Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zoltán


Zoltán
őstag

Hellósztok!

Milyen gép kell minimum egy divx -es film megnézéséhez? Tehát hogy ne szaggasson meg egyáltalán, hogy elinduljon. Hány Mhz-es proci, mennyi ram, hányszoros cd-rom, kb. melyik monitorvezérlő. A rendszer win98se-s. Hangsúlyozom, hogy a minimum config érdekel, mivel most van erre a célra egy 133 Mhz -es P1-es, de ezen nem indul el a Divx 5.11. Arra lennék kíváncsi, hogy mennit kell rajta fejleszteni. Előre is köszi!

(#2) AND1


AND1
őstag

Sztem senki nem tudja elmondani halál pontosan, hogy hány Mhz kell hozzá minimum. No meg vga, ram, stb. Mert:

Láttam egy 700Mhz Celeron-t, Ati Rage,128Mb memoval és szaggatott rajta divix
Viszont haveromnak 466Mhz Celeronján, 128Mb, TNT -vel simán megy minden divixes film

Az elöbbi egy sulis gép, az utóbbi meg egy régen vásárolt márkás gép.
Tehát...

Egy régi PH-s.

(#3) Zoltán válasza AND1 (#2) üzenetére


Zoltán
őstag

Azért köszi, ez már jó viszonyítás. A sulis gépen gondolom minden sz@r fönvolt és mivel sokan használták ezért nem optimálisan volt beállítva. Eddig tehát 466Mhz, 128 Mb ram és tnt a minimum. Azért várok más tapasztalatokat is.

(#4) Picimaci


Picimaci
tag

Szerintem egy p3-as nem árt neki, meg minimum 128mb ram, VGA, meg gef2-től szerintem jó.

(#5) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

A divx honlapján van lista, ennél pontosabbat nehezen találsz. Én 500-as celeron, 128 mb ram. és tnt 2-nél gyengébb gépen nem is kísérletezem a felrakással. Ha agyonoptimalizálod, mehet gyengébben is, de szenvedés.

egyéb állatfajták

(#6) AceTom válasza Zoltán (#1) üzenetére


AceTom
aktív tag

Szerintem ha beállítod jól, akkor egy kb. 500Mhz körül menni fog... nemtom milyen vidkarival... :) Talán egy 32MB-os már bőven elég... de nem mernék megesküdni rá.
Ahol én már láttam 466-os, meg 366-os Celeronokon, ott nem volt a legjobb... 366-nál a legsz@arabb beállításokon is szagatott, 466-on, ha jól emlékszem már egész tűrhető volt. (16MB Voodoo 3 3000-rel)

[Szerkesztve]

(#7) Zoltán válasza kamikaze boci (#5) üzenetére


Zoltán
őstag

Köszi

(#8) Terminus_


Terminus_
aktív tag

PII-350-en (256MB SD, Ati Rage 128 Pro Turbo, WinXP) mplayerrel 53% procit eszik.(DivX5.1.1, 720x576, 991kbps. mp3 hang 128kbps, 48000Hz) Mediaplayerrel viszont izzad rendesen (100% mellett szaggat).

-

(#9) Zoltán


Zoltán
őstag

cd-romot még senki sem írt. Az nem lehet szűk keresztmetszet? pl.: 8 -szoros elég?

(#10) Zoltán válasza Terminus_ (#8) üzenetére


Zoltán
őstag

''mplayerrel 53% procit eszik'' -és ezek szerint nem szaggat? Illetve mi az az mplayer?

(#11) Terminus_ válasza Zoltán (#10) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Nem szaggat egyáltalán. Az mplayer szerintem az egyik legjobb lejátszó. Innét tudod lerántani: Bővebben: link

Ne számts semmi csillogásra villogásra. A puritán külső brutális belsőt rejt.
A legjobb benne, hogy még codeceket sem kell hozzá felrakni.

-

(#12) AceTom válasza Zoltán (#9) üzenetére


AceTom
aktív tag

CD-ről nem érdemes filmet nézni (DivX-et) mert nálunk egy LG dvd-vel szagattott a film. (Az enyémhez hasonló konfig.)

