Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Dobozos ati vagy nem dobozos? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) vortex


vortex
csendes tag

Igaz-e az, hogy a nem dobozos ati kártyák gyengébbek mint a dobozosak? :(

(#2) engusz válasza vortex (#1) üzenetére


engusz
veterán

Felszereltségben minden bizonnyal!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#3) Viktor77 válasza vortex (#1) üzenetére


Viktor77
titán

Ez nem igaz! Honnan vetted ezt a hülyeséget?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4) csucsu_17 válasza vortex (#1) üzenetére


csucsu_17
aktív tag

nem ha neves gyártóktól vásárolsz
meg egyébként is az ATI kiadott egy normát ami szerint kell gyártani

''Üdvözlet a győzőnek''

(#5) rudi válasza vortex (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem feltétlenül de megtörténhet akár ez is... Én inkább a zacsis cuccok szállítása raktározása miatt aggódnék. Az a kics zacsi nem sokat véd a fizikai behatások ellen.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) DrSoul válasza rudi (#5) üzenetére


DrSoul
őstag

Ezért kell gyorsan kipróbálni! :DDD
AMúgy a zacsi előnye, hogy rendesen megnézheted, azt is, hány ns-os. Ha dobozos, ezt általában nem engedik meg (mondván jogosan, hogy most miattam nem bontják fel a dobozt).

Mindig az X jelöli a pontot...

(#7) zrubi válasza DrSoul (#6) üzenetére


zrubi
senior tag

ezt általában nem engedik meg (mondván jogosan, hogy most miattam nem bontják fel a dobozt).

Hát én mindig felbontatom a dobozt, hogy lássam mi van benne igazából, meg hogy megvan-e minden... Ha ezt nem teszik meg, akkor viszont (nem)látás.

zrubi.hu

(#8) DrSoul válasza zrubi (#7) üzenetére


DrSoul
őstag

Ha a polcon van a doboz, lehet, hogy az már bontva van. De általába ezek ragasztva is vannak, és akkor nem mindenhol egyeznek bele. Aztán olyan hely is van (pl. e-connect), ahol meg kell rendelni... De hogy rendeljem meg, ha nem tudom, hány ns-os ram van rajta? :O

Mindig az X jelöli a pontot...

(#9) boygo válasza vortex (#1) üzenetére


boygo
aktív tag

Van még ilyen frankó kérdésed ?
Vagy én keltem bal lábbal ? :F

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#10) dshk válasza boygo (#9) üzenetére


dshk
aktív tag

Te keltél fel bal lábbal, a kérdés ugyanis teljesen jogos, volt már jópár olyan termék, amelynél a zacskós, azaz OEM kiadás hardverben is korlátozottabb volt, nemcsak a hozzáadott apróságokban különbözött.

(#11) Keitaro válasza dshk (#10) üzenetére


Keitaro
addikt

Jaja, lásd pl Audigy 2 aranyozott csatlakozói (ebbe mondjuk senki nem hal bele), vagy még legelső Radeon órajelei.

(#12) boygo válasza dshk (#10) üzenetére


boygo
aktív tag

Jut eszembe én mindig bal lábbal kelek ! :P
Igazából én még nem hallottam olyat, hogy a zacskós ati rosszabb a dobozosnál.
A megadott normákat hoznia kell. A dobozos teljesíthet a normák felett is de ez nem törvényszerü.

Más.
A topicot nyitó fórumozó igazán olvashatna a régebbi topicokban és az ilyen és hasonló kérdésére megkapná a választ.

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#13) Keitaro válasza boygo (#12) üzenetére


Keitaro
addikt

Szerintem most mindenki azért tolerálja az ilyesmit, mert kereső nélkül nehéz dolog ez. Azt pedig nem várhatja el senki, hogy ezért a kérdésért elolvasson 2000 hozzászólásnyi radeonos topicot :))

Egyébként Radeonban tudtommal az egyetlen eltérés csak ez volt amit mondtam, még a Radeon kor hajnalán

(#14) boygo


boygo
aktív tag

Még jó, hogy nem sikerült hozzá jutnom egy 9500-as karihoz ami zacskós és
modólható 9700pro-ra. :DDD
Hát sajnálom. :P

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#15) rudi válasza boygo (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

Kellene csinálni egy Radeon FAQ-t mert akkora halom info gyűlt már fel hogy egyre nehezebb keresni benne, pedig szinte mindenre adtunk választ korábban. Én már legalább 10szer leírtam milyenek voltak az r200as magú 8500-9100ak de most már kimentettem txt-be szóval bármikor bevágom. Csinálhatnánk r3xxekről is meg gyártókról és ilyenekről.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) biker válasza rudi (#15) üzenetére


biker
nagyúr

ha ennyi infód van, akkor keress már választ arra, hogy lehet a low profile-os ati 9100-am 128bites ramvezérlővel? :))

főleg hogy a gyártó szerint is 64 bitest gyárt, de a dobozon is 128 bit van írva...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#17) rudi válasza biker (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

Nemtom... Elvileg korábban volt már a low profile design mint ez a 64bit-mizéria.

Kb ott lehet a trükk hogy a régi kártyákon kisebb modulok voltak és így 4-4 darab kellett oldalanként és ehhez szabták a 128bites architektúrát. Most jöttek a dupla akkora memchipek és nem éri meg az erchitektúrán változtatni, így csak fele annyi chip kerül a nyákra, a membusz felét töltik fel. Úgy látom a 128MB/64bit a gyakoribb és 64MBosból akár a low profile is lehet 128Bites...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Dobozos ati vagy nem dobozos? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.