Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Lenne egy kérdésem: mennyibe kerülnek ezek a digitális rajztáblák (azt hiszem nem ez a neve, de talán így érthető mire gondolok ). Kisebb méretre gondoltam, nem kell A4, és nem is kell csúcsmodell.


Egyáltalán mire kell odafigyelni egy ilyen vásárlásánál? Gondolom itt is vannak noname-ek, meg márkások. Ezek között mekkora különbség van (azaz amatőr használatra érdemes-e a plusz pénzt áldozni). Esetleg, jobb ha az ember nem is gondolkodik új vételében, inkább használtat keres?

(#2) Cathfaern válasza Cathfaern (#1) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Illetve az is kérdés lenne, hogy ez hogy működik? Azaz ezzel csak ténylegesen a rajzolást végzi az ember, míg a menükben lépkedést az egérrel, vagy ezzel lehet csinálni mindent?

(#3) joghurt válasza Cathfaern (#1) üzenetére


joghurt
addikt

20k körül már vannak levelezőlap méretűek, ami amatőr célokra teljesen jó. Nézegethetsz Genius-t is, de ajánlom a Wacom cuccait. (Ha kell, írok linkeket.)

Vásárlásnál mire kell figyelni? Pl. a csatlakozóra. Még árulnak sima, 9 tűs csatlakozóval is, nyilván az USB-s szimpatikusabb. Aztán érdekes paraméter, hogy nyomásérzékelős-e (és ha igen, hány fokozatú), vagy csak ki/be kapcsolós a hegye (ennél az még nagyobb szívás, ha ezt a hegybe rakott mikrokapcsolóval oldják meg). Szerintem neked egy 256 fokozatú bőven elég.

Nem elhanyagolható, hogy milyen oprendszerre van meghajtó hozzá. Fontos lehet még, hogy a tollon hány és milyen gomb van. A képekről nézve illetve kipróbálva eldöntheted, hogy adott toll mennyire áll kézre neked. (Van olyan toll, ami nekem állandóan kicsúszott a kezemből, végül gumit húztam rá.)

Használtat én nem vennék, mert ki tudja, hogy mennyire strapálták le, és egy új sem drágább annyival.

A másik kérdésedre pedig: a tollat használhatod egér helyett is; nem kell ide-oda váltani az egér és a toll között. Sőt, az én tabletemhez adtak egy ''egeret'', amit a rajztáblán lehet tologatni, bár túl sok értelme nincs.

A tej élet, erő, egészség.

(#4) .:ADAM:.


.:ADAM:.
aktív tag

Itt egy link ez alapján elindulhatsz!
http://www.designforum.hu/forum_page.php?top=2587404116&prev=2555&

.:tweaKntuniNg.tk:.

(#5) Cathfaern válasza joghurt (#3) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

:( Az a baj, hogy nekem ez ''kicsit'' drága :( Pedig jó lenne egy ilyen...na mindegy kösz az infot.

(#6) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Hhhmmm...találtam egy ilyet:
WizardPen 5x4

Műszaki jellemzői:

* rajzfelület mérete: 5''x4'' / 4''x3'' / változattól függően /
* felbontása: 4064 LPI
* USB illesztés / az egeret egyidejűleg lehet USB-, soros- vagy PS2 porton /
* kétgombos vezetéknélküli ceruza, programozható gombokkal
* alapbeállításban a ceruza hagyományos kétgombos egérként működik
* 512 szintes ceruzanyomás megkülönböztetése / nem kell szoftveresen előre beállítani a vonalvastagságot/

Wizard Pen tartozékai:

* WizardPen rajztábla /USB/
* Nyomásérzékeny ceruza
* Beüzemelési útmutató / tablet driver
* Szabadkézi bevitelt kezelő szoftverek

a 4''x3''-os változat az e-boltban 9500 Ft. bruttó.

(#7) joghurt válasza Cathfaern (#6) üzenetére


joghurt
addikt

Vegyél! Örülj neki! Használd! :DDD

A tej élet, erő, egészség.