(#13) Flashy válasza Zoltán (#1) üzenetére


Flashy
veterán

azon a P1-en annyit kéne fejleszteni hogy az már rég másik gépnek tekinthető. a háza is csak akkor maradhat, ha ATX-es :) P1-en sima mpeg a max. p2 300-on érdemes már régebbi divx-ekkel próbálkozni, 6-800-as körül már divx5 is. de amúgy baromira nem lehet így megmondani, mert lehet olyan 5ös divx-et kódolni hogy semmi se játssza le és lehet olyat hogy a 300-as celeron is...

(#14) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Egy jó film lejátszó progi kell az nagyon fontos!Mindent kipróbáltam mikor mondták a Bsplayer-t az bevált P2 Cel 400 128sd-vel 32mb gef2 nem szaggatott semilyen film,most már picit jobb gépem van de mindig a Bsplayer használom!

(#15) Xpod


Xpod
addikt

Nekem 400 MHz-s Cerkán, 192 MB SDRAM-mal, WinMe + Media player 7 ill. 9 +BSPlayer, + Radlight mentek az DIVX5.02-es filmek. Ezért ennyi progi, mert mikor melyikhez volt kedvem. Ja S3 Savage4(32 MB) és TNT1(16MB). De szerintem filmhez tökmindegy milyen VGA-t használsz nem az a meghatározó.

[Szerkesztve]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#16) twollah


twollah
nagyúr

PII 333Mhz + 64Mbyte RAM + PCI ATI VGA a neve most nem ugrik be + kindoze XP PRO!!! + Crystal Player Pro v1.41? es elfogadhatoan megy a lejatszas.

(#17) Loha


Loha
veterán

Szerintem a minimum 500-600Mhz-es PIII lehetőleg BX-es lapban.

Sokban függ a dolog a Divx minőségétől is, meg hogy mivel játszod...

Celeronban én 800mhz-re tenném a mércét...

Ennél gyengébb gépen is elmegy sok DivX de az igazán jó minőségüekkel meggyűlhet a bajuk...

(#18) acer_


acer_
aktív tag

intel atlanta mobo cel400 192 ram gef2-mx400 64mega 10es quantum és 40-es maxtor
konfigon full akadás mentesen megy minden divx-xvid film :)
Win alatt ffdshow, vagy knoppix-et bootolva xine player. Mindkettővel megy.

Legutóbbi xvid film, amit néztem vele: shrek 2, divx: bárányok hallgatnak.

...nyaralónkban van a gép.. oda tökéletes.

(#19) Loha válasza acer_ (#18) üzenetére


Loha
veterán

Ez a 2 film amit említesz, pont nem túl jó minőségüek...

Egy 400-as gépen tuti nem megy el minden DivX...

(#20) Sotho


Sotho
őstag

Az xvidnek vagy a divxnek nagyobb a gépigénye?

(#21) Zoltán


Zoltán
őstag

Köszi mindenkinek a tapasztalatokat, most már eléggé képben vagyok.

(#22) Flashy válasza Sotho (#20) üzenetére


Flashy
veterán

konkrét tömörítésfüggő, így nem lehet megmondani

(#23) Xpod válasza Loha (#19) üzenetére


Xpod
addikt

Hát nem tudom én még nem találkoztam olyan filmmel amit nem tudtam volna megnézni a 400-as cerkámmal.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#24) Superbeast


Superbeast
csendes tag

Hali
Szomszédomnak egy elég régi gépe van, értsd. p2 celeron.. 333mhz-es 320 mb rammal és egy régebbi gf2 mx440 vga karival.
CD-ről megnyitva a filmek akadoznak de ha átmásoljuk vincsire már okés a dolog!
Ja és az operációs rendszer winxp prof.
Egyedül az ac3-as filmekkel nem boldogul.
Remélem segítettem vmit..

