Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Dilemma konfiggal help! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Bandit21


Bandit21
addikt

Nagyjából összeállt a kép, de nem tudok 1ben dönteni. Megvan a wincsi, a videókártya (Giga/Sapph R9800pro 256ddr) stb. DE!
Vegyek 19'-es monitort, (Sams Syncm 959NF) kb82 e+áfa
vagy vegyek 17'-est (757NF) kb 47e+áfa
És akkor kijön az IC7 helyett egy IC7-G a 2*256sams400mhz helyett pedig 2*512sams 400mhz ram ???
Azért filózok mert a 19es moncsit 1280*1024en (104Hz-en bírja) kellene használni ahhoz, h értelmesen nézzen ki, a ''jobb'' felbontáshoz meg már 1600*1200-on.
Uaez a 17essel 1024*768 on menne 116Hz-en és 89hz-en pedig az 1280*1024...
Sőt ha már a 17esnál maradok tudna vki ajánlani olyat ami 100Hz-en/fölött marad 1280*1024-en? Szóval mi éri meg jobban segítsetek! :F

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#2) bélanéni válasza Bandit21 (#1) üzenetére


bélanéni
őstag

halgass a szívedre! :)

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#3) Vitus válasza Bandit21 (#1) üzenetére


Vitus
őstag

Azt vedd figyelemben, hogy annak azt a monitort évekig fogod nézni vedd a jobb monitort mert mire azt kicserélnéd addigra az a konfig elavul. :) Szerintem egy jó monitor :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#4) DaSilva válasza Bandit21 (#1) üzenetére


DaSilva
senior tag

A gigabit lanra meg a sata raidre tényleg szükséged van?

huss, fohászom száll feléd

(#5) XeeN válasza Bandit21 (#1) üzenetére


XeeN
senior tag

959NF. En magambol indulok ki. Kb 1 evente cserelek konfigot, a monitor viszont marad. 4 evig nyuztam 1 15''-t most 1.5 eve 1 19-es van. eg es fold a ketto kozotti kulonbseg. 17''-monitor tudomasom szerint nem tud tobbet 96Khz-nel (85Hz-1280x1024). Bar lehet, h en vagyok tajekozatlan. Kihasznalnad a GLant es a SATA-t? mert ha nem, felesleges. En ezert vettem sima NF-et es nem NF7-S-t. 512Mb szerintem meg eleg 1 darabig, ha nem vehetsz kesobb ujabb modult, mig nagyobb monitorra cserelni a 17''-t nehezebb.

Remelem ertheto volt. :)

(#6) Bandit21


Bandit21
addikt

Csak h bonyolítsam. Közbesz alapon megy az egész ezért legközelebb 2-3 év mva lesz konfigbővítés. Ezért nem mind1 másrészt ilyen nagy pénz 500e... csak 4-5 év mva várható addig ennek kell mennie. A köv dolog pedig, h a hálózatnak kellene a gigabit, ( a sata nem olyan fontos) de mivel lesz itthon még 1 gép és néha 2 notebook is ezért jó lenne vmi ksi hálós játékkal is szenvedni+megosztani nyomtatót vincsit stb min 1xre 2 géppel azért jönne be a net a gigabiten, a hálókártya meg menne a másikba szóval itt a dilemma.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#7) XeeN válasza Bandit21 (#6) üzenetére


XeeN
senior tag

Net=ADSL? Azert kerdem, mert tudtommal az ADSL hidak nem kedvelik a Glant. :(

(#8) Docci


Docci
senior tag

üdv.

Én ha a helyedben lennék ,akkor a jobb monitort venném.
Sokat számit egy jo moncsi.
MERT:
1.Monitort nem évente (se 2 évente)cserélsz(főleg ha ilyen 19-es).
2.Egyik legdrágább ''alkatrsze'' a gépnek.
3.Ami talán a legfontosabb az ,hogy nem mind 1 a szemednek hogy milyen monitort nézel.
Egyszerűen megfogalmazva 19-es monitor:nagyobb kép,nagyobb Hz,jobb a szemnek.
Gigabit lan,szerintem felesleges.
viszont +512 az már nem.
ennyi
A döntés a tiéd.


Docci

Erőt s erényt!

(#9) rudi válasza Bandit21 (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Biztosan kell a p4?! Ennyire gazdag vagy? Szinte minden nagyobb tesztben írják hogy a Radeon 9800PRO sem tud nagyon mit kezdeni a +128MB memóriával. Ram-ot teljesen fölösleges párban venni mert a dual channel alig gyorsít pár százalékot. Jobban jársz most EGY 512essel és később majd még egyel.

