletesen meg egy másik lapban!!! (Memtest ment rajta vagy 3-4 órát, és nincs hiba...)
Egyébként használtan vettem itt a PH!-n.

(#23) BlackWoOd


BlackWoOd
aktív tag

Adnék egy esélyt a #15-ös megjegyzésnek... :U
Egy hónapja egy zsír MSI lap művelt ilyeneket, annak segített...

(
Bios-frissítést nem találtál azóta? 4, a leírásod szerint esélyes lapból 3-hoz volt update, de lehet, hogy nem újabb, mint amivel használod.
Ezek voltak:
[L]http://www.kobian.com/products.php?productid=339[/L]
[L]http://www.kobian.com/products.php?productid=53[/L]
[L]http://www.kobian.com/products.php?productid=81[/L]
Ehhez nincs semmi:
[L]http://www.kobian.com/products.php?productid=54[/L]
)


[Szerkesztve]

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#24) zsiga667 válasza BlackWoOd (#23) üzenetére


zsiga667
addikt

A 3. az, thx. Kipróbálom, hátha segít.

(#25) Bazsesz válasza zsiga667 (#24) üzenetére


Bazsesz
őstag

Szia!

Ha jól sejtem, a multkor egy ilyennel szenvedtem. Asszem. P4-es volt, benne 256MBDDR, és integrált S3 SavagePRO DDR vga-kari.

Memóriát vettek bele, de a 400-assal nem tudott mit kezdeni, az volt a baja. El lett cserélve egy 266-osra, és azzal meg ment. (Hogy miért, hisz lefele kompatibilis... Olyan, mint a PCpartner lapom. 100-as memóriát viszi, 133-ast nem.)

Nem prószáltad még ki másik rammal? TEhát nem csak azt, amit bele akarsz gyömöszölni? (Lehet, hogy lemaradtam)

Üdv: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.