(#8) Cathfaern válasza joghurt (#7) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ezt értsem úgy, hogy ez jó? :)

Egyébként ha valakinek lenne ötlete kb 15 ezer Ft-ig, akkor szívesen veszem (jó lenne, ha tapasztalatot is tudna mondani).

(#9) Cathfaern válasza Cathfaern (#8) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Kezd elegem lenni ebből az idióta magyar árképzésből :O
Van egy Wacom Volito nevű tablet, ami szállítási költséggel együtt 14-15 ezer Ft körül van, ha a Wacom-tól rendeled. Persze Csak EU-ba szállítanak :( Mo.-m mindezt 20ezer Ft-ért vágják hozzád :( 15 ezrem lenne rá, de 20 már nincs :O

(#10) Cathfaern válasza Cathfaern (#9) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ja, a 20 ezer az pontosan 22 ezer s erre még az ÁFA is rájön :(

(#11) Cathfaern válasza Cathfaern (#10) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Hhmmm...sikerült találni egy helyet, ahol ''csak'' 24 bruttó (szép ki szórás mi? :D Bár volt egy, ahol 30ezer+ÁFA-lrt adták ugyanezt ).

Szóval két versenyző van:
A lentebb írt Genious 5*4-es verziója 11ezer bruttóért
Wacom Volito 24ezer bruttoért.

Az árkülönbség egyértelmű...egy a kérdés: megéri? A Volito-hoz adott + egér jól jöhet...de nem létszükség. Mindkettő nyomásérzékenysége 512 fokozatú. A Volito-hoz adnak 3 rahedli szoftver, míg a Genious-hoz csak 1 rahedlit :D Gyakorlatilag úgy is azt fogom használni, ami megvan. Jó lenne, ha valaki ismerné akár csak az egyiket...vagy mondana egy helyet, ahol ismerik :)

(#12) joghurt válasza Cathfaern (#11) üzenetére


joghurt
addikt

Wacomot ismerjük. A másik sem lehet annyira rossz, hogy otthonra ne felelne meg. Ha meg tudod oldani, a bécsi út másik végén érdemes próbálkozni még a beszerzéssel, mert az még EU-hoz tartozik, nem a Balkánhoz (mint mi).

A tej élet, erő, egészség.

(#13) SupaCow válasza Cathfaern (#11) üzenetére


SupaCow
tag

most akkor milyen digitalizáló táblád lett?
erősen gondolkodok egy wacom - Volito táblán.
csak kéne valami vélemény róla.

f: @geboleather

(#14) Macc


Macc
aktív tag

A Wacomnal (nem tudom mindegyiknel-e) van dolesszog erzekeles is...

(#15) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

Hello!

Na erről a Wacom Volito-ról van vmi tapasztalat? Senki sem találkozott még ilyennel élőben?
Nekem ez szimpatikus, egyrészt mert a 20k még csak-csak elérhető, másrészt meg Wacom, amiről eddig csak jót hallottam.
Szóval ha vki tud erről a tábláról vmit, írjon ide plz!

(#16) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

UPPPP!

Naaa, ennyire kicsi lenne a digitális rajztáblás társadalom?

(#17) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

Írjon már vki! :(( Vagy Cathfaern vagy joghurt, vagy akárki, aki tud vmi érdemlegeset hozzászólni a témához! Plz.

(#18) L3zl13 válasza BLiNk3r (#17) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Itt van egy a fiókomba, de még sose használtam. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#19) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

de zsír :DD
Akkor mondj róla valami szépet :D

(#20) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

még mindig érdeklődéssel várok... :))

(#21) BLiNk3r válasza Cathfaern (#11) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Cathfaern már mailt is küldtem, de nem válaszoltál :((
Nem hiszem el, hogy senki sem tud vmi érdemlegeset hozzászólni a témához...:(

(#22) BLiNk3r válasza BLiNk3r (#21) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

most már minden ok, Cathfaern írt mailt (ezúton is köszi).

(#23) bLaCkDoGoNe válasza Macc (#14) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem mindegyik érzékeli a dőlésszöget, asszem csak az Intuos ill. Intuos2 táblák látják.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#24) BLiNk3r válasza bLaCkDoGoNe (#23) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

így van, jól tudod, lehet nekem is olyat kéne venni :))
bár nem tudom mennyire lehet azt kihasználni...

