Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) napocska2


napocska2
senior tag

Ez a bejegyzés azokhoz szól, akik szeretik a lírai hangzású dalokat (is) és még nem ismerkedtek meg Kazahsztán fiatal csillagával, Dimash Kudaibergennel, illetve azokhoz, akik már ismerik és van kedvük beszélgetni róla.

Nekem is friss az élmény, talán két hete találkoztam vele a Youtube-on és a rabjává váltam. :D Úgy gondolom, hogy fantasztikus hangja, átütő erejű előadásmódja, a hallgatósága lelkére gyakorolt hatása alapján mindenképpen érdemes arra, hogy itt is említést tegyek róla.

Nem szeretnék wikipédia mélységekbe menni a róla szóló részletekkel, hiszen akit megfog a művészete - igen, szerintem kijelenthető, hogy teljesítménye igazi művészet, akár még nagybetűvel is le lehetne írni és nem lenne túlzás -, abban felébred a vágy, hogy többet tudjon meg róla és utána fog nézni.

Olyan énekesnek tartom, akiben az egyedi, utánozhatatlan stílus mellett egyesül a tehetség, a tudás, a technika, a zenei sokoldalúság, a céltudatosság, a megnyerő külső és személyiség, a lenyűgöző színpadi erő és mindemellett nem utolsó sorban a tisztelet és alázat a művészettel és más emberekkel szemben.
Még csak 23 éves, de ezek tulajdonságok együttesen arra predesztinálják, hogy idővel világszinten is elismert énekes legyen. Bízom benne, hogy hamarosan beérik és megtalálja a maga saját útját a kiteljesedésére.

De Dimash-nak igazán nincs szüksége arra, hogy szép szavakkal méltassam, inkább győződjetek meg róla Ti is.
Mivel számomra minden előadása tökéletes, nehezemre esett kiválasztani az ideillőket, de íme, két videó az év első felében, Kínában megrendezett Singer 2017 versenyből:
(Figyeljétek a közönség és a nála jóval idősebb, tapasztaltabb versenyzők reakcióit is.) :D

Opera 2 – Anime arcra sminkelve :)

SOS d'un terrien en détresse

Ez a videó pedig arra példa, hogy a stílusváltás sem okoz nehézséget számára:

Go Go Power Rangers (OST Power Rangers)

Nagyon kíváncsi vagyok arra, hogy mit gondoltok róla, mit éreztek vele kapcsolatban, szóval ne habozzatok hozzászólni! :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.