Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Digitális videószerkesztés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) tommie


tommie
csendes tag

Sziasztok!

Átfutottam a témákat és néhol ugyan említésre kerül a dolog de konkrétumok nem nagyon vannak.

Szeretném itt megbeszélni a digitális szerkesztés titkait. Engem elsősorban a digitális videó szerkesztés érdekel.

Konkrét kérdéseim:
- Milyen programmal szeditek le a mini DV kazettáról az anyagot? (A windows movie maker nem rossz de gondolom ennél komolyabb lehetőségek is vannak.)
- Milyen programmal vágjátok meg és rakjátok rá feliratot, efekteket, plussz hangot.
- Milyen formátumba mentitek mielőtt DVDre kerül?
- Milyen progival írjátok ki DVDre? Azon mivel csináltok menüt amit a DVD lejátszó kezel is?

Én úgy tervezem, hogy minden 1-2 órás családi eseményt 1 DVDn szeretnék tárolni tehát a nyers formátumot kb 1/4-1/6 -ára tömöríteném, szvsz ez még élvezhető, szükség esetén tovább szerkeszthető minőség lenne.
Azért rageszkodom a DVDhez mert lejátszó egyre több helyen van de mini DV kazetta lejátszó még nem jellemző.

(Ha már ki van vesézve a téma bocsánat, én nem találtam meg.)

(#2) Pompi válasza tommie (#1) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Figyelj. Kismillió ilyen topik van már.

DV-ről való digitalizálással kapcsolatban:
Bővebben: link

Video vágás, szerkesztés:
Bővebben: link

A DVD írással kapcsolatban meg annyi van, hogy nem győzném ide linkelni holnapig.

De itt egy konkrét példa tőlem, hogy konkrétumot is mondjak, bár ezzel elinditom ezt a topikot, pedig nem kéne...

- Én a DV kaziról Sony Vegassal szedem le a cuccot,
- Szintén ezzel a progival vágom meg az anyagot,
- Ha DVD-t szeretnél írni belőle akkor sok választásod nincs, MPEG2-be kell menteni
- Aztán vagy a Sony (Vegas) DVD Authorjával vagy TMPG DVD Authorral csinálom meg a menüt és írom a DVD-t

Egy 4.7GB DVD lemezre 2 órát lehet felvenni normális minőségben szvsz.

Feel Good Inc.

(#3) tommie


tommie
csendes tag

Köszönöm átnézem ezekt a topicokat.
És bocsánat

(#4) Pompi válasza tommie (#3) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

OK, kérdezz nyugodtan itt ha felmerül valami, legalább tényleg egy helyen lesznek a dolgok.

Feel Good Inc.

(#5) tommie


tommie
csendes tag

Első körben kipróbálom a progit amit írtál, úgy látom van egy időkorlátos trial a sony weblapján.

(#6) Pompi válasza tommie (#5) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Így van, letölthető.
Ezzel kapcsolatban ezt a két topikot érdemes átfutni:

Sony Vegas 5
Bővebben: link

Sony Vegas 6
Bővebben: link

Feel Good Inc.

(#7) tommie


tommie
csendes tag

Ha ilyen alapvető fogalmakkal sem vagyok tisztában, hogy pl renderelés akkor hol kezdjek el tanulni?

(#8) GiXXXer


GiXXXer
tag

Üdv. Remélem kapok választ... Szal!
Valami olyan progi érdekelne, amiben jól működő deinterlace filter van, és lehet közvetlenül MPEG2-be exportálni... A VirtualDub csodákat művel, de sajna csak dv-be tudom kimenteni nagyobb veszteség nélkül a dolgokat... Szal DV->deinterlace->DV egy 10 perces videónál is laza 10 giga helyszükséggel bír... És én több órás videókat szeretnék javítgatni...

http://www.youtube.com/vargagixxxer

(#9) Pompi válasza GiXXXer (#8) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

DV -> deinterlace -> DV ?
Megkérdezhetem, hogy miért akarod deinterlészelni és utánna visszaírni DV szallagra?
Egyébként pedig a Sony Vegast tudom neked is javasolni.

Feel Good Inc.

(#10) GiXXXer válasza Pompi (#9) üzenetére


GiXXXer
tag

Úgy értettem DV avi > deinterlace > DV avi... mert a VirtualDubbal csak így tudok dolgozni... Ha a VirtualDubbal lehetne nem csak aviba, hanem MPEGbe is menteni, az kéne nekem... Nincs hozzá valami ilyen plugin?

http://www.youtube.com/vargagixxxer

(#11) bitfarkas válasza GiXXXer (#8) üzenetére


bitfarkas
őstag

Ezt nem nagyon értem. 18 perc DV AVI kb. 4 gigabájt.
Ha moncsin akarod nézni, miért mpegbe, és miért nem divx-be tömöríted a végleges anyagot? Ráérsz a kész anyag tömörítésénél deinterlészes opciót beállítani, addig nyugodtan dolgozhatsz dv aviban iterlaced formátumban, a szerkesztőprogik azt komálják. A közbenső anyagot meg nem szerencsés tömörített formátumban elmenteni, mert utána nem, vagy csak bajosan szerkeszthető. A Premiere 6.5-nek már elég jó a saját mpeges tömörítője, jól paraméterezhető. Fogadja a divX kodeket is, így a divX-es anyag renderelés nélkül, közvetlenül az idővonalról megcsinálható.
A divX honlapjáról féléves ingyenes kodek, vagy egy hónapos ingyenes tömörítőprogi + kodek tölthető le. A progi nagyon jól használható szekesztett anyagok tömörítésére.