(#25) Cathfaern válasza BLiNk3r (#24) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha nem művészkedni akarsz, akkor szvsz felesleges. Ugyebár alapból egy köralakú/négyzet/szimmetrikus alakú ecsetnél nem tudod kihasználni...

(#26) ByB


ByB
addikt

Beleolvastam a topicba és nem láttam, hogy ez tulajdonképpen mire is kellene? Mert ha csak poénból szeretnéd kipróbálni, akkor szerintem a 10.000 HUF is felesleges pénzkidobás. Ha viszont dolgoznál vele, akkor csakis WACOM. Megéri a befektetést. Szinte tökélesen visszaadja a kézi rajzolás élményét és az emberi kéz mozdulatgazdagságát. Ez utóbbit kell igazán megfizetned, de mégegyszer hangsúlyoznám, ezek professzionális rajzeszközök!
Leginkább gyors skiccek, 3D-s modellek előrajzolására való.

üdv
BBence

Bővebben: link

(#27) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

nem poénkodni kellene, és a wacom az már biztos, csak még nem tudom, hogy graphire vagy intuos.
A fő különbség a dőlésszög érzékelés (graphire-nél nincs). Sima webdesign + egyéb grafikai alkalmazásokhoz (photoshop, esetleg 3dsmax) nekem így elsőre lehet elég lenne a graphire...egyelőre gondolkozó álláspontra helyezkedek :)

(#28) ByB válasza BLiNk3r (#27) üzenetére


ByB
addikt

Intuos 3! Egyértelmű, ha van pénzed... Ma ez a legjobb kompromisszum A/5-ös méretben!

(#29) BLiNk3r válasza ByB (#28) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Nagyon király tábla, de 100 ropi :Y
Sajnos ennyi pénzem most nincs, pedig de megvenném.. :O

(#30) jamez


jamez
senior tag

Sziasztok!

hogyan áll mostanában az digi tábla kínálat?
Mostanság tervezek egyet venni, karikatúrákat szeretnék rajzolni amiket eddig ceruzával készítettem. Tehát semmi profizmus.
Olyan kellene ami ki tudná váltani. Ötlet?

Néztem a

MEDION MD 41217-t 11.000 körül van
Graphire3 classic rajztábla 26.000 vajon megéri?
olvastam genius cuccokról is.

Valakinek tapasztalata, használat során, help!

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#31) gykarcsi válasza jamez (#30) üzenetére


gykarcsi
tag

Csá! Nézz be ide!
Bővebben: link

(#32) zLegolas


zLegolas
őstag

Hali!

Nekem van egy Genius EasyPen ketyerém, ha valakinek kellene, megfelelő ajánlat esetén hajlendó valék megválni tőle. ;)

Tökéletes, karcmentes, doboz nuku.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#33) zLegolas


zLegolas
őstag

No, senki sem izgult rá a Genius táblámra? :F

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#34) martyr


martyr
csendes tag

szasztok..

én is most készülök tabletet venni.. 2 lehetőség fér bele a kereteimbe:

1.
WACOM Tablet Graphire 2
A5, új digitális rajztábla
40 000 Ft-ért.

2.
Graphire4 WHITE Classic XL A5 tollegér + Painter Essentials3 (CTE-640/S-CL)
50 000 Ft-ért.

Melyik lenne jobb?

Intousra nekem sincs zsém...
művészkedésre kell, aztán remélhetőleg munkára...

thx!

(#35) kodiakxr


kodiakxr
csendes tag

Sziasztok!
Van egy HUION 580 rajztáblám és van hozzá egy kis gondom is. A tábla nagyon ok, csak az a baj, hogy ha közel teszem a monitorhoz nem működik. Ha eltávolodom amennyire a zsinór engedi akkor szuper, de egyértelmű, így nem a legjobb használni. Ha valaki tud megoldást, nagyon megköszönném. :K

(#36) Bici


Bici
félisten

Szaisztok!

Ismeri valaki a Trust Wireless Scroll Tablet 1200-V2 típusú táblát?

