Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Szekkancspet


Szekkancspet
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék betörni a digitális fényképezés világába, de félek, hogy a pénztárcám erősen korlátolni fog. Utánanézegettem az áraknak, és szomorúan tapasztaltam hogy a nekem imponáló kategóriába(félprofi) tartozó gépek ára 20-30 ezer forintal túllóg a felső határán annak amit ki tudok, és amit hajlandó vagyok kiadni. A kérdés a következő: Milyen árban vannak a fényképezőgépek külföldön? Volt szerencsém néhányszor elhagyni az országhatárokat, és azt láttam hogy egészen más árviszonyok vannak odakint(pl franciaországban az mp3 lejátszókat szinte ingyen adták, az élelmiszerért pedig kétszer-háromszor annyit is elkértek néha, történt et egy Metro-szintű áruházban). Érdemes külföldön megvenni (, illetve külföldről rendelni) egy fényképezőgépet? Kb milyen árban vannak? Ha megrendelek egyet, akkor nem megy el a postaköltségre az amit az árkülönbséggel megspóroltam? Ha valakinek vannak ilyen jellegű tapasztalatai akkor megköszönném ha megosztaná őket.

(#2) Szekkancspet


Szekkancspet
csendes tag

( Számomra a legideálisabb gépnek a Fuji S7000 tűnik, ez Itt nálunk kb 100000ft )

(#3) Szekkancspet


Szekkancspet
csendes tag

Ha van olyan akinek tapasztalata nincs de azért ötlete van, annak is nagyon örülnék

(#4) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Szerintem van amit érdemes kintről beszerezni, de az nem ez az árkategória és nem európából hanem Amerikából. Az európai és az itthoni árak az utóbbi időben kezdenek összemosódni.
Jelen esetben, Fuji S7000
Amerikában 450 dollár körül (Bővebben: link) vagyis 90000 körül (és akkor még nincs itt az áru, ha hivatalosan hozod be akkor még többre jön ki, mint itthon, ha ''szürkén'' akkor is rájön még a posta).
Ausztriában 420 euro (Bővebben: link) tehát durván 100000.
És ahogy írtad itthon is körülbelül ennyiért megkapni (Bővebben: link)

Feel Good Inc.

(#5) Szekkancspet


Szekkancspet
csendes tag

.


[Szerkesztve]

(#6) Szekkancspet


Szekkancspet
csendes tag

Tehát szted gyakorlatilag ugyanúgy jövök ki?

(#7) Szekkancspet


Szekkancspet
csendes tag

Habár nem igazán vág a témához, de megéri használtan megvenni? Lehetnek olyan sérülései amik csak hosszú használat után jönnek elő, vagy ha hibás, akkor szemmel láthatóan az?

(#8) Pompi válasza Szekkancspet (#6) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Azt hittem a számok önmagukért beszélnek.... de ezek szerint nem.
Hol akadtál el?
420 euró * 248 = (egyenlő) 104160 forint > (nagyobb) 99375 forint.

Szerk:
És közben felhívnám a figyelmedet arra, hogy a hozzászólás elküldése után van 5 perced, hogy azon változtass, hozzáírj. Nem kell 2 percenként új hozzászólást írni...

[Szerkesztve]

Feel Good Inc.

(#9) Szekkancspet


Szekkancspet
csendes tag

Köszönöm. :) Akkor esetleg tudnál segíteni a használtgép-vásárlás témában is?

[Szerkesztve]

(#10) Pompi válasza Szekkancspet (#9) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Parancsolj:

Használt digitális gép vásárlásakor mire kell ügyelni?
Bővebben: link

Feel Good Inc.

(#11) Szekkancspet


Szekkancspet
csendes tag

Kösz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.