Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Digitális kameráról, DVD lemezre (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) kovaripeti


kovaripeti
aktív tag

Sziasztok. Remélem nincs ilyen téma, sokat kerestem, de nem találtam. Az lenne a kérdésem, hogy van egy DVD videókamerám, és szeretném a legjobb minőségben leírni DVD lemezre a rajt levő anyagot firewire kábelen keresztűl. Ehez melyik a legjobb szoftver? Én eddig úgy csináltam, hogy ulead videostudio-val dvd formátumba szedtem le, és utánna nero-val írtam ki. De itt lehet dv formátumban is lementeni. Jól csinálom? Vagy Ti mit használtok? Másképp jobb? Jobb minőséget el lehet érni?

(#2) johnjohn válasza kovaripeti (#1) üzenetére


johnjohn
addikt

Milyen DVD kamera az, hogy van rajta firewire?Amúgy Nero Vision DVD készítés, beolvas, fájlokat összerak, kiír és kész.Vagy DVD Decrypter, és Mpeg2Cut 2 ingyenessel levág ,összefűz, Nero Visionnal kiír.Ezekkel még mindíg sikerült.Ulead10-zel beolvasod, azután share-DV Avi, és már vághatod is Adobe Premier progikkal, mintha DV kaziról olvastad volna.
Hirtelen ennyi.

(#3) kovaripeti válasza johnjohn (#2) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Hogy-hogy milyen dvd amin van firewire??? Hiszen gondolom van mindegyiken , azért digitális videokamera. Engem az érdekel, hogy melyik a legjobb megoldás, hogy le tudjam szedni a LEGJOBB minőségben DVD-re, amit asztalin meg is tudok nézni.
Mondjuk az uleadon milyen formába kell lementeni, vagy más progi? És köszönöm a segitséget.

(#4) johnjohn válasza kovaripeti (#3) üzenetére


johnjohn
addikt

Egyiken sincs firewire.Csak USB.
Az Ulead vob-okat olvas a PC-re.
Utána ahogy írtam.

(#5) kovaripeti válasza johnjohn (#4) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Na akkor úgy értem, hogy kameráról firewire kábelen keresztűl lementem pc-re, de melyik a legjobb formátum? Ha dv-be, vagy dvd-be mentem le?

(#6) johnjohn válasza kovaripeti (#5) üzenetére


johnjohn
addikt

Van topic a videodigitalizáláshoz, ott keresgélj, de már megadtam a választ.
Ez a Topic alighanem hamarosan bezár.

(#7) sandokan66 válasza kovaripeti (#5) üzenetére


sandokan66
tag

Úgy látom nem igazán vagy tisztában a dolgokkal.
A DVD nem formátum, hanem adathodozó, bármit rá lehet írni. A DV nyers formátum a szg-n sok helyet foglal el, viszont szerkesztéshez nem kell erőmű (nagy proci).
Amennyiben a DVD-n azt érted, hogy bármelyik asztali lejátszó olvassa, akkor úgyis MPG2-nek kell lenie a végeredménynek , ez lesz a lemezen VOB fálj.

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Digitális kameráról, DVD lemezre (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.