Rajzolni tudok vele rendesen, bár a műanyag keret nem ad olyan kényelmet, mint a wacoom táblák, de sebaj.
Az igazi bajom az elem cseélgetése, és az, hogy nem fér el rendesen az asztalomon.
Nagyon nem akarják vinni, így elgondolkodtam azon, hogy magtartom.
De ezt előbb meg kell magyaráznom magamnak, hogy nem nagy gáz. :DDD

A kérdésem az, hogy kb. mennyiért tudnék ennél jobbat venni?
Kisebb méretű kellene, aminek a verkája passzív. Esetleg egy multi touch sem lenne rossz, de nem tudom, hogy ezek mennyire horror árúak.
Nincs összehasonlítási alapom, így még azt sem tudom, hogy kell-e ennél jobb nekem.
Hobbi rajzolgatásra és félig hobbi textura festéshez kell.

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#37) bazsi345


bazsi345
csendes tag

Sziasztok!
Milyen rajztáblát ajánlatok 20-30 ezer ft környékén ami elég jó is tudom a wacom-ok a legjobbak, de genius-al mi a helyzet, illetve a tust?

(#38) Grafirka válasza bazsi345 (#37) üzenetére


Grafirka
őstag

Valoszinu , nehanyan majd nekemugranak de egy Huion 610 vagy 610pro-t ajanlanek
Kb. 15000 Ft es ha tulvagy a driveres mizerian ( ami ezeknel sajnos elegge gyakori ) akkor lesz egy roppant erzekeny nagyon jo rajztablad .
2 wacom rajztablam van es kb 10 darabbal dolgoztam az evek soran a graphire verziotol az intuos5 ig. Egyeni velemnyem hogy ez a Huion H610 hozza az intuos 5 szintjet sot talan meg erzekenyebb is.

A sima 610 vs 610 kozott a kulonbseg 4000 LPI vs 5000 lpi ill. a pro verzionak nem elemes a stylusa.( pen) hanem toltheto beepitett aku.
Ez akar izles kerdese is lehet mivel egyesek eleve jobban kedvelik ha a ceruza nehezebb.Nekem a sima 610 van, nem hiszem hogy barmilyen erezheto kulonbseg is lenne ez es a pro verzio kozott.Azert valasztottam az elemes verziot mert "nehezebb kezu vagyok" es jobban kedvelem a sulyosabb cerkat .A beepitett akutol sokkal jobban tartok.

Aiptek, genius , trust, es tarsaikat nem ajanlom, probalgattam oket de azok valoban joval gyengebben teljesitettek.Igaz , az ujabb verziokra mar evek ota nem tettem a kezem.
Szerintem vagy egy bamboo ( wacom) vagy egy Huion.En az utobbit ajanlom merete es tudasa miatt.

Hogy mennyire tartos ez a H610 azt meg nem tudom mert csak nehany napja erkezett meg. Azt szem elott kell tartani hogy a micro usb re vigyazni kell mert az a kritikus pontja az osszes hasonlo kutyunek. A A Wacom 5- szeriajanak tablai is nagy aranyban meghibasodtak ebbol az okbol.
Cegnel 3 bol 2 peldany mar gariztatva volt mert elszalt a csatlakozoja.

(#39) zooom3r válasza Grafirka (#38) üzenetére


zooom3r
tag

Néztem teszteket és tényleg jókat írnak a Huion-ról. Te hol vetted ebay, amazon?

(#40) matyi012345


matyi012345
őstag

Ezzel a topikkal mi a helyzet, hogy ennyire behalt? 39hsz? Rosszul látok valamit? Van rá másik topik? Mindegy, azért megpróbálom..Wacom Graphire, Bamboo, Intuos között mekkora a minőségbeli ugrás? Érdemes megvenni az Intuos-t, vagy jó az olcsóbb? Bamboo tudom, hogy népszerű..

(#41) Whysperer


Whysperer
addikt

Sziasztok. HUION 190 és 220 GT-t szabad venni?? van Wacom- csak az asztali gépnél van és szeretném hordozni és mert sokat vagyok úton is és zbrush-hoz kellene.

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#42) Whysperer


Whysperer
addikt

hogy lehet dual monitornál 1 monitorra kapcsolni a wacomot?