1280×1024et felejtsd el mert geometriailag nem illik a 800×600, 1024×768, 1600×1200 sorba! A monitor befáradhat a MAXIMUMON van hajtva és ekkor még jobban sugároz is. Olyan cuccot válassz ami a kívánt felbontást (szerintem 17esen 1024×768 és 19esen 1280×960) tudja 100Hz-en, vagy inkább kicsivel felette, és 100Hz en használd. Minél nagyobb egy monitor annál jobban zavar a kis frekvencia. 14colon még elmegy a 60-70 de 17esen már a 70is zavaróan villog.
A Samsungok jók egyik NFel sem jársz rosszul. Ha munkád miatt kell a 19col vagy filmet akarsz nézni rajta akkor legyen 19col. Ha nem kell akkor én a helyedben félretenném a pénz és amikor a monitor garija lejár eladnám és a megspórolt pénzt hozzátéve vennék egy 17es TFT-t, addigra már kiforr a trechnológia és amúgy sem érdemes egy monitort 3-4évnél tovább használni akármilyen jó.

Gigabites LANt felejtsd el mert most (és 1-2évig még biztosan) drága és elérhetetlen no meg kihasználatlan és 100Mbit MINDEN játéknak elég csak ne hub-ot hanem switch-et használjatok!

Ha megveszel egy 2500+os BArthont Abit Nf7Sel + 512ddrel és 128MB-os Sapphire radeon 9800 nonproval meg 17es monitorral akkor az sem lesz sokkal lasabb mint a kiszemelt p4 és marad annyi pénzed hogy összehozz még egy 1700+os, KT400as 512RAMos gf4Ti-s gépet :D

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) Jano válasza Bandit21 (#6) üzenetére


Jano
senior tag

Hát ha olyan gyors neted van hogy kell a Gigabites háló kártya vagy is 12,5 MB/s-nál gyorsabb vagy pedig sok gigás fájlt akarsz másolni a gépeid között és azokban is Gigabites háló kártya van akkor megéri, viszont a SATA-n elgondolkoznék ha később HDD-t akarsz venni.

A tudás érték!!!

(#11) Bandit21 válasza rudi (#9) üzenetére


Bandit21
addikt

Nem nem vagyok gazdag mondtam, h közbeszerzésből megy(->közalkalmazott szülők->panel suzuki stb...)
A mostani gépben van 1 P4 2,4b ez megy az új gépbe szóval ez adott így marad is minden hozzá. A monitorokkal pedig épp az a dilemmám, h a 17-est 1024-ben fogom használni ami 116Hz max, szóval símán viszi a 100-at, a 19est viszont 1280-on kell majd, ami viszont gyári adat szerint max 101Hz- tud magyarul az kb 90-95-ön fogja vinni. Így viszont nem áll meg a ''nagyobb moncsi jobb kép'' teória. Sztem maradok az IC7-nél de akkor a 80GB 7200rpm 2mb helyett a 8mb os WD-t választom, a ram marad 1g sztem (2*512) a moncsi is a 17-es. És akkor még az idén belefér a digitalizáló kártya.
A nethez viszont sajna nem értek eddig tudatlan voltam azért hittem h a net+gépösszekötéshez jó lesz 1 integrált+hálókártya, de ha nem akkor vki elmondaná, h hogy is fog ez menni? ami kell bejön a net a gépbe(->1 kártya 10/100as) és ahhoz h tudjak jáccani összekötve ahhoz mi kell? Ja a net különben kábeles van h 3-400kval tölt...

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#12) XeeN válasza Bandit21 (#11) üzenetére


XeeN
senior tag

Alaplapi halokartyat hasznalod helyi halora, a masikat a netre. :)

(#13) Goose-T válasza XeeN (#12) üzenetére


Goose-T
veterán

Ne hülyítsed már szegényt...

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#14) Goose-T válasza Bandit21 (#11) üzenetére


Goose-T
veterán

Egy darab hálókártya elég. Ha jól tudom, amúgy is csak egy IP címe lehet egy gépnek, így két hálókártya felesleges, maximum ha a másikon mondjuk IPX/SPX protokollt használsz, de az meg nem jó az újabb játékoknak.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#15) Sopi


Sopi
senior tag

Szerintem is 19''-t vegyél, de talán ne ''NF''-et, hanem 957P-t, az kb. bruttó 65ezer.

