Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) [NQD]Jericho


[NQD]Jericho
tag

Van egy problémám. Az openGl-es játékok normálisan futnak, de a direct3d-s játékokkal viszont egyszerűen nemtudok játszani, mert ugrál a grafika. Textúrák villodzanak megállás nélkül a képen, menüben, játék közben. Mi a f**z lehet már a baj? Esetleg directx-xel van a baj?. De hoyg a francba tudom uninstalálni. Segitsetek pls.
Másik problémám is van. Ati radeon 9600 xt a kártyám és amikor újrarakom a windowst akkor az ati oldaláról letölthető drivert rakom fel, amiben négy öszetevő van. De a WDMmet nem tudja felrakni normálisan, sőt. Ha a friss verisót akarom felnyomni akkor a gép foylton újraindul valahányszor a Wdmet telepitené. PLs help mert kezdeg idegbeteg lenni

(#2) Pisti_zzZZ válasza [NQD]Jericho (#1) üzenetére


Pisti_zzZZ
tag

Hát a DircetXet normálisan eltávolítani nagyon nehéz, mert nem írtak hozzá automata programot. Elvileg uj verzióra való frissítés meg kell hogy oldja, de ahogy mondod nem oldja meg:( Namost az elég zizi ha a drivert nem tudod felrakni. Ebben az esetben arra tudok gondolni vmi nem stimmel a kártyáddal. De mielőtt még megijednél, ellenőrizd hogy az alaplapodhoz fel van-e rakva minden driver (AGP pl.), BIOS-t is babráld meg, hátha elállítottál vmi VGA beállítást. Ha sehogyse megy akkor a kártyával van a baj sztem. Ja de még nézd meg hátha kimozdult vagy valami, bár ezt kétlem mert akkor egyáltalán nem menne. Tápod bírja???

Egyelőre ennyit tudok mondani. Ja és dobj rá egy 3DMarkot.

[Szerkesztve]

''Onnan fogod tudni, hogy jól vagy, ha nem találsz senkit, akinek a helyébe lennél'' - Kispál és a Borz

(#3) [NQD]Jericho válasza Pisti_zzZZ (#2) üzenetére


[NQD]Jericho
tag

De ezt nem értem. Most van ilyen hogy 9.0c ez csak sima frissités? Elötte fel kell tenni a rendeset? Azt meg hol a túróba találom meg... Régen egy directx felrakása nem tizedsec alatt történt...

(#4) Archer válasza [NQD]Jericho (#1) üzenetére


Archer
őstag

Szerintem az lenne a legtisztább, ha formáznád a win meghajtóját és reninstalálnád a windowst utána pedig friss drivereket raknál fel. Elég drasztikus, de ezután működnie kell. Persze előbb próbáld meg #2 hozzászólásban lévő ötleteket. Ha ezek után sem működik, a kártyával van a baj.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#5) [NQD]Jericho válasza Archer (#4) üzenetére


[NQD]Jericho
tag

Hehe most nemrég telepítettem újra és azóta vannak ezek a dolgok. Azért most írok erről a problémáról. Kétszer is újratelepítettem emiatt de nemjó. xp+rá sp2+rá friss driver. De nem akarja wdm-t telepíteni. De továbbra is kérdem: a directx 9.0c csak frissités? Elötte kell az alapdirektx?

(#6) Archer válasza [NQD]Jericho (#5) üzenetére


Archer
őstag

Tudtommal nem csak frissítés. Szerintem Pl. felrakhatod a dx8-ra is.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#7) Viktor77 válasza [NQD]Jericho (#5) üzenetére


Viktor77
titán

XP-ben alapból van DirectX. Erre teszed rá a 9.0C-t.

De az SP2-ben már a C van, szal nem kell feltenned semmit.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#8) [NQD]Jericho válasza Archer (#6) üzenetére


[NQD]Jericho
tag

A legnagyobb baj az, hogy textúrák villognak képernyőn.:D Erre help? Ez a probléma azután kezdődött, hoyg egy warcraftos game után nem akart chatre visszalépni és resetelnem kellett. Azután már ezt csinálta. De egy formattal vissza kéne állnia nem?

[Szerkesztve]

(#9) [NQD]Jericho válasza [NQD]Jericho (#8) üzenetére


[NQD]Jericho
tag

Ha meg az Opengl simán mükszik, akkor csaknem lehet a kártya hibás, nem?
:((

(#10) Archer válasza [NQD]Jericho (#8) üzenetére


Archer
őstag

Nem formatáltad le a win meghajtóját, mielőtt újratelepítetted? Ha nem, próbáld meg úgy is.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#11) [NQD]Jericho válasza Archer (#10) üzenetére


[NQD]Jericho
tag

Leformatáltam :(

(#12) [NQD]Jericho válasza [NQD]Jericho (#11) üzenetére


[NQD]Jericho
tag

Asszem ma mégegyszer megpróbálom újrarakni hátha..., de sztem nem fog müködni :(

(#13) Archer válasza [NQD]Jericho (#12) üzenetére


Archer
őstag

Ha elsőre nem sikerült, szerintem felesleges mégegyszer,

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#14) [NQD]Jericho válasza Archer (#13) üzenetére


[NQD]Jericho
tag

Most már jó. Az egyetlen bökkenő az, hogy az sp2 által telepitett videodrivert kell használnom. Remélem jó a driver :). Direct3d mindenestre már nem problémás. Thx all :U

(#15) daveredline


daveredline
tag

A kérdésem az lenne h felraktam vistára a call of duty 2-t és valami gondja van, indításnál ezt írja:

DirectX error: encountered an unrecoverable error. Check the DirectX faq for possible solution.

Mivel annyira nem vágom az angolt h elkezdjem olvasni a faq-t ezért most tőletek kérdezem hátha valaki egyből rávágja mit is kell csinálni....

Vagy csak annyi az egész h nem megy vistán a játék és kész??

Előre is kössz a válaszokat!

(#16) LucifeI2 válasza daveredline (#15) üzenetére


LucifeI2
őstag

Frissítsd a hangkártya és a videókátya drivert is. DirectXet is nézd meg, hogy a legújabb van-e meg neked.

Találtam egy linket, itt leírják részletesebben. [link]

[ Szerkesztve ]

(#17) daveredline válasza LucifeI2 (#16) üzenetére


daveredline
tag

köszi a segítséget , átnyálazom...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.