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#43) Grafirka válasza zooom3r (#39) üzenetére


Grafirka
őstag

Nagyon reg nem leptem be, valoszinu mar nem is aktualis a valasz.
Ebayen vettem de az utolso hozzaszolasom ota valtozott a velemenyem. 2 hetig hasznaltam aztan tuladtam a huion tablan. Naponta tobbszor elveszitette a nyomaserzekenyseget.
A tabla hardveresen hatarozottan jonak tunt, mikor mukodott akkor teljesn jol tette a dolgat de a driverei azok kritikan aluliak. Profiknak ( akik naponta tobb orat szeretneenk dolgozni vele) nem ajanlom, csak bosszusag a vege. Nagyon remenykedtem hogy vegre lesz egy wacom alternativa, de sajnos erre meg varni kell .

(#44) Whysperer válasza Grafirka (#43) üzenetére


Whysperer
addikt

Szóval akkor,ha jól értem . Akkor a Gép telejsen rendben van cak softveresen nem jó?

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#45) zooom3r válasza Grafirka (#43) üzenetére


zooom3r
tag

Köszi az infót. Nem jött későn mert még nem léptem ez ügyben. :) Amúgy mit használsz most?

(#46) Grafirka válasza Whysperer (#44) üzenetére


Grafirka
őstag

Igen, a gep ( tabla , pen) teljesen jol mukodik, de a driverek nagyon instabilak, es nem is hiszem , hogy rovidesen javulas lesz az ugyben. Ez a tortenet nem ujdonsag, a monoprice, ugee es hasonlo tablaknal mar volt boven panasz a meghajtoprogramokra .

Ha nem akadt volna ki naponta tobbszor akkor megtartottam volna, jo a nyomaserzekenysege, nincs lagolas.Feluletenek a texturajat is kedveltem, nem csuszos, megfeleloen texturazott hogy a tollhegygyel erintkezve ne legyen csuszkalos feeling.

(#47) Grafirka válasza zooom3r (#45) üzenetére


Grafirka
őstag

Most egy wacom intuos5 prot,Egyebbkent a velemenyem roluk, hogy pofatlanul dragak, es az intu3 ota a minoseguk sem a regi, barki barmit mond. Miota a kabel modularis azota epp eleg panasz van hogy a ki be huzogatastol elszallhat/letorhet a mikro-usb.
Ket ismerosnek/kolleganak mar cserelve volt a tablaja ebbol az okbol. Naponta melo-haza . Az egyiknel 6 honapot a masiknal kicsivel tobb mint 1 evet birt, aztan megadta magat az usb. Szerintem a legjobb ha az ember radugja es minimalisat huzigalja ki be a kabelt. Nyilvan aki kabel nekul akarja hasznalni (WiFi) az ugyancsak szivhat, mert usbn keresztul toltodik, tehat ugyancsak kezdodik a ki be tologatas.

(#48) fps8


fps8
senior tag

Sziasztok!
Sajnos nagyon nem vagyok otthon a témában, de ajándékba szeretnék venni egy ilyet az egyik barátomnak. Minőségi terméket szeretnék 100k környékén. (+, - 20-40 ezer)...
Ki, mit javasolna? (Grafittal szokott rajzolni)

"War... war never changes"

(#49) Grafirka válasza fps8 (#48) üzenetére


Grafirka
őstag

A Wacom ceg termekeibol valassz. Nem reklamzoni akarom viszont jelenleg nekik vannak a legmegbizhatobb tablaik.
A megadott arfekvesben a kb. A5 nagysagu aktiv feluletu tablak vasarolhatoak meg. Intuos Pro M a legajanlottabb. ( 224 x 140 )

[link]

Mekkora kepernyon / felbontason dolgozik ?

[ Szerkesztve ]

(#50) fps8 válasza Grafirka (#49) üzenetére


fps8
senior tag

Ránézek!
Nagyon köszönöm :) :R

A felbontásról sajnos fogalmam sincs. :F

Egyébként az önálló kijelzős padok milyen árfekvésben mennek?

[ Szerkesztve ]

"War... war never changes"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.