(#16) Bandit21 válasza XeeN (#12) üzenetére


Bandit21
addikt

Segítséget kértem...

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#17) Bandit21 válasza Goose-T (#14) üzenetére


Bandit21
addikt

Ez még mindig kínai nekem, szóval ha játszani akarok majd 2 géppel akkor kihúzom a netet és összekötöm őket utána ha vége akkor beállítások vissza és ok?

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#18) Bandit21 válasza Sopi (#15) üzenetére


Bandit21
addikt

Ez a ''P'' ez mit takar? Mert nem teljesen vili h miért kerül az NF 76+áfába ez a P pedig 49+áfába ez nem síkképcsöves? v ez vmi házi síkképcső nem pedig trinitdiamondotron (nemtommi vmi sony kütyü elnevezés)

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#19) rudi válasza Bandit21 (#18) üzenetére


rudi
nagyúr

A P talán nem sík meg kell nézni a weboldalukon és a P azt jelenti PRO. Régebbi modell, az elektronikája nagyon állat de talán régebbi DFX vagy azelőtti képcső.

A net az attól függ milyen lesz. Ha telefonos analóg/ISDN akkor PCI portos kártyáról vagy com-portról jön a NET. Ha ADSL vagy kábelmodem akkor van egy doboz a kábelen vagy telefonvonalon amiből hálókábel megy a gépbe (UTP) hálókártyára. Így a gép tud netezni.

Ha ez a gép egy másik hálókártyán keresztül rá van kötve egy alhálózatra (otthoni LANod) akkor el lehet érni hogy a net felé küldött anyagot ezt a gépek támadják és ez a gép löki a cuccaikat tovább a net felé.

Ha a modem okosabb és önálóan tud hálózati gépként (hálózeti entitás) működni akkor egyből kapcsolódhat az alhálózatodra (pl. egy swuitch/hub egyik protjára) és egyből érhetik el a gépek, nem kell alhálózat.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#20) rudi válasza Bandit21 (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha 2 géppel akarsz akkor kb. igen. Ha neten akarsz játszani a két géppel akkor valami olyasmi ahogy az előzőben írtam. Ha csak 2 gépről van szó akkor elég közéjük egy UTP keresztkábel. Ha több mint 2 gép akkor már kell hub/switch.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#21) Alvin_ti4200 válasza Bandit21 (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én mindenképpen 17-es moncsit vennék, ugyanis a 19-esnek az 1280x1024-e elég karcsú, már cikk-cakkos egy picit. Nekem 757MB van, 1152x864-ben játszom vele mindent (ami megy:))), 100 Hz-en, az asztalt is ebben használom. 19-es szvsz marha nagy és messziről kell nézned, hogy ne okozzon komolyabb szemkárosodást.

(#22) XeeN válasza Goose-T (#13) üzenetére


XeeN
senior tag

Mivel is hulyitem? Vilagosits fel plz. Ha jol tudom a kabelnet BNC-s, ami ugye nehezen preselheto be az alaplapi halokartyaba, raadasul a GLant tenyleg nem szereti az ADSL. En a sima lapot valasztanam 2 halokartyaval. Ennyi. Bocs, hogy segiteni akartam. :(

(#23) Bandit21 válasza XeeN (#22) üzenetére


Bandit21
addikt

Sorry, én annyira sügér voltam, h nem tudtam, mi a hülyítés mi nem természetesen köszi.
A net különben 1 kábelen jön, nincs semmi modem v ilyenek, és belemegy alapból az alaplapi integrált hálóba is (ABIT SR7-8X). Egyébkén külön hálókártyán van mert vmiért ''nem szerette az alaplapit. (olyan mint a telefonvonalkábel csak nagyobb kicsivel de mivel hót hülye vagyok nem tudom a nevét). A két gép külön-kábelen fogja kapni a netet, de szeretném majd néha szétszedni, és összekötni őket közvetlenül játékhoz.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#24) Bandit21 válasza Alvin_ti4200 (#21) üzenetére


Bandit21
addikt

Akkor sztem marad a 17-es. 1zavar a DF szériában már volt róla topic is, mennyire zavaró az akét csík a képben? megszokható nézzem meg előtte? Ha nem jó akkor DF/MB ???

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Dilemma konfiggal help! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.