[Szerkesztve]

(#12) tutuke


tutuke
csendes tag

Szasztok!
Nekem is van egy gondom,amivel már hónapok óta küszködök!!! Meg van a Sony Vegas-a és az Architekt-je is, és egyszerűen nem tudok rájönni, hogy a trutyiba kell megcsinálni, hogy az időt beleégessem a filmbe. Idegesítő, hogy visszanézem a dvd-re kiírt emlékeimet és gőzőm sioncsen mikor is volt az.
Kérlek segítsetek!!!!!!

(#13) tommie válasza tommie (#1) üzenetére


tommie
csendes tag

Hali
Vegasban képtelen vagyok a feliratot úgy rárakni a filmre, hogy a film menjen és jelenjen meg előtte a szöveg.
Csak addig sikerült a dolog, hogy a felirat megjelenik és a felirat háttere felülírja a filmet.
Segítsetek kérlek, biztos vmi banális hibát követek el.
Utána szeretném animálni is a szöveget de ezt sem sikerült beállítanom. Ezt merre keressem?
Sajnos a manual nem segít a problémámon, ha úgy csinálom a feliratot ahogy ott van, felülírja a filmet.

(#14) Gyux


Gyux
csendes tag

Hi!Egyszerű programot szeretnék szerezni arra h videót vágni és babrálni tudjak ja és ha megoldható a hátteret is megtudja változtatni!mit ajánlotok?????Előre is kössz!!!!! :F :F :R

Gyux

(#15) intelnyet


intelnyet
tag

Srácok!

Nem szándékozom profi videószerkesztéssel foglalkozni, csupán annyi lenne a kérdésem, hogy létezik olyan INGYENES program, amivel AVI fájlokat össze tudok fűzni?
(Két CD-s filmeket -azt 3-4 db-ot, ami van- szeretnék ilyen módon összerakni és DVD-re írni...)

(Ha összerakok pl. 2 AVI-t, fog az ''rendesen működni?'' Mi a tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?)

Köszi a segítséget előre is!

IntelNyet

(#16) ISZOLE válasza intelnyet (#15) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Virtualdub.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#17) bitfarkas válasza Gyux (#14) üzenetére


bitfarkas
őstag

A háttércserét egyszerű progikkal nem igen lehet megoldani. Igaz, bármilyen hátteret még a menőkkel is bonyolult módosítani. Kék, vagy zöld homogén háttér előtti alakokat lehet egyszerűen bármilyen más háttér elé helyezni.
De mielőtt erre vállalkoznál, nem ártana egy videovágó rendszert alaposan megtanulni. Akár a Video Studiót, akár a Vegast.

(#18) harisnyás pippi válasza Gyux (#14) üzenetére


harisnyás pippi
csendes tag

Ulead Video studio-val meg lehet csinálni. Arra viszont figyelj, hogy homogén háttér előtt kell felvenned először az alakot. Utána digizés, majd a szoftiba egyszerüen megváltoztatható a háttér.

Június 1-től Szeptember 1-ig nyári szüneten vagyok! bizonytalan időközönként vagyok net előtt, pls telón keressetek!!!

(#19) nofi


nofi
őstag

hello!
most vettem egy sony DCR-DVD105E kamerát és mindössze egy nero express-t adtak hozzá... na szal a lényeg, hogy az elkészült minidvd-t szeretném gépre vinni és ott szerkesztgetni. Milyen programot ajánlotok?

Xbox GT: nozsolt

(#20) timewriter


timewriter
csendes tag

hello...valaki tudna segíteni esetleg?
dv-avit konvártalgatok mpeg2-be power director 3-mal.a művelet simán megy,de a végeredmény kicsit aggasztó:nem igazán lesz 25 fps a végeredmény,kicsit akadozik az egész mutatvány,nem olyan szép folytonos a kép,mint a konvertálás előtt.ez mitől van?mpeg1-be ha konvertálok ugyanaz a helyzet,pedig a hardver elég erős hozzá

(#21) neduddki válasza timewriter (#20) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Dv digitalizas kerdesekes valszok totyik javallot, amugy a vagas utan mencse vissza dv-avit es cce-vel konvertal... menut meg pl. tmpgenc-el lehet ehyuszerune s gyorsan varazaolni

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#22) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ahogy a kollégák elmondták, van már jócskán ilyen témájú topik. Kérema topiknyitót, hogy nyits előtt nézzen szét a fórumon, ne nyissunk ugyanabban a témában n+1-edik topikot. Ezt zártam.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Digitális videószerkesztés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.