[Szerkesztve]

(#25) VadMacs 2 válasza Zoltán (#1) üzenetére


VadMacs 2
csendes tag

Nekem van egy kisebb gépem: 366MHz PPGA Celeron, intel LX440 -es (mittudoménkigyártotta) alaplap, 192Mb SD, TNT2pro, Gravis UltraSound PnP. OS: WinME, soft: MP 7-9, MP Classic, BSplayer.

Ezen prímán futkoztak a divx -es filmek (egy ideig a család mozigépnek használta, amíg nem jött az asztali DVD), egyedül az AC3 -as melóktól feküdt meg a gép... :D

NF7-S V2.0, XP 3000+, 1Gb DDR400, ASUS Radeon 9600XT/TVD, 120Gb Sea. 7200rpm IDE / Maxtor 20Gb 5400rpm IDE / Sea. 20Gb 7200rpm SCSI, Pioneer DVD-116 & DVR-107D, Leadtek WinFast TV2000/XP Deluxe, SB Live Value, + RTL8139, Adaptec AHA-2944U, 17c CRT & 15c LCD (Dual), MSI Bluetooth, IrDA, HP PSC 2410

(#26) dr.Mura


dr.Mura
tag

Nekem egy mobil PIII-500 - 256 MB RAM - Ati Rage mobility (Dell Latitude LS) eddig tökéletesen vitt minden DivX és Xvid alapú filmet. Szerintem tökéletes kis mozigép, csak éppen nincs rajta sVideo kimenet, így aztán csak a saját képernyőjén, vagy monitoron megy a dolog.

Üdv:

dr. Mura

C8H10N4O2

(#27) Nowhereman


Nowhereman
őstag

én egy K6-2/500-ast használok erre. A lejátszóktól is függ. A BSplayer mondjuk mesze kevesebbel is beéri, mint a realplayer. Mivel nem minden gubizóban hever halomban a 500MHz vagy gyorsabb szerkezeteket zúzó AT-s alaplapok procival, Valszeg még házat is cserélned kellene. Vidkariból 16Mb-os is elég./ha nem dölöngélt tulzottan a dzsunka mikor cinezték/ Ha pedig nagyon beruházol, akkor mondjuk egy 800-as durcival már úgy járhatsz, mint a Microsoft porszívó:nem fogsz szívi!

Utánam a kondenzcsik!

(#28) Mice_007


Mice_007
tag

Hi

Ez eleg erosen film, video/audio codec fuggo dolog.

atlagos divx3 kodolast, levett minoseggel, divx4 codeccel a 233-os PII -es notebookomon siman tudok nezni, ugyanezek a filmek divx5 -codeccel lejatszva mar elvezhetetlenul szaggat, barhogy allitgatom. Viszont egy nagyon jo minosegu filmet, divx5-el a 750-es duronom matrox G450-el mar nem vitte el hibatlanul, ezert csereltem 1300-asra, azota minden oke, csak egyes XVID -ek eseten, AC3 hang mellett vannak akadasok.

udv

AIDA64.com

(#29) kamikaze boci válasza Flashy (#13) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Pé jeggyes ATX-es? Meglepne, de ki tudja:)

egyéb állatfajták

(#30) Anteris


Anteris
csendes tag

nálam ez van az öregebbik gépen:
192 mega ram
geforce2 mx400/32mega
5400-es vinyó
win98se
celeron400 (450-re húzva)

na ezekkel szaggatás nélkül elmennek a divixek- ac3hanggal - gond csak akko rszokott lenni ha lejátszás közben piszkálom a pléjert, na olyankor meg szokott akadozni a film, amúgy önmagában nem. De azért nagyon a határon van!

(#31) Manitou


Manitou
addikt

Anno 750-es duron+ 2MB S3 Virge + 256MB SD133 on próbáltam megnézni egy divX-es filmet, végülis ment szaggatásmentesen. A gyenge vidkarit ellensúlyozta a ram és a proci.
Viszont 366Cerka+64MB ram+ 8MB TNT Vantán nem mentek a divX-es filmek csak egy zöldképernyő, a hang ment, pedig minden codec fent volt. mpg filmek mentek.

(#32) Nowhereman válasza Mice_007 (#28) üzenetére


Nowhereman
őstag

Ott valami gubanc lehet szerintem...

Utánam a kondenzcsik!

(#33) tgabi333


tgabi333
tag

Nekem az 533 cerkán TNT2 128RAM jól mentek a 640 * 480 -nál kisebb méretű filmek, mert a mint tudjuk a méret a lényeg

(#34) Dilikutya válasza Loha (#19) üzenetére


Dilikutya
félisten

a Shrek 2 jó minőségű. van belőle DVD rip magyar már, sőt én másolt magyar dvd-t is láttam már:)
amugy bsplayer és 533-as celeron, 192mb ram, és 16mb-os TNT Vanta, winXPpro konfigon tudtam mindent nézni jól ugy emlékszem. viszont ha a szinkront külön fájlból olvastattam be, akkor nem passzolt. most a P4-en pöccre a helyén van, szal az a konfig volt már kevés ehhez ugy néz ki. na szóval ennél kisebb gépen nem érdemes próbálkozni. viszont a média player 7-8-9-et el lehet felejteni. de a régről megmaradt 6.4-es tökéletes. annyira hogy most is azt használom :D mplayer2.exe-vel lehet a futtatás menüből inditani, de amugy ott van a program files/windows media player mappában

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#35) vicces válasza Terminus_ (#11) üzenetére


vicces
addikt

csak azt áruld el, hogy hogy tudom lejátszás közben a hangot állitani ?:)

:)

(#36) kamikaze boci válasza Dilikutya (#34) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Van másolt DVD, NTSC (ma hallottam előszőr PAL-ról, de még nem láttam). Amúgy ez nem warez?:U

egyéb állatfajták

(#37) Dufresne


Dufresne
addikt

Nekem régen 1 matsonic lapban 633-as cerkával Gef3-al volt, hogy szaggatott, de ott kiderült, hogy a 2x-es AGP a szűk keresztmetszet, mert a kártyát húzva már nem akadt a film és utána való lapban ugyanez a kártya már húzás nélkül vitte:C
Mondjuk hozzáteszem, hogy csak olyan 30% akadt a filmeknek kicsit..

[Szerkesztve]

(#38) wipes


wipes
senior tag

Tesómnak raktam össze kisgépet, és megy rajta a divx gond nélkül, pedig még vga sincs benne :F

asus cusi-fx (int vga 4mb) - cel 633 - 256sd - asus 24* cd író
win xp + bsplayer

(#39) Christoph


Christoph
aktív tag

A 2x AGP kizárt hogy szűk keresztmetszet lenne a divx lejátszásához, a proci a lényeg, még egy pci-os vga-val is mennie kell....

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#40) Dilikutya válasza kamikaze boci (#36) üzenetére


Dilikutya
félisten

azt nemtom hogy ntsc vagy pal, mert nem néztem meg, nem az enyém, de szinkronos, szal gondolom pal, bár ehhez annyira igy nem értek, de a pal a szabvány itthon. amugy fénymásolt boritó, és rányomott minta a lemezre... miért lenne ez warez? igényes biztonsági másolat :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#41) Dilikutya válasza Dufresne (#37) üzenetére


Dilikutya
félisten

nekem tnt vanta vitte a filmeket 2x AGP lapban. amúgy hiába húztad a VGA-t, a lap akkoris csak 2x AGP maradt :D nem lehet hogy a memória volt a kevés? mert nekem 533 cerka és 16mb-os TNT Vanta egész jól vitte egészen idén tavaszig a filmeket. akkor lett némi upgrade :) de az AGP-nek semmi köze hozzá, egy kellően erős PCI-os VGA is megteszi. nemtom nálad mi volt a gond. az meg kizárt hogy Gef3 kevés lett volna

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#42) Egon


Egon
nagyúr

Túl sok filmet nem nézek (átlag havi 2-3 db-ot). Ezek alapján a tapasztalatok:
Abit BF6, Celeron 566@850, 256 MB SD, GF2 MX: minden ment tökéletesen.
Abit BH6, Celeron 366@550, 192 MB SD, TNT2 Ultra: elég sok filmben akadt picit időnként (mondjuk néztél belőle 5 percet, ezalatt minimum 2-3 alkalommal néhány tizedmásodperces akadás jeletkezett).
A két konfig között van a minimum konfig Divx célra szerintem. Hozzátenném, hogy használtan annyira olcsón lehet BX chipsetes laphoz jutni (persze nemkülönben olcsón lehet egy Ghz körüli/alatti Duronos konfigot építeni ilyen célra), a szintén olcsó, húzható Celeronokról nem is beszélve, hogy nem feltétlenül érdemes a minimumot megcélozni...:U
Legyen a gépben min. 128 MB ram, min. TNT2/GF2 MX kategóriájú vga, és akkor sem jössz zavarba, ha neadjisten valami (1-2 éves) játékot, vagy nem túlzottan brutális hardverigényű felhasználói programot akarsz (kell...) futtatni rajta...:U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#43) L3zl13 válasza Egon (#42) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ne, hiszem, hogy létezik olyan, hogy ''minimum konfig DivX''-re. Nagyon sok különböző tömörítési beállítás, kodek, lejátszó progi van ami befolyásolja a gépigényt.
Esetleg egy adott filmre lehet adni minimum konfigot, de kompletten DivX-re... :F

Aki hülye, haljon meg!

(#44) rog válasza L3zl13 (#43) üzenetére


rog
addikt

minimum= az a konfig, amin közkézen forgó filmek 99%-a élvezhető sebességgel nézhető.
(persze a 768x576-os ac3-as 2801645kbit/s-es filmek a minimumon nem nagyon fognak menni ;) )

(#45) Egon válasza L3zl13 (#43) üzenetére


Egon
nagyúr

Igen, arra gondoltam, amire rog szemléletesen rávilágított (és ami szvsz végülis a topicindító kérdés is akart lenni...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#46) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Egyébként úgy látom még senki nem dobta a be az X-Card-ot. Ha tud szerezni egy ilyet a topicindító, akkor máris megváltozik a minimális gépigény fogalma...

Aki hülye, haljon meg!

(#47) Dufresne válasza Dilikutya (#41) üzenetére


Dufresne
addikt

Így utólag belegondolva még akár codec hibát is el tudok képzelni, mert tényleg itt jóval gyengébb gépeken is futottak a filmek, ahogy olvastam. Viszont nálam is csak pár filmnél volt probléma.
Akkor még ennyit sem értettem a gépekhez:DD

(#48) Nowhereman válasza Egon (#42) üzenetére


Nowhereman
őstag

Egon! Elomlott a billenyűzeted? Vagy valaki lenyúlta a kódodat/duront is elfogadhatónak minősítetted/
A TNT, S4 teljesítmény is elegendő. De ha a tvhez kell kilőni akkor egy ősibb ATI...
A master of magic-ból úgy se jön ki újabb változat.

Utánam a kondenzcsik!

(#49) szonti


szonti
aktív tag

Nekem 333 Mhz-es Itelem van 32 MB-os s3 Savage 4 videókártyával és 128 MB Rammal és minden hibátlanul fut. Annyi a trükk hogy nem a Windows alatt kell futtatni hanem vannak külön CD-ről Bootoló programok amik csak filmek lejátszására vannak. Ezek mindent lejátszanak tökéletes minőségben nem szaggatnak, és az 5.1-es hangot is tudják. Én például a Movix nevű progit használom egy barátomtól kaptam. Nem tudom honnan szerezte. Ajánlom figyelmetekbe.

(#50) Latyakos


Latyakos
aktív tag

barátnőm gépe: 256 mega sd, bxes alaplap, gef2mx400, celeron 566, akad sok divx, hugomé ugyanez, teljesen, kivéve hogy p3-450 a procc, és ez lényegesen gyorsabb, nem akad semmi.

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.