Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Nem lenne rossz ha a topic felpörögne, mert eléggé elterjedt az években a Docker és a hozzá használatos konténerek/image-k vagy nevezzük egyszerűbben programoknak :D (még kezdő vagy benne)

Én OMV (NAS oprendszer) alatt használok Dockert, melyben a saját felhőt hoztam létre DDNS-el persze leírás alapján. Mai napig tökéletesen működik, szerintem elég gyorsan is tölti be a felhőbe lévő adatokat.
Nextcloud-hoz Mariadb+ Nextcloud + Duckdns+letsenrypt-et használok Dockerben.
Ezen ívül amivel próbálkozom, próbálkoztam:

- Amlogic boxok esetében Owncloud/Nextcloud: helyi hálón már működik nekem, HTTPS/SSL kapcsolatot még valahogy varzsolni kellene.
- Roc64-es board-al az alábbiakat teszteltem:
- Armbian-ra sima docker.io-t + docker-compose-t tettem majd Owncloud-ot.
- NextcloudPI-t sikeresen feltettem, futattam., igaz itt kihívás nincs nagyon :DD

Mint látjátok én inkább a felhő fele mentem el(Nextcloud, Owncloud), hogy őket kipróbáljam, mert a mai világban a legegyszerűbb így megosztani.Igaz a Drive tökéletesen működik, viszont oda korlátozott a feltöltési limit, itt viszont max a HDD szab határt. :DDD
Ezenkívül amit jó lenne megtanulni/leírást összeszedni az a Portainer(remélem jól írom) mely Docker konténere könnyebb kezelhetőségére,menedzselésére használható, futtatható.
Sajnos kevés időm ellenére ha bármint sikerül összehoznom és hasznotokra válik, itt meg fogom